Arcanum

cRPG Corner
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Co do mojej gry w Arcanum to zawsze robiłem maga, elfa albo półelfa. Połączenie magii ognia z tą co daje na końcu teleport jest po prostu nie do przebicia. Zwłaszcza na turowej walce.
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Lord de Bill »

Gra mi się bardzo podobała. Elf, mag, 50 poziom, przeciwnicy padali w pierwszych sekundach walki... Mój mały, potężny mag :D Byłem tak w połowie gry mniej więcej...

Brat usunął wszystko, wraz z postacią. Od tamtej pory nie uruchomiłem ani razu...

Mimo to uznaję Arcanum za jedną z najlepszych gier w jakie grałem.
Nordycka Zielona Lewica
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

To ja się pochwalę że znalazłem wytrych. Można kupić u kowala w... takie miasto, na południu kontynentu, jest tam na przykład mistrz walki wręcz, ale absolutnie nie mogę sobie przypomnieć nazwy
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Mam pytanie. Kupiłem na allegro oryginał Arcanum, zainstalowałem, patch PL, najnowszy patch i gdy uruchamiam wyskakuje wrong disc inserted:(
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

To przez to, ze zainstalowales drugiego patcha. Sprobuj z samym patchem PL.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

No to kolejna prośba. Jak się tu przedmiotry identyfikuje? Bo w instrukcji nie mogę znaleźć a pdf źle się czyta :/ Byłbym też wdzięczny za wskazówki odnośnie tego jak naprawiać rzeczy
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

he... he he... BUHAHAHUHUHA!... przeszedłem Arcanum :)

Skoro nikt do tego czasu nie odpowiedział to:
identyfikuje/naprawia się u specjalistów. Są nawet w Zamglonych Wzgórzach więc ze znalezieniem nie powinno być problemów.
Ewentualnie identyfikować można odpowiednim zaklęciem, a do samodzielnego naprawiania przedmiotów jest umiejętność. Ale moim zdaniem nie opłaca się inwestować w to punktów rozwoju, znacznie lepiej zapłacić. W końcu maksymalny poziom doświadczenia jest a maksymalnego poziomu pieniędzy nie ma.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Gutuu
Pomywacz
Posty: 53
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 20:45
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: Gutuu »

Najpierw grałem krasnoludem, ale po przemyśleniu sprawy zdecydowałem się zacząć ponownie pół olbrzymem xD
Ciekawostka: Autorzy gry bardzo dużą uwagę przywiązują do szczegółów - gdy zwiększamy inteligencję naszej postaci, zmienia się także jej sposób wypowiadania się (nawet pół olbrzym po zwiększeniu intelektu będzie układał zdania złożone, nie gorzej niż przeciętny człowiek)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ano, do tej pory bede pamietal wypowiedz postaci-debila do tego kolesia, co sie go na poczatku spotyka.
"You stupid, me smart!"
^__________^
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Alrikus pisze:Skoro nikt do tego czasu nie odpowiedział to:
identyfikuje/naprawia się u specjalistów. Są nawet w Zamglonych Wzgórzach więc ze znalezieniem nie powinno być problemów.
Ewentualnie identyfikować można odpowiednim zaklęciem, a do samodzielnego naprawiania przedmiotów jest umiejętność. Ale moim zdaniem nie opłaca się inwestować w to punktów rozwoju, znacznie lepiej zapłacić. W końcu maksymalny poziom doświadczenia jest a maksymalnego poziomu pieniędzy nie ma.
Dawno grałem, nawet zapomniałem, że tam jest cokolwiek do identyfikacji. Moja postać (człowiek) skupiał się raczej na charyźmie, żeby jak najwięcej NPC za mnie walczyło.
W ostatnim pojedynku szybko mi się super-zbroja popsuła i musiałem biegać i uciekać przed... zombie chyba tam są?... na szczęście mój pies zagryzł drania, a ja zanim mnie dobili użyłem maszynki i wygrałem. :lol:
A potem zrobiłem load i zanim się udałem do The Void to wyrżnąłem obie mafie w Tarant, żeby ładniej wszystko było.
Najładniejszy obrazek odnosi się do Vendigroth - fajne autostrady i samochody. :wink:


Pytanie: Virgil jest zły? Odłączył się ode mnie po wybiciu wioski złych elfów. Pomyślałem, że to on jest największym wyznawcą nekromanty. Prawda czy nie?
Obrazek
Rand
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 18:05

Post autor: Rand »

Heh, postacią o niskiej inteligencji warto zagrać tylko po to, aby poczytać wpisy do dziennika. Naprawdę można się nieźle uśmiać :)

Co do Virgila... jesteś pewien, że odłączył się właśnie po wybiciu elfów? Ja pamiętam, że on odłacza się w innym momencie gry. Ma to wówczas związek z jego prywatnym życiem...( a ile potem się nabiegałem, żeby go znaleść :P)
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

Najpierw na chwilę odłącza się na jakimś cmentarzu, a potem powinien się odłączyć ale już na stałe po tym jak pozwiedzasz sobie miasto mhrocznych elfów. Ale mi się jakoś nie odłączył i skończyłem z nim grę, więc nie wiem już jak to jest z tym jego odłączaniem.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

A czy ktoś zagrał jako zły? Może Virgil u ciebie się nie odłączył bo gadałeś z typem - szefem Panari (tego jego kościoła jak dobrze pamiętam)? Bo u mnie nigdy go nie spotkałem.
Obrazek
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Virgil zawsze się odłącza w pewnym momencie, później znajduje się go gdzieś w piwnicach Tarantu jak go zabijają i można go wskrzesić, ma wtedy zupełnie inne zdolności.
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

O Ciekawym Pisemku, Baldurze i Arcanurze

Post autor: Stroskane Winogrono »

Pozdrowienia.
Arcanum dostale sie w moje, spragnione gierczenia, lapska za sprawa Game Star'a, o ktorym ktos juz w owym temacie wspomnial. Z tego tez pisma dowiedzialam sie o istnieniu Spell Force'a (ale o tym gdzie indziej pisze). Bardzo swoja droga Game Star'a lubie, za to, ze maja ciekawe pisemko on-line a takze ich materialana wersja zawsze pojawiala sie z gierka, kilka z nich staly sie moimi ulubienicami, wiec oto powod dla ktorego daje pisemku duzego plusa ;) Swoja droga ciekawi mnie jak im sie teraz powodzi ... Ale przejdzmy do Arcanum :D
Zawsze na pierwszym miejscu crpg stal dla mnie Baldur, byla to tez moja pierwsza crpg'owa przygoda, ktora zrodzila goraca milosc do wszelkiego rodzaju rpg'ow. Po zagraniu jednak w Arcanum, zaczelam sie zastanawiac ... Nie powiedzialabym jednak, ze Arcanum pobija na mojej liscie przebojow Baldura, z prostej przyczyny. Baldur to moja pierwsza prawdziwa c-milosc... Jeszcze jej nie ukonczylam (Arcanum) ale giercze juz kawalek czasu (z przerwa z powodu braku prawej reki - komputera :P) i wydaje mi sie, ze calkiem prawdobodobnie zasluzy sobie by stac na podium wraz z Baldurem na rowni. Gry te sa co prawda obie rpgami ale tylko z tego powodu nie powinny byc wrzucane do tego samego wora. Wydaje mi sie, ze lubie je na rowni, sa jednak zupelnie inne.
Grafika rzeczywiscie w Arcanumie na poczatku wydawala mi sie dziwna, ale nie uwazalam ja za brzydka, jedynie zupelnie odmienna od Baldura, w ktorego tak czesto i nagminnie pogrywalam, konczac go raz za razem ... Ogolnie gram w te gry w zaleznosci od humoru -na optymistyczna sieczke (z porywajaca fabula) -badz gre wyjatkowo smutna (z porywajaca fabula ;)).
Grafika jest tylko jednym z przykladow - w baldurze zywa i kolorowa, w arcanum troche blada i przygnebiajaca. Nie jest to jednak, moim zdaniem, minus gry - po prostu jest z zalozenia smutna, kraina poddana nieustajacej wojnie miedzy dwoma rzeczywistosciami - magia i nauka. (przypomina mi sie tu najdluzsza podroz).
Nastepny przyklad - muzyka. Gdzie Baldur's jest mily i pogodny lub dumny i "rycerski" podczas walki, arcanum za to ... az sie lza w oku kole... piekna i jedyna w swoim rodzaju... Moj ulubiony track to muzyczka z mines/kopaln ;)
Okres w jakim gra jest osadzona nie zniechecil mnie wcale, wrecz przeciwnie - zaintrygowal jak cholera. Cos nowego, cos kuszacego - trzeba sprobowac. Jak sie z gory mowi Fe to i najsmaczniejszy lakoc nie przypadnie nam do gustu ...
Trzeba byc otwartym na nowosci, inaczej w koncu zanudzimy sie jednym i tym samym, nudnym swiatem...
Uwielbiam klasyczne rpgi opierajace sie na ad&d ale czy to oznacza ze tylko takie maja sie podobac? tylko takie maja powstawac? z jednej strony takie odnosze wrazenie, ze ludzie sie zamykaja na nowosci ale z drugiej ... pozniej narzekaja ze ktos tylko kopiuje stary pomysl zamiast cos wlasnego sporzadzic ... hmm
Gre, tak jak i wszystko inne, oczywiscie mozna lubic lub nie. Ale nie warto zniechecac sie z gory. Bywa ze jest sie milo zaskoczonym po przezlamaniu pierwszych lodow.
Ktos tez powiedzial, ze owa gra jest krotka ... hmm, z tym sie nie zgodze, gdyz gram cale wieki niemal i wciaz mi sie zdaje ze masa przede mna ... mapa niemal pusta... ale moze to przez moj perfekcjonizm jesli chodzi o gry ... musze zwiedzic kazdy zakamarek, wsadzic lapska w kazda dziple, zabic kazdego niemal potworka, poszukac dokladnie czy przypadkiem gdzies nie ma jakiejs przytulnej grotki czy cus :wink: Mapka nie moze miec zadnej czarnej plamki ... wtedy uwazam teren za odkryty i czuje satysfakcje :)
Podoba mi sie takze mnogosc wyborow, jak np. mozna zdobyc czlonkostwo w meskim klubie jesli gra sie kobieta ... od ochydnych, do prostych - zabic i sprawa zalatwiona ;) :twisted:
A takze cenie sobie bardzo czlonkostwo w bibliotece w tarancie ... sporo do poczytania i jakies takie to ... fajne
Ogolnie gre bardzo lubie ale z ostateczna ocena sie wstrzymam dopoki nie zakoncze i wtedy zobaczymy czy rzeczywiscie zasiadzie z Baldurem na 1 miejscu ;)
ps. Czy nie uwazacie ze ten emotikon - :idea: wyglada jak tylek zoltego pawiana?! :roll:
Zm'kam, Narazie
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

poprawka

Post autor: Stroskane Winogrono »

wlasciwie to tak sie zastanawiam czy aby rzeczywiscie spell force bylo w game starze czy moze w extra grze ... ale co do arcanum mam 100% pewnosci. Pozdrawiam
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

kurde kurde arcanum wiecie co ja mam to orgynalne i kiedys zainstalowalem ale jakos do gry mnie nie porwalo niewiem neimoge jakos sie przekonac byz aczac powaznnie w to pykac... moze mnie jakos ktos przekona ;)
ODPOWIEDZ