Neverwinter Nights

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

NwN - tylko multiplayer !! single jest tak skaszanione że....

NwN2-jedna z lepszych gier crpg...MULTIPLAYER to jest największa zaleta tej gry ;] całe dnie poświęcone modowaniu w NwN2 i TES:4 tak mile spędzało się czas ;]
liego
Majtek
Majtek
Posty: 136
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 17:04

Post autor: liego »

Ja mam niestety za słabe łącze żeby grać po necie ale w jedynkę kiedyś trochę pograłem i było nawet przyjemnie :P
Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

Jakie serwery? takie typowe rpgowe czy wyrzezniator 2007 ??:>

Brał ktoś się za robienie modów w NwN ? Bo ja zmarnowałem na tym spooro czasu...
liego
Majtek
Majtek
Posty: 136
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 17:04

Post autor: liego »

Takie RPG-owe lecz nazw niepamiętam to było taaaak dawno.

A zo mody się niebrałem z braku czasu, cierpliwości i przedewszystkim z lenistwa :twisted:
Obrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Ja próbowałam, ale w ramach zabawy dopiero. Był świetny pliczek nawet do nauki skryptowania, jeden z autorów bodajże Celowin, gdyby ktoś chciał szukać. Próbowałam stworzyć jakiś większy scenariusz, ale najpierw stworzyłam nienadającą się do grania, komediową niewielką przygódkę-tutorial, z Balorem Mietkiem do drużyny, npcami, sklepami i paroma dziwnymi przedmiotami, ale niestety mi kiedyś wcięło wswzystkie zaczęte modułki i eksporty i już nie chciało mi się od nowa budować:(
Zabawa jednak przednia i wciągająca, dała mi o wiele więcej radochy niż sama gra, a już na pewno więcej niż sama podstawka. Niektóre moje postacie rpgowe tworzę do tej pory w tym edytorze, po czym przerabiam w corelu i nie muszę się produkować z portretem :wink:
RagudMezegis
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 01:59

Post autor: RagudMezegis »

Ladnie sie zapowiadalo, gorzej wypadlo, ale da sie zniesc. Lubie NWN ale ulubiona gra jej nie nazwe. Ma swoje plusy i minusy. Teraz staram sie wyhaczyc NWN2 i sprawdzic czy lepsze czy jednak nie warte uwagi. Mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie...
murmandamus
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 17:39

Post autor: murmandamus »

NWN kupiłem dawno niedługo po tym gdy wyszła, a gryzłem się morek czy nwn wysżło na nwn no i gram....
Pierwszy rozdział ok wciągam się ciekawie wszystko ładnie pic glantz, idę dalej drugi rozdział coraz gorzej, coś za dużo walki za mało odgrywania, trzeci rozdział kuna myslę sobię co to ja kupiłem diablo czy nwn i wtedy zacząłem już grać zeby zobaczyć co na koncu będzie bez większej przyjemnosci a grę ochrzciłem neverdiablo nights. Minęło kilka lat...
odkopałem grę i dokupiłem dodatki sou i hotu i pozytywnie byłem zaskoczony o ile sou jeszczę nieco tchnęło podstawką to hordy bardzo ładnie wciągnęły fabularnie i w koncu rozszerzono drużynę choć i tak przydałby się jeszcze jeden członek.
No ale najważniejsze to to że po tych kilku latach chciałem się zabrać za podstawkę znów i odrzuciło mnie nie przeszedwszy 1/3 rozdziału 1. Więc po ukończeniu dodatków zabrałem się za mody internetowe(chciałbym sieciowo zagrać ale akademik ma poblokowane porty na to więc niestety nie znam smaku wieloosobowej gry w nwn).

I przy modach internetowych sznena opdła ze zdziwienia i zachwytu.
Mój pierwszy mod to honor among the thieves i co prawda ciutke nam kształtuje jaką postacią mamy grać to fabularnie wyyymiata, usiadłem i nie mogłem się oderwać a mysle sobie pod adresem twórców podstawki "z czym do ludzi" i chłonąc zawartość moda. Potem przyszedł równie doskonały i wciągający Bastard of Korsigan i obecnie przechodze kampanię shadowlords-dreamcatcher-demon autorstwa Adama Millie i też mi się podoba. A w kolejce czeka sporo innych ech. NWN to gra prawie wszechczasów. Podstawowa kampania to żenada i całkowicie do wygwizdania ale silnik który oferuje mody to już coś pięknego.

Do nwn2 nie podejde bo sprzet niewydoli ale nwn1 będzie jeszcze zyło długo myślę.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Trylogii Adama Millera naprawdę warto poświęcić czas. Jest taka jakaś oryginalna, a tzw wątek romansowy zaskakująco autentyczny, bez jakichś wydumanych dziur w psychice Twojej wybranej osóbki :P Pamiętam te modułki do dziś i polecam. Polecam jednak przechodzić po kolei, bo dużo się traci w innym wypadku.

Pewnie już to robiłam, ale polecę też Elegię Eternum (kontynuacja, Excursio Eternum, już mniej mi się podobała), ma mocny nastrój i własną ścieżkę dźwiękową. Do tego - ale tylko jeśli się lubi wschodnie klimaty - Ronin Kensai of Kyoto oraz Kunoichi, z tym że Ronina można traktować jako zamkniętą przygodę, ale Kunoichi jest otwartą fabułą, a kontynuacji zdaje się ciągle brak :(

Ubawiłam się, czytając że próbowałeś wrócić do podstawki nwn1 - też mi się to zdarzyło, też szybko wymiękłam. W dwójeczkę gram z doskoku na nieswoim kompie, i choć strasznie mi się podobało na początku, to ostatnio coś dużo nudnych walk jest - ale wierzę, że to tylko pewien etap...
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Moja se zajynstalowac trzy dzien w tył NWN 1.Moja byc gupia ale myslec ze fabłua podstawki byc nuuuuudna uhh.Grafika i te łobrazki to w porownaniu do starusienkiego BGII to smiech w grocie :) .A jakiego szoku dostałem jak sie dowiedziałem ze nimoge se zrobic (tak jak w Bg) stastów wszystko na mase a int i wis na 3 :P mowa tu o "pozytywnym szokuu"
Obrazek
Obrazek
Winthrop
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:41

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Winthrop »

Ja osobiście bardzo lubię NWN. To był mój pierwszy cRPG jaki kupiłem i nie zawiodłem się. Jasne, walki jest tu od groma, czasem nudzi, większość subquestów to syf... Ale ja teraz podchodzę do tej gry inaczej. Po prostu omijam subquesty, które mnie nie obchodzą. I dobrze na tym wychodzę - świetnie się bawię. Dodatkowo przemawia do mnie sama edycja trzecia, gdyż multiklasowość pozwala mi na stworzenie postaci z wieloma niuansami, zdolnościami i przez to jest ciekawsza! (Przez brak takiego czegoś w np. Falloucie gra lekko nudziła.) Dodatkowo jest też wiele okazji do rozmowy - wcale nie jest tu pusto - interakcja jest całkiem ładnie IMO rozwinięta. Z towarzyszem też można porozmawiać, każdy ma unikalną osobowość - czego też mi w Falloutach brakowało. Po prostu good-old fashioned heroic fantasy, ale trzeba mieć odpowiednie podejście. Dodatki są jeszcze lepsze. No i ta grafika - oczywiście nigdy na nią nie patrzę najpierw (chociaż, prawdę mówiąc, po obejrzeniu screenów z paru starych RPGów jakoś mi się w nie nie chciało grać :/ Lubię gry ładne, ale niekoniecznie z wodotryskami), ale jest ona ładna. Estetyka potrawy poprawia jej smak. :)

Mam tyle tylko do zarzucenia, że gra jest bardzo liniowa. Ale cóż, mamy do czynienia z heroiciem, zła postać też może znaleźć swoje miejsce (w czasie gry często możemy ludzi zastraszać czy wydawać sądy na osobach dla chęci zemsty i posiadania! To też w tej grze jest świetne!), ale zniszczenie Neverwinter wiele by namieszało. ;)

W moim sercu NWN nigdy nie zastąpi Baldur's Gate czy Fallout. Ale i tak NWN jest dla mnie godny polecenia - jeśli ktoś nie nastawia się na powergaming i nie wybiera wszystkich questów, by zdobyć jak najwyższy poziom.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

tempnvn

Post autor: Alien »

Jeśli grał ktoś w NWN 1 może mi powiedzieć jakie wrażenia? Bo mam zamiar urozmaicić domową gierotekę:)
00088888000
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sir_herrbatka »

Jeśli grał ktoś w NWN 1 może mi powiedzieć jakie wrażenia?
Grałem w singla: dno. Ale ponoć są w necie inne kampanie w które da się miło zagrać, a i multi miał pozytywne recenzje.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

tmp

Post autor: Sihamaah »

multi miał pozytywne recenzje.
Tyle, że w multi nikt teraz nie gra ;) Nie opłaca się grać teraz w tą grę... No chyba, że w singe, który wcale takim dnem nie był.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Blue Spirit »

Sihamaah pisze:
multi miał pozytywne recenzje.
Tyle, że w multi nikt teraz nie gra ;) Nie opłaca się grać teraz w tą grę... No chyba, że w singe, który wcale takim dnem nie był.
ja słyszałem o tej grze tylko dobre słowa, i to od postronnej osoby a nie od jakiegoś maniaka.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sciass
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:37
Numer GG: 7066798

tmpnn

Post autor: Sciass »

Dużo lepszym wyborem będzie NwN2. O ile pierwsza część mnie nie wciągnęła (po 3 akcie już nie zdzierżyłem) o tyle 2 przeszedłem z biegu.
Obrazek
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

NWN2 mam. Kupiłem parę dni po polskiej premierze... Tyle że kiedy pcet wróci będą wszystkie dane skasowane( w tym oczywiście save) a jakoś nie chce mi się zaczynać po raz setny od początku. A NWN 1 paru znajmoych chwaliło więc raczej zaryzykuję ( no chyba że jakiś tawerniak da mi dobrą propozycję, bo moje pomysły skończyły się w lutym )...
00088888000
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sihamaah »

Możesz pograć w dodatek do NWN2, czyli w Maskę Zdrajcy. Gorsze niż podstawka niestety, w dodatku od drugiego rozdziału zaczyna się pewna ogromna :evil: upierdliwość...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ