Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

cRPG Corner
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Dioskias »

Arcania: A Gothic Tale!!!! Taką nazwę ma przybrać czwarta część gry z serii Gothic. Proszę wszystkich o wypowiedz co sądzicie o tej grze i oczywiście o tej nazwie!!! Z góry dzięki!!!!! :D :D :D :D
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Sihamaah »

Jeszcze niewiele wiadomo, więc nie na miejscu jest wypowiadanie się o niej :P Mam po prostu nadzieję, że:
-zrobią lepsze sterowanie
-wymagania będą niewielkie

Tyle mi starczy.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Pita »

Gre robią też na current-geny wiec na male wymagania nie liczcie
Har Har Har
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Kloner »

Powiem krótko jako fan całej serii. NIECH TA GRA NIE WYJDZIE!!!!
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: starcu »

Podpisuje się do Klonera. Ta gra to pośmiewisko z całej pięknej serii Gothic, ona ja zniszczy!!!
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Też muszę przyznać rację Klonerowi - ta gra będzie takimi cementowymi butami dla serii. Trójka była już lekkim przegięciem, ale to...

Ale grafika ładna, trzeba przyznać ;) Jeden screen tak mi się wręcz spodobał, ze sobie na dysku zapisałam, to o czymś świadczy.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Sihamaah »

Im więcej czytam o tym na necie, tym bardziej jestem z wami... :? W ogóle zresztą dla mnie Gothic 1 był najlepszy, część druga bardzo względnie (bo wszystko miała co jedynka, nawet lepiej, ale nie miała tego klimatu i takiej fabuły :()
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

A wiecie czemu trójka była taka słaba!? Przez Orków! Oni nie sa po to żeby z nimi rozmawiać, tylko żeby ich zażynać!!! :D No i te wynagania z księżyca...
A tak właściwie, to wydaje mi się, że trójka straciła sporo na mrocznym klimacie przez...silnik graficzny. Wprawdzie nie można powiedzieć, że strare Gothicki od I do II NK miają dziś dziś ładną grafę, ale miał to "coś", ten klimacik... A ten nowy bajkowy zupełnie do idei Gothica nie pasuje :(. Gdyby tak podkręcili stary silniczek...ech. A i pewnie wymagania byłyby sporo mniejsze. No szkoda po prostu. Poza tym skiepścili sterowanie i walkę. (mnie sterowanie z pierwszego G bardzo przypadło do gustu, gdyż była to moja pierwsza gra na kompa! Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak sterowanie myszką!) Gdyby tak zrobić nowego G na odpicowanym starym silniku z odpowiednią fabułą... Ech...
For Honor & BIG Money!
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: arthil »

A ja bym winę zwalił także na otwartość świata. Co z tego że mogę iść gdzie chcę, skoro twórcy przesadzili. Tam jest po prostu nudno. Nie podoba mi się też fakt robienia za jednoosobową armię odbijającą miasta, bo twoi sprzymierzeńcy są słabsi niż ty na początku gry. Jak inaczej uzasadnić fakt, że w jedynce wyżynali wszystko co się dało, a tu nawet ścierwojada pokonać ledwie potrafią :( . A w 4 pewnie zagram, ale tylko po to by sprawdzić czy jest gorsza od trójki czy nie. Choć pomysł wcale mi się nie podoba.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: starcu »

Ja w 4 zagram na 100%, po to aby mieć na co narzekać :P Grafika z trójki jest właśnie dobrym krokiem naprzód, tylko powinna być o wiele bardziej mroczna (ciemne stroje, budynki, zła pogoda), orkowie nie powinni rozmawiać tylko od razu rzucać sie na nas z tym swoim charakterystycznym rykiem, a granice Myrtany powinny zostać ograniczone do 2/3 centrum i Nordmaru, Varant jest zupełnie zbędny.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Dioskias »

Fakt!!! Gra powinna być zrobiona w mrocznym stylu i klimacie :D :D :D :D Z jednej strony ja też już mam trochę dosyć kolejnych części o przygodach Bezimiennego :D :D :D :D Kurcze mogliby robić tą grę na tym samym silniku co Gothic I ;) tylko mogliby go trochę podkręcić!!! 8) 8)
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

Now łąsnie o tym mówiłem! :D I tak se myślę... fajnie byłoby móc se zagrać jakąś starą postacią np taki prequel. Wcielić się w generała Lee sprzed wtrącenia za bareirę, albo jeszcze lpeiej : zagrać Xardasem! Ha, to by było coś, staczać się w mhrok i zostać nekromantą... Ja bym coś takiego chętnie kupił :)
For Honor & BIG Money!
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Grim pisze:fajnie byłoby móc se zagrać jakąś starą postacią np taki prequel. Wcielić się w generała Lee sprzed wtrącenia za barierę, albo jeszcze lepiej : zagrać Xardasem! Ha, to by było coś, staczać się w mhrok i zostać nekromantą... Ja bym coś takiego chętnie kupił :)
Dla mnie byłby to już ostatni gwóźdź do trumny. Może przez to, że każdą część Gothica, która wyszła po Nocy Kruka, jest po prostu nabijaniem kabzy ;) Pomysł z wcielaniem się w Lee albo Xardasa jest w sumie całkiem kuszący, ale dla mnie raczej jako sesja do rozegrania solo albo opowiadanie do poczytania.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: starcu »

Gabriel ma rację z tym granie innymi postaciami to bez sensu, gra straciła by klimat. Trzeba zmienić grafikę, orków i teren gry i to wszystko.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Dioskias »

W Gothic 4 mógłby panować klimat dokładnie taki sam jak w Gothic I :D :D :D :D Dokładnie taka sama muzyka. W sumie to mogliby zrobić jeszcze raz Gothica I wszystko dosłownie takie samo tylko grafika jak w G4!!!! Ale w sumie to nie potrzebne!!!!
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: arthil »

albo jeszcze lpeiej : zagrać Xardasem! Ha, to by było coś, staczać się w mhrok i zostać nekromantą... Ja bym coś takiego chętnie kupił :)
Ta historia jest akurat opowiedziana w grze na komórki Gothic 3: the beginning, Gdzie wcielamy się w rolę młodego Xardasa.
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4: Arcania)

Post autor: Grim »

Mhm, dzięki Arthil :P. Ale faktycznie trochę mnie ponisoło i lepiej by było gdyby to jednak faktycznie było opowiadanie. A z tego co słyszę to wszyscy chcieliby starego Gothica z nową grafą po prostu :). Bo starego G, nic i nikt nie pobije o!
For Honor & BIG Money!
ODPOWIEDZ