Seria Gothic

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Najlepsza część serii Gothic to:

Gothic
5
50%
Gothic 2
5
50%
Gothic 3
0
Brak głosów
Arcania: Gothic 4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Sihamaah »

Mi akurat się zagadki podobały. Zresztą - sam klimat tamtego miejsca (mówię o G1) był świetny. Podziemna, starożytna świątynia orków, a w środku uzbrojeni fanatycy, na których widok nogi się uginały, gdy się dopiero co trafiło na kolonię. A teraz trzeba takich kroić! Zagadki przeciętne, ale nadal nie zmienia to faktu, że fajne. A co, może miałeś problem je wykonać, hę?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Othe »

Aleście się uczepili. :P
Moim zdaniem należy mi się szacunek, bo zanim wydałem o tej grze osąd trochę przy niej posiedziałem. Wy naprawdę uważacie się za twardzieli, bo przeszliście Gothica? Co to, jakiś poziom wyżej na skali hardcore'owości? (ładne słowo)
Bez przegięć, gra jak gra. A one mają do siebie to, że zazwyczaj nie liczą się umiejętności czy inteligencja, tylko czas przy nich spędzony.
Wiem, że Gothic może się podobać, są ku temu powody. Ale Wy macie jakąś obsesję na jego punkcie, która uniemożliwia Wam zdzierżenie opozycyjnej do Waszej opinii.
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Sihamaah »

O G2 nie powiem wiele, bo nie przeszedłem.

A G1 będę bronił. W końcu ukończyłem go na wszystkie możliwe sposoby i to po dwa razy każdym :P Tylko chyba Nekromantą raz... Samemu rozgryzłem też quest Chromanin, bez neta, do którego dostępu nie miałem. A wierz mi synu - ciężkie to! Co prawda więcej w tym farta niż umiejętności, ale nie zarzucaj mi braku doświadczenia w tej grze.

A Twoje zdanie oczywiście szanujemy. Mogły Ci się nie podobać zagadki. I to nawet zrozumiałe, że nie. Ale nam się akurat podobały.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Azrael »

Aleście się uczepili.
Moim zdaniem należy mi się szacunek, bo zanim wydałem o tej grze osąd trochę przy niej posiedziałem. Wy naprawdę uważacie się za twardzieli, bo przeszliście Gothica? Co to, jakiś poziom wyżej na skali hardcore'owości? (ładne słowo)
Bez przegięć, gra jak gra. A one mają do siebie to, że zazwyczaj nie liczą się umiejętności czy inteligencja, tylko czas przy nich spędzony.
Wiem, że Gothic może się podobać, są ku temu powody. Ale Wy macie jakąś obsesję na jego punkcie, która uniemożliwia Wam zdzierżenie opozycyjnej do Waszej opinii.
LOL! Nie chce mi się już z tobą gadać, więc tylko wytłuszcze kilka rzeczy, a potem nie czytam twoich postów.(głowa od nich boli i kilka razy pokaleczyłem się nożem jak mi się w kieszeni otworzył)

Podkreślone - WŁAŚNIE, piranie chciały to zmienić wkładając jakieś zagadki, ale to ci się nie podobało.
Poza tym Gothic jest akurat grą w której czasami trzeba pomyśleć (np. który przycisk nacisnąć co okazało się dla ciebie za trudne, bądź również inteligętne - "Jak się dostać do Hagena?")

GRY SĄ PO TO, BY BAWIĆ I ZABIJAĆ CZAS, CZY TO MA BYĆ ROZRYWKA DLA ELIT, GDYŻ:
zazwyczaj nie liczą się umiejętności czy inteligencja
Zmieńmy to tak, aby mogli grać tylko MGR.!

Moim zdaniem należy mi się szacunek, bo zanim wydałem o tej grze osąd trochę przy niej posiedziałem
No tu rzeczywiście Othe-sama, błagam o przebaczenie... zaraz, zaraz... przeszedłem G2 DWA RAZY! hm.... O kurde G1 również!

Padaj na kolana.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: BochN »

Ehh.. Ja zaczynałem od G2, miłe wspomnienia, choć momentami frustrował mnie poziom trudności, może weteranom wyda się to śmieszne ale wpadnięcie na 4-5 orków w wypadku gdy grałem wojownikiem kończyło się zgonem, irytujące ale zmuszało do kombinowania. W część pierwszą grałem jakieś pół roku później ale od razu ją polubiłem, właściwie miała zaledwie jedną wadę, po przebyciu pierwszego aktu niemal nie występowały różnice pomiędzy obozami, szkoda. A co do tych bugów na które narzeka Othe, ja sam nie za bardzo wiek o co Ci chodzi, jedyne bugi jakie miałem to postać która utknęła np. na dachu i nie dało się z nią pogadać, a w takim wypadku wystarczyło odejść kawałek i wrócić, jakiekolwiek inne bugi zdarzały mi się jedynie w trakcie korzystania z konsoli, ale tego nie liczę, w końcu kody wywołują sytuacje nieprzewidziane przez twórców.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Azrael »

Bugi się rzeczywiście zdarzają (np. głowa trupa tkwi w ścianie), ale one przeważnie nie przeszkadzają :/
Raz gdy dla zabawy podskakiwałem w niskiej jakini moja postać utkneła po pas w "podłodze" i nie dało się wyjść. :(
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
buek
Majtek
Majtek
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 17:34
Numer GG: 4102046
Lokalizacja: Kanoha

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: buek »

najzajebistsze gry w jakie grałem w życiu - swoboda, wielki świat no i oczywiście fabuła :)
szkoda tylko że 3 część lekko odstaje od formy poprzedniczek
Raz gdy dla zabawy podskakiwałem w niskiej jakini moja postać utkneła po pas w "podłodze" i nie dało się wyjść.
trzeba było zaaktywować kody(wcisnąć c albo b i wpisac MARVIN) i potem wcisnąć f8 lub f2 i wpisać go to... coś tam :)
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Dioskias »

Wszystkie części Gothica to poprostu gry stworzone prze Boga :D . Wszystkie części przeszedłem po kilka razy, ale najlepiej grało mi się w Gothica I i Gothica II. ;) ;) ;)
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Azrael »

Wszystkie części Gothica to poprostu gry stworzone prze Boga
TFUJ! Gra jest dobra, ale stworzona przez niemców. Naszczęście rozwaliliśmy ich "Wiedźminem" jak pod Grunwaldem. 8)

Żartowałem.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Pita »

Pograsz więcej (choć pewnie w najlepsze eRPGi nie zagrasz) zdanie zmienisz o G ;)
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Mr.Ofca »

2 pierwsze gothici to faktycznie gry nad grami, a czesc pierwsza ma jedna z najlepszych fabul z jakimi sie spotkalem. |

Z kolei gothic 3 to dno. Grafika ladna, ale reszta do dupy. No i przycina niemilosiernie.
dópa
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Alucard »

Się zgadzam. Gothic jest niesamowicie grywalny, ma ciekawą fabułę i wspaniały świat, który żyje (1 i 2. 3 średnio do mnie trafia...) .

Mimo to Wiedźmin, BG czy choćby TORMENT (Mniam)* biją go na glowę... Co nie znaczy, że gra jest kiepska. Dla mnie rewelacyjna, acz nie najlepsza ;)

Pita dobrze mówi- pograsz, zmienisz zdanie


*Że nie wspomne juz o perełkach typu FF7 i 8 ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Sihamaah »

I jeszcze jedno osoby które bardzo lubią Gothica zapraszam na moje forum
Nie ma szans. Takich forów jest mnóstwo! Wysil się na orginalność lub forum przepadnie :P

A Gothic? Oj tak, ale tylko G1. Potem gra się stoczyła. Część pierwsza była oryginalna, miała świetne postacie, świetnie się w nią grało. Kolejne części to już nie to... Szkoda jednak, że G1 się zestarzał graficznie :( I muzycznie, choć muzyka wciąż świetna (mam na myśli np. motywy indiańskie w Obozie na Bagnie itd. itp.). Długo by mówić. Świetna rzecz, jedna z na pewno kultowych już gier RPG.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Azrael »

No i przycina niemilosiernie.
LoL

E, tam wrzucacie na GIII, a w rzeczywistości to bardzo dobra gra. Spokojnie w mojej skali zasługuje na 8.
Z kolei gothic 3 to dno.
Tja... to gdzie umiejscowisz MortyraIII(lub inne "kaszanki")? Będziesz kopać?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Mr.Ofca »

Tja... to gdzie umiejscowisz MortyraIII(lub inne "kaszanki")? Będziesz kopać?
Poloze obok Gothica 3. No moze pod niego, bo grafa jeszcze ujdzie.
LoL
Dlaczego lol? Teoretycznie mozna powiedziec ze nie mam sprzetu pod ta gre i dlatego mi przycina, ale skoro taka gra jak Crysis ktora olsniewa grafika chodzi mi spokojnie na 40 fps przy wysokich ustawieniach, a gra ktora ma juz 2 lata przycina no to chyba cos jest nie tak prawda?
E, tam wrzucacie na GIII, a w rzeczywistości to bardzo dobra gra. Spokojnie w mojej skali zasługuje na 8.
Rzecz gustu. Tobie sie gothic podoba. Mi nie.
dópa
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Azrael »

Dlaczego lol? Teoretycznie mozna powiedziec ze nie mam sprzetu pod ta gre i dlatego mi przycina, ale skoro taka gra jak Crysis ktora olsniewa grafika chodzi mi spokojnie na 40 fps przy wysokich ustawieniach, a gra ktora ma juz 2 lata przycina no to chyba cos jest nie tak prawda?
Chyba miałeś pirackiego Gothica.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Mr.Ofca »

Gothica nie, Crysisa tak. Pozatym nie wiem co to ma do rzeczy. Przy terazniejszych technologiach piracenia, nie da sie wykryc piracenia gry.
dópa
ODPOWIEDZ