Arcanum

cRPG Corner
dandakar
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 11:03
Lokalizacja: Oświęcimska Dzielnica Cienia

Post autor: dandakar »

Właśnie gram w Arcanum i muszę stwierdzić, że... Na samym początku (tworzenie postaci, łatki, skóry), ekwipunek i schematy różnego rodzaju troszkę przypominają Diablo I!
Macie rację pisząc, że źli ludzie robili tę gierkę :P, co nie zmienia faktu, że gra jest po prostu ekskluzywna i odbiega znacznie od innych tego typu gier, bo po raz pierwszy spotkałem się z pełnym i niezależnym odbiegiem rozgrywki od postaci.
Nic też niestety nie zmieni faktu, że grafika jest niestety obolała, ale mnie to nie przeszkadza, bo najważniejsza jest satysfakcja z gry (w moim przypadku grafika nie stoi na I miejscu).
P.s.: Piszę obolała ze względu na niedawny zakup, doskonale wiem ile lat temu powstała ;)
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Nigdy nie gralem w Arcanum, chociaz chetnie bym sprobowal. Problem w tym, ze nie mozna tej gry nigdzie kupic! Kupilem kiedys na Allegro, ale plyta miala troche odklejony nosnik i nie dzialala. Potem nigdzie sie z ta gra nie spotkalem. Ma ktos pomysl gdzie to mozna kupic?
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Kiedyś zdarzyło mi sie zagrać w Arcanum. Gra całkowicie do mnie nie trafiła. Nie lubię takich klimatów... Pograłem może z dwa dni i wywaliłem z dysku :? .
...
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

W Arcanum grałem ok. 30 min. Z nie wiadomych przyczyn ta gierka do mnie nie "przemawia".
Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

To ja powiem jakie przyczyny były tymi, przez które gierka do mnie nie przemawiała. Może u Ciebie jest podobnie:
Po pierwsze: Grafika. Może nie jest to najważniejsza rzecz w cRPG-ach, ale w tym wypadku tak mnie odpychała, że nie mogłem na nią patrzeć. I żeby nie było, że jestem jakiś nienormalny i grafika sprzed 10 lat mi się nie podoba, powiem, że w P:T mi nie przeszkadzała.
Po drugie: Realia. Jakoś nie uśmiechało mi się grać w czasach imitujących 18-19 wiek, gdzie wszechobecna jest magia. Może gdyby to było lepiej wykonane, bardziej dopracowane, albo gdybym Arcanum dorwał kilka lat temu, to mój stosunek do tej gry byłby inny...
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Ja, jako zdeklarowany miłośnik wszystkich niestrawnych kombinacji, bym się skusił :) Tylko, że daaawno tego nigdzie nie widziałem. W końcu żeby pomarudzić trzeba najpierw zagrać :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Nekromanta
Pomywacz
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Nekromanta »

Ja dostałem Arcanum w swoje niecne ręce dawno temu, gdy owa gra znajdowała się w gazetce GameStar. Grafika, nie powiem żeby zachęcała. Świat mi się podobał, był jedyny w swoim rodzaju i "inny". Przeszedłem ją raz, magiem-wojownikiem (ku memu zdziwieniu samą magią było baaardzo trudno, ponieważ postać szybko się męczyła rzucając czary, a wtedy była bezbronna) i fabuła, misje itd. były bardzo dobre. Arcanum może nie jest najlepszym cRPG świata, ale warto w nie zagrać, choćby aby oderwać się od typowego fantasy.
Ostatnio zmieniony środa, 28 lutego 2007, 11:39 przez Nekromanta, łącznie zmieniany 1 raz.
Józef Stalin pisze: Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Z tego co widzę, Arcanum można albo kochać albo nienawidzić. Nie ma stanów pośrednich. Niektórzy nawet wymieniali Arcanum jako grę, o której należy jak najszybciej zapomnieć. Trochę to dziwne, że jedna gra może być odbierana tak jako ideał jak i najgorszy chłam. Dla mnie jest tym drugim ;) .
Nekromanta pisze:ów gra
Dlaczego nikt nie odmienia słówka ów? Przecież to jest zaimek, a te ulegają deklinacji, poza tym odmieniają się przez rodzaje.
...
Behemoth
Majtek
Majtek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 18:39
Lokalizacja: from the land of Mordor where the shadows lie

Post autor: Behemoth »

Heimdall pisze:
Nekromanta pisze:ów gra
Dlaczego nikt nie odmienia słówka ów? Przecież to jest zaimek, a te ulegają deklinacji, poza tym odmieniają się przez rodzaje.
owa gra ;D??
Co do Arcanuma to polubiłem tę grę lecz jakoś nie przekonało mnie to, że droga technologii ograniczała się do robienia przedmiotów i strzlelania z pistoletów/rzucania granatów. Nie można by rozbudować do np. naprawy pojazdów???
Przeszedłem tylko raz Elfem-Magiem (całą gre magiem :P) i było spoko, punkty zmęczenia to na początku problem ale potem już jest spoko, bo wszystko raz dwa pada :D
"Wandering the globe around
I saw no miracles nor wonders
Humanity so poisoned by their myths
Why none can see my wings?!
God is Dead!!! Dead !!! Helleluyah!!!"
Vader: Halleluyah (God is Dead)
GG:1362756
Rand
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 18:05

Post autor: Rand »

Arcanum IMO to świetna gra. Co prawda na początku zdawało mi się, że ten "arcanumowy" kilmat to nie dla mnie, ale po dłuższym pograniu nie mogłem już się od tej giery oderwać ;) . Naprawdę, Arcanum to nie tylko krasnoludy w garniturkach, ale i tajemniczy świat, pełen pozostałości z czasów, kiedy dominowała magia... pełen sekretów, questów (:P), osób ślepo zapatrzonych w technikę, ale też buntowników, którzy starają się ocalić świat magii przed zapomnieniem ( heh, ja właśnie grałem magiem ;) ). Gra po prostu nowatorska i jedyna w swoim rodzaju. Szkoda tylko, że grafika jest ... powiedzmy "taka sobie", a walka często bywa chaotyczna... Niemniej polecam wszystkim cRPGowiczom! :)
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

Arcanum WYMIATA! Ja gram takim typowym wojownikiem, lvl34, siła i zr na maksymalnym poziomie, to samo uniki i walka wręcz. A przy okazji:
Czy w całej grze można kupić choć jeden p********y wytrych!?
a walka często bywa chaotyczna
chcesz mi powiedzieć że walczyłeś w czasie rzeczywistym? no bez jaj...
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Owszem można, na początku gry :P
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Kto to dystrybouwał? Bo od 2 lat chce kupić a tu wał, nigdzie nie ma.
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Post autor: t0m3ek »

Nikt :) jak robisz postać i wybierasz początkowy sprzęt to można je wziąć ;)
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Jełśi dobrze pamiętam to chyba tylko w gamestarze ją można było dorwać (co jest raczej niemożliwe)...pamiętam tylko, że jak chciałem ją kupić to za Chiny nie mogłem jej dostać...aż do OWEGO numeru GS....^^

Dzisiaj se znów zagram...bo mam Tydzień zwolnienie z lekcji(Chory troszkę ^^)...takżę napisżę moje odczucia....(inne jak mniemam od tych ostatnich)...
Prosiak (PrQ)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Tyle ze ta GSowa wersja cos psioczyla na moje sejwy ze spatchowanej wersji eng :(

A co do kupna:
http://www.allegro.pl/item171357971_arcanum_bcm.html
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Mam tą samą grę...:P...ale zauważyłem że Arcanum na kilka nieciekawych błędó...np. Raven zamieniła mi isę w Mężczyznę!!...0_o...albo raz moja postać utkneła w ścianie...:/...i nie mogła wyjść...:P...
Prosiak (PrQ)
ODPOWIEDZ