Bioshock

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Bioshock

Post autor: BLACKs »

Bioshock

Ktoś już miał styczność z tą grą?

Mnie od pierwszej chwili zauroczył ten boski klimat, przypominający Deus Ex'a i System Shock'a osadzonego w podwodnym mieście. Gierka jest co prawda trudna (na medium walki z Big Daddy były dla mnie niemożliwe do wygrania), ale sprawia wielką satysfakcję. A pomysł z plasmidami i dziennikiem, mniam ^^. Jeśli ktoś szuka dobrego fpp, to polecam.
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Bioshock

Post autor: Arxel »

Ja grałem do pewnego momentu. Nie mogłem się przemóc żeby zabić Małe siostrzyczki . Te błagania... A potem było zwyczajnie za trudno. Następnym razem gram złą wersję.
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bioshock

Post autor: Solarius Scorch »

Nie grałem, ale Max Smirnov stwierdził: "eee, to taki System Shock z lepszą grafiką i bez Shodan". No sami powiedzcie... Po co mam grać w grę, w której nie ma Shodan? :P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: BAZYL »

Nie grałem a System Shock, ale Bioshock to jest jedna z najbardziej klimatycznych produkcji ostatnich lat. Niby strzelanka, a ma elementy, które mogą zostać uznane za cRPG. Bardzo dobra fabuła, świetna grafika, klimat, klimat, klimat. Kumpel (miłośnik strzelanek) mówi o jeszcze jednej zalecie - gra na najwyższym poziomie trudności jest naprawdę trudna, co go pozytywnie zaskoczyło.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Bioshock

Post autor: starcu »

Mi ogólnie Bioshock przypadł do gustu, ale znam też jego przeciwników, których skutecznie odrzucił od siebie.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Bioshock

Post autor: Azrael »

Mnie od pierwszej chwili zauroczył ten boski klimat, przypominający Deus Ex'a i System Shock'a osadzonego w podwodnym mieście.
SS osadzonego w podwodnym mieście? :P Klimat w pierwszej chwili owszem jest, ale tylko na początku.
Gierka jest co prawda trudna (na medium walki z Big Daddy były dla mnie niemożliwe do wygrania), ale sprawia wielką satysfakcję.
... chyba nie jesteś zbyt dobry w FPS'y co? Ta gra choć z początku wydawała mi się wspaniałą po pokonaniu Big Dady jest... przeciętna. Początek, owszem bardzo dobry(klimat rzeczywiście super), lecz troszkę przyłatwy. Pomyślałem "rozkręci się, zawsze z czasem jest coraz trudniej", lecz okazało się wręcz przeciwnie. Gdy przyzwyczaiłem się do klimatu, włączyłem mój mózg na tryb strzelania kolejne hordy psychopatów z toporami nie stanowiły żadnego problemu.
Cyk prądem po jajach, a potem jeden strzał w potylice. Później, rzeczywiście poziom trudności wzrasta i wciąż pojawiają się sceny dla których warto pomęczyć się kilka godzin(moment gdy znajdujemy strzelbę), ale po pokonaniu pierwszego Big Dadiego troszkę się zawiodłem.
Jeśli ktoś szuka dobrego fpp, to polecam.
Jeśli ktoś szuka dobrego FPS'a niech kupi COD'a 4, BioSchock jest cienkim FPS'em, za to jest wspaniałym survival horrorem. Na dowód dodam iż moja siostra grając w niego się popłakała, a nie jest blondyną o słabych nerwach.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ