Planescape: Torment

cRPG Corner
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Anonymous pisze:I tak fallout bije ta gre na glowe co prawda inne klimaty (ale mniej niz np FL -
BG). W falloucie to dopiero czuc klimat, sama muza wystarczy ;o
Muzyka w falloucie? Jaka muzyka? Przecież tam było kilka utworów, a teraz porównaj do Tormenta. I jego Muzykę.
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

A mnie osobiscie PT nudzil.. jak dla mnie za duzo dialogow, a za malo akcji jak na cRPG... w grach role playing na kompa wole wiecej akcji, mniej dialogow.. ale to kwestia gustu i upodobania.. Fallotu jak dla mnie o wiele lepszym byl cRPGiem.. Ale sa rozne gusta i upodobania.. Prawda? :wink:
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Ciekawi mnie kogo mieliście w drużynie i jak rozwiązywaliście niektóre problemy... Byliście lepszym namelessem czy takim samym sk......em jak większośc jego wcieleń. Ja starałem się byc dobry(ale kostkę modronów golemowi oddałem :D ) A w teamie miałem Mortego, Dak'kona, Annę, Niesławę i Nordoma. Czyli ice cold killaz.
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

http://www.wizards.com/dnd/DnDPSComic.asp?Page=1 stronka z komixem o wieloświecie(czyli w świecie Planescape) którego akcja rozgrywa się w Sigil, polecam!
PS. Jak coś źle napisałem to sor!

Jak macie adresy jakichś fajnych stron o Tormencie to piszcie!
http://crap.planescape-torment.org/ -ludzie którzy robią sobie tatuaże z tej gry.

Kolejny fajny adres- stronka o sferach
http://www.pathguy.com/planes.htm
Jest tam sporo informacji o sferach i er, ciekawe ilustracje :D .

[Proszę nie pisać kilku postów jeden pod drugim - dop. MAd Phantom]
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Najgenialniejsza gra wszech czasow. Bardzo gleboka i poruszjaca. Jak to juz ktos napisal, nie byl tak nieliniowy jak Fallout, tylko byl baridzej przygodowy, albo byl baridzej opowiscia o bohaterze i czlonkach jego zespolu.
luke
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 17 września 2005, 22:59

Post autor: luke »

Nie ulega wątpliwości że PT jest jednym z najlepszych crpgów. Jego główną zaletą jest to że jest inny. Niepowiela pomyśłów wykorzystywanych w innych rpgach. Czy wie ktoś jak uruchomić tę gre w 1024x768? Podobno jest to możliwe.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Przejzalem strone z roznymi bajerkami do tormenta ale nic o tym nie znalazlem. Google tez nie dalo rady. Widocznie sie nie da. Przynajmniej teoretycznie.

A praktycznie? Mozna by przetransportowac calego tormenta pod silnik BG2. Oczywoscie bylo by to bardzo trudne, a to ze wzgledu na rozne roznice w zasadach itp. Nie mowiac o tym, ze wiele graficznych elementow by sie zatracilo, tzn zastapily by je efekty baldurowskie.

Ewentualnie mozna by zhackowac silnik infinity i duuuuuuuzo przy nim popracowac :) No i trzeba by zmienic hud, bo jest on wybitnie zrobiony pod 640x480
luke
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 17 września 2005, 22:59

Post autor: luke »

http://crap.planescape-torment.org/images/1024x768.jpg
tu jest screenik z taką rozdzielczością i trzeba przyznać że wygląda dużo lepiej. niestety gra sie już nieco zestarzała
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Stuff I made using art done by Black Isle Studios.

Alternate box covers
The Torment Gift Shop
The Bronze Sphere
1024x768
Z tego wynika, ze koles sobie zrobil fotomontarz. I tyle.
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Świetna gra, piękna muzyka i genialna fabuła, szkoda tylko, że gra mimo całego swego bogactwa oferuje dość maly świat z czego na sporą część map nie da się powrócić w dowolnym momencie, a tylko wykonując zadania głównego wątku.
De gustibus non est disputandum, no nie?
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Falka pisze:Niesława rulez.
Gry niestety nie przeszłam, wydaje mi się, że nawet do połowy nie dobrnęłam. Musiałam przerwać granie, bo zbierałam się do Londynu, a płyt ze sobą wziąść nie mogłam :( Ale kiedyś jeszcze przejde, jak sie dowiem, czy jest wersja Planescape'a na Maca ;)
jejku, szukam tez od paru miesięcy wersji na maca, gdyby komus się udalo cos takiego znalezc, to bardzo prosze o jakies info na priva

z tego co się zorientowalem, to nie wydali wersji macowej, wyszly tylko BG2 i ID2

ostatnio reaktywowal sie projekt, ktory bedzie pozwalal na odpalanie wszystkich gier z Infinity Engine pod linuxem a takze pod mac os x; ale zdaje sie, ze to jeszcze nawet na linuxie nie do konca dziala, mowia, zeby sprawdzic za rok, hihi
to link do projektu: http://gemrb.sourceforge.net/
Obrazek Obrazek
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Jeden z najlepszych rpg w jakie gralem,ten klimat,fabula,tajemniczosc,humor :lol:
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Chciałbym remake tej gry. cRPG dla którego warto mieć PC.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A ja nie chcialbym zeby tworzyli remake. Po prostu zniszczyl by ta gre. Zawsze twierdzilem, ze nieco ubozsza grafika pobudza nasza wyobraznie. Torment robil to w szczegolny sposob, bo dodawal takze opisy (to bylo cos fenomenalnego). Zreszta sam w sobie bardzo pobudzal wyobraznie. I teraz, widzac to na silniku Obliviona cale moje wyobrazenie na temat wieloswiata legnie w gruzach :/
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Craw pisze:A ja nie chcialbym zeby tworzyli remake. Po prostu zniszczyl by ta gre. Zawsze twierdzilem, ze nieco ubozsza grafika pobudza nasza wyobraznie. Torment robil to w szczegolny sposob, bo dodawal takze opisy (to bylo cos fenomenalnego). Zreszta sam w sobie bardzo pobudzal wyobraznie. I teraz, widzac to na silniku Obliviona cale moje wyobrazenie na temat wieloswiata legnie w gruzach :/
Podpisuję się pod tym. Remaki są bleeee...
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Pewnie niektorzy z was wiedza, ale jakby ktos jescze nie widzial - torment.cdprojekt.com zostalo zreaktywowane, w niedlugim czasie zostanie rozbudowane o forum /obecnie forum znajduje sie pod adresem sfery.forall.pl/forum / i zapewne sie ozywi :).. zapraszam wszystkich na forum, ktorzy chca pogadac o Tormencie, swiecie Planescape i innych swiatach fantasy.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Remake? Bez sensu. Ale fajna byłaby kontynuacja, np. "T2- Bezimienny i Anna próbują sobie ułożyć życie" :)

Ja tam wolę unikać porównywania między F2 a Tormentem. To trochę tak jakby się kłócić, czy lepszy jest Q4 czy FEAR. Inne klimaty, inne podejście do tematu.

Ja bym im dał obu 1 miejsce ex-aerquo z Morrem jako RPG-i wszechczasów :)
ODPOWIEDZ