Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

cRPG Corner
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Bielik »

Dla mnie seria Gothic skończyła się na trójce. Gothic swoją drogą, Arcania swoją. Po tym co czytałem o Arcanii o będzie on jedynie nawiązywać, a nie kontynuować zdarzenia z gothica. Może zagram jeśli będzie dobre. Ale to już napewno nie będzie Gothic...
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Mr.Ofca »

W pierwszej czesci byl szaman ktory znal jezyk ludzi. W czesci trzeciej kazdy ork potrafil z nami rozmawiac. Czym zaskoczy nasz czworka?

Imho, trzecia czesc juz plama na wspanialej fabule poprzednich czesci.
dópa
Uriziel
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 16:09
Numer GG: 11926008
Lokalizacja: Gniezno

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Uriziel »

Po prostu twórcy przesadzili z pierwszą częścią :) Zrobili zbyt dobrą fabułę, zbyt wciągający klimat i nie byli w stanie uzyskać tego w następnych częściach ;) Za wysoko ustawili sobie poprzeczkę i żadna następna część już nigdy nie dorówna G1. To było do przewidzenia. G3 to dobra gra ale pada przy porównaniu z jedynką. To już nie jest ten sam Gothic, to już w zasadzie nie jest w ogóle Gothic. To jest kontynuacja. Inny klimat, inny świat i ci orkowie...
Gothic już nigdy nie będzie taki jak wcześniej, ale to wcale nie znaczy że będzie gorszy. Po prostu trzeba na niego patrzeć nie porównując go do pierwszej części bo takie porównanie jest IMO nie na miejscu :) to są już różne gry, obie bardzo dobre, choć 1 lepsza.

(Uff, w końcu to z siebie wyrzuciłem. Może brzmi trochę niespójnie i trochę zagmatwane ale przynajmniej się lepiej poczułem :lol: :lol: )

:D
Va faill, dhoine...
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Zajx »

Takie pytanie mam czy was też wnerwia to, że po G1 wszyscy mają cię za wybrańca? Mi to bardzo psuło rozgrywkę. 1 była najlepsza i do dzisiaj mam ją na twardzielu(nie chce by ją odświeżyli bo pewnie ja spieprzą). Jeśli w Arkanii będziemy kimś zupełnie nie znanym i będzie miała klimat to zagram, ale to już nie będzie Gothic.
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: starcu »

Jak już mówiłem ja zagram w ''czwórkę'' na 100%, a marzę o patchu, po którym grafika w jedynce zamieniła się na taką jak w 3 bez utraty klimatu, choć przecież to grafika czyni także z Gothica grę klimatyczną :? .
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

Starcu, w GIII grafa jest cholrenie bajkowa i zupełnie nie pasowałaby do tej z GI. Musieliby ją jakoś "domrocznić" i "dosyfić", żeby pasowało :D.
For Honor & BIG Money!
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Dioskias »

O ile mi wiadomo to jest specjalny mod do G1 który podmienia tekstury na te z G2 :D :D :D :D Mod naprawdę dobry zmienia niebo na bardziej efektywne oraz wiele innych rzeczy. Mod nosi nazwę "G2texturespack" POLECAM!!!!!!! :D :D :D :D
Ostatnio zmieniony piątek, 11 lipca 2008, 12:21 przez Dioskias, łącznie zmieniany 1 raz.
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: starcu »

Dzięki zobaczę, a co do wypowiedzi Grima to się z nią zgadzam, we wcześniejszych postach sam pisałem o jej "dociemnieniu".
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: gregory16mix »

Popieram wszystkich, którzy twierdzą, że Gothic IV to kompromitacja całej serii. A co do nazwy to Gothic IV nie powinien nazywać się Gothic. Mogłoby zostać sama Arcania. Poza tym Gothic bez dawnego bezimiennego, którym zabiliśmy Śniącego czy wybiliśmy smoki to nie Gothic :roll:
Jak usunąć konto z Tawerny??
Ravson
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 28 grudnia 2010, 14:40
Numer GG: 9564594

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Ravson »

Mam gothic 4 i jestem zadowolony. Z początku jesteśmy zwykłymi wieśniakami, ale szczerze mówiąc wychodzimy na dobrą szlachtę.

Podoba mi się fabuła, a grywalność jest wyśmienita, jednakowoż gorsza od Gothic 2:NK :)
Polecam :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Alien »

Ja namyślam się nad kupnem, ale patrząc na większość recenzji... Wydaje mi się że lepiej poczekać i kupić ją jak stanieje :D
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Wevewolf »

z tego co słyszałem to jest tragiczny że nie opłaca się kupować w ogóle... ale chyba z czystej ciekawości, zagram.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

Arcania to nie Gothic. Gothickiem nie można nazwać gry w któej Bezimienny, bohater tego świata pogromca Śniącego, łowca Smoków, wybraniec Bogów, najpotęzniejszy człowiek w Myrthanie staje się nagle szalonym tyranem. To nie do przyjęcia. TO NIE JEST GOTHIC!!!!!!
For Honor & BIG Money!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: BAZYL »

Grim pisze:Arcania to nie Gothic. Gothickiem nie można nazwać gry w któej Bezimienny, bohater tego świata pogromca Śniącego, łowca Smoków, wybraniec Bogów, najpotęzniejszy człowiek w Myrthanie staje się nagle szalonym tyranem. To nie do przyjęcia. TO NIE JEST GOTHIC!!!!!!
To o czym piszesz jest akurat wytłumaczone fabularnie. Zupełnie inna sprawa że sama gra jest cienka, wtórna i nieciekawa. Jakby ktoś miał wątpliwości o czym piszę, to zapraszam do mojej recenzji w jednym ze znanych serwisów ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

Może sobie być wytłumaczone fabularnie. Tak samo jak 'sens' mogą mieć orki z Trójki zapodające po ludzku i w eleganckich ciuchach z brodami jak poczciwe ogrodowe krasnale. To że gra jest wtórna nieciekawa itd to element także wynik tego że ta gra przestała zwyczajnie być Gothickiem i odeszła od tego wszystkiego co odróżniało ją od innych rpgów, w tym i nierównego poziomu trudności i niegościnności świata. Rozumiem że seria potrzebowała restartu ale skoro już robimy grę w (powiedzmy) świecie Gothica ale Gothickiem nie będąca to miejmy na tyle godności by wyrzucić markę z tytułu, a nie stosujemy tani chwyt polegający na leceniu na popularności serii co jednocześnie może znaczyć dla kogoś kto nie przeczytał recenzji zwyczajne nabicie w butelkę. To prawie tak samo jakby nagle w Dragon Age Szarzy Strażnicy zaczęli nagle układać się z Mrocznymi Pomiotami a te ostatnie zajęły by się nagle ogrodnictwem. No może i przesada ale tak samo trójka była już bardzo mało Gothicowa. Tyle dobrego że mieliśmy chociaż naszego bohatera, starych znajomych a starego króla Robala mogliśmy zdjąć z pozłacanego stolca ;)
For Honor & BIG Money!
ODPOWIEDZ