Neverwinter Nights

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Nawet ja wyjadacz NWN powiem ci tak: Podstawaka skutecznie zniechęca osoby do grania w NWN :D Życie zaczyna się po NWN:SotU
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Mnie się bardzo podobał Hordes of the Underdark, bo wprowadzał w grę Epic Book'a i możliwość podniesienia poziomu postaci do 40. A klasy prestiżowe były boskie - Pale Master czy też ukochany Shifter mogący zmieniać się w koło 20 potworów (w tym smoka :D).

Fajne było także ulepszanie broni u pewnego podmrocznego kowala do poziomu +7 czy też nawet wyższego o ile się nie mylę :D.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Najfajniejsza była mozliwość przydzielania ekwipunku pomocnikowi. Ja zawsze z półorka robiłem swojego klona i razem z tym samym ekwipunkiem huzia na potwory !!!

Walka z Dracolichem z HotU była boska. w ogóle całe HotU było boskie, takich skomplikowanych skryptów dawno nie było (szczególnie w Podmroku w siedzibie Dracolicha) Oblężenie było boskie... Wszystko oprócz dozy wolności. Podstawka jak i HotU są liniowe ale w HotU aż się czuje że całkowicie nie ma się wpływu na wydarzenia. W podstawce mogłem wybrac czy wykonam poboczną misję, czy nie. Mogłem też wybrać kolejnosć misji. W HotU jestem zniewolony... mimo to..... GIŃ !!! Huzia! Tonga! Kula ogniaaaa!:D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Jak NWN będzie takie (albo nawet lepsze) od HotU, to kupuję w ciemno oryginała i gram po sieci :D.

BTW. W NWN 2 będzie możliwośc lvl do 40?
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Niestety nie, ale dali nowe rasy. Takie Forgottenowe.

DROOOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!! :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

A będą duergarowie, swirfebliny i moi ulubieni - aasimarowie? Bo jak tak to ja już zacieram rynce :wink: .
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Będą, ale zamiast aasimarów będą tieflingi. Też dobrze :D Szkoda że nie będzie genasi, bo pograłbym genasi wody...
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Jak to może nie być aasimarów? Przecież tieflingi (diabelstwa) to ich przeciwieństwo. W takim Icewind Dale 2, byli i aasimarowie i diabelstwa, więc to trochę dziwne, że w NWN 2 nie będzie tych pierwszych. Obyś sie mylił :wink: .
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

.... Kurde pomyliłem się :shock: :shock: nie doczytałem na stronie. Łe i tak będę grał elfem albo człowiekiem bo aasimary trudniej XP zdobywają Sorry za szerzenie głupich teorii
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ale taki na przykład drow, z tego co wiem, zdobywa punkty doświadczenia jeszcze trudniej od aasimara. Przynajmniej w ID2 tak było. Z tego, co pamiętam człowiek potrzebował na 2 POZ. 1 000PD, aasimar 3 000PD, a drow 6 000PD. W NWN2 pewnie będzie podobnie, a zwykle zdolności specjalne klas "specjalnych" rekompensują tę niedogodność.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Wole sam od początku wszystko rozwijać tak jak JA chcę. Nie chce "pakietu Drowa" i mniejszego XP. Ich sztuczki (czaropodobna umiejętność łagodnego opadnia, mastering w truciznach itp.) są fajne i dobrze sprawdzają, ale w Podmroku i w papierowym RPG. Poza tym żeby nie mieć żadnych kar za poruszanie się w świetle dziennym muszę brać atut Sunlight asimilation czy jakoś tak.

Grając człowiekiem jestem jeden atut do przodu. Drowem, jeden atut do tyłu.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Szczerze mówiąc, ja drowami nigdy nie lubiłem grać (mówię cały czas o ID2), w ogóle elfów nie lubię, ale taki aasimar był tylko jeden poziom do tyłu, a w statystykach miał aż 4 punkty na plusie, co się bardzo na początku przydawało (w ID2 ilość punktów na atrybuty była przydzielona, a nie tak jak w innych grach opartych na D&D losowana. Nie wiem jak to było w NWN). Najgorzej miał swirfeblin, trzy poziomy w plecy i w sumie chyba -2 do statystyk. W NWN2 pewnie sie nic nie zmieni w tych sprawach.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Prawde mowiac, NWN 2 tutaj w Irlandii jest juz od jakiegos czasu w sklepach... Czyzby w Polsce jeszcze nie bylo?

Niestety nie przetestuje, bo nie mam PC :)
Lardas
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 13:37
Lokalizacja: DeadWood

Post autor: Lardas »

A może ma ochotę na sesyjke w NWN . Wybieramy jakiś gotowy serwer i jedziemy :)
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Niedawno sobie kupilem NWN (jedynkę) i powiem tyle: Nie spodobało mi się. Po prostu, takie pierwsze wrażenie. Ale dam tej grze jeszcze jedną szansę. Jak bedę miał więcej czasu. Powiedzmy, że święta i okolice.
...
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Force ray pisze:Podstawka skutecznie zniechęca osoby do grania w NWN :D Życie zaczyna się po NWN:SotU
Podpisuję się pod tym i ja :) Podstawka jest okropna. Za to hotu przeszłam już dobre kilka razy. Mam powracający sentyment do tej gry. No i to ma edytor. Pierwszy taki chyba. Ile zabawy mi dostarczył...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Ja tydzień temu kupiłem sobie w Xtra Klasyce Neverwintera + dodatki. Ja tylko będę miał więcej czasu, to poświęcę na to więcej czasu, bo myślę, że warto :) Byle do świąt i długiego weekendu, bo mam tyle gier do grania, tylko czasu brak. A mój elfi łowca czeka :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
ODPOWIEDZ