Planescape: Torment

cRPG Corner
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Alucard 666 pisze: (nie wiem ile masz lat... ja 18)
Ja bez 5 miesięcy też mam 18 :P
Alucard 666 pisze:Zresztą ja DukeNukem 3d uważam za kultowego a wcale bardziej ambitny od FarCry nie był
Duke Nukem to był chyba mój pierwszy FPS, jeszcze wtedy u kumpla grałem. I to był klimat :) I nie twierdzę, że nowe tytuły nie będą kultowe, ale to już jakoś nie to samo... Bo młodsi nie wiedzą, co tracą, a spotkanie z grami, które dla nas są kultowe jest jakimś rozczarowaniem, bo grafa brzydka itd (nawet niektórzy moi kumple tak mówią). Jeśli w ogóle po nie sięgną, bo ze zdobyciem np. Planescape Torment już teraz są problemy. Ale wierzę, że w to jeszcze kiedyś zagram. Ale może nie róbmy takiego sentymentalnego offtopa :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Swoją drogą, nie wiedziałam, że świat planescape jest zamknięty... Widziałam parę podręczników opiusujących różne jego aspekty, myślałam że świat żyje i należy do Wizardów... A nie? Szkoda...
Chociaz skoro podręczniki wyszły, to chętni mają na czym budować.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Jako taki planescape jest dalej ciagniety:

planewalker.com - strona oficjalna tworcow planescape
sfery.forall.pl - strona polskiej spolecznosci planescape (zajmujacej sie tlumaczeniem rowneiz podrecznikow)
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

hmmm z całym noobstwem i newbieniem zapytam kto moze mi opisac tego Planescape'a bo troche jestem ciekawy a nie chce czystej formulki rodem z wikipedii
Obrazek
Obrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Masz na myśli grę czy świat? Jeśli grę, najlepiej by było tak na żywioł :wink: A jeśli świat, to podobno się nie da, są nieopisywalne dla pierwszaków. O jej, ale pomogłam...

Sfery to ogół innych światów, czy wymiarów. Parę piekieł, parę niebios, domen każdego żywiołu, snu, porządku, chaosu, po prostu wszystkie inne wymiary i istoty, jakie jesteś i nie jesteś sobie w stanie wyobrazić.
A gra, osadzona na ich tle, polega na poszukiwaniu samego siebie. I refleksji nad pewnym pytaniem. Dokopujesz się do siebie, bo na początku podaje Ci się tylko znaki zapytania.

Zależnie od tego, czego poszukujesz w grze, może Cię rozczarować:
- mało broni i mniej zbroi (ale za to bronie niekowencjonalne)
- w pewnym sensie częściowo narzucona postać (ale masz na nią bardzo duży wpływ, a prędzej czy później i tak wydaje Ci się, że to Ty)
- niemożliwość uhodowania wszechstronnego koksa (to zaleta).
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

to moze teraz dziwne pytanie... ma ktos to na kompie? Jak tak to niech powie ile zajmuje? :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Zamroczony mrrrok pisze:to moze teraz dziwne pytanie... ma ktos to na kompie? Jak tak to niech powie ile zajmuje? :twisted:
Mam wersję na 4 płytach CD, ale znajomy ponoć ma wersję kolekcjonerską na jednej. :twisted:
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Solarius Scorch pisze:
Zamroczony mrrrok pisze:to moze teraz dziwne pytanie... ma ktos to na kompie? Jak tak to niech powie ile zajmuje? :twisted:
Mam wersję na 4 płytach CD, ale znajomy ponoć ma wersję kolekcjonerską na jednej. :twisted:
Hehe, ja mam z eXtraKlasyki na dwóch CD-kach. Jak widać Planescape jest zmienny, prawie tak jak Sigil :D .
...
Smyczil
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 29 czerwca 2007, 15:10
Numer GG: 5133203

Re: Planescape:Torment

Post autor: Smyczil »

Cześć.
Kupiłem Tormenta ładnych parę lat temu, za czasów Windowsa 98 i muszę stwierdzić, że lepszej gry chyba nie ma. Fabuła, muzyka itd po prostu rewelacyjne.
Ostatnio postanowiłem odświeżyć pamięć i znów zainstalowałem Tormenta. I ZONK! Gra strasznie kiepsko chodzi. Przycina się, czary źle się wyświetlają itd. W sumie to stara gra, nie wiem może za stara na Windows xp? Płyty są w bardzo dobrym stanie, niezniszczone.

Nie wiem czy to dobry dział (jestem nowy na forum), ale chciałem Was spytać czy wiecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy też tak macie?

Znajomy informatyk powiedział, że to dlatego, że ta gra została zrobiona pod windows 98, a nie XP i nic nie da się zrobić.

Pozdrawiam,
Smyczil
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Planescape:Torment

Post autor: Alucard »

No to Cie zasmucę. Jeżeli masz starszą wersja gry to faktycznie bedzie zgrzytać, bo platforma był Windows98

A teraz Cie pocieszę. Jeżeli nie zaboli Cię wyłożenie 2 dych na eXtra klasykę, to w niej planescape jest na wszystkie windowsy skonfigurowany (na viste nie wiem :D ).

Przy odrobinie szczęścia może da się jakoś spatchować... ale tego to ja juz nie wiem.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planescape:Torment

Post autor: fds »

Spróbuj go uruchomić w trybie kompatybilności z 98. Często to pomaga na starsze gierki. W sumie, ja też mam starego Tormenta i bzyka zarówno na win2k jak i XP.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Smyczil
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 29 czerwca 2007, 15:10
Numer GG: 5133203

Re: Planescape:Torment

Post autor: Smyczil »

fds pisze:Spróbuj go uruchomić w trybie kompatybilności z 98. Często to pomaga na starsze gierki. W sumie, ja też mam starego Tormenta i bzyka zarówno na win2k jak i XP.
Próbowałem i niewiele pomogło. Kupię z eXtra klasyki w empiku albo na allegro. Chyba prędzej na allegro bo po sklepach i empikach to ciężko już znaleźć.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Re: Planescape:Torment

Post autor: laRy »

ciezko znalezc tormenta w sklepach? to ja chyba tormenta przyciagam :D w kazdym sklepie (nawet w empikach) z grami widze przynajmniej 2 pudelka (zaraz obok heroes :D)
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Planescape:Torment

Post autor: Bartold »

Najlepsza ci historyja w Sferach to jest, a i niewiele poematów może się z nią równać. Ba, nie ma bodaj bajarza, który by ujął ową opowieść w pióro a pergamin! Jak długo Pani cień będzie trwać, tak długo pokolenia będą sławić imię Bezimiennego, co w Wojnie Krwi topór juchą ufajdał, bądź też przeklinać Ignusa Podpalacza, puszczającego dzielnice całe z dymem!
FSM!
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Planescape:Torment

Post autor: BlindKitty »

Tak, nie ma to jak Planescape... Teksty Anny ( - Czy ten ogon pomaga ci w utrzymaniu równowagi? - Nie, drapiem siem nim po plecach, trepie!) i Ignus zwany Podpalaczem (jedyna postać w grze zdolna zabić Bezimiennego!) i Dak'Kon (wiecie jakiego zgryza kiedyś złapałem? Powiedział mi jakie miasto utonęło przez niego w Limbo... A kilka dni później przekonałem się że to miasto jest stolicą githzerai, co jest zapisane w Księdze Planów! Spojrzałem na niego z zupełnie innej strony...) Nie-Sława (tej chyba nie trzeba przedstawiać) Morte, który też jest - przyznacie - jedyny w swoim rodzaju... I Słup Czaszek... Ta gra jest wielka.

@Bartold - mów za siebie, ja tam Ignusa sławię!
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Planescape:Torment

Post autor: Bartold »

BlindKitty pisze:Tak, nie ma to jak Planescape... Teksty Anny ( - Czy ten ogon pomaga ci w utrzymaniu równowagi? - Nie, drapiem siem nim po plecach, trepie!) i Ignus zwany Podpalaczem (jedyna postać w grze zdolna zabić Bezimiennego!) i Dak'Kon (wiecie jakiego zgryza kiedyś złapałem? Powiedział mi jakie miasto utonęło przez niego w Limbo... A kilka dni później przekonałem się że to miasto jest stolicą githzerai, co jest zapisane w Księdze Planów! Spojrzałem na niego z zupełnie innej strony...) Nie-Sława (tej chyba nie trzeba przedstawiać) Morte, który też jest - przyznacie - jedyny w swoim rodzaju... I Słup Czaszek... Ta gra jest wielka.

@Bartold - mów za siebie, ja tam Ignusa sławię!
Yyyyy... A przypadkiem Lothar nie mógł też zaciukać Beziego? :D Albo deva?
Co do sławienia - jestem neutralny, nie należę raczej do frakcji... Ale Harmonium i podrzędni przeklinali, więc nie chwal się swoim anarchizmem :D
EDIT
Co do Anny - popłakałem się ze śmiechu po naciśnięciu opcji "Też ją ugryź". To było boskie :D
FSM!
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Planescape:Torment

Post autor: BlindKitty »

Zabić mógł tylko Ignus i Pani Bólu we własnej osobie. Pozstali mogli uczynić chamstwo (np. pogrzebać żywcem - to też kończyło grę, ale nie równało się śmierci). Przynajmniej z tego co mi wiadomo, mogę się mylić, bo nie jestem jakimś ekspertem, ale przeglądałem kiedyś materiały na ten temat, i to zdaje się całkiem kompetentne ;]

A ja jestem chaotyczny neutralny chamski (nie słyszeliście o trzeciej osi charakteru? chamski - neutralny - uprzejmy, ma wejść w D&D 4.0) i będę się tym chwalił póki życia stanie :P

Co zaś do opcji "Też ją ugryź" - faktycznie, to był arcygenialne :D Zresztą, najbardziej urzekające zdanie wychodzące z ust Anny to "Wcale nie pachniesz tak dobrze" :D
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
ODPOWIEDZ