Risen

cRPG Corner
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Risen

Post autor: Blue Spirit »

Ja bym bardzo chciał powrotu do korzeni i Nowego Gothica, taką kontynuuację na silniku II. Świat idzie do przodu, ale ja lubię wspominać dawne czasy. jak kiedyś wspomniałem, chciałbym drugiego Gothica II, a kupiłbym go nawet za tysiąc zł
A i owszem, ogłaszam to otwarcie, dla mnie najlepsza częśc to II...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Risen

Post autor: Pita »

Arch pisze: Nie wiem czy wiesz, ale twórcy Blizzarda już "przyciemnili" kolorki gry. Zresztą założę się że i tak będzie to najlepszy H&S może poza Diablo I i Diablo II. Trzecie miejsce w gatunku to też dobrze.
Tak, tak przecież Champions of Norrath, Monster Hunter, Record of Loddos War nie istnieją. To że TY nie słyszałeś o innych świetnych h&s nie znaczy że ich nie ma. Znaczy tylko, że spłaszczasz rzeczywistośc do stanu "to o czym ja wiem istnieje i jest najlepsze". A zmiana kolorystyki nie zmieni designu Diablo 3, jego bzdurnych rozwiązań, reżyserii czy fabuły zbyt grubymi nićmi szytej (przynajmniej obecnych strzępków)
Arch pisze: Jeśli jedno ciasto było dobre to chętnie zjem je jeszcze raz, nie potrzebuję innego tym bardziej jeśli te eksperymenty ze smakami najczęściej kończą się źle dla moich kubków smakowych. No ale to już kwestia gustów.
No jasne. Dalej bijmy murzynów, dalej ograniczajmy się, dalej płaćmy 10 raz za tą samą żałosną gierkę. Zresztą - i tak nie przeszedłeś ani przejdziesz nigdy najlepszych RPGów, więc nie ma co się ścierać. Graj do końca życia w Gothic i Risena ;0 I tak wiem to ponieważ każdy najważniejszy przedstawiciel gatunku był owym "eksperymentem kulinarnym". Bez tego gatunek nadałby tkwił lata temu, w stagnacji. Każdy dorosły i poważny człowiek, choćby był konserwatystą wie, że potrzebny jest postęp i zmiana.

Przykład Blooda podałem specjalnie licząc że powiesz to o Gothicu. I widzisz - shooterów jak Blood się już nie robi. RPGów podobnych do Gothica jest masa. A jeśli autorzy do tej słabej oprawy znów dadza mi żałosnego bohatera, niespójną kreacje świata, słaby system walki to dziękuje. To na co przymykałem oczy lata temu obecnie NIE zobowiązuje mnie do jarania się tym samym. Risen to żadna rewolucja. Nie potrzebuje kolejnej gry ze słabym designem, nudnym bohaterem i nieciekawym światem.

Mając to (czy Demons Soul czy P4)
Obrazek

Nie będę wracał do tego generycznego designu, świata i postaci
Obrazek
Har Har Har
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Risen

Post autor: Arch »

Tak, tak przecież Champions of Norrath, Monster Hunter, Record of Loddos War nie istnieją. To że TY nie słyszałeś o innych świetnych h&s nie znaczy że ich nie ma. Znaczy tylko, że spłaszczasz rzeczywistośc do stanu "to o czym ja wiem istnieje i jest najlepsze".
Podaj mi jedno źródło prowadzone przez profesjonalistów, które nie uważało by gier z serii Diablo za najlepsze H&S.
RPGów podobnych do Gothica jest masa
Aha, a ja poza Gothiciem II i polskim Two Worlds nie spotkałem chyba żadnego.
nudnym bohaterem i nieciekawym światem.
Mnie i fabuła i świat Gothica urzekły, ciebie nie, ok to kwestia gustu... ale Bezimienny jest z pewnością jedną z najdowcipniejszych postaci RPG.
Ty przeszedłeś Gothic'a w ogóle?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Risen

Post autor: Pita »

Jeżeli za profesjonalne źródło uznajesz ludzi piszących o grach za kasę - to masz mnie, gamefaqs, rpgamer, czy Arasa :)

Jeżeli duże poważane strony - AtomicGamer, GamingExcellence. devilshackernest, ponownie gamefaqs.

Diablo jest bez wątpienia najpopularniejszym H&S, drugie miejsce zajmuje seria Monster Hunter. Ale obu brakuje sporo do tytułu bezwzględnych hegemonów. Nie twierdzę, że obie serie NIE należą do czołówki. Twierdzę, że jest tam miejsce na wiele innych gier.

Słowem - nie tędy droga. Gry sprawdza się empirycznie a nie słysząc o nich od stacha co to gra w nid for spida i smuglera z CDA. Więc przestańmy tak dyskutować, przejdźmy do przyjaznego wyjaśniania sobie pewnych kwestii ;) Powołując się na recenzje w dobie kiedy recenzent ma żałośnie mało czasu na przejrzenia RPGa i jest naciskany przez fanów i "górę" jest błędem. Sam doświadczyłem tego i powiem Ci jedno, szczerze - 95% recenzji jest nic nie warte.

RPGi podobne do Gothica? TESy, Rogue Galaxy czy inne śmiechowate gry Level-5, Two Worlds, Arx Fatalis, wspominany już Monster Hunter, Phantasy Star, na upartego KOTORY. Słowem - to że nie słyszałeś, nie znaczy ze nie istnieje.


Tak skończyłem Gothica. I uważam jeden za fajną grę. Dwa za ok. Trzy za dno. Mam nawet antologie i bodajże wersje z PLAYA. I mając na półce lepsze gry, do serii nie wrócę prędko a tym bardziej nie chcę po raz czwarty jeszcze gorszego Gothica ;). Naprawdę, sprawdź parę gier, które są na horyzoncie. Nie samym chlebem człek żyje ;p

pozdro
Har Har Har
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Risen

Post autor: Blue Spirit »

Tak skończyłem Gothica. I uważam jeden za fajną grę. Dwa za ok. Trzy za dno.
słucham i z podziwu wyjść nie mogę... Ja po prostu zakochałem się w tej serii! Klimat, żywe życie ( :lol: ) i brutalny świat to było to! Natomiast trójka - to jest faktycznie dno, nawet nie patrząc z perspektywy Gothicków ale i ogółem, całego gatunku. A Risena kupię. Jeśli będzie zbliżony rozwiązaniami a zaskakujący fabułą, będę zadowolony...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Risen

Post autor: Aras »

Cóż Nesqel, zapewne dla Ciebie pierwszy Gothic to była pierwsza gra w której mogłes robić rzeczy tego typu, niestety są na świecie ludzie, których rozwiązania z Gothica niekoniecznie musza zaskoczyć. A już napewno nie mają ochoty grac w ciągu 7 lat 10 razy w to samo. Niestety Risen zarówno designem jak i gameplayem siedzi po szyję w tym co młócą cRPGi 'od zawsze'. A jest tyle ciekawych gier, które można sprawdzić zamiast klona-klonów...
Arch pisze:Jeśli jedno ciasto było dobre to chętnie zjem je jeszcze raz, nie potrzebuję innego tym bardziej jeśli te eksperymenty ze smakami najczęściej kończą się źle dla moich kubków smakowych. No ale to już kwestia gustów.
Ja kucharza który 7 lat gotuje to samo bym uikatrupił. Ale jak widać wolisz napędzac koniuktóre leniwym developerom sprzedającym Ci jeden produkt w kilku okładkach. A przeciez TYLE NOWOŚCI jest na rynku pc podobno.
Obrazek
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Risen

Post autor: Arch »

Aras "dyskusje" z tobą uważam za bezcelową... nie wiem czy jesteś tępy, czy miałeś smutne przeżycia w dzieciństwie, ale nie zwalaj tego na innych -_-'.
RPGi podobne do Gothica? TESy, Rogue Galaxy czy inne śmiechowate gry Level-5, Two Worlds, Arx Fatalis, wspominany już Monster Hunter, Phantasy Star, na upartego KOTORY.
Monster Hunter sam wcześnie pisałeś, że jest H&S jak może być podobny do Gothic'a skoro należy do innego gatunku?
Pozostałe - o ile można się kłócić o podobieństwa między Morrowindem, a Gothiciem (moim zdaniem nie są podobne) to już z pewnością nie można do niego porównywać gier które są osadzone w zupełnie innych klimatach, a w dodatku np. z turową walką.

Sprawdziłem na Atomic Gamer - Diablo II i te RPG które podałeś wszystkie razem mają 100% - czyli można to co najwyżej nazwać remisem.
A i tak według znacznej większości rankingów Diablo byłby i jest wyżej. Choć nie o tym dyskusja.

Pa pa najpewniej już na to forum nie wpdane.
Ale jak widać wolisz napędzac koniuktóre leniwym developerom sprzedającym Ci jeden produkt w kilku okładkach.
Dobra jednak odpiszę na pożegnanie sprawię ci ten zaszczyt. Lubisz Crunchipsy? O jakim smaku? Paprykowym? Ty taki i owaki! Lepiej spróbuj z truskawkami! Bo to nowe i ble ble ble, ale nie ty wolisz producentom chipsów napędzać "koniunktóture" (weź na przyszłość nie używaj słów których nie rozumiesz a jeszcze napisać nie potrafisz) co ci sprzedają ten sam produkt i to w dodatku w tym samym opakowaniu!
A przeciez TYLE NOWOŚCI jest na rynku pc podobno.
Masz jakieś kompleksy?
dawgot
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 czerwca 2009, 17:59
Numer GG: 0
Skype: dawgot

Re: Risen

Post autor: dawgot »

Ja czekam na Risena od razu jak się o nim dowiedziałem. Mam nadzieję że wyjdzie piranii ten projekt, może przywrócą klimat starego dobrego gothica...


P.S. Pierwszy Post :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Risen

Post autor: Pita »

Eurogamer dał 4/10

Jestem po demie i... słabo. Dla mnie gra pewnie na 5/10. Ot Gothic 3.5, znów naiwna, niedopracowana, niespójna i nieoryginalna gra. Grałem na PC (wersja na Xboxa 360 wypada podobno gorzej), na maksymalnych ustawieniach. Gra nie posiada złożoności innych RPGów z tego roku jak Persona PSP, czy Demon's Soul, nie jest zbyt piękna i nudzi. To czym się bronił lata temu pierwszy Gothic dziś już nie bawi, nie poraża, nie robi wrażenia. Podczas, gdy wreszcie coś ruszyło w kwestii next-genowych RPGów - Risen wciąż jest tytułem archaicznym w tym złym tego słowa znaczeniu - nie jest to dobry archaizm na miarę The Dark Spire.

Walka o tytuł RPGa roku rozegra się pomiędzy Dragon Age a Demon's Soul - jednak już musze przyznać, że najlepiej mają się pod tym względem posiadacze PS3, którzy dostali obie. Szkoda zmarnowanego potencjału Risena.
Har Har Har
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Risen

Post autor: Blue Spirit »

ja tam slyszalem ze "spokogierka" ale po twojej wypowiedzi... blech, odebrales mi apetyt :cry:
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Risen

Post autor: Pita »

Nie twierdzę, że to zła gra. Ma otwarty świat, całkiem ok grafikę, nie najgorszy system walki, ale... to nie dla większości graczy bawiących się na poważnie z gatunkiem. Z serii takich jak Gothic czy Final Fantasy po prostu się wyrasta i z wiekiem zauważa jakie są naiwne i niedopracowane. W Polsce jest hype na Risena i będzie dostawał wysokie oceny, ale uwierz mi jako (ex)dziennikarzowi o grach - w dużej mierze tylko dlatego bo strony i pisma nie chcą tracić czytelników. Risen to spadkobierca Gothica, jednak niestety nie rozwija jego idei, nie przenosi ich w doroślejszy klimat. Ten rok, jest rokiem dziesiątek świetnych RPGów - i na konsole i na PC, Risen nie tylko nie broni się wobec nich, ale nie broni się również jako samodzielna gra. Fanatykom Gothica - spodoba się, ale ludzie szukający czegoś lepszego - mają w czym wybierać.
Har Har Har
Uriziel
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 16:09
Numer GG: 11926008
Lokalizacja: Gniezno

Re: Risen

Post autor: Uriziel »

Widzę, że zdania na temat Risena podzielone :P ale tego się spodziewałem ^^

No cóż, moim zdaniem gierka świetna. Ma kilka niedoróbek, ale jako fan serii Gothic oczywiście przymykam na nie oko ;) Znów mamy mhroczne klimaty, "brudny" świat (G3 był zdecydowanie zbyt przekolorowany) choć wg mnie powinien być bardziej brutalny :twisted: bo nic tak nie poprawia nastroju jak dokopanie kolesiowi który na początku gry nas popychał ( vide Bullit w G1 :twisted: ).
System walki świetny, znów powrót do G1/G2, gdzie po prostu nie dało się przejść gry "naparzając w LPM", czego nie można powiedzieć o G3, gdzie była to jedna z bardziej efektywnych strategii walki...
Nauka też ciekawsza, NPCe sensownie opisują jak trzymać miecz, jak wyprowadzać ciosy itp. Może i mały szczegół ale w G3 mi tego trochę brakowało :P
Fabuła też niczego sobie, aczkolwiek G1 i G2 bardziej do mnie przemawiały. No ale klimatu Gothica nie da się już odtworzyć :( I choć Risen jest jego zdecydowanym spadkobiercą, dla mnie Gothic zginął śmiercią tragiczną :( RiP...
Va faill, dhoine...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Risen

Post autor: Alien »

właśnie zrobiłem sobie przerwę od grania w risena ( mam od wczoraj) i nie żałuje tej stówy. nie jest to rpg najwyższej półki ale jak dla mnie wystarczy
00088888000
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Risen

Post autor: gregory16mix »

Czytając waszą dyskusję widzę pochwały, ale i obelgi w stronę Risena:} Moim zdaniem, mimo, iż Risen nie przyniesie wskrzeszenia dla serii Gothic (czego nie można ukrywać), to prawdziwi fani i osoby, które na Gothicu się wychowały na pewno zagrają w te pozycję i miło będą ją wspominać:) Sam jestem jednym z nich i mimo, że nie widzę rewolucji zagram w tę grę choćby tylko dla poznania fabuły:)
Oczywiście przy tym nie neguje żadnych nowych pozycji, które tak jak The Witcher czy Dragon Age są świetnymi grami.

PS
Taki mały apel:) Pokażcie klasę jako gracze RPGów i nie kłócie się aż tak agresywnie. To bez sensu. Nie każdy będzie lubił te same gry i każdy ma inne poglądy. I nie biczujcie dobrze zapisanych w pamięci klasyków:p
Jak usunąć konto z Tawerny??
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Risen

Post autor: Alien »

[quote="Aras"] A już napewno nie mają ochoty grac w ciągu 7 lat 10 razy w to samo.
[quote]
tylko 10!? Ja od kiedy g2 wyszedł przeszedłm o z 50 razy :)
00088888000
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Risen

Post autor: Aras »

cóż, jak się nie ma w co grac to się gra w byle co.
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Risen

Post autor: Alien »

tylko nie w byle co :!:
hmmm.... widział ktoś Lionheart'a w jakiejś taniej seri ( nie chodzi mi o legendy rpg)
00088888000
ODPOWIEDZ