Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

cRPG Corner
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Adamir »

Ja się tu jeszcze nie wypowiedzialem? O_o

Fallouty uwielbiam - jedynkę przeszedłem kilka razy, podobnie dwójkę. Ta gra ma niesamowity klimat, tego nie da się opisać, w to trzeba zagrać. ^^
Ogólne fallout to najlepszy RPG w jakiego grałem i tyle
True.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Septimus Helmheid »

Wlasnie zainstalowalem Fallouta 2. Teraz mysle jaka zrobic postac. Chyba jedyna rzecz jakiej jeszcze nie probowalem, to przejscie gry "na dyplomate"... Podobno mozna bez jednego wystrzalu. Jesli teraz znowu ja przejde, bede mogl sie pochwalic 10 ukonczeniem obydwu czesci XD
Nawet Baldursa nie przeszedlem wiecej niz 3 razy :)
Fallout RZADZI!
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Azrael »

Proponuje zmienić nazwe tematu na "Saga Fallout", albo "Trylogia Fallout" czy cóś takiego.

A co by wnieść coś do tematu... przeszedłem fallouta raz i to tak dawno temu, że nie nic z niego nie pamiętam... gdy chciałem powrócić do tej gry i przejść drugi raz, tym razem jako fan RPG zwracając uwagę na to co morduję*, lecz nie mam polskiej wersji gry, a z angielskim u mnie nie najlepiej. To znaczy rozumiem co się do mnie mówi, ale problem w tym, że w Falloucie (o ile dobrze pamiętam) używają troszkę slangu no i nazwy przedmiotów są troszkę nie z tego czasu...
W każdym razie szukam polskiej wersji.

* Tzn. od zawsze lubiłem RPG i od zawsze podchodziłem do gier dość poważnie (kiedyś czytałem dialogi w pokemonach :? do dziś żałuję), ale grając w Fallouta... no cóż uważałem go za bardzo, bardzo dobrą grę, ale miałem wtedy wyjątkowo dużo dobrych rzeczy i nie byłem w humorze na granie. Mam czasami takie stany i potrafią sie one utrzymywać nawet prze kilka miesięcy - po prostu nie chce mi się grać i wtedy nawet najelepsze gry wydają mi się przeciętne.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Perzyn »

A ja prezentuję inny nurt - Fallout nigdy mnie nie zachwycał. Jedynkę przeszedłem raz dwójki jakieś na oko 0,1 raza :P. Mój problem z serią polega na tym, że chyba za późno ją poznałem i nie byłem już w stanie przełknąć archaicznego gameplayu nawet podlanego smakowitym sosem klimatu. Nie twierdzę, że Fallout jest zły, ale nie rozumiem kultu jaki go otacza i czci z jaką niektórzy go traktują.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Ravandil »

Azrael pisze:Proponuje zmienić nazwe tematu na "Saga Fallout", albo "Trylogia Fallout" czy cóś takiego.

A co by wnieść coś do tematu... przeszedłem fallouta raz i to tak dawno temu, że nie nic z niego nie pamiętam... gdy chciałem powrócić do tej gry i przejść drugi raz, tym razem jako fan RPG zwracając uwagę na to co morduję*, lecz nie mam polskiej wersji gry, a z angielskim u mnie nie najlepiej. To znaczy rozumiem co się do mnie mówi, ale problem w tym, że w Falloucie (o ile dobrze pamiętam) używają troszkę slangu no i nazwy przedmiotów są troszkę nie z tego czasu...
W każdym razie szukam polskiej wersji.
Ja miałem na odwrót - miałem polską wersję i bardzo bolało mnie, że nie mam dostępu do oryginalnej :P Ale ja wolę gry po angielsku, bo w czytaniu/pisaniu jestem całkiem niezły.
Perzyn pisze:A ja prezentuję inny nurt - Fallout nigdy mnie nie zachwycał. Jedynkę przeszedłem raz dwójki jakieś na oko 0,1 raza :P. Mój problem z serią polega na tym, że chyba za późno ją poznałem i nie byłem już w stanie przełknąć archaicznego gameplayu nawet podlanego smakowitym sosem klimatu. Nie twierdzę, że Fallout jest zły, ale nie rozumiem kultu jaki go otacza i czci z jaką niektórzy go traktują.
Ja do drugiego Fallouta zabrałem się jakiś rok, półtora roku temu - a jestem od Ciebie rok młodszy :P Fallout 2 mnie autentycznie wciągnął - a to był okres, jak odstawiałem gry komputerowe. Jedna z nielicznych gier, w które grałem, by grać, a nie żeby przejść (tzn nie leciałem najkrótszą drogą do celu). W jedynce się zaciąłem - po trosze z braku czasu a także z powodu motywacji do grania w cokolwiek. Ale tak czy siak, pierwsze dwa Fallouty (ze wskazaniem na drugiego) to klasyka i w moich rankingach stoją bardzo wysoko. Mimo paskudnej już grafiki (chociaż czytelnej) i heksów, przez które poruszanie się to koszmar :P

A co do kultu - ja go rozumiem, bo gra się nie zestarzała w stopniu dyskwalifikującym. Ale nie każdy musi wszystko lubić ;)

Z innej beczki:

Mierżą mnie spekulacje, czy F3 będzie falloutowy czy nie. Nie będzie. F1 i F2 nikt nie zapowiadał jako rewolucji, miliony osób nie czekały na nie trzęsąc nogami. Gra kultowa ma po prostu taka się stać po latach, a nie dlatego, że nawiązuje do kultowych dzieł i tak by sobie życzył producent. F3 może być dobry albo nie. Po prostu. Jeśli będzie się o nim ciepło mówić za 10 lat, to znaczy że jest kultowy. To trochę tak, jak z nowym Indiana Jonesem - jest dobry, ale sam fakt, że oryginalna trylogia sprzed 20 lat jest kultowa w pewien sposób zamyka mu drogę do kultowości. Z grami jest tak samo... Coś czuję, że nawet za 5-10 lat ciągle będziemy rozprawiać o F1 i F2, a trzecia część zejdzie gdzieś na boczny tor...
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Azrael »

F2F2 nikt nie zapowiadał jako rewolucji, miliony osób nie czekały na nie trzęsąc nogami.
No nie wiem ;)
Coś czuję, że nawet za 5-10 lat ciągle będziemy rozprawiać o F1 i F2, a trzecia część zejdzie gdzieś na boczny tor...
F3 prawdopodobnie zejdzie gdzieś na boczny tor, ale wątpie, abyśmy za 5-10 lat wciąż tyle gadali o Falloucie jedynce. Do tego czasu nawet jak upadną PC'ty (co by Pita się nie czepił: "upadną i wkopią się niżej") to chociażby na konsole wyjdzie jeszcze wieeeeele gier i jeszcze wiele klasyków. Chociażby za 5 lat być może będziemy tak mowić o Gothicu 4. "Grafika niestety ssie, ale za to ten klimacior".
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Pita »

PCty nie upadną jako maszyny do grania. Czy F3 będzie postrzegany jako klasyk? Przez wielu zapewne, a wydanie tej gry na 3 platformy daje grze potencjalnie ogormną bazę kupujących. Popatrzmy chociaż na Call of Duty 4 - poszło w 9,5 milionie ezgmeplarzy an Xboxa 360 i PS3, oraz 500 tysiącach na PC. A była jeszcze wersja na DSa. F3 ma szanse sprzedac sie w okolo 5 milionach, co spowoduje ze ludzie beda o nim dlugo mowic
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Azrael »

Przez wielu zapewne, a wydanie tej gry na 3 platformy daje grze potencjalnie ogormną bazę kupujących. Popatrzmy chociaż na Call of Duty 4 - poszło w 9,5 milionie ezgmeplarzy an Xboxa 360 i PS3, oraz 500 tysiącach na PC.
A była jeszcze wersja na DSa. F3 ma szanse sprzedac sie w okolo 5 milionach, co spowoduje ze ludzie beda o nim dlugo mowic
Myślę, że F3 sprzeda się w większej liczbie egzemplarzy... pomijając iż 90% graczy PC'towych go ściągnie, to i tak wielu piratów kupi za sam tytuł, od tak żeby mieć kolekcję, albo dla samego geniuszu twórców jedynki.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Septimus Helmheid »

Azrael pisze:W każdym razie szukam polskiej wersji.
Dawno w Polsce nie bylem, ale w Empiku zawsze mieli kilka kopii Falloutow w serii Extra Klasyka, wydawane przez CD Projekt. Wtedy kosztowalo 19,99 od sztuki.
nie wiem jak to wyglada teraz, od ponad trzech lat mieszkam w Londynie :)

Musze jednak powiedziec ze polska wersja jest gorsza od angielskiej... Niektorych tekstow po prostu nie da sie przetlumaczyc na polski...

Anyway, powodzenia :)
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: mone0 »

@ Az

Ja posiadam polską wersję F2, tylko jest ona uszkodzona i nie mogę zgrać całości na dysk [po prostu jakieś błędy wyskakują i nie da rady]. Jak już jesteś w desperacji to istnieją jeszcze rapidszery i torenty. Tam radziłbym poszukać, jeżeli chcesz mieć nielegalną giereczkę [nikogo nie namawiam do piractwa, tylko informuję].
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Azrael »

Spoko wiem jak się piraci, ale staram się tego nie robić... nie będę miał jakiś strasznych wyrzutów sumienia, tym bardziej, że to gra za mniej niż 20zł, ale tak dla zasady. Teraz i tak kupuje Mass Efect więc na Fallouta nie będę miał czasu, więc się wstrzyam, a być może do tego czasu w empiku znajdę F.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: Ravandil »

Pita pisze:PCty nie upadną jako maszyny do grania. Czy F3 będzie postrzegany jako klasyk? Przez wielu zapewne, a wydanie tej gry na 3 platformy daje grze potencjalnie ogormną bazę kupujących. Popatrzmy chociaż na Call of Duty 4 - poszło w 9,5 milionie ezgmeplarzy an Xboxa 360 i PS3, oraz 500 tysiącach na PC. A była jeszcze wersja na DSa. F3 ma szanse sprzedac sie w okolo 5 milionach, co spowoduje ze ludzie beda o nim dlugo mowic
Pytanie tylko, czy liczba sprzedanych kopii zadecyduje o tym, czy gra będzie kultowa, czy nie, bo to raczej bardzo subiektywnie pojmowana sprawa. Dlatego takie Beyond The Good And Evil będzie stało u mnie wyżej, niż jakiś bestseller, mimo raczej słabego wyniku finansowego. O F3 mówić się będzie - ale ciężko zawyrokować, w jakim kontekście ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: MAd Phantom »


Taka mała porada dla tych co właśnie zaczynają z F2: Zainstalujcie sobie Restoration Mod (o ile macie ang. wersję). Dlaczego? Po pierwsze łata większość bugów w grze (zawiera wszystkie łatki z oficjalnego patcha i dużo, dużo więcej), a po drugie przywraca questy/postaci/lokacje/możliwości zablokowane w grze z okazji cięć budżetowych (brakło czasu na debugowanie, testowanie i szlifowanie) - właśnie przeszedłem na nim (po raz n-ty w sumie) grę i trzeba przyznać, iż tylko dzięki niemu zyskała :)
OldSkull
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 00:46
Numer GG: 0

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: OldSkull »

Dobrze, że nie wydali tych misji i lokacji, bo są potwornie zabugowane - ten monastyr na PN od Gecko ma tylko kilka misji, które można przejść (i to same typu idź/zabij i przynieś), część lokacji jest niedostępna, bo nie ma schodów, a obóz niewolników ma pewne błędy (nie mogłem go skończyć, bo łowca uciekł z mapy i nie chciał wrócić, a tak to zwykle wraca). Niby była jeszcze jakaś lokacja, co się nazywała chyba EPA, ale nigdy jej nie znalazłem. Za to niektóre mody są przydatne, jak np. taki powodujący zmianę wyglądu kumpli w zależności od pancerza.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: MAd Phantom »


Schody są, tylko słabo widoczne (rzuć okiem na podłogę za lektorem na parterze), a z bugami się tam nie spotkałem (może miałeś wersję 1.0 lub 1.1 tego moda? W niedawno wydanym 1.2 sporo poprawili)... poza kilkoma słabymi questami typu "zbierz 10 tego i tego" (które są też w "oryginale") pojawia się jednak sporo fajnych jak np. ten z wioską koło Vault City, cała EPA (spróbuj Myrona), skarbiec koło San-Fran lub motyw ze cmentarzem (a także kilka dodatkowych opcji do istniejących już questów) - nie są tak rozbudowane jak "duże questy" flagowe, questom pobocznym jednak dorównują. Przywróconych lokacji też jest znacznie więcej niż wypisałeś ;)
OldSkull
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 00:46
Numer GG: 0

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: OldSkull »

na pewno jest ich więcej? Jakoś nie miałem do nich cierpliwości, Rozszerzenie Den było prawie puste, Vault Village nie znalazłem, tribe mnie rozdrażnił, bo nie miał mapy i trzeba było na piechotę zawsze przechodzić przez ten las - pomijając, że nie bardzo miałem pomysł co tam w środku robić. I rzeczywiście miałem wersję 1.1, miała błędy (Kaga mi się 2 razy zawiesił, oprócz tego się gryzło z jakimś innym modem) i teraz nie bardzo mam ochotę zaczynać od nowa, chyba tylko aby wypróbować Skyneta i zagrać generalnie nieco inaczej. I nieco inaczej niż ostatnio, bo tam wypróbowałem motyw ze speedruna i od razu do SanFran - zajęło mi to godzinę, parędziesiąt save/load, spotkania co 22 piksele, ale dotarłem. Na miejscu ostro nakradłem, potem do MB po Power Armor (wzmocniony Psycho, bo inaczej by mnie mutanty zatłukły ;) ) i potem... potem zero radości, bo cała gra za mną, a mnie żaden przeciwnik (poza deathclawami, enklawą i krytykami od mutantów) nie może utłuc. Nawet nie skończyłem, tą grę trzeba jednak grać w przybliżeniu po kolei.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics

Post autor: MAd Phantom »


W rozszerzeniu Den jest w zasadzie tylko 1 średniej wielkości quest, to fakt - ale zawsze coś ;p Wioska za to w wersji 1.2 dostała swoją mapę, a questów w niej jest bodaj 7 (w Abbey zresztą też coś koło tego) w tym tylko 1 kolekcjonerski ;p (mieszanie modów jest na ogół odradzane, zwłaszcza tych dużych, bo może powodować bugi)

Co do dodanych lokacji to z pamięci:
- wioska Sulika (tak, da się uratować jego siostrę)
- wioska koło Vault City
- EPA (lokacja większa od SAD)
- Skarbiec koło SF
- 3 Bezpieczne Domy Rangersów
- Obóz Slaverów
- Abbey
- vorpal rat

Z ciekawych rzeczy jest też odblokowana opcja dotarcia do Oil Rig helikopterem oraz można wreszcie spotkać sławną grupę szturmową Enclave wezwaną do Gecko ;p
ODPOWIEDZ