Seria Heroes of Might and Magic

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

jaka czesc (+ dodatki) byla najlepsza ?

heroes 1
0
Brak głosów
heroes 2
5
3%
heroes 3
155
88%
heroes 4
13
7%
heroes 5
4
2%
 
Liczba głosów: 177
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Przez neta nigdy nie grałem w Heroesa, bo to jednak nie to samo, co siedzieć z kolegami i grać w opcji Gorące Pośladki. Tam po prostu nie ma tej frajdy, bo jak się gra z kimś przy jednym kompie, to można się pośmiać, zawierać sojusze przeciwko jednemu graczowi ( Dlaczego akurat na mnie się uwzięliście? :wink: ) Tak samo fajnie grało się z kumplami w Disciplesa 2.
...
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Disciples 2 też bardzo fajna gra. Przeszedłem jedynie Sage Ludzi i Nieumarłych ale warto było. Grafika w miarę ładna, muzyka też. Ogółem bardzo fajna giera. :)
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

/lekki offtop/
W Disciplesie przeszedłem tylko sagę ludzi i górskich klanów. Ta druga szczególnie mi się podobała. Bardzo fajnie gra się też z kumplami z jednego kompa na jakiejś dużej mapie :)
/koniec lekkiego offtopa/
...
początkującyRPGowiec
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:39
Numer GG: 0

Re: Heroes

Post autor: początkującyRPGowiec »

a ja mam HoMM'a 5 jest NAJLEPSZAze wszyskich części (no na równiz 3).
Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono waise skólir fra' rauthr - Niechaj dobry los i szczęście stale ci sprzyjają i bądz ochroną od złego

Eragon - książka Najstarszy i Eragon (ekranizacja deznadzejna)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Heroes

Post autor: Alucard »

Nie :D
Ja mam rodzeństwo (chwała Ci rodzicielko) i nie ma to jak Hot-Sith ( ;D) na trzech. Bosko.
Jeżeli o mnie chodzi to rządzi niepodzielnie trójka.

HoMM III- Mój pierwszy hirołs. Klasyka królująca nad innymi grami
HoMM II i I - Takie do pogrania. Nie przywiazalem się
HoMM IV- Na początki miło się grało. POtem wszystkie wady mnie przybiły i odpuściłem powracając do III
HoMM V- Dla mnie miła niespodzianka. Gram do dzisiaj, a to sukces. Nawet III wyparła na jakis czas. Trzeba przyznać, że powala nawet nie grafa (ach, to rozbudowane miasto przystani albo Sylvan) ale pomysłowosć w tworzeniu miast i jednostek... No i ta muzyka :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Heroes

Post autor: Lea »

Ja błąkam się gdzieś między III a IV jak dziecko we mgle... Obie części mają swoje wady i zalety. Kiedyś myślałam, że najlepsza jest trójka, ale tak się przyzwyczaiłam do codziennych przyrostów, chodzenia samopas jednostkami, niektórych czarów i walczenia bohaterem, że jakoś mi już ta trójka nie szła aż tak cudownie jak niegdyś. Ale to w trójce bardziej podobały mi się miasta, nastrój, jednostki i... ich wygląd.
Można by powiedzieć, że najbardziej lubię trójkę, ale gram już tylko w 4 :) Nie zaznaczam nic.
Piątki widziałam tylko demo, ale odstraszyło mnie dość definitywnie. Na pewno nie kupię już.
telitha i lú...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Heroes

Post autor: Ravandil »

Pamiętam te piękne czasy... Byłem chyba jeszcze w podstawówce i zagrywałem się jak szalony w Heroes III + Shadow of Death. Zabawa była przednia, mogłem w to grać non stop. Co z tego, że fabuła była... hmm dziwna czasem, ale ogólnie gierka przednia. Potem już chyba nic mnie nie wciągnęło na tak długi czas... W żadną inną część Heroesów nie grałem, ale jakoś nie czuję z tego powodu wyrzutów sumienia - trójka była wystarczająco dobra :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Heroes

Post autor: Alucard »

początkującyRPGowiec pisze: A ja wciągle jestem w podstawówce i wciągle gram w herosa 3 i 5 :lol:
No tos wybrał najlepsze z serii :D Tak obiektywnie patrząc, to V jest lepsze... ale jak przypomne sobie tamtą MUZYKE, TE NIEPRZESPANE NOCE, TE WAGARY AB POPYKAĆ Z KUMPLAMI...

Łezka w oku się kręci ;d
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Heroes

Post autor: Ravandil »

Alucard pisze:
początkującyRPGowiec pisze: A ja wciągle jestem w podstawówce i wciągle gram w herosa 3 i 5 :lol:
No tos wybrał najlepsze z serii :D Tak obiektywnie patrząc, to V jest lepsze... ale jak przypomne sobie tamtą MUZYKE, TE NIEPRZESPANE NOCE, TE WAGARY AB POPYKAĆ Z KUMPLAMI...

Łezka w oku się kręci ;d
Czyli dlatego trójka jest najlepsza (na razie), bo ma największą wartość sentymentalną... Jeśli będzie się tak mówić za kilka lat o piątce, to będziemy mogli w czystym sercem powiedzieć, że jest najlepsza :) Może i gadam jak stary, sentymentalny dziad, ale do nowszych rzeczy, a szczególnie gier (i muzyki zresztą też) podchodzę z dystansem ;) Dlatego póki co - trójka rulez :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Heroes

Post autor: kajtek Raulin »

OFFTOP:
@początkującyRPGowiec
W podstawówce?
To ty ile masz lat? 12?!

/OFFTOP:
Jak dla mnie to 4 najlepsza.Przełom w grafice i muzyka poprawiona.
Co do 5 to nie ma co mówić popsuła serie Herosów.(nie że nie lubie grafiki 3d ale tak sztuczna,plastykowa.
Grałem również w trójkę(chyba we wszystkie grałem :D )i jest bardzo podobna do piątki(nie licząc grafiki),tzn. identyczne potwory,miasta itp.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Heroes

Post autor: Force »

kajtek Raulin pisze:plastykowa
pa-ste-lo-wa albo pla-sti-ko-wa [plastykowa to też poprawna forma niestety ;) - fds]

Niestety 5 mi nie chodzi ale miałem okazje pograć za darmo na w galerii w Empiszu. Jakieś takie małe i ciasne te pola walki. W 3 odległość miedzy wojskami była jakaś taka wieksza. To tyle odnośnie uwag estetycznych. O muzyce sie nie wypowiem bo w Empiszu dzwiek wyłaczyli :P Niestety u siebie nie pogram. Inna generacja sprzetu, nawet pixel shaderów nie mam :P
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Heroes

Post autor: Elfin »

Nic nie pobije Heroesów III... Mam nawet dodatki :D .... Moze troche offtpone... Moze zagralibysmy sobie kiedys sesje Heroesow w necie?? Ustawiloby sie druzyny... Mogloby to byc calkiem ciekawe..:P Co wy na to?? Ja od razu nie deklaruje sie jako organizator... :D A co do samej gry: Grafika niezbyt rozwinieta, aczkolwiek idealna i uwazam ze lepsza (tzn. bardziej rozbudowana ) psulaby klimat gry... Muzyka tez niezla... Najbardziej lubie grac bastionem lub bastionem.. :P A bardzo tez podobaly mi sie te smoki (blekitne wymiataja 50 atk, 50 def :D ) tj. blekitne,rdzawe, czarodziejskie etc... Ogolnie bardzo udana...
Co do HOMM V to powiem ze gra jest fajna.. bardzo fajna... zaskoczyla mnie grafika i nowy system walki (choc zblizony do poprzedniego)... gralem tylko w demo :P wiec wielkiego zdania nie mam...
Heroes of Might and Magic IV.... Pierwsza czesc w jaka mialem zaszczyt grac... Tez niezla... Moze troche lepsza grafika, ale fabula mi sie nie podoba... Gdy tylko zobaczylem III od razu IV poszla na jakis miesiac w kat :D ...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Heroes

Post autor: Alucard »

No to Elfin sie zgadzamy. Tez grałem swego czasu w IV i specjalnie nie narzekalem (nie mam w zwyczaju jak pseudo fani zmieniać zdania gdy tylko w jakiejs gazecie pojawi sie niepochlebna opinia) ale gdy zobaczyłem pieć zakochałem sie (pogrywajac stale w III, to sie wie) :D

Co do pola walki, to jest małe, ale moim skrimnym zdaniem świetnie łączy to szybkosc walki z taktyka (są 2 jednostki które bez umiejętności taktyka dojda do wroga w I turze). Ogólnie to dobra i przemyślana gra. Ale raczej już mitycznej trójki w popularności nie przebije

@Elfin-Ja, choćby od zaraz. W trójeczke bym sobie popykał przez neta :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Heroes

Post autor: Phoven »

Alucard pisze: @Elfin-Ja, choćby od zaraz. W trójeczke bym sobie popykał przez neta :D
Jeśli nie przeszakadzałoby wam grania wraz z raczej mało doświadczonym (tylko 4 gry via multi _-_") acz chętnym do podszkolenia Herosowego skilla graczem, to jestem gotowy ;) Tym bardziej, ze potem może ktoś by popykał w Disciplesa? :D

Powracajac do tematu piątki: nie przypadła mi do gustu. Mimo tysiąca pochlebnych recenzji ;) Jest taka jakaś... mdła. Oczywiście fabuła w HoMM3 była też absolutnie idiotyczna, mimo to jednak gra miała swój własny, niepowtarzalny klimat. Piątka zaś jest wg mnie robiona na siłę, nie mówiąc już o niektórych innowacyjnych pomysłach które całkowcie mnie znięchęciły do gry :P
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Heroes

Post autor: Azrael »

A ja lubie pomidory (którymi zaraz mnie obrzucicie).

Pomimo iż jestem fanem strategi, pomimo iż niezależy mi na grafice i lubię kultowe gry, Herosi mnie nie zachwycili.
Przeszedłem tylko tyle aby odkryć wszystkie jednostki (np. czarnego smoka, archanioła itd.) Miałem dziwne wrażenie, że to bardziej urozmaicone i rozbudowane szachy... ale urozmaicenia nie kręcące mnie tak bardzo aby grać w to 4 lata.
(mam znajomą która gra tylko w Heroesów właśnie tyle albo i dłużej)
I wcale nie sądze, że to gra cienka czy przeciętna... po prostu zamiast 10/10 dałbym jej 8/10.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Heroes

Post autor: Elfin »

Dla Phovena mam wesola informacje... Zglos sie do Alucarda.. On prowadzi "rekrutacje" :D ... Co do Disciplesa to ja tez gram... Ale o tym piszmy w innym temacie (jak go nie ma to zaraz utworze)...
Lajla
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 15:06
Numer GG: 8009316
Lokalizacja: gdzies tam...:P

Re: Heroes

Post autor: Lajla »

Mnie urzekla 3..... i to bardzo mimo, ze jak zobaczylam pierwszy raz grafe to mnie odrzucilo....ale za namowa przyjaciela sprobowalam i szczerze mowiac wciaga..... niby taka sobie nie pozorna strategia.... a tu zaskoczenie :lol: mile z reszta :lol:
Kolejne państwo, kolejny system, kolejne życie, kolejna śmierć....
ODPOWIEDZ