Dragon Age

cRPG Corner
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Dragon Age

Post autor: BAZYL »

Dragon Age, to nowy cRPG od Bioware, będący (na chwile obecną) exclusivem na PC. Więcej informacji (screeny, trailer) na stronie: http://tawerna.rpg.pl/Trailer-i-screeny ... -n4416.php

Widać rękę ludzi z BioWare. A screen z widocznym interfejsem jako żywo przywodzi na myśl Baldurs Gate. Czyżby szykował nam się następca Badurów?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Dragon Age

Post autor: starcu »

Szczerze mówiąc myślałem, że Dragon Age będzie cRPG'iem w stylu Gothica czy Obliviona gdzie jesteś samotnym bohaterem ,ale ze screenów widać team i ten cudowny drużynowy interfejs, jeżeli ta gra będzie chociaż w 70% tak dobra jak Baldurs Gate'y to już będzie coś. Zacieramy rączki panowie, zacieramy.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Dragon Age

Post autor: Craw »

I tak nie ruszy mi na lapciaku :P Ale zapowiada sie fajnie :)
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Dragon Age

Post autor: Thurs »

Oby nie następne NWN. :P
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Dragon Age

Post autor: Pita »

Tak przy okazji - musze się pochwalić, że kiedyś na łamach tawerny przewidziałęm że gra pojawi sie poza PC, i póki co wszystko wskauzje na to, że ten nastepca BG będzie na konsolach. I fajno.
Har Har Har
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: Perzyn »

Pita pisze:Tak przy okazji - musze się pochwalić, że kiedyś na łamach tawerny przewidziałęm że gra pojawi sie poza PC, i póki co wszystko wskauzje na to, że ten nastepca BG będzie na konsolach. I fajno.
W to, że Dragon Age prędzej albo później trafi na konsolę nie wątpię. Ale jako PCtowiem odczuwam jakieś takie miłe ciepło na sercu, że tym razem to my mamy od BioWare time exclusive'a. Czekałem rok na Efekt Mszy (warto było) to teraz niech konsolowcy poczekają na Epokę Smoków. Uczciwy deal jak dla mnie. Na kolejną grę mogę znów poczekać, o ile na zamianę ze mną będą czekać ludzie od konsol.

A sama gra? Cóż, zapowiada się ciekawie i mam nadzieję, że będzie dobra i warta wysupłania kasy przy premierze (a także, że mi pójdzie...). Szczególnie podoba mi się fizyka zaklęć umożliwiająca różnorakie komba a'la Grease + Fireball (tak nawiasem "Fajerbol" jest chyba najkultowszym zaklęciem ever) by podpalić podłogę a potem jakiś lodowy podmuch czy coś w ten deseń by ją zgasić.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: BAZYL »

Przygotowaliśmy specjalną zapowiedź Dragon Age. Warto się z nią zapoznać - Oso został zaproszony na specjalny pokaz gry, z którego przyniósł sporo ciekawych informacji nt. polskiego wydania.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Dragon Age

Post autor: starcu »

Zapowiada się legendarna gra a tu cicho :/
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: BAZYL »

Wiesz, z grami jest tak, że jeśli nie mają tytułu (czyli nie są sequelem) to ludzie się nią nie interesują. A jak zostanie wydana i odniesie sukces to zaraz wyrasta milion fanatyków, którzy będą jej bronić mimo wad, i będą kreowali się na wszystkowiedzących o tym tytule :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Dragon Age

Post autor: gaudat »

legendarna gra ? IMO to będzie tylko kolejny niezły cRPG w starym stylu, ale nic ponad to.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: Perzyn »

Wypowiedzi na temat bety są nad wyraz pozytywne, przynajmniej w bieżącym numerze CDA. Nauczyłem się co prawda entuzjazm redaktorów, w takich wypadkach traktować z pewną rezerwą, ale mam nadzieję, że tym razem nie okaże się on przesadzony.

Mam pewne obawy ponieważ poprzedni wielki cRPG od Bioware - MASS Effect, choć był bardzo pozytywną grą, miał swój klimat i w ogóle nie był jak dla mnie takim objawieniem na jakie kreowały go okołogrowe media.

Parę spośród zapowiadanych elementów sprawia, że z nadzieją patrzę w przyszłość:

- Nieliniowe questy: Czyli to co od czasów Fallouta (2)* wyjątkowo rzadko realizowane było w naprawdę dobry sposób. Nie oszukujmy się, ale posiadanie kilku różnych i dających odmienne efekty na przebieg rozgrywki, choćby krótkofalowy, opcji rozwiązania danego zadania zdarzało się raczej rzadko i na ogół było średnio zrealizowane (vide KOTOR i czarno białe wybory, które rzadko miały naprawdę duże znaczenie).

- Odczuwalne różnice w rozgrywce, w zależności od wybranej postaci. I nie chodzi mi tu nawet o to, że inaczej gra się wojem a inaczej złodziejem, bo to w znacznym stopniu niweluje drużyna. Mam na myśli, że traktowanie naszej postaci (a miejmy nadzieję, że w związku z tym rozwój fabuły) będą różne w zależności od jej tła, rasy i klasy.

- Mroczny klimat. Ok, to fantasy i to raczej heroic niż dark. Ale patrząc na screeny i dostępne arty to elementy dark nie są wcale takie rzadkie a w porównaniu z typowym D&D można mówić wręcz o ich natłoku. Zobaczymy czy w parze za tym pójdzie klimat w historii, dialogach i otoczce "fluffowej". Jeśli zapowiedź cięższego niż w serii BG czy Neverwinter klimatu nie skończy się na braku światła, dużej ilości czerni i brudu możemy mieć smakowite uniwersum.

- Opcje taktyczne związane z silnikiem i mechaniką. O ile kombinacje czarów nie będą bajerkiem bez praktycznego znaczenia a mechanika pozwoli na tworzenie zróżnicowanych postaci, posiadających szeroki wachlarz umiejętności bojowych (choć nie tylko), walki mogą okazać się naprawdę przyjemnym wyzwaniem, bardziej skomplikowanym niż "wszyscy na jednego!" w 80% wypadków.

Jeśli powyższe oczekiwania się spełnią i towarzyszyć im będzie historia na poziomie co najmniej dobrym (choć biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania Bioware, nie ma się o co martwić bo jedynym potknięciem było jak na razie Nevewinter Nights a reszta gier, nawet h&sowe Icewind Dale 1 i 2 miały solidną, jak na swój gatunek, fabułkę) gra może naprawdę zamieszać. Zasadniczo jest tylko jeden cRPG, na którego czekam z większą niecierpliwością, choć może dlatego, że jest kontynuacją jednej z moich ulubionych gier, Deus Ex 3 (oby nie był kolejnym Invisible War).
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Dragon Age

Post autor: Thurs »

To jednak będze coś więcej niż Neverwinter. Nawet mi się zaczyna podobać, ostatnio odwiedziłem ich stronę i zaskoczyła mnie na plus (gra, nie strona). Byleby fabuła przykuwała do ekranu na wiele godzin. :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: BAZYL »

Mnie się za to bardzo podoba nanoszenie się na siebie efektów czarów. Szczegóły można znaleźć tutaj: http://tawerna.rpg.pl/Kolejny-polski-fi ... -n5605.php
Mam tylko nadzieje ze słowa twórców się potwierdzą i będzie takich efektów więcej, a nie tylko te pokazane na filmie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: Lea »

Dopiszę do http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... 09#p154109, ale już w tym temacie, że nasz serwis wraz z EA ogłosił konkurs na scenariusz modułu w świecie DA. Aby otrzymać nagrodę wydaną przez EA (gry, gadżety), należy uruchomić wyobraźnię, wymyślić i rozpisać najlepszą kampanię - proste :smile: Regulamin znajduje się na forum serwisu http://www.dragonage.com.pl. Ponadto stworzyliśmy dział dla budowniczych, gdzie sukcesywnie będą napływać wieści o edytorze gry, tworzeniu modułów itp. Zapraszamy :smile:
telitha i lú...
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: nache »

Emm, jestem sporo zaskoczona, że w tematach o innych grach tak wiele się mówi, a Dragon Age został tak ozięble przyjęty. Grałam w DA jakoś chyba rok temu, dzisiaj go odgrzewam z niemiecką wersją językową- jeśli ktoś chciałby podszlifować język, to polecam, dubbing jest miły dla ucha. Gra podobała mi się pod wieloma względami, chociaż w mojej skali nie była lepsza od NWN2 czy BGII, ME. Grafika jest świetna, bardzo realistyczna. Questy i wątek też są moim zdaniem różnorodne. Ja zawsze grywam magiem, więc rzucanie czarów i ich upgradowanie nieco mnie zawiodły. Liczyłam na mnóstwo niszczycielskich zaklęć, jak w przypadku BGII czy NWN2. Gra posiada absolutną zaletę, jaką są NPC z którymi można wchodzić w głębsze relacje, coś dla mnie ;D Jeśli chodzi o klimat, trochę przypomina mi Wiedźmina, trochę BGII.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: BAZYL »

Dragon Age jest niestety grą tylko dobrą, więc nie budzi takich emocji jak inne tytuły. Warto w nią zagrać, ale czy warto wracać? Szczerze wątpię. Jeszcze gorsza sprawa jest z Dragon Age 2, która jest grą przeciętną, zaś uproszczenia w stosunku do pierwszej części, jakie poczynili jej deweloperzy, tylko ją pogrąża. Przykro mi to mówić, ale dla mnie rozczarowanie roku, jeśli nie dekady.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Dragon Age

Post autor: nache »

Osobiście nie miałam aż takich zastrzeżeń względem tej gry. Rzeczywiście nie jest może tak powalająca, ale znów nie nazwałabym jej całkiem przeciętną czy też rozczarowaniem roku. Kiedy przeszłam ją po raz pierwszy, może rzeczywiście nie myślałam o tym, że jeszcze raz w nią kiedyś zagrać. Teraz chciałam wypróbować DGII, więc odświeżam sobie DG, żeby importować zapisy. I kiedy gram po raz drugi też daje mi sporo radości ^^ Co do części drugiej, słyszałam różne opinie. Znajomy mi ją polecał, ponoć mniej w niej z tej klasyczności jedynki, ale wątek jest dobry i grywalność lepsza. A z tego co widziałam na screenach, grafika nieco gorsza.
ODPOWIEDZ