Seria Might & Magic

cRPG Corner
Hrolf
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2005, 18:20
Lokalizacja: Daleka Północ
Kontakt:

Seria Might & Magic

Post autor: Hrolf »

Jedna z niewielu legend, światowy hicior, miliony fanów i nic... zero. Może ktoś tam słówkiem napomnknął przy jakimś porównaniu. A co po za tym?
Z pewnością tytuł taki jak Might & Magic w pełni zasługuje na własny, odrębny temat. Może i gra nie pierwszej świerzości, ale nie zapominajmy i o klasyce.

Co się podobało, co zniesmaczyło, co przyciągnęło, co odrzuciło? - pisać proszę :).
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

NIe grałem zbyt dużo w to. Dawno temu w kawiarence internetowej i u ciebie :P . NIe przypadło mi do gustu w ogóle, więc raczej się nie wypowiem zbyt obszernie. Ale grafika była kiepska przez wszystkie części, chociaż wiadomo, że starsze części na swoje cZasy były bardzo ładne. A klimat... nie grałem tak długo, żeby się wciągnąć.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Grałem w 6. Całkiem fajna, wciagajaca... sporo dobrych pomysłów, ciekawy system magii i umiejetności (szukanie mistrzów bywało ciekawe ;-) ), tylko, że... po jakimś czasie stawało się to nudne... ile można chodzić, po choćby i najciekawszych lochach i zwalczać armie (tia... w jednej światyni była komnata zapchana druidami, czarodziejami, czarnoksieznikami... a wszystkiego w dziesiatkach lub może nawet setkach ;-p) goblinów\rycerzy\smoków... zwłasza, ze potem gra była już za łatwa... brakowało jakiś zadań innych niż "zabij wszystko co się rusza w twierdzy\światyni a przy okazji przynieś to-i-tamto"...

Kubus666
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2005, 14:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: Kubus666 »

Seria Might & Magic była jak dla mnie taka sobie. Jak juz wcześnie było napisane zadania były zbyt jednolite. Gra mi się szybko znudziła. Chociaż nie mam pełnego odniesienia, bo grałem tylko w część 7. I to dość krótko.
Jedyną grą (w takiej perspektywie), która mnie nawet wciągnęła był Morrowind + dodatki. :)
Fear me not but fear my hell
Man made me so I could kill
Praise me in the name of war
I destroy both rich and poor
Neitaqerti
Pomywacz
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 9 kwietnia 2005, 17:04

Post autor: Neitaqerti »

Od M&M zaczęła się moja kariera z grami RPG :D Przeszłam 7 i 8. Dziewiątka jest przesadzona, niezbyd mi sie podoba (chociaż, kto wiem, może za niedługo się za nią zabiorę). Grafika słaba (oczywiście nie zapominajmy jak dawno została ta gra stworzona :roll: ), ale mnie osobiście nie odrzuca. Jedyne co jest po pewnym czasie denerwujące to monotonia (lub granie w nią po raz setny, znajac już każdy zakamarek każdej krainy ;) ), chociaż ma ona swój klimat. Moim zdaniem najlepsza była 7 (chociaż nie widziałam 1, 2, 3, 4 i 5, ale czy one są w ogóle na PC :?: ).
"Neitaqerti (Nitokris), panowała od 2218 r. do śmierci w 2214 r. p.n.e jako królowa Górnego i Dolnego Egiptu (Stare Państwo, VI dynastia, 7 władca)"
Bogusław Kwiatkowski "Poczet faraonów"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Odpowiedz: sa.
Zainteresowanym daje linki. Gry dla prawdziwych oldschoolowcow o ortodoxow ;)
Might and Magic 1
Might and Magic 2
Might and Magic 3
Might and Magic 4
Might and Magic 5
Hrolf
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2005, 18:20
Lokalizacja: Daleka Północ
Kontakt:

Post autor: Hrolf »

A ja Wam powiem, że te "armie" sklonowanych wrogów dodają wręcz uroku. Przynajmniej ja mam takie odczucie. Żeby do czegoś dojść trzeba się mocno postarać wybijając całe hordy plugastwa. W ogóle gra ma dzięki temu taki, powiedzmy, swojski klimacik. No i grafika... :). To mi w pełni rekompensuje idiotyczną prostotę zadań.

6 osobiście nie próbowałem, okazji nie miałem, a i pewnie miał nie będę. Za to siódemka okazała się naprawdę niezła, ósemkę przeszedłem i spokojnie mógłbym popykać w nią jeszcze ohoho... :D Monotonia mnie nie dopada.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Nigdy nie skończyłem żadnej części, ale bardzo lubię tę serię. Ma swój klimat, to pewne... No i ta piękna grafika 2D, dzięki której np. ubieranie postaci przypominało ładnego KISSa... Seria kojarzy mi się bardzo mile, szczególnie siódemka.
A szóstka wydana była w "Świecie Gier Komputerowych" nr 10/01, można poszukać (ja mam!).
Podi

Post autor: Podi »

Tak swietnej gry jeszcze nie widzialem- gralem w M&M 7 i M&M 8 --- szacunek dla twórców tej gry !
Xardas
Pomywacz
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 16:34

Post autor: Xardas »

Gierka swietna a jak wciąga :D ..............................
Teraz gram w might & magic IX :!:
rock, rock, rock, rock i jeszcze raz rock.......
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a ja mam pytanie.. czy te wszystkie czesci sa ze soba jakos powiazane?
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Tak. Co wiecej, fabula krzyzuje sie z fabula heroskow.
KA2o
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:20
Lokalizacja: Z małej dziury w czasoprzestrzeni.

Post autor: KA2o »

Według mnie cała seria była niezwykle udana, szczególnie 6,7 i 8 część. Niestety przy 9 twórcy nie mieli juz żadnych nowych pomysłów. Powielali tylko te z poprzednich serii, a tych kilka nielicznych które wprowadzili nie sprawowało się najlepiej np: Zamienienie 4 szkół żywiołów na jedną ( Nie cierpię takich uproszczeń). Seria niestety nie będzie już zdobywać nowych fanów, których będzie odpychała okropna jak na dzisiejsze czasy grafika.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

KA2o pisze:Seria niestety nie będzie już zdobywać nowych fanów, których będzie odpychała okropna jak na dzisiejsze czasy grafika.
Czy ja wiem? Na pewno nie jest to grafika nowoczesna, ale jednak ma swój styl, estetykę i spójność koncepcyjną. Niewielu może to doceni, jednak ja osobiście uważam że grafika 7-ki jest śliczna - zwłaszcza menu ekwipunku...
Ratzing
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2005, 22:04

Post autor: Ratzing »

Grałem w 6, nie skończyłem, zatrzymałem się w połowie, grałem w 8, nie skończyłem, zatrzymałem się pod koniec, grałem w 9, nie zacząłem...
6 była fajna, nawet bardzo, miała fajowy klimat, ale jakoś tak wymiękłem...
8 grałem, grałem, grałem, przez całą końcówkę zmuszałem się do gry, aż w końcu nie wytrzymałem tych wszystkich klonów (IMO mniej zróżnicowanych niż w 6...)

A 9, po tak zwanym usprawnieniu grafiki i rozgrywki mnie ODRZUCIŁA. Poprostu nie mogłem patrzeć na to :/
O ile wcześniejsze części miały grafę spoczko, to 9 nie zdzierżyłem ...
Szczury! Wszędzie! Aaaa!
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

M&M wciągnęła mnie na całe ferie pewnej długiej mroźnej zimy, jednak po feriach ... szlag ją trafił i odłożyłem na półkę... Bawiłęm się przednie, ale już nie wracałęm więcej do tej gry.. W resztę okazji nie miałem grać i raczej grać nie będę, bo już mnie nie pociąga ten produkt.. Dobre, ale na raz - w moim odczuciu... :?
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Grałem w ósemkę i muszę przyznac że pomimo archaicznej grafy, ta gra jest de best! Doszedłem do 63 levelu i chciałem zabic króla jednorożców ale nie mogłem go odnaleźc więc dałem sobię spokój, a później mi się jakoś nie chciało grac. Później zagrałem w dziewiątkę... i się zawiodłem, jak można zmarnowac taki potencjał!? Mimo wszystko Might&Magic jest pierwsza klasa!
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
ODPOWIEDZ