Gry cRPG na komórkę

cRPG Corner
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Chyba jedna z niewielu platform o których jeszcze w tawernie nie było. Piszcie co ogólnie sądzicie o grach cRPG na komórkę oraz jakie tytuły są waszym zdaniem godne polecenia. Ze swojej strony polecam Elven Chronicles, Heroes Lore oraz Blades and Magic.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Obelix »

W_ogóle z grami na komórek jest żal, telefon jest do dzwonienia. SMSy, Zegarek, MP3 to wszystko w zasadzie niepotrzebne ale przydatne funkcje, tymczasem gry komórkowe prezentują tak mizerny poziom ze wole śłuchać dody niż grać na komórce w cokolwiek poza Pokemonami (emulator GBC, a co)

niemniej przestrzegam przed Baldur's Gate kicha taka że aż się wyróżnia
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Azrael »

Ja dziwnie zawsze trafiam ( w ciągu ostatnich trzech lat miałem trzy komórki) na komórkę na którą raczej nie wydają gier. Teraz mam nową i zamierzam się rozejrzeć za jakimś rpg'iem na nią, ale... gry na komórkę to dno.

Nie wiem czemu, lecz wydaje mi się że ten biznes jest wciąż traktowany jako dodatek, a to moim zdaniem jest dziwne, gdyż spokojnie można by na to wydać takie np. Final Fantasy... może nawet VII.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Obelix »

co do FF - sam chętnie widziałbym nawet nie 7 i 8 ale nawet 4, tylko że gry na komórki nie maja być takie.
Gry na komórkę maja być proste - żeby każdy drech i babcia mogli pograć bez problemów, krótkie - żeby ściągnąć więcej, łatwe - sam nie wiem po co :/ i najlepiej bez fabuły żeby dało sie skupić na sr**** ołowiem/zaliczaniem trzeciego "lapa"/czymkolwiek innym

a tak ogólnie co do FF 7 na komórki - raz że nikomu się nie opłaca bo kto poza maniakami serii to kupi? dwa - może po prostu telefony nie wyciągają tyle ile PSX
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Z tego co się orientuję jest jakiś FF na komórki, a jeśli chodzi o ambitne cRPG-i na komórkę to jeszcze raz polecę elven Chronicles wszak czy gra turowa, zapewniająca około 11h grania, stylizowana na oldsql-owych tytułach może być mało ambitna. A jeśli chodzi o Baldours gate, też tytuł jakoś mi nie podchodzi.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Matt_92 »

Słyszałem kiedyś o czymś takim jak Fallout 0- czyli owa gra w wersji na komórkę, ale niewiele o tym wiem. Gdzieś w necie można było ściągnąć, ale nie miałem odpowiedniego modelu telefonu.
A d'yaebl aep arse!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Azrael »

CDA zrobili koncik o grach na komórkę i strasznie tam wychwalają "Age of Heroes III" podobno jest fabuła i grywalność, lecz mechanika jest jak w Herosach (czy może FF?). Co wyjątkowe w komórkach można dokonywać wyborów, oraz prowadzić dialogi.

Ja ściągam (9zł)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Sihamaah »

http://www.nitro.pl/index.php?lp1_id=1& ... prd_id=855

Azrael666 - tu masz taniej! Poszukaj dalej, podobno można znaleźć takie serwisy, gdzie gierki chodzą po 2,44zł ;)

Chciałem ostrzec wszystkich - jak chcecie ściągnąć grę na komórkę, to nie róbcie to z numerów podanych w gazetach lub czasopismach - te same gry można ściągnąć za dużo niższą cenę w niektórych serwisach internetowych. Legalnie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2008, 16:04 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Rand
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 18:05

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Rand »

Za późne ostrzeżenie już ściągnąłem ;). Wiedziałem, że nie będę żałował, gdyż grałem w część pierwszą i była bardzo ciekawa, bardzo uproszczona w stosunku do pecetowych heroesów, ale grywalna.
BTW, link który dałeś prowadzi właśnie po części pierwszej, za którą dałem 1,22 zł, lol. Serwisy może i są przydatne, ale trzeba na nich uważnie szukać xD
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Dla tych co uważają, że nie ma dobrych cRPG na komórkę polecam odświeżoną wersję pierwszej Zeldy z NESa. można ją w pełni legalnie pobrać z tej strony: http://zeldamobile.gorthwogh.net/
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Azrael »

:lol: Udało się!!! Gra będzie chodzić na mojej komórce!

Dawno mi się to nie zdarzało, ale niestety wpierw musze doładować konto. (jak już zagram, to dam tu mały "spoiler")
http://www.mobile.iplay.pl/age,of,heroe ... e,194.html - 5zł przez iplay
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Przy tych tanich serwisach radzę uważać. Nie trudno natknąć się na strony, które, podobnie jak te udostępniające stare gry za kasę, czynią to nielegalnie. A jeśli już musicie ściągać nielegalnie, to chociaż nie wspierajcie piratów materialnie.

tu jest strona z rzeczonym falloutem http://hot.ee/fallout0/ ale ja bym się modelami nie zawsze do końca sugerował. Bo ja np mam k550i, do którego teoretycznie ciężko znaleźć grę, a nie spotkałem się z tym, by mi jakaś nie poszła
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Adamir »

tu jest strona z rzeczonym falloutem http://hot.ee/fallout0/
Ta wersja nie działa, niestety. Zacina się tuż po uruchomieniu.

Jeśli chodzi o komórkowe RPG, to warty polecenia jest z pewnością Gothic 3: The Beginning. Poza tym bardzo przyjemnie grało mi się w Orcs and Elves 2. Co do Baldur's Gate'a, to gra faktycznie za dobra nie jest - ale pamiętajmy, że jest jak na mobilne standardy wręcz wiekowa, bo wyszła chyba w 2005 albo 2006 :P

Grupa fanów niedawno zrobiła komórkowego HoM&M 3 - na razie wyszła jedynie mocno zabugowana beta, ale to może być jedna z lepszych produkcji.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Gothic 3: The Beginning rzeczywiście był całkiem dobry, ale za quest z koszulą autora z chęcią bym zabił. Orcs and Elves 2 nie grałem ale skoro polecasz będę się musiał zabrać kiedyś i nadrobić. Ostatecznie o HoM&M III słyszałem z rok temu ale znalazłem tylko ruską wersję, więc jeśli posiadasz dostęp do angielskiej zarzuć linkiem.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Adamir »

Ostatecznie o HoM&M III słyszałem z rok temu ale znalazłem tylko ruską wersję, więc jeśli posiadasz dostęp do angielskiej zarzuć linkiem.
Angielska wersja to wczesna alfa, w dodatku bardzo pamięciożerna (k750i odpada), więc teraz raczej nie ma sensu.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: arthil »

Mam k550i i jak narazie wszystkie gry chodziły bezproblemowo, więc z chęcią bym spróbował ale jak nie chcesz podzielić się linkiem :(
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Gry cRPG na komórkę

Post autor: Dioskias »

Według mnie są dwie najlepsze gry cRPG na kome... ;) jest to Gothic 3:The Beginning i Might and Magic :D
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
ODPOWIEDZ