Pierwszy cRPG

cRPG Corner
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Mój 1 cRPG to była Septerra Core. Nie wiem, czy ktoś to zna, ale gra wymiatała. (Fantasy + SF + Manga)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Widziałem ale nie grałem. Kurcze, chętnie bym zagrał. Na screenach wyglądała fajnie.
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Pierwszy to u mnie był Rogue... ktoś to jeszcze pamięta? gra zrealizowana w trybie tekstowym, w stylu pierwszych modów konsolowych (mówie o konsoli tekstowej, nie PS-ach i innych takich) :D

Postać to o ile dobrze pamiętam to był biały kwadracik, a poszczególne potwory literki, hihi

grałem, pamiętam, na PC-cie z Herkulesem, a potem byłem mocno oczarowany, jak zobaczyłem to na CGA, bo tam część rzeczy była kolorowa :D
Obrazek Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

U mnie chyba Zelda na NES-a. Uchu lattttttttttta temu.......
Har Har Har
Thaevis
Marynarz
Marynarz
Posty: 302
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 09:31
Lokalizacja: Chorzów City Crew
Kontakt:

Post autor: Thaevis »

Nigdy nie zapomne mojego pierwszego cRPG- Baldur's Gate, od niego zaczęła się moja przygoda w ogóle z RPG. dołączyłem do teamu który grał w D&D, zacząłem grać w inne gry tego typu , teraz gra jest już przestarzała ale dalej moge w nią pograć z wielkim sentymentem :)
"Jeśli słowa wypowiada się z należytą pasją, a bogowie akurat się nudzą, bywa, że cały wszechświat przeformatowuje się wokół owych słów. Słowa zawsze miały moc odmieniania świata."
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Eee... Fallout? :)
Ale jeśli HoM&M to dla Was RPG, to ja zgłaszam UFO - Enemy Unknown! No co? Były tam postacie, były statystyki... A że strategia? Jak widać to nie przeszkadza :)
Kamir
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 21:39
Kontakt:

Post autor: Kamir »

Mój pierwszy cRPG to Icewind Dale, do którego wciaż mam wielki sentyment. Chyba też dlatego mam takie jakby upodobanie do klimatów północnych:-)
A potem to już były Fallouty, BG (1 i 2), Heroes i reszta. Że tez jeszcze nie udało mi się dorwać Tormenta...Kiedyś będzie trzeba:)
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Velociraptor pisze:U mnie pierwszym cRPGiem był Dispel - ktoś zna tą fajną gierkę. Może to nie jest jakiś przebój ale bardzo sympatyczna gra fabularna 8)
o ! jak byłem mały kupiłem to kiedyś za 20 zł. w hipermarkecie na wakacjach, podjarany kupiłem, grałem ale że gra była trochę zabugowana (przynajmniej ta wersja dostępna w dodatku do jakiegos magazynu) i znikały mi sejvy to dałem sobie spokój i teraz gdzieś ona się zapodziała :roll:

pierwszym poważnym crpgiem był Baldurs Gate i Fallout - pierwszy kupiony w wydaniu z masą dodatków a drugi znaleziony w cd-action - jakie hece w tej grze odsatwiałem :? miałem wtedy z 13 lat ...
Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Baldurs Gate. Ten pierwszy. Cudo. Przeszłam cały, potem dodatek i część drugą. Tron Bhaala też :D Zakochałam się w tej grze i nadal zdarza mi się nad nią posiedzieć. Nigdy mi sie chyba nie znudzi :wink:
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Moj pierwszy rpg to jeszzce z psc a mianowicie Legend Of Legaia.Z crpg na pc to raczej bedzie Grandia II,moze Morrowind.

Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

Baldurs Gate I . To było doobre... zresztą dalej jest.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Chris
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 19:08
Lokalizacja: z Babilonu

Post autor: Chris »

Mój pierwszy rpg to Icewind Dale. Baldurs Gate 2 był kolejnym na mojej liście gier z tego gatunku i gdyby nie on to z pewnością nie pisałbym teraz tego postu.
Obrazek
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Post autor: Bielik »

Moim pierwszym crpg-iem był chyba NWN(była to w ogóle moja pierwsz gra na kompie ;]). W fallouta i reszte klasyków nie grałem gdzyż nie wiem skąd je wziąśc :(.
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Bielik pisze:Moim pierwszym crpg-iem był chyba NWN(była to w ogóle moja pierwsz gra na kompie ;]). W fallouta i reszte klasyków nie grałem gdzyż nie wiem skąd je wziąśc :(.
Najlepiej ze sklepu, a jak masz możliwość to od kumpli, którzy dłużej już siedzą w temacie cRPG od ciebie.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Post autor: Bielik »

Up@

Najbliższy dobry sklep z grami u nas jest kilkanaście kilometrów z tąd. A kumple nie interesuje zbytnio klasyka ;(.

P.S Sorry za offtopic[/url]
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Mnostwo starych RPG jest na stronach abandonware. Wystarczy poszukac. Sa tez sklepy online.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Follouta i BG nie znajdziesz na abandonwere.... :roll: Tak samo Quake 1 i Dooma 1....
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ