Warcraft III

cRPG Corner
Sierpień
Tawerniany 23
Tawerniany 23
Posty: 23
Rejestracja: środa, 20 października 2004, 13:07
Numer GG: 1389338
Lokalizacja: Kraków przeważnie
Kontakt:

Warcraft III

Post autor: Sierpień »

RTS!!!

Nie, nie RTS, tzn. nie tylko; a jak bym chuchnął i dmuchnął, to bym nawet dowiódł, że to najzwyklejszy cRPG z elementami strategii...

Czy są na sali obecni wyznawcy WC (Falka, proszę, poniechaj ewentualnych komentarzy odnośnie skrótu... dzięki)? Jak nie, to zamykam. Za rok.
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No od biedy ja mogę się zaliczać do wyznawców. Nie grałem zbyt wiele, głównie tworzyłem mapy dla Rippera. Czasem to były zwykłe, strategiczne, ale najczęściej przerabiałem Warcrafta na cRPG. I całkiem całkiem mi wychodziło. Potrafiłem nawet stworzyć przerywniki filmowe (to wcale nie jest takie trudne). Ta gra ma coś, co przykuwa do kompa na dłużej. Fabuła jest niezła, grafika (jak na tamte czasy) bajka i ogólnie grywalność super. Taa... może mi ktoś pożyczy jeszcze raz...
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Grałem w mojej starej szkole na kółku informatycznym ;p . Niezłe to było, na pewno wciągało przez Neta. Grałem tylko w pojedyncze scenariusze. Wyznawcą nigdy nie byłem/jestem/będę, bo nie wszystko było super. Ale na pewno godnie kontynuowala serię, przynajmniej jak dla mnie.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no ja troche gralem. przysiadlem sie, doszedlem do 5 czy 6 misji w kampani ludzi i wylaczylem... nawet fajne, ale to mnie niewciagnelo tak jak fallout2, planescape torment czy nawet warcraft 2... gra fajna ale brakuje tego czegos.
Mintor
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2005, 21:36

Post autor: Mintor »

Ja przeszedłem WC :D razem z dodatkiem, wkurzający jest niski limit poputacji maks 100 z dodatkiem... Jednak gra oparła się na herosach to ci kolosi decydują o wyniku bitwy...
Jednak największym plusem gry są odjechane filmy :D :D :D
Z resztą jak każde Bizzarda ...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

warcrfat mmmmmmmmiodzi (: polecam ! b. przyjemna gra.. tylko grafika zbyt cukierkowa powinna byc bardziej mroczna :twisted: po za tym slyszeliscie moze o nowym Rise of nation? ma to byc strategia w klimacie fantasy jak warcraft.. wejdzie na gry.wp.pl tam jest wiecej...
Olszak
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2005, 14:45
Lokalizacja: z Budzisk
Kontakt:

Post autor: Olszak »

Przeszedłem całych ludzi i do 6 misji orków. Gra super tylko przez neta nie grałem :cry:
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no to jeszcze nieumarlych przeszedles d: ja zaczynam odnowa gre i po 2 dniach jestem w 2 misji nieumarlych lajtowo sobie gram , wychodze z domq wracam gram wychodze, gram (:
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Chłopcy, dziewczęta, panie i panowie - zagrajcie na batku - to zobaczycie, co znaczy Warcraft III i zjadacz czasu... 8) Kampania - fajna owszem, ale to tak naprawde NIC w porównaniu z BN... Kto grał, bądź gra, ten wie o co chodzi...Ale uwaga! Jak zagracie, to może okazać się, że bardzo szybko wam bardzo dużo czasu zleciało (tak zupełnie przypadkiem 8) ). Wiec, WC - tak, ale tak naprawdę to tylko przez neta..
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Tia.... fakt faktem ale jeżeli ktoś nie wygrywa z komputerem na najtrudniejszym poziomie w zwykłe scenariusze to nie wchodź na BattleNet bo cie wtedy zmiażdżą....
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Tutaj mała korekta - nie każdy wygyrwa z komputerem, a gra na BN... Battle Net służy do rozgrywek dla wszystkich, tych umiejacych grac i nie.. Pozatym zastosowano bardzo sprytyn system przyznawnia Leveli (jak w RPG) i tych słabszych - pierwszo, drugo poziomowych graczy przyznają do rozgrywki z ludzmi o zblizonym poziomie.. (Choc to tez nie jest idealne, bo wiele jest graczy, którzy maja po kilka kont...). Jednak prawda jest, ze po kilku grach na BN, czlowiek sobie przyswaja nowe reguly i nabiera umiejetnosci. Czy jeste poczatkowym graczem (tak zwanym noobem :wink: ), nie ma to znaczenia, bawic sie mozesz, bo przeciez o to chodzi prawda? :P
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Tylko mam pewne pytanie... Jak wyświetlić okienko w którym będę mógł rozmawiać z innymi graczami?
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

NIe bardzo rozumiem.. :? Włanczac Warcrafta III, wchodzisz na Battle Neta, logujesz sie (jeśli wcześniej nie zalozyles jeszcze swojego profilu, to to robisz), i wchodzisz na czat (jest tam nawet skrot klawiszowy - bodajze "C" - jesli dobrze pamietam)... Zadna filozofia... Tylko zeby pograc na batku potrzebujesz orginalu - inaczej nawet tam sie nie dostaniesz.. A zeby pogadac z ludzmi - to robisz to tak jakbys byl na chacie, bo rozne kanaly odpowiadaja chatowi.. (oczywiscie jest tez masa komend jak przechodzic sprawnie miedzy kanalami, jak szeptac, czy dodawac do swojej listy przyjaciol roznych uzytkownikow...). :wink:
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Chodzi mi o rozmowę podczas gry (początek walki to np. przywitać się lub wypowiedzieć wtf itp.)
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Enterem rozpoczynasz wpisywanie wiaodmości, eneterem wyslasz wiadomość.. Masz na gorzej w opcjach okno romozwy i tam mozesz sprawdzic co bylo napisane, pozatym ostanite wiadomosci wysylane przez graczy sa przeciez wyswietlana na lewej stronie monitora... Naprwde nie badam o co Ci chodzi... A jesli chcesz rozmawiac podczas gry - to nie wiele znajdziesz osob chetnych do rozmowy z jednego prostego wzgledu - W3 to nie jest RPG tylko RTS! I tam sie gra a nie gada.. Pozatym na BN rozmawia sie albo skroatami (angielskimi - tzn. z angielskiego wzietymi) albo po angielsku, wiec musisz miec naprawde dobrze opanowany ten jezyk,aby swobodnie pogadac... A jesli chodzi Ci np. o odpisanie do jakiejs osoby (twojego znajomego albo jakiegos gracza ktrego znasz) to wpisujsz po prostu: /r (i automatycznie gra Cie nakieruje ze bedziesz pisal do tej wlasnie osoby..). Czy jeszcze czegos nie wiesz? Ostantnie Twoje pytanie jest dla mnie nie do konca zrouzmiale..Interfejs Wara jest tak prosty i przystepny nawet szaremu i ciemnemu uzytkownikowi, ze nikt nie powinniem miec z nim wiekszych problemow.. (no chyba ze ktos chce znac liste komend obowiazujacych na BN - ale wtedy wpisuje sie: /help - ma sie to o co sie prosiło..). :?
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Miałem problem bo nie wiedziałem jak się pisało wogule podczas gry bo w górnej zakładce były tylko wyświetlane co kto powiedział, bez możliwości odpowiedzi (nie wiedziałem że enterem się otwiera swoją wypowiedź). Tyle. A co do mojego angielskiego to nie buj żaby. Dogaduję się prawie bez problemu. 8)
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Eee a może inaczej, W3 to rts z elementami rpg. Tak chyba jest poprawniej nie uważacie? Warcraft 3 ma fajną fabułę ale ostatnie misje są trochę nudne. Ale filmiki są pierwsza klasa! Szkoda że tak mało...
No i mogliby zamieścic więcej elemntów rpg.
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
ODPOWIEDZ