Pierwszy cRPG

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

pierwszy RPG na w jakiego grałem hmmm miałem z 4 lata wiec nie pamietam ale tytuł miał cos wspolnego z Axem i mozna bylo grac krasnalem przypalem,ludziem lub elfem(z powodu grafy nie moge sobie przyponiec)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Golden Axe, kultowa gra, ale raczej nie miała wiel wspólnego z RPG. Spędziłem przy niej długie godziny :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

no, jesli krasnolud, elf i czlowiek, to raczje na pewno nie Golden Axe. Chyba, ze kolega pomylil sobie elfa z kobietka.
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

Moonstone :D

ech to demo...

ciekawe potworki tam były
Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: kajtek Raulin »

Mój pierwszy cRPeG?
Chyba Gothic 2 ale przed tem było Diablo II+LOD(wiem że to nie cRPG!) i takie tam...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Alucard »

BG I
Niesamowita historia. Nie miałem nawet pojęcia z jakim typem gry miałem do czynienia, czemu ta kamera taka dziwna, co to za gościu, jak go "zbudować", co to bełt, jak wyjsć z mapy, co to czary, jak pic miksy...

ech...
A grę ukończyłem :D Buhahahahaha
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:18 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Loki6
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 27 lipca 2007, 13:55
Numer GG: 8332212
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Loki6 »

nie pamiętam ile miałem lat, to był jakiś stary rpg na pegazusa nawet nie pamietam nazwy ani o co tam chodziło :PP
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: jokemaster »

To był Fallout I dali go w gazecie więc sobie zainstalowałem przez jakieś 5 min zabijałem szczury doszedłem do jakiegoś miasta i gra mi się znudziła. W_ogóle seria Fallout mi się nie spodobała bo II też nie przeszedłem ( to jakiejś świątyni łaziłem i mi się znudziło )

Co za analfabetyzm ... - fds
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Ravandil »

jokemaster pisze:To był Fallout I dali go w gazecie więc sobie zainstalowałem przez jakieś 5 min zabijałem szczury doszedłem do jakiegoś miasta i gra mi się znudziła. W_ogóle seria Fallout mi się nie spodobała bo II też nie przeszedłem ( to jakiejś świątyni łaziłem i mi się znudziło )
Aj.... grzeszysz chłopcze ;) W każdym razie proponuję sięgnąć Ci po tą grę jeszcze raz po upływie jakiegoś czasu. Ja swój pierwszy kontakt z F2 miałem gdzieś w połowie gimnazjum, pożyczyłem wtedy tą grę od kolegi, wersja CD-Actionowa ;) Oczekiwałem dużo, ale... zaraz po wyjściu ze świątyni znudziło mi się granie. Siadłem do niej jeszcze raz, po trzech latach na początku tego roku i... zakochałem się w niej. Po prostu nie mogłem się od niej oderwać, póki Enklawa nie poszła w diabły ;) Pierwszy kontakt nie zawsze jest udany. Podobnie miałem z Deus Exem, chyba pierwszym bardziej rozbudowanym cRPG (co prawda to miks, ale jednak) z jakim miałem kontakt i wymiękłem z nudów bardzo szybko. Kolejne podejście, też po kilku latach ujawniło wiele niezauważonych do tej pory zalet gry ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Sihamaah »

Znakomity taktyczny cRPG Evil Island: Curse of the Lost Soul... Ech... Tak, to było coś. Ten klimat - z jednej strony pełen humoru, z drugiej nieco mroczny, mimo wszystko nieco realistyczny... I bajkowy. Oraz te wszystkie kultury: Prehistoria (gdzie broń z krzemienia lub obsydianu to prawdziwy luksus dla najbogatszych) potem średniowiecze (żelazo i stal, rycerz od którego bił zwalający z nóg honor, łuczniczka, która o ile pamiętam, nazywała się... Milva ;) I podobnie zachowywała) aż wreszcie kultura arabska i meteorytowa broń... No i ten tajemniczy główny bohater - sympatyczny gość, ale kim on jest... O to chodziło w grze - dowiedzieć się, kim się jest. I spotkać twarzą w twarz z Klątwą... Do dziś wspominam z łezką w oku...

Dostałem ją jako darmowy bonus do Etherlords (pierwsza gra w ogóle, jaką kupiłem i w jaką zagrałem, nie licząc konsoli Pegazłom :) ) Sprzedaż szła marnie jak widzę, choć w CDA dali jej 9+/10 (!!!) Uważam że to absolutnie idealna ocena dla tej gry.

Wg mnie ta gra zasługuje na takie samo miejsce w kanonie, gdzie jest Fallout, Baldurek i Morrowind. Po prostu cud! Może to się Wam to wydawać herezją, ale kto zagra, ten sam pewnie przyzna mi rację! I'm lovin it!

PS. Czas napisać recenzję do Tawerny!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Dawno dawno temu była gra zwana Kingdom Under Fire - połączenie RPG ze strategią. Nie przeszłam, o ile pamiętam, zawaliłam część strategiczną, ale mam miłe wspomnienia :) Ych, pomyśleć, że miałam wtedy jakieś dwanaście lat ^^'

Pierwszym prawdziwym RPG był Morrowind. Pamiętny dreszczyk emocji, gdy prawie zabił mnie krab błotny błąkajacy się koło latarni i to przerażenie, gdy w nocy dotarłam do Balmory (coś w stylu "O Boże! Zgubię się, napadną mnie! Ja chcę do domu!"). Zabawnie się wspomina, teraz, kiedy ma się opanowaną większość mapy i przebiegnięcie z jednego końca wyspy na drugi to żaden problem ;) Po Morrowindzie już bardzo szybko się posypało: NWN, Icewind Dale, Gothic...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re:

Post autor: Azrael »

Zamroczony mrrrok pisze:pierwszy RPG na w jakiego grałem hmmm miałem z 4 lata wiec nie pamietam ale tytuł miał cos wspolnego z Axem i mozna bylo grac krasnalem przypalem,ludziem lub elfem(z powodu grafy nie moge sobie przyponiec)
Golden Axe?

Mojego całkowicie pierwszego cRPG nie pamiętam (podejrzewam, że Final Fantasy), ale pierwszymi które mnie wciągnąły(to może złe słowo. To przez nie zacząłem biegać po Empiku jak szalony aby dorwać Diablo II) były Gothic, Evil Island i "Wampir Maskarada: Redemption" (Ta ostatnia strasznie mi się spodobała, choć obeszła się jakoś bez echa)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Mekow »

Na PC to: Fallout2 (i Heroes of might and magic II, oraz Diablo - ale to nie są cRPG).

Ale wcześniej był jeszcze okres Amigi. Tu oczywiście pojawia się wspomniane przez was Golden Axe (potem udawało mi się przejść całość nie tracąc ani jednego prostokąta(punktu) wytrzymałości), a oprócz tego pamiętam jeszcze takie rzeczy jak: "Rick Dungerous", "Fire Force" i "Prince of Persja" (ta wersja w której była godzina na całą grę).
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
White DeVile
Pomywacz
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 12 sierpnia 2007, 22:22
Numer GG: 0

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: White DeVile »

Baldur's Gate II, potem Fallout2 potem jedyneczka, a następnie Icewind Dale, nie wiem czemu zaczynałem swoje pierwsze "poważniejsze" gry cRPG od sequeli najczęściej :?
Jakoś tak wychodziło.
Ale jakby się tak uprzeć to BGII nie jest do końca pierwszym cRPGiem z jakim się zetknąłem... chyba mając 7 lat (miałem peceta całkiem wcześnie chyba, pamiętam że nie miałem jeszcze windy 95 xP) ruszyłem jakąś grę podobną do starego Exile, wtedy wszystkie prawie wyglądały tak samo :)
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Bartold »

Jestem prawie pewien, że zacząłem od Fallouta z CDA - pograłem góra 5 minut, jako że w '99 nie bardzo umiałem grac, do tego nikt w domu nie znał wtedy angielskiego :D. Potem dopiero Icewind Dale z Extra Gry :D A tak na poważnie to zacząłem grac w cRPG od... hm... KOTOR, Gothic, albo Świątynia Pierwotnego Zła. Te w każdym razie po 2004 roku :D. Wtedy też naprawdę wkręciłem się w ten gatunek... Tzn kupiłem PT :D
FSM!
Ramirez
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 23:16

Re: Pierwszy cRPG

Post autor: Ramirez »

Ja chyba po raz pierwszy zagrałem w Legacy of Sorasil (czy jakoś tak) na Amidze :D ale niezbyt umiałem w to grac :) .
Obrazek
ODPOWIEDZ