Ufo 1,2

cRPG Corner
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Ufo 1,2

Post autor: mrufon »

Czy ktoś z was zna te dwie cudowne, acz banalne gierki?
Zajmują mało miejsca na dysku, ale duuuuuuuuuuuużo czasu, dają też niemniej radości. Polecam tym, którzy nie znają.
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Banalne?! Chodzi o UFO: Enemy Unknown (alias X-Com: UFO Defense) oraz X-Com: Terror from the Deep? Mój drogi, toż to bardzo złożone gry były! Nie tak złożone jak np. gry cywilizacyjne, ale jak na grę taktyczną były bardzo rozbudowane. A grywalność... Co ja będę przebierał w słowach: UFO to moja ulubiona gra wszechczasów. Kropka. Przeczytałem o niej w roku 1995, jeśli się nie mylę w Gamblerze, i od razu się w niej zakochałem. W 1997 dorobiłem się komputera, a na nim już w tym momencie znajdowała się moja upragniona gra! Jak w nią ciąłem namiętnie wtedy, tak tnę czasami i teraz. Jest po prostu niezrównana - nie powstała jeszcze gra tego rodzaju, która dorównałaby UFO grywalnością. Rzekłem!

P.S. Ale co to ma wspólnego z RPG? Były tam współczynniki postaci, ale na tym punkty wspólne się chyba kończą...
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Ahh pamiętam tą grę... Jak mi padł cd-rom to mi kumpel ją przyniósł i nie mówiąc za dużo polecił bym zagrał. Nie zawiodłem się, mimo że gra potrafiła irytowac to jednak działała na mnie jak magnez. W nowe części nie grałem i teraz z perspektywy czasu raczej nie mam ochoty...
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Przepraszam, a jak działa na człowieka magnez? Zdaje się że to bardzo zdrowy mikroelement? :)
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Co do powyższego- no comment, ale niektórzy chyba olewali szkołę bardziej niż ja :) .
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

no olewali a raczej olewają... no co ?? chłopak nie wie jak sie pisze magneS chopciaż magneZ to też działa na człowieka.. nie znam sie na medycynie ale w czymstam pomaga organizmowi... więc tamto N.C. jest zbedne :P:P
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Gość

Post autor: Gość »

Niewiecie gdzie można ściągnąć gierke Ufo??
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Dinozaur powiada:
Jako weteran rozgrywek w Laser Squada na C-64 pokochałem UFO, bo było wszystkim tym, czym tamta gra być mogła :)
Jaka straszna szkoda, ze Aftermath okazał się lipą na dłuższą metę... Czekam na następcę UFO i Lasera od jakichś 10 lat i nadal się nie doczekałem :) Nawet Jagged Alliance 2 nie dało rady.
Pytanko: Może ktoś grał w Aftershocka? Dobry jest?
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Max Smirnov pisze:Pytanko: Może ktoś grał w Aftershocka? Dobry jest?
Kiedy mój sprzęt sprosta kosmicznym wymaganiom Aftershocka, chętnie odpowiem :)

A co sądzicie o X-Com: Apocalypse? Wiem że gra ta jest powszechnie pogadzana i określana jako słaba, a jednak mnie wciąż dziwnie trzyma... Nigdy jej nie skończyłem, ale zaczynałem dziesiątki razy. Kiedyś pewnie skończę.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

X-Com Apocalypse cudowna gierka, nie wiem czemu ludzie się jej czepiają. Łezka się w oku kręci jak wspomnę, ile kiedyś w to grałem na przestarzałym kompie :). Szkoda że X-Com FPP nie wyszedł na światło dzienne, bo podobno miał kiedyś być :).
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Do Apocalypse mam żal nie dlatego, że to była giera kiepska, bo była bardzo dobra w sumie.
Irytuje mnie jednak to, jak potencjalnie mogące zakasować stare UFO i całą konkurencję genialne pomysły (żyjące miasto, polityka, znakomity i kompletny design świata przyszłości, engine walki powietrznej), zostały zmarnowane w grze która została wypusczona jako pół-produkt, z masą byle jak załatanych dziur. Wiem o czym mówię, bo prawie tą grę ukończyłem, a to wymagało masy żmudnej pracy. Nie miałem już jednak cienia ochoty na szturmowanie ostatnich paru instalacji Obcych.
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Pytałem o UFO:Aftershock, aż sam postanowilem zagrać ;) Wyrwał mi 3 tygodnie z życia i był głównym powodem dla którego tak dawno mnie tu nie było... Zdecydowanie godna kontynuacja pierwszego UFO, i pierwsza naprawdę równie dobra gra tego typu. Spokojnie lepsza od Jaggeda 2.
Gość

Post autor: Gość »

Hmm..... jestem nowy ale zainteresowalo mnie wlasnie ta wzmianak o UFO.Pogrywam sobie w X-COM 1 i jestem w satnie to w miare szybko przejsc,jednak juz Terror From the deep jakos nie zrobila na mnie wrazenia i pomimo wielu prob nie udalo mi sie tego przejsc a usilnie sie staralem podchodzac tak jak bym nigdy nie gral w serie o X-comie i mimo to nie moge nie chodzi o to ze czegos nie moge przejsc ale tak samo z siebie ta gierka mnie odstrasza.Co do X-Com Apocalypse to juz zupelnie inna bajka ....gdzie podziala sie cala ziemia......Jakies miasto jakies badania udziwnione itp nie trawie tej gierki no nie moge.Czy wy tez macie takie same odczucia?? 8)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Anonymous pisze:Hmm..... jestem nowy ale zainteresowalo mnie wlasnie ta wzmianak o UFO.Pogrywam sobie w X-COM 1 i jestem w satnie to w miare szybko przejsc,jednak juz Terror From the deep jakos nie zrobila na mnie wrazenia i pomimo wielu prob nie udalo mi sie tego przejsc a usilnie sie staralem podchodzac tak jak bym nigdy nie gral w serie o X-comie i mimo to nie moge nie chodzi o to ze czegos nie moge przejsc ale tak samo z siebie ta gierka mnie odstrasza.Co do X-Com Apocalypse to juz zupelnie inna bajka ....gdzie podziala sie cala ziemia......Jakies miasto jakies badania udziwnione itp nie trawie tej gierki no nie moge.Czy wy tez macie takie same odczucia?? 8)
Jako odwieczny fan serii muszę się z Tobą w dużej mierze zgodzić. Dwójka, choć niby jadąca na nieco lepszej technologii, wyglada o wiele gorzej - widać że nie robili jej ci artyści z jedynki. Jest też niemożebnie trudna (skończyłem ją, ale naprawdę bolało).
Co do Apokalipsy, to cóż - gra jest specyficzna i, jak wspominał Smirnov, niedokończona. Świat jest ciekawy (jedno ważne miasto na planecie to schemat jakoś tam obecny w SF i do obronienia, choćby Appleseed), ale mocno niewykorzystany. Mnie ta gra wciągnęła, choć przyznaję że nigdy jej nie skończyłem... Fakt że nie chodzi pod Windows XP też jej nie pomaga.
Pozdrawiam neonatę ;)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

mi sie jednak najbardziej podobala jedynka. inne tez byly dobre, ale jakos tylo dwojka sie moze rownac z jedynka. kiedys wyszlo ufo:aftermatch (czy jakos tak) ale to juz nie to samo, grafika 3d, klimatu bylo niewiele... nieeeeeee... ja zostaje przy jedynce i moich karabinach laserowych z niekonczaca sie amunicja :)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

laRy pisze:mi sie jednak najbardziej podobala jedynka. inne tez byly dobre, ale jakos tylo dwojka sie moze rownac z jedynka. kiedys wyszlo ufo:aftermatch (czy jakos tak) ale to juz nie to samo, grafika 3d, klimatu bylo niewiele... nieeeeeee... ja zostaje przy jedynce i moich karabinach laserowych z niekonczaca sie amunicja :)
No ba, najlepsza bron w grze :D Chociaz na poziomie Superhuman sa nieco za slabe... No, ale na tym poziomie wszystko ponizej HPG jest za slabe!

Co do serii by Altar Interactive, czyli Aftermath, Aftershock i Afterlight (w produkcji), to nie mialem okazji przyjrzec im sie blizej, ale na pewno nie byly zle. Co wazne: w przeciwienstwie do oryginalnej serii, kazda kolejna jest coraz lepsza. Sadze ze bracia czescy jeszcze nam pokaza... ;)
ODPOWIEDZ