Neverwinter Nights

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Sciass
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:37
Numer GG: 7066798

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sciass »

Mam maskę zdrajcy, jeszcze się za nią nie zabrałem. Słyszałem odwrotne opinie, że dużo lepsza od podstawki.
Obrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Blue Spirit »

Sciass pisze:Mam maskę zdrajcy, jeszcze się za nią nie zabrałem. Słyszałem odwrotne opinie, że dużo leprza od podstawki.
serio? Ja słyszałem to samo co Sih.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sciass
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:37
Numer GG: 7066798

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sciass »

Gdzieś widziałem jak Maske porównywano nawet do Planescape'a....
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sihamaah »

To znaczy, że ktoś pewnie nieźle sypnął kasą recenzentom.

:P

MZ na pewno aż tak dobra nie jest; choć ma pewne wspaniałe przebłyski. Ale nie jest za dobra jednak.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Perzyn »

Z tego co wiem to porównania do Tormenta pojawiły się bo sami twórcy się przechwalali, że mają ambicje mu dorównać. Nikt w to nie wierzył, ale recenzenci uznali, że w porównaniu do innych produktów sygnowanych marką NWN to Maska Zdrajcy jest najdalej na skali, na której końcu jest Planescape Torment.

Zresztą przyznam, że Maska to całkiem przyjemna gra. Ma parę fajnych pomysłów, parę świetnych lokacji i na dodatek choć raz nie ratuje się w niej świata przed kolejną wariacją demona. W porównaniu z podstawką i 1 to miodek. Tylko niepomiernie mnie denerwowało, że ze względu na wskaźnik pożeracza dusz gra była poniekąd czasówką! Grrrrr! Jak gram w cRPGa i na dodatek chcę porobić side questy to nie znoszę, nie cieprię, NIENAWIDZĘ jak twórcy mnie poganiają.
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Miruness »

Dla mnie Neverwinter cuchnie. :/ Naprawdę, oczekiwałam czegoś więcej, ale się rozczarowałam. Fabuła przewidywalna, grafika taka sobie, przez dialogi ledwo dało się przebrnąć... :/ Że nie wspomnę o niewygodnym systemie walki, argh. >.<
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Solarius Scorch »

Miruness pisze:Dla mnie Neverwinter cuchnie. :/ Naprawdę, oczekiwałam czegoś więcej, ale się rozczarowałam. Fabuła przewidywalna, grafika taka sobie, przez dialogi ledwo dało się przebrnąć... :/ Że nie wspomnę o niewygodnym systemie walki, argh. >.<
Potwierdzam! Ta gra była tak przeraźliwie nudna, że... Gdyby choć to był action RPG, można byłoby skupić się na warstwie akcji. Ale nie - trzeba było gapić się w postacie okładające się mechanicznie i wyniki rzutów na k20.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights

Post autor: WinterWolf »

To jest chyba bolączka większości gier opartych o d20, które nie mają rewolucyjnej fabuły... O ile fabuła człowieka nie porwie o tyle gra okazuje się słabsza niż by mogła być...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Sihamaah »

A mi się to podobało, gdy grałem. Choć teraz to bym kijem nie tknął... Cóż, to raczej sprawka wieku niż samej gry :P Wtedy się człowiek zachwycał różnymi rzeczami, które teraz niestety zrozumiał i zaczął zauważać schematyczność - gra przez to ogromnie traci.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Miruness »

Solarius Scorch pisze:Gdyby choć to był action RPG, można byłoby skupić się na warstwie akcji. Ale nie - trzeba było gapić się w postacie okładające się mechanicznie i wyniki rzutów na k20.
Dobrze mówi, dać mu mięsiwa! ;)

Sihamaah - ale są przecież gry, w które przyjemnie sobie pograć niezależnie od wieku. Okej, z czasem grafika może przyprawiać o wyrozumiały uśmiech, ale jeśli fabuła wciąga, to i tak jest fajnie. :)

Jeśli fabuła leży, to nawet najnowsza-super-wypasiona grafika nie pomoże.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Sihamaah »

Nie miałem na myśli wieku gry, a wiek odbiorcy ;) Bo z tym co napisałaś to się od dawna zgadzam.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Miruness »

Gah, tak to jest ze skrótami myślowymi. XD Zaczęłam pisać odnośnie wieku odbiorcy, potem miałam skojarzenie... i wyszedł wiek gry. XD
Ale racja, może z osiem, siedem lat temu jeszcze bym coś w NN widziała, ale teraz już po ptakach. :P
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights

Post autor: bOdziO Wolf »

Jeśli fabuła leży, to nawet najnowsza-super-wypasiona grafika nie pomoże.
Pomoże, ale na pierwsze pół godziny gry xD.
W pierwszej części sytuacje ratowały moduły robione przez graczy - nie wiem czy w drugiej tak jest (jest?).
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Solarius Scorch »

bOdziO Wolf pisze:
Jeśli fabuła leży, to nawet najnowsza-super-wypasiona grafika nie pomoże.
Pomoże, ale na pierwsze pół godziny gry xD.
Fama głosi, że "zachodni dziennikarze" (cokolwiek to oznacza) mają w zwyczaju wystawiać grze ocenę po 15 minutach, więc te pół godziny może okazać się kluczowe. :) Choć nie wiem, ile w tym prawdy.
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Miruness »

Solarius Scorch pisze: Fama głosi, że "zachodni dziennikarze" (cokolwiek to oznacza) mają w zwyczaju wystawiać grze ocenę po 15 minutach, więc te pół godziny może okazać się kluczowe. :) Choć nie wiem, ile w tym prawdy.
Brzmi bardzo profesjonalnie, więc pewnie coś w tym jest... ;)
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights

Post autor: WinterWolf »

Ja bym się nie odważyła wystawiać grze oceny po 15 minutach... Wiele gier muszę przejść ze 3 razy nim będę w stanie je ocenić tak jak na to zasługują... Oceny Neverwinter Nights do tej pory nie jestem skłonna wystawić. Pierwsza część była jednak dla mnie ociupinę za prosta. Grało się przyjemnie, ale zbyt mechanicznie. Ale pamiętam genialnego moda mojej siostry, który sprawił, że płakałam ze śmiechu XD Nigdy nie zapomnę gadającej boskiej kury XD Dwójka była zupełnie inaczej wyważona. Muszę ją w końcu przejść by móc o niej więcej powiedzieć
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neverwinter Nights

Post autor: Sirion »

Nie wie ktoś czy powstały w ogóle dalsze części modów (i skąd je ściągnąć ;) ) do NwN z serii Witch Wake i Shadowguard? Bo z chęcią dokończył bym te dwie przygody (mam sentyment do NwN :smile: ), a nie mogę nic znaleźć na ich temat :(
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
ODPOWIEDZ