Seria Gothic

cRPG Corner

Najlepsza część serii Gothic to:

Gothic
5
50%
Gothic 2
5
50%
Gothic 3
0
Brak głosów
Arcania: Gothic 4
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Nie, nie jestem chamska - wytykanie nieuctwa i lenistwa nie jest chamstwem.

Anyway, kończę temat, coby już nie offtopicować. Jak masz dalsze żale, zgłoś się do moderatora/admina (albo kup sobie słownik - przestanę się czepiać), może na mnie wpłyną. Możemy kontynuować dyskusję w temacie 'Poprawna polszczyzna' w dziale Sprawy Forum.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Post autor: Villemo »

Paladyn którego szukasz nazywa się Marcos. Znajduje się w jaskini, na zacód od zamku. W części pierwszej, za chatkąCavalorna była jaskinia. Teraz stoi w niej strażnik. W "Noc Kruka: grałam i przeszłam. A pytałam się, bo napisałeś coś dziwnego i nie wiedziałam co to było.
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Widać tobie słownik nie wystarcza Aragornie. Ty potrzebujesz oleju w głowie. Po pierwsze: Falka to ona, co może zauważyć każdy, ponieważ jest to nick typowo żeński. (ta Falka, z tą Falką itd.) Po drugie masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie niby Falka napisała, że nie będzie już w tm temacie pisała?
Falka pisze:Anyway, kończę temat, coby już nie offtopicować.
Myślę, że chodzi ci o ten fragment jej posta. Falka miala na myśli, że kończy dyskusję na temat twojej wiedzy o j. polskim a nie dyskusję o Gothicu. (Jeśli się mylę to mnie popraw, Falka)
Obrazek
Aragorn
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 października 2005, 14:04
Lokalizacja: z Klozetu
Kontakt:

Post autor: Aragorn »

musze ci powiedzieć że sam czasami zastanawiam sie co pisze (dopiero wtedy kiedy wyśle). Piszę szybko :D ale z błędami . jeśli chodzi o "pan/pani" chodziło mi o (śmieszną) powage sytuacji. może i to co przed chwilą napisałś miało sens.


acha , dzięki Villemo za wskazówke . teraz przejście powinno być łatwiejsze . czy to ta jaskinia w której w g1 był topielec ? w każdym razie dzięki .
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Ja też szybko piszę :D :D :D I też czasem dziwne rzeczy wychodzą :D :D :D

A tego pan/pani się nie czepiam, tylko że wystarczyloby samo pani :wink:
Obrazek
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Post autor: Villemo »

Jak oceniacie Noc Kruka?
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Gość

Post autor: Gość »

Wszystkie części Gothica są poprostu zaje...te. To jedne z najlepszych i najrealniejszych (Nawet głupi wilk może cię zabić, wspaniale przedstawione sytuacje społeczne, musisz awansować w społóeczeństwie aby przejść gdzieś dalej, ogólnie bardzo rozwijająca) , gierek w jakie moja skromna osoba miała przyjemność grać( Tu pozdro dla redakcji Clika za umieszczenie w swoim piśmie GI- od tego się zaczęło)

P.S. Przestańcie się chłopaka czepiać za jego polszczyznę bo w kompleksy wpadnie :lol:
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

Myśle że noc kruka to najgorsza z wszystkich ale da sie pograć przynajmniej sie nienudzi ale wole 2 niz noc kruka
BLACK METAL WAR MACHINE!!!
"Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką."
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Niezgodzę się z tobą noc kruka ma genialną oprawę audiowizualną, i moim zdaniem jest idealnym uzupełnieniem dwójki. Ale pod względem fabuły nic niepokona jedynki :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Mnie nigdy nie ciągnęło do Gothica. Myślałem, że jeśli gra się nazywa Gothic to będzie w niej zakazana magia, inkwizycja, jakieś zakony, palenie wiedźm na stosie, itp. A co dostałem? Krainę orków i miecze +10?!?! Ta gra powinna się nazywać "Orc's attack", a nie Gothic. Jeszcze chcą zrobić trzecią część... Lepiej zabraliby się za robienie czegoś lepszego (Baldur's Gate 3 byłby kuszący).
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Wiesz co dwie pierwsze części były genialne, a trójka zapowiada się jeszcze lepiej. Mi ta gra bardzo przypadła do gustu.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

III bedzie zaje.... wogule widzialem krótki filmik coprawda niebyła to walka ani rozmowa po prostru srodowisko gry kilka potworow ale oprawa graficzna jest świetnia super to wyglada mam nadzieje ze fabuła niebedzie tak przewidywalna jak w I i II
BLACK METAL WAR MACHINE!!!
"Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką."
Gość

Post autor: Gość »

Gothic jest fajną gierką, ale niepodobały mi się sposób walki, zbyt ograniczony, zwykłe machanie na boki i jakiś tam beznadziejny obrót to zamało. A najgorsze w pierwszej części to sam koniec gry: niby walka z demonem, spodziewałem się czegoś trudniejszego niż zwykłe przebicie serc szamanów, to poto walczyłem z karzdym wrogiem, biegałem po lasach za przeciwnikam, aby się napakować na maksa i po co :? . Twórcy mogli by się bardziej postarać, posłuchać rad graczy i naprawić błędy z poprzednich części.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Heh jeśli niegrałeś na kodach to sam fakt że dotarłeś do swiątyni śniącego bowinien cię BARDZO cieszyć. Fabuła w jedynce jest idealna (przynajmniej dla mnie)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Przelazłem obie części (tak po 3-4 razy) i aktualnie kończę noc kruka a gra dalej mi się nie nudzi.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Nie normalne nie mogę :lol: seria Gothic wsiądzie też na konsole..... A ja zawsze byłem pewien, że zostanie ostoją pecetowego rynku. A jeżeli będzie kiedyś część czwarta to mam nadzieję że pozbędą się tego kmiota i zrobią normalnego bohatera z charakterem.
Har Har Har
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Bezimienny jest jednym z najlepszych bohaterów gier RPG. Nie czujesz jak w około niego rozwija się aura tajemniczości? Nie ciekawi cię skąd pochodzi, kim był, dlaczego znalazł się w koloni?
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
ODPOWIEDZ