Seria Gothic

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Najlepsza część serii Gothic to:

Gothic
5
50%
Gothic 2
5
50%
Gothic 3
0
Brak głosów
Arcania: Gothic 4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gothic II i Gothic I

Post autor: Sihamaah »

A G1 Ci szybko chodził, Mc.Ofcu (Mc.Ofco?)? Zresztą w G3 nie grałem, ale bardziej wierzę Azraleowi. Pewnie źle skonfigurowałeś, nie umiałeś i tyle, teraz zwalasz na twórców gry. Nieładnie. Zainstaluj patcha może*.

*mało być spatchuj, ale to... hm.. ciekawie brzmi :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

To znajdz osobe ktorej Gothic 3 chodzil plynnie. Owszem, chodzi po 50 fps normalnie, ale co jakies 20 sec przycinka na 1 sec. Dodatkowo przy wyciaganiu pochodni i przy wielu innych okazjach. Tak, wiem ze to wczytywanie, ale jakos w gothic 1 i 2 potrafili to zrobic dobrze (bez przycin). Pozatym jak juz wszystko ustawiasz na max detale, to czemu wszystko nie jest ladowane do ramu? Gra 1300~windows 300~, zostaje jeszcze 350~ juz nie mowiac o obszaze wymiany, wiec dlaczego nie zostalo to zaladowane?

Widzieliscie kiedys zeby gothic 3 chodzil plynnie (caly czas) na jakimkolwiek kompie?

BTW. Mr.Ofco.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

No właśnie to są PCty hehehehe. Ciekawe co zaprezentuje sobą 4 częśc, widzieliście screeny? Liczę, że ze względu na nowego developera i multiplatformowośc będzie lepsza niż trójeczka...
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Screeny screenami. Po grafice nie warto oceniac przyszlej gry, bo wyjdzie tak jak z gothikiem. Ale multiplatfomowosc wbrew pozorom jest dobra dla PC. Cos co zostanie wydane na PS3, musi zostac dopracowane bo patche nie sa tak popularne na konsole jak na blaszaka. Czyli my tez dostaniemy lepsza wersje :D.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

lol jak zwykle pierdolenie bez składu i ładu... dziecko patche na konsole są od dawna i gra sama się patchuje przy odpaleniu w tle, nawet nie wiesz kiedy. A multiplatformowość Gothica wyjdzie na dobre wszystkim, zaś gra ma się pojawić naraz na PC i next-geny. A ze screenow nie chodzilo mi o grafikę, lecz o klimat, kamerę itd itp...
I tak jakby - konsole mają takie coś jak kontrola jakości gier, dlatego rzadko potrzebują patche, a i multiplatformy w wersjach an PC mają bugi których nie ma na konsolach...

EDIT: http://gothic.org.pl/gothic-4/zapowiedz.html bardzo okaleczona zapowiedz czworki, ale zawsze cos ;)
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

No to tym gozej dla konsol :P. Na PSone gry nie mogly miec czegos takiego jak bug.

A co do G4. Na g3 tez sie tak jaralem. Po trailerach, screenach wyobrazalem sobie klimat gothica 1, z wielkim swiatem i niesamowita grafika. A tu cus nie wyszlo.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

Nie wiem co jest gorszego w mniejszej ilości błędów ale ok....


Za G4 stoją ludzie odpowiedzialni choćby za Robin Hood Legenda Sheerwood... Ogółem - gra zapowiada się nieźle... ważne, żeby seria przeszła dobrą ewolucje, a multiplaformowość = większa konkurencja = lepsza jakość produktu :)
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Kiedys gry mialy mniej bledow kiedy wychodzily na konsole, bo producenci nie mogli sobie pozwolic na patche i woleli przesunac premiere. Z patchem premiera jest w terminie, ale gowna na patyku, ktore pozniej sie ulepsza.

I co z tego ze gra bedzie robiona przez jakichstam slynnych programistow? A gothic 3 to kto zrobil? Przeciez G1 byl wypasiony i klimatyczny do granic. Ktos poprostu poszedl nie w te strone co trzeba. Ilez to gier hitami mialo byc?
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

Ja nigdzie nie napisałem, że oni są słynni. Napisałem tylko z czego można ich kojarzyć.

Co do przekładania premier - noż lol, logiczne że lepiej dostać coś miech później i dopracowane. Poza tym do dotyczyło tadam - rynku konsolowego, który wtedy szedł w zupełnie inną stronę niż PC. Teraz te dwa rynki zbliżyły się jak nigdy. I nie wiem czy to dobrze....
Har Har Har
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Seria Gothic

Post autor: Sihamaah »

Mc.Ofca, tu Cię poprę, bo tylko G1 mi się podobał. I to bardzo. A reszta to DNO. Wiecie, że G1 był robiony przez amatorów? I to na jakich kompach - nawet jak na ówczesne czasy wyjątkowo słabych. Ale klimat miał. I ta fabuła... Oryginalność. Chcę tego jeszcze raz! Czekam na takie właśnie gry - amatorki, ale wspaniałe. Bo jak widać, komercja często grę niszczy.

Co do przekładania premiery - dla mnie im dalej tym lepiej, bo dopracują. Byle nie jak DNF :P Ale oczywiście premiera będzie gry niedopracowanej, bo jak w przypadku G2 wypuszczą przed czasem Wiecie, że tego muru w Kolonii miało nie być? ale się nie wyrobili z robieniem terenu na tamtym obszarze, bo wydawca kazał grę wypuścić jak najszybciej.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

Tak to fakt, G1 był robiony w garażowych warunkach na PC coś koło 1GZ więc szacun, po prostu szacun. Naprawdę chłopaki dali radę, żałuję aż że tak to się skończyło - niewielkim uznaniem ostatniej części i przekazaniem licencji innemu developerowi...
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Wiecie, że G1 był robiony przez amatorów? I to na jakich kompach - nawet jak na ówczesne czasy wyjątkowo słabych. Ale klimat miał. I ta fabuła... Oryginalność. Chcę tego jeszcze raz! Czekam na takie właśnie gry - amatorki, ale wspaniałe. Bo jak widać, komercja często grę niszczy.
Tez tak mysle. Amatorka, tworzac pierwsza gre, nie skupia sie tylko na kodzie gry. Nacisk na fabule i klimat. A reszte robia pod swoje mozliwosci i umiejetnosci. A ze PB potrafili jeszcze zrobic calkiem przyjemna grafike jak na tamte czasy, oraz dzwiek i muzyke spelniajaca standardy to wyszedl hicior. Pozniej juz chyba poczuli moc, chociaz uwazam ze G2, szczegolnie z dodatkiem, rowniez trzyma poziom g1.
Co do przekładania premier - noż lol, logiczne że lepiej dostać coś miech później i dopracowane.
No niekoniecznie. Bo jak juz sie zrobi mega reklame i tysiace graczy na swiecie huczy o wypas gierce jaka to sie nie pojawi, to naprawde ciezko przelozyc premiere. No i czesto sa tez sytulacje ze premiera jest 2 miechy wczesniej, bo na swieta sie wiecej egzemplazy sprzeda. A pozniej coz... Sie dorobi... Kiedys na psone nie mozna bylo patchowac wiec jak kupowales gre, wiedziales ze lepiej juz nie bedzie.

Chociaz patch nie zawsze kojazy sie zle. Takie diablo 2. Kolejne patche nie tyle poprawialy bledy co zmieniealy rozgrywke (zwykle trudniejsza). I przez to mozna grac i grac.

BTW. Jak juz jestemy przy zmianach premiery. Najlepsza sytulacja byla w "sea dogs 2". Wychodzil wtedy hit filmowy o nazwie "piraci z karaibow". No to zeby zwiekszyc sprzedaz developerzy dodali do prawie juz gotowego produktu 1 motyw koncowy + 1 jaskinie i wydali pod nazwa "piraci z karaibow". Nazwa? Nazwa!

@Edit
A jeszcze propo zmian producentow. Bethesda Softworks. Duza firma. Morrowind, extra. Oblivion, tez podobno fajny (mi nie przypadl). A o fallouta sie boje :(.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

Ale człowieku TY mówisz o czasach PSone, latach kiedy zwisały konsolowcom patche bo ich nie potrzebowali i nie zdazył się przypadek by jakiś elo wielki tytuł nie wyszedł w czas, nie licząc kilku przełożeń premiery Quake II, dzięki którym gra wyszła wysmienicie. Więc skończ ten offtop, szczególnie że to Ty nie wiedziałeś o takich banałach jak patche w konsolach aktualizujące grę przy włączeniu konsoli... Więc albo skończmy ten offtop, albo przenieśmy się gdzieś indziej bo Twoje wypowiedzi są chaotyczne i bez sensu - skaczesz raz z patchy i zmian premiery spowodowanych dopracowaniem gry, do zmian premiery spowodowanych naciskami wydawcy (co kończy się nie większa ilością bugów zazwyczaj tylko wycinaniem gry jak w KOTORach) i powodami komercyjnymi, do tego przywołując co chwilę konsolę która żyła w okresie 94-2002.

Co do Gothic - ciekawe czym teraz zajmą się autorzy? Ponoć trzaskają po kryjomu jakąś next-genową grę. Gatunek cRPG odżywa bo obok obecnego Mass Effect i Lost Odyssey zmierza w tym roku przecież Fable 2 (Xbox 360), Fallout 3 (Xbox 360, PS3, PC), Elveon (Xbox 360, PC moze PS3), Persona IV (PS2) i co najmniej 10-15 innych ważnych produktów nie licząc konsol przenośnych... Przy tym wszystkim twórcy Gothica mogliby zarobić godnego grosza i wyskoczyć z jakąś oryginalną produkcją. Oby.
Har Har Har
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Gothic

Post autor: Mr.Ofca »

Wspominam konsole w kotrej nie bylo patchow. Wtedy kiedy kupowalem gre, wiedzialem ze bedzie ona chodzi perfekcyjnie, a nie jak w przypadku gothica gdzie autorzy przez 2 lata nie zrobili poprawki dzieki ktorej gra chodzila by dobrze na komputerze ktory ciagnie crysisa na wysokich detalach. A o konsolach nie musze wcale wiedziec zadnych banalow, bo jak wiesz z innych tematow wiem jedynie troche o psone i ps2.

A co do gothica. Lepiej by chyba bylo gdyby pozostal w dawnej druzynie. Wtedy by pewnie zobaczyli gdzie im sie noga powinela i poprawili to co tak spartaczyli. Jest wprawdzie mozliwosc ze ta nowa ekipa ma super pomysl i wykorzysta slawe tytulu by podbic rynek, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc :/. Raczej licza ze sama slawa gothica przyniesie im spora kase, byleby gowno ladnie w bawelnie obtoczyc.
dópa
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Seria Gothic

Post autor: Pita »

W zasadzie to wydawca ma licencję na Gothica i to on zlecił tą fuchę nowemu developerowi, więc nie dziwie się że chłopaki się cieszą. A może nóż ożywią serię? A Piranie mogą przez ten czas stworzyć naprawdę dobrą grę, po cichutku choćby dla Microsoftu, który ciągle szuka RPGów na Xa, bo to one zazwyczaj przechylały stronę zwycięstwa na rzecz danej konsoli.
Har Har Har
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Seria Gothic

Post autor: arthil »

Widzieliscie kiedys zeby gothic 3 chodzil plynnie (caly czas) na jakimkolwiek kompie?
U mnie na komputerze, żeby było śmieszniej na najwyższych detalach (przyznaję jak się teleportowałeś to przycinał). W ogóle 3 część nie była taka zła choć prawdą jest, że gorsza od pierwszej. A jako, że Gothic miał być trylogią to nie wiem jak będzie z najnowszą odsłoną. Ale może powtórzy się sukces Tomb Ridera 8)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Seria Gothic

Post autor: Azrael »

U mnie ścinał się tylko przy wyciąganiu pochodni (nie zawsze i nieznacznie) i przy teleportacji, lecz nie jest to wielka wada gry.

G3 to lepsza jedynka, lecz bez tak dobrej fabuły i z gorszym klimatem. Czyli wciąż dobra gra.
Persona IV (PS2)
PS2!? O lol myślałem, że ta plaforma już wyszła z użycia... :oops:
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ