Seria Warhammer 40,000: Dawn of War

cRPG Corner
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Solarius Scorch »

t0m3ek pisze:Co do siostrzyczek to podlegają rozkazom Wielkiego Inkwizytora, przez co są również częścią Ordo Hereticus co robi z nich inkwizytorki :P
Pokrętne tłumaczenie, no ale niech będzie. :)

BTW: To skandal, że w DoW nie ma najfajniejszej rasy: Tyranidów!! :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Pita »

W40K - nie licząc Soulstorma rządzą i dzielą. Świetna seria, jedna z najlepszych gier ostatnich lat i chyba moj ulubiony "czysty" RTS. Jeden pojedynek z Komisarzem wspominam do dziś :roll: A Tyranidzi...chyba będą w 2jce ;)
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Azrael »

Wcześniej o tym nie pisałem, ale mam jedno bardzo przykre skojarzenie z tą grą... kiedyś przez 3 godziny nie mogłem wygrać (wraz z sojusznikiem)... że była noc poddałem się gdy zacząłem przymykać oczy ze zmęczenia.

Odradzam brania maxymalnej liczby surowców na start na mapie "Do wyłomu"... to była masakra.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: t0m3ek »

Mieliśmy podobnie z Pitą przeciw sobie. Ładnie wyglądał front, dobre 45 minut ciągłej rozwałki i dosyłania posiłków. Takie akcje tylko pokazują wyważenie całej gry do DC, pojazdy latające pięknie wszystko spieprzyły. No i jedno wam powiem, wyłączajcie telefony podczas gry w DoW, przez nie traci się koncentrację i dostaje w dupę ;(

Zgadzam się co do Tyranidów, mam nadzieję, że pokażą się w dwójce. Tak mi przynajmniej wynika z filmiku. Sam trailer z gameplay'a potwierdził póki co Space Marines, Craftworld Eldar i The Orkz.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Solarius Scorch »

t0m3ek pisze:Zgadzam się co do Tyranidów, mam nadzieję, że pokażą się w dwójce. Tak mi przynajmniej wynika z filmiku. Sam trailer z gameplay'a potwierdził póki co Space Marines, Craftworld Eldar i The Orkz.
To oczywiście dobrze, ale można by zadać pytanie, dlaczego do cholery nie wypuszczą wszystkich armii, skoro technologia na to pozwala. A przepraszam, trzeba przecież zarobić na dodatkach... Jednak z niezrozumiałych dla mnie powodów nawet dodatki nie dały nam Tyrków w jedynce. Pourquoi?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Pita »

Autorzy tłumaczyli się za słabym silnikiem graficznym, choć oczywiście sam w to nie wierzę. Podaję tylko oficjalne wytłumaczenie ;)
Har Har Har
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: t0m3ek »

Może nie bardzo mieli pomysł jak wprowadzić ewolucyjnie zmienne jednostki? A może bali się, że Blizzard ich o plagiat Zergów posądzi? (lol)
Meniyaki tsukete shinugaii!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Solarius Scorch »

t0m3ek pisze:Może nie bardzo mieli pomysł jak wprowadzić ewolucyjnie zmienne jednostki? A może bali się, że Blizzard ich o plagiat Zergów posądzi? (lol)
Przemilczając już fakt, że Blizzard przy każdej okazji rżnął z Games Workshop bez żadnych zahamowań. :)

Zresztą te firmy są siebie warte, jeśli chodzi o paranoiczne więc pilnowanie własnych znaków firmowych... GW w szczególności.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: necron1501 »

Jeśli chodzi o Soulstorma to moim zdaniem kampania nie miała tego czegoś co miał Dark Crusade, który był najlepszy z serii. Cały Soulstorm jest płytki. Rasy są beznadziejne, jednostki latające nic nie wnoszą, a po trzecie nie było tyranidów :smile:. Jeśli chodzi o Dawn Of War 2 to będzie naprawdę rozbudowana gra. Każda jednostka będzie mogła zbierać ekwipunek.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: ulger »

necron1501 pisze:Jeśli chodzi o Soulstorma to moim zdaniem kampania nie miała tego czegoś co miał Dark Crusade, który był najlepszy z serii.
A co takiego miał DC (pomijając względną równowagę między rasami, którą szlag trafił po wprowadzeniu jednostek latających w SS)? Ja bym wolał, żeby zamiast podbijania planety(DC)/układu(SS) były normalne kampanie dla każdej z ras.
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Tevery Best »

Najlepszy z serii był podstawowy Dawn of War. Genialna kampania, idealne zbalansowanie stron, mechanizmy rozgrywki, klimat, dźwięki, grafika, wszystko w tej grze było na najwyższym możliwym poziomie. Winter Assault miał nieco gorszą fabułę, ale można było ją rozegrać czterema rasami, za co plusik. Natomiast DC i SS to już porażka: brak fabuły (tzn. teoretycznie coś tam jest, ale nie dość, że naciągane - trzeba wsadzić Marines przeciwko Gwardii, a później jeszcze Sororitas - to mało rozbudowane i głupawe), dużo gorsze dźwięki, brak poprawek w grafice (która przecież przez te lata się zestarzała), DC dodatkowo zburzył do szczętu równowagę wprowadzając Nekronów, a Soulstorm dorzucił bezsensowne jednostki latające, jedną rasę całkowicie niegrywalną i jedną będącą zrzynką z innej rasy. Bez sensu takie dodawanie.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: starcu »

Ta gra jest po prostu bez sensu i na siłę ulepszana przez twórców.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: ulger »

Lekka przesada. Sama gra i pierwszy dodatek były całkiem niezłe. Sterowanie oddziałami wygląda lepiej niż w większości RTS'ów ze względu na brak konieczności zbierania pojedynczych jednostek w kupę, tworzenia z nich grupy itd. W pozostałe dwa dodatki, przynajmniej na singlu, gra się szybko nudzi. Fabuła też niezła (przynajmniej w DoW).
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Azrael »

Ta gra jest po prostu bez sensu
Z początku chciałem w jakiś dowcipaśny sposób bronić tej wspaniałej gry, ale twoje argumenty powaliły mnie na ziemie i jeszcze przydeptały. Proszę Cię, bądź następnym razem łaskawszy dla nas ślepych fanów jednej z najlepszych gier strategicznych i pozostaw nam chociaż cień złudzeń iż te godziny spędzone przed komputerem nie były stracone... bo teraz jak pomyśle o tych wielu "bezsesnsownych" godzinach jakie zmarnowałem cieknie mi łeska i żałuję iż nie wypowiedziałeś się wcześniej - wiedziałbym iż kompletnie nie mam gustu i to co mnie bawi jest bezsensowne.

Moje życie jest bez sensu, idę się zabić, ale na koniec powiem, Starcu iż twoje wypowiedzi też są bez sensu.
i na siłę ulepszana przez twórców.
No... to też jest bez sensu! Robią to tylko po to, aby zarobić więcej pieniędzy i wogule nie myślą o tych biednych fanach bitewniaków! Wcale nie wrzucają tych wszystkich ras dla nas :cry:.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mardak
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 lipca 2008, 20:54
Numer GG: 7392357

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Mardak »

Powiem tak,
Jak chcecie mieć z tego pewnego rodzaju RPG to ściągnijcie sobie mod HEROES do tej gry.
Dla maniaków WH40k (do których ja się zaliczaqm :D ) proponuję Tabletop round-up mod. Jest tam zintegrowany heroes.
Pozatym polecam darmową "rasę": Inkwizycję

Dotychczas jest to moim skromnym zdaniem najlepszy możliwy RTS - dynamiczny, logiczny, ciekawy pod względem świata.

Każdy szanujący się gracz musi to zagrać.
"Only in death, does duty end" - Space Marine's Creed


Najlepszy moim zdaniem jest Dark Crusade, a mam wszystkie części :lol:
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: starcu »

Ty chyba Azrael nie umiesz czytać. Napisałem, że "ta gra jest bez sensu ulepszana przez twórców". Chodziło mi o bezsensowne ulepszanie a nie o bezsens gry bo gra i jej pierwsze części jest wielka pod każdym względem i sam ją uwielbiam. I co do drugiej części to wiesz klony poprzednich ras trochę podrasowane to wrzucanie na siłę, jeżeli cię to rajcuje to ok.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Warhammer 40,000: Dawn of War + dodatki

Post autor: Solarius Scorch »

Właściwie jak to jest z tymi Dark Eldarami? Cły czas czytam tutaj że to klon Eldarów. Wiadomo, coś wspólnego ze sobą mają, ale żeby grało się nimi tak samo, to mnie trochę dziwi. W końcu Marines i gwardia imperialna to też ta sama rasa, a gra się nimi zupełnie inaczej. To jak to z tymi Eldarami jest?

Piszę oczywiście z pozycji figurkowca, na grze się nie znam.
ODPOWIEDZ