Mass Effect

cRPG Corner
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Mass Effect

Post autor: Pita »

Ech chwała Xboxowi 360!

Dobra Mass Effect to najnowszy RPG Bioware na Xboxa 360. Osadzony w klimatacg sci-fic, projekt który zawsze chcieli zrobić. I wiecie co? Masakruje to jest dopiero nowa jakość O_O ja Spodziewałem sie killera, ale nie na takim poziomie to co ta gra sobą reprezentuje to masakra. Kreacja świata zmiata mną, walka jest genialnie poprowadzona, planety mają swój megaklimat, a gra aktorska pokazuje innym RPGom co to znaczy dobra gra aktorska niesamowita gra, jestem pod wrazeniem tak ogromnym ze szczena lezy na podlodze. A jak pomysle o sequelach to juz w ogole masakra O_O ludzie dopiero co maja ta gre juz chca tego dodatku IMHO chyba najlepsza gra Bioware, jeden z najlepszych cPRGów a jeszcze widzialem wielkie G do tego co moze sie dziac. Kurcze swietna symbioza gatunkow, must-have i gra ktora wyglada i brzmi lepiej niz wiekszosc ksiazek i filmów. Bioware jest wielkie . Ciekawe co pokaza grami na DSa...
cholera a mozliwe ze w sequelu dojdą machiny latające i misje kooperacyjne... nie pojmuje jak w ogole Bioware upchalo to wszystko na jednym DVD, skoro glupi Blue Dragon jest na 3

tutaj wideorecka jakby ktoś chciał obadać. Jutro przeedytuje posta na bardziej czytelny i treściwy ;p :


http://www.gametrailers.com/player/27704.html
Har Har Har
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: BAZYL »

Już same zajawki ME wgniatały w krzesło, jeśli autorom udało się choć zbliżyć do 70% zapowiedzi, to będzie to mega gra. Szkoda tylko, ze na wersję na blaszaka przyjdzie jeszcze poczekać...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Gość

Re: Mass Effect

Post autor: Gość »

BAZYL pisze:Już same zajawki ME wgniatały w krzesło, jeśli autorom udało się choć zbliżyć do 70% zapowiedzi, to będzie to mega gra. Szkoda tylko, ze na wersję na blaszaka przyjdzie jeszcze poczekać...

o ile takowa powstanie, ale wydaje mi się, że raczej powstanie. Dla mnie must-have i masakrator, aż szkoda, że ludzie zaczną dyskutować w tym topicku dopiero po ewentualnej zapowiedzi wersji PC
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Mass Effect

Post autor: Asthner »

Mass Effect będzie na PC, nie ma innego wyjścia. Za dobrze im się Kotory, etc posprzedawały, żeby po odczekaniu konsolowej wyłączności nie puścili tego na blaszaki. Poza tym, to chyba dość podobne silniki są, konwersja nie powinna stanowić wielkiego wyzwania (szczególnie dla takiego teamu, jak Bioware).

Ja tam się jednak cieszę, że nie wychodzi na PC tak prędko. Wiedźmin będzie miał szansę powalczyć o RPG roku na PC-tach. ;p

Za to ciekawostka - widzieliście tę scenę, za którą zakazali ME w Singapurze? Śmiech na sali i jeden wielki ŻAL dla tych urzędników. Ech.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Asthner pisze:Mass Effect będzie na PC, nie ma innego wyjścia. Za dobrze im się Kotory, etc posprzedawały, żeby po odczekaniu konsolowej wyłączności nie puścili tego na blaszaki. Poza tym, to chyba dość podobne silniki są, konwersja nie powinna stanowić wielkiego wyzwania (szczególnie dla takiego teamu, jak Bioware).

Ja tam się jednak cieszę, że nie wychodzi na PC tak prędko. Wiedźmin będzie miał szansę powalczyć o RPG roku na PC-tach. ;p

Gośc to byłem ja, zapomniałem się zalogować xD Akurat wg choćby ludzi z People Can Fly przepisywanie gier z Xa 360 na PC jest bardzo ciężkie. Banalne było z pierwszego Xa - stąd min KOTORy na PC. Pożyjemy, zobaczymy, Bioware padło łupem EA i na pewno spory support w sprawie PS3, Wii i Handheldów będzie zapewniony. Nie mówiąc o Xie 360, który obecnie generuje 50% (!) dochodów tej megakorporacji
Har Har Har
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Mass Effect

Post autor: Asthner »

Hmm. Z gier EA kojarzę tylko sportówki teraz, a one wychodzą i na konsole, i na PC (inna rzecz, że konwertują na PC wersje z konsol poprzedniej generacji...). Ale tochyba i tak w miarę dobre wieści dla ME... Oby. Nagle się bać zacząłem. ;p
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Asthner pisze:Hmm. Z gier EA kojarzę tylko sportówki teraz, a one wychodzą i na konsole, i na PC (inna rzecz, że konwertują na PC wersje z konsol poprzedniej generacji...). Ale tochyba i tak w miarę dobre wieści dla ME... Oby. Nagle się bać zacząłem. ;p

też z jednej strony się boje, z drugiej zaś EA ostatnimi czasy (żeby nie było, że fanbojuję taka szczera prawda) na konsolach stara się odbudować swój wizerunek i atakuje masą nowych produkcji nie na licencjach. I te są, całkiem niezłe, a czasami wręcz wybitne. Jeżeli Bioware będzie miało wolną rękę, oraz duży budżet będzie bosko. Wiadomo, że trylogia Mass Effect ma zostać ekskluzywna (przynajmniej jeżeli chodzi o konsole) na Xboxa 360, jednak Bioware ma w zanadrzu co najmniej jeden projekt na PC, PS3, Wii, oraz Sonic RPG na DSa :P tego ostatniego nie mogę się doczekać. Tak samo ciekawią mnie dodatki do Mass Effect - czy będą darmowe, czy płatne, jak przedłużą rozgrywkę itd. Nigdy nie lubiłem RPGów w czystym sci-fic, ale ta gra zmieniła moje przekonania. Bioware jest wielkie, ciekawe co wymodzi ich młodszy braciszek - Obisiad - z RPGiem na licencji Obcego?
Har Har Har
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Perzyn »

Poczytałem o tym w ostatnim (a może przedostatnim?) numerze CDA. I wiecie co wam powiem? Od tego czasu mam wielkie nadzieje związane z wypowiedzią jednego z pracowników BioWare. "Czy znasz jakąś grę BioWare, która nie wyszła na PC?" Jest to co prawda jak najbardziej nieoficjalny fragment rozmowy z jednym z dziennikarzy, ale budzi nadzieje. Jak będzie? Zobaczymy, ale póki co ta gra jest powodem dla którego zazdroszczę posiadaczom Xpudła.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Cóż gra ma średnią ocen o 10 punktów wyższą niż Witcher i jest...zajebista. Jak dla mnie (po Personie 3 na PS2) najlepszy RPG tego roku.
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Mass Effect RPGiem roku wg gametrailers i grą roku wg New York Times
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Mass Effect

Post autor: Aras »

myślę że konwersja na pc powstanie wcześniej czy później, bo gry EA to gry EA, i muszą wyjść na co tylko się da, jakby się dało to na mikrofalówkę.

a ja będe musiał się nieługo w ten tytuł zaopatrzyć, bo jorgo mnie jak malo co.

genialnie że rozpoczęto kolejną wielką serie
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

Ja tam się jednak cieszę, że nie wychodzi na PC tak prędko. Wiedźmin będzie miał szansę powalczyć o RPG roku na PC-tach. ;p
Najwięcej głowsów na najlepszego cRPG roku miał Wiedźmin... Mass Efect miało miejsce drugie... :P
(na gamespot)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Perzyn »

W temacie o Wiedźminie Pita napisał, że ów ma wyjść na konsole. Cóż, nie podał źródła, ale jako osoba wiarygodna ma pewnie powody by takie wieści szerzyć.

Ja z kolei zabawię się w kolegę Azraela i zapodam news'a, który zapewne już wszyscy znają i mnie za to zjadą, ale co tam. W maju bierzącego roku gra Mass Effect ukaże się na platformie PC (w ten sposób zostanie zachowana równowaga - skoro konsole dostają jednego z najlepszych PCtowych cRPG ubiegłego roku to czemu nie miałoby nastąpić to i w drugą stronę?). Wieść jest już na tyle pewna, że na gram.pl można już składać preorder'y na polską wersję. Radujmy się!

Słowo ode mnie - bardzo się cieszę z tego, że ulepszam kompa, dzięki temu nie będzie zgrzytania zębami jak uderzą wakacje i będzie czas wgryźć się w soczyste rolplejowe kąski. Przy okazji - mój poprzedni post w temacie też dotyczył wersji ME na pcta. Sprawdziło się? I owszem.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Mass Effect

Post autor: Azrael »

HA! To ja Cie zjade pierwszy bo napisałem już o tym... niestety tylko na PW "Pit'y?"(pita'y?) i w temacie Konsole vs PC.

A co by nie było offtopu to zapytam (bo mnie to autentycznie ciekawi) jak jest rozwiązane strzelanie w ME.
FPS i w zależności od celności więcej obrażeń? (jak tak to troche dziwnie)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Mass Effect

Post autor: Sihamaah »

Dałem już w ciekawych linkach chyba, ale popatrzcie na te cuda w chameryce.Fox News dały ****! Biedne Mass Effect :/
altergranie.wordpress.com/2008/01/27/lepiej-niz-w-usa
Tu sytuacja:
http://www.youtube.com/watch?v=PKzF173GqT
Tu z kolei parodia :)
http://pl.youtube.com/watch?v=Ixt1eu11LXk
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Mass Effect

Post autor: Pita »

Strzelanie to tryb TPP i ogólnie rozgrywka całkiem podobna do Gears of Wars. A BAZIU świadkiem, że przepowiadałem Massa dawno na PC. Nie licząc gier na handheldy każdy RPG Bioware będzie trafiał na PCty. Nie podoba mi się tylko, że polskie serwisy dezinformują graczy mówiąc, że gra będzie miałą dodatki których nie było na XIe - to nie prawda, wersja Xboxowa po prostu częśc z tych rzeczy miała do ściągniecia z neta, w wersji PC będą od ręki.

Co do Witchera - daje ogon BAZIA...Ludzie grzebią nad tym silnikiem w wersji na konsole, a wydawcy mocno naciskają że w USA Witcher na konsole sprzedałby się bardzo dobrze... Ba, nawet były jakieś nibyprzecieki, któe natychmiast wycofano
Har Har Har
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Mass Effect

Post autor: Perzyn »

Pita - o tym, że ME było przewidywane na PC widać od początku tego tematu, tylko nikt nic oficjalnie nie potwierdził więc pozostawało zagadką kiedy.

I przy okazji poproszę cię o rozwinięcie tego jak rozwiązana jest walka. Głównie chodzi mi o to czy ważniejsza jest zręczność i obsługa czy większe znaczenie ma jednak rozwój postaci. Bo w cRPGach (na PC) ostatniego roku dominowała raczej walka w real time z elementami zręcznościowymi (vide Wiedźmin, Jade Empire). A jak to wygląda w Mass Effect?
ODPOWIEDZ