Classic RPG...

cRPG Corner
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Post autor: Fanotherpg »

Ja polecam przejrzeć taki serwis jak Abandonia, wiele dawno zapomnianych klasyków nie tylko RPG tam jest.. A zwłaszcza takie o które ci chodzi dsadfga_atadf_a :)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Chyba najlepszym sajtem z abandonware'owymi gierkami byl French Kiss. Niestety zostal zarzniety przez konkurencje i juz od jakichs dwoch lat nie funkcjonuje ;/
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Pewnie to nie klasyka, bo jakoś nie słyszał o nim nikt prócz mnie... :( Ale gra moim zdaniem miała pomysł bardzo ciekawy. Bloodnet. Najkrócej mówiąc, wampiry w świecie cyber. Drużyna, questy, sklepy, tworzenie postaci w oparciu o test, opinia drużyny (w starej grze!), np mogli się Ciebie bać i odejść, albo nie lubić się nawzajem, albo nie chcieć się przyłączyć, w zależności z kim sympatyzowałeś. Walka starożytna, cyberprzestrzeń przedstawiona nieco symbolicznie, w pewnym sensie i w pewnym stopniu ograniczenia czasowe, ale jaki milasty klimat... Tylko nie wiem, z którego to roku, bo nigdy na to uwagi nie zwracam... Ale sądząc po grafice, to dawno musieli napisać.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Lea pisze:Tylko nie wiem, z którego to roku, bo nigdy na to uwagi nie zwracam... Ale sądząc po grafice, to dawno musieli napisać.
Stawiłabym na okolice roku 1992... A nie, właśnie przeczytałem że 1994. Podobno świetna gra (nic dziwnego - w końcu MicroProse), choć sam nigdy jej nie widziałem. Ale czy to RPG, czy przygodówka?
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Nie wiem czy to RPG w dosłownym zanaczeniu, ale były cechy i umiejętności dobierane i ustawiane, więc pewne elementy można powiedzieć, że są... W sumie tak jak w Quest for Glory, też coś między jednym a drugim. Nie wiem, może to bardziej przygodówka? Ja zaczynałam gierową "karierę" od przygodówek i takie gry jak Bloodnet i Questy pozwoliły mi płynnie przestawić się na rpgi :wink:
Może to tzw. brakujące ogniwo :P
ODPOWIEDZ