Na jaką grę czekacie?

cRPG Corner
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Alien »

139 zł!?
liczyłem na jakieś 99.. dobra trza zacząć oszczędzać ..
00088888000
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Kamax »

Ech...
Niestety ja uważam, że ceny w dniu premiery to gruba przesada ;/
Wszyscy producenci narzekają na piractwo. Zapewne nawet nie zwrócili uwagi, że lepiej sprzedają się reedycje po 59,99 zł niż w dniu premiery, gdzie cena osiąga od 119,99-139,99 zł...
Gdyby każda nowa gra kosztowała 60 zł to kupiłoby ją trzy razy więcej osób, więc producent nie tylko poszerzyłby popularność swojego produktu, ale też przyczynił się do zmniejszenia piractwa!
Ale oczywiście najlepiej tylko zganiać na piratów, a jak moi rodzice co miesiąc słyszą, że chciałbym nową grę, która właśnie wyszła to, aż prychają ze złosci... W listopadzie wyszły trzy interesujące gry, które chciałem mieć - Risen, Dragon Age oraz Assassins Creed II - skończyło się na tym, że kupiłem tylko AC II, a teraz zbieram pieniądze na Dragon Age. Szkoda, że tymczasem chciałbym posiadać Modern Warfare II oraz Mass Effect II, no ale chyba przyjdzie mi je nabyć za kilka miesięcy...
Ceny gier powinny NATYCHMIAST spaść, bo nie tylko cierpią na tym producenci, ale też gracze, którzy przez bardzo wysokie ceny nie mogą nabyć wszystkich produktów, które by chcieli :(
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: bOdziO Wolf »

Wysoka cena gier w dniu premiery ma swoje ekonomiczne uzasadnienie. Jest wtedy największy popyt - zwłaszcza gdy ktoś wydaje kontynuację do znanej produkcji. Chodzi o to by najpierw zbić kokosy na największych maniakach a później gdy sprzedaż spada można zacząć sukcesywnie obniżać ceny.

Patrząc z innej strony. Poczekasz 2 lata i kupisz tą samą grę za 20zł...
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Wevewolf »

bOdziO Wolf pisze:Patrząc z innej strony. Poczekasz 2 lata i kupisz tą samą grę za 20zł...
nieco nie na temat ale ci którzy piszą o piractwie negatywnie, podają ten argument. Poczekaj dwa lata, kupisz w redy/cośtam
ale, panowie, szczerze. Ktoś z was jest tak cierpliwy że czekać na upragnioną gierkę dwa lata dłużej? ja rozumiem 2-3 miesiące...
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Alien »

zależy jaką grę- jeśli jest to coś w co koniecznie muszę zagrać - kupię w najdroższej serii , jeśli ta gra tylko mnie interesuje- poczekam aż stanieje do tych 60-70 zł.
00088888000
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Marz »

Wevewolf pisze:
bOdziO Wolf pisze:Patrząc z innej strony. Poczekasz 2 lata i kupisz tą samą grę za 20zł...
ale, panowie, szczerze. Ktoś z was jest tak cierpliwy że czekać na upragnioną gierkę dwa lata dłużej?
Ja jestem. Większość gier kupuję w reedycjach. Rodzice skąpią mi kasy na gry więc zazwyczaj kupuję dość długo po premierze. N.p Na DoW2 czekałem z wypiekami na twarzy a kupiłem go dopiero przed paroma miesiącami.

Cierpliwość to największa z cnót ;]
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Kamax »

No, ale taki Warcraft III ukazał się w 2002 roku, a cena (z dodatkami) wciąż kosztuje 59,99zl nówka, a na aukcjach 29zł*

Czasami trzeba czekać o wiele dłużej ;/

Fajny pomysł zrobiła firma, która wyprodukowała "world of goo"
Można o tym przeczytać w 02/10 numerze CDA :D Polecam :p


*Oczywiście jest to już przystępna cena, ale chodzi mi o czas jaki trzeba czekać na niektóre wielkie hity ;/
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Sihamaah »

Fajny pomysł zrobiła firma, która wyprodukowała "world of goo"
Można o tym przeczytać w 02/10 numerze CDA :D Polecam :p
Aha. Ponoć zarobili wybitnie mało. Nie pamiętam źródła ale to jakiś znany blog, motywdrogi albo altergranie...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Kamax
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 20 sierpnia 2009, 10:36
Numer GG: 9254855

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Kamax »

90% egzemplarzy "World of goo" było pirackich... więc twórcy postanowili udostępnić pełną wersję gry przez internet za "co łaska" :D W ten sposób mogłes legalnie pobrać produkcję za 0,01$ :) Chętnych było nie mało, a twórcy zarobili w ten sposób chyba 100 000$, a za pirackie kopie nie dostawali przecież ani grosza...
Wychodzi na to, iż im się to opłacało, a jeżeli inne firmy zgapią pomysł to kto wie? Może czeka nas rewolucja jeżeli chodzi o kupowanie gier? ;>
"...Bo wiedźmin potyka się tylko raz..."
"...Uwierz, że jesteś niewidzialny, a nikt cię nie zobaczy..."

ObrazekObrazekObrazekObrazek
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: bOdziO Wolf »

Nie czeka. Firmy takie jak Ubisoft czy EA bobrze wiedzą co to znaczy wyrobić sobie dobrą markę. Każda z tych firm ma swoich fanów, którzy są w stanie wybulić nawet te 200 zł w chwili premiery. Dlatego też te firmy mogą dowolnie manipulować ceną.

Czekam z niecierpliwością na sytuację kiedy grafika w grach zacznie mieć znaczenie marginalne ze względu na dość potężne maszyny i twórcy znowu skupią się na tworzeniu świetnej fabuły bądź gier wymagających czegoś więcej. W końcu każdy 'casual player' stanie się graczem 'hardkorowym' kiedy się uzależni i rośnie nowe pokolenie graczy wychowanych prawie że wyłącznie na komputerach. Oni też potrzebują odmiany - dzisiejsze gry staną się dla nich w przyszłości za proste.
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Villemo »

bOdziO Wolf pisze:W końcu każdy 'casual player' stanie się graczem 'hardkorowym' [..] - dzisiejsze gry staną się dla nich w przyszłości za proste.
Nie, jeśli poziom trudności gier będzie się zmieniać wprost proporcjonalnie do matury :lol:

Premiera Mass Effect 2. Sesja. Pamiętaj, cierpliwość jest cnotą... Argh
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Phoven »

bOdziO Wolf pisze: Czekam z niecierpliwością na sytuację kiedy grafika w grach zacznie mieć znaczenie marginalne ze względu na dość potężne maszyny i twórcy znowu skupią się na tworzeniu świetnej fabuły bądź gier wymagających czegoś więcej. W końcu każdy 'casual player' stanie się graczem 'hardkorowym' kiedy się uzależni i rośnie nowe pokolenie graczy wychowanych prawie że wyłącznie na komputerach. Oni też potrzebują odmiany - dzisiejsze gry staną się dla nich w przyszłości za proste.
Bzdura.
Rynek zdobywają właśnie produkcje dostępne dla masowego odbiorcy - takiego który chce mieć odrobinę beztroskiej zabawy. Z tego powodu sprzedają się takie tytuły jak Little Big Planet, Guitar/Dj Hero i cała masa gier z Wii. Tytuły kreatywne, w których grafika rzeczywiście nie odgrywa większej roli - ale tytuły dla 'każdego'. Równie dobrze można sobie pograć w którąś z wymienionych gier z partnerem, znajomymi, jak i nawet z rodziną. Myślę zresztą, że takie właśnie casualowe gierki upowszechnią w Polsce konsole. Ofc rynek rośnie na całkiem poważną maszynkę do zarabiania pieniędzy więc tytuły 'hardkowe'/niszowe etc. również się będą ukazywały - o ile znajdą się klienci takiego produktu. Porównam to np. z kinem - spora część dzisiejszych filmów to zwykłe tasiemcowe średniaki, zdarzają się również ultraindie filmy kina niezależnego które nigdy nie są puszczane w kinopleksach, przeznaczone wyłącznie dla wybranej hermetycznie wąskiej publiczności. I jest też śmietanka mainstreamu - filmy o wielkim budżecie, rozmachu etc. a jednocześnie świetne w formie i treści. W ten sam sposób imo rozwinie się rynek gier wideo.
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Aras »

wczoraj była konfa microsoftu, czekacie na coś z niej? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Solarius Scorch »

Aras pisze:wczoraj była konfa microsoftu, czekacie na coś z niej? ;)
Nie bardzo. :)
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: bOdziO Wolf »

Nie mam xboxa... ale może sobie kiedyś załatwię, choćby dla XNA bo fajnie się w tym gry pisze.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Solarius Scorch »

Ja też nie mam, ale chodziło mi raczej o to, że nie widziałem tam nic ciekawego. Same strzelanki, które mnie zupełnie nie obchodzą. Oraz Fable, które jest porażkowe (jak Molyneux mógł się tak zeszmacić? I w dodatku nazywać The Movies, swoją najlepszą produkcję, niewypałem? To co teraz tworzysz, Peter, to jest dopiero niewypał!).

Napalałbym się może na Mortal Kombat, choćby ze względu na sentyment, ale wygląda strasznie prymitywnie. Tak jak oryginał. :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Na jaką grę czekacie?

Post autor: Pita »

Nintendo zarządziło, 3DS zmiótł konkurencję. Mają w kieszeni już większość najlepszych producentów jRPGów, szykuje się masa dobrego stuffu od Atlusa, sporo nowości i konwersji... będzie mega. Do tego Wii dostało mocarny support. Sony wypadło nieźle, MS tragicznie, ogołem E3 takie sobie, ale zarazem dobrych gier - w tym RPGów - wystarczająco dużo.
Har Har Har
ODPOWIEDZ