cRPGi wszech czasów

cRPG Corner
real_go'n'siur
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 31 sierpnia 2004, 19:25
Lokalizacja: Z łona matki
Kontakt:

Post autor: real_go'n'siur »

1. Zdecydowanie Fallout
Ten klimat, który udało się osiągnąć tylko jednej innej grze... mianowicie Neuroshima (mój ulubiony system papierowych rpg)
2.Baldur's Gate
Świetny klimat fantasy, wspaniała nieliniowa fabuła, mogę tak jak fallouty przechodzić w nieskończoność
3.Planescape:Torment
I znowu świetny klimat, fabuła wypas bezimienny rules
Sir OsaX
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 11 września 2004, 23:19
Lokalizacja: Sfera Materialna
Kontakt:

Moje zestawienie

Post autor: Sir OsaX »

Moje zestawienie:
-Baldur's Gate (wszystkie :))
-Fallout (procz BoSa bo to juz raczej inny gatunek)
-Icewind Dale (moj pierwszy cRPG...)

Minimalnie za podium:
-Morrowind (olbrzymi swiat, mnogosc postaci i przedmiotow, niezla grafika i ciekawa fabula)
Faust
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 33
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

No nikt nawet nie wspomnial??????!!!!!

Post autor: Faust »

1. Zdecydowanie Final Fantasy(jedyne nad czym moge sie zastanawiac to wybor pomiedzy VII a VIII)
2.Baldur's Gate II
3. Icewind Dale II
Faust

See You Space Cowboy...
Azak'ak Azakar'ak Zorazak
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 11:12
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: Azak'ak Azakar'ak Zorazak »

1. Saga Baldur's Gate.
2. Diablo 2 (jeśli można zaliczyć tę grę d cRPG).
3. Neverwinter Nights.
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

1. DEUS EX - dlaczego? Moim zdaniem, ta gra ma najepszy KLIMAT i FABUŁĘ ze wszystkich cRPG-ów w jakie grałem. Poprostu WYMIATA! Kto nie zagrał, niech żałuje!

2. Fallout 1 i 2 - cóż... granie w te gry dostarczyło mi niesamowitej zabawy. Wątpię, czy ktoś, kto jest tu na Forum, nie grał w chociaż jedną z części tej wspaniałej gry.

3. Neverwinter Nights - urok tej gry tkwi w złożoności i hmmm... "realności" świata (wiadomo - AD&D). Poza tym gra posiada świetną grafikę, ekstra muzykę (zwłaszcza w menu) i przyjemną fabułę.
Qest
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2004, 14:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

# najlepsze

Post autor: Qest »

no to bendzie tak
1 The Elder Scrolls III Morrowind
2 Baldurs Gate 1
3 Fallout
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Ja się tu jeszcze nie wypowiadałem? Dziwne :shock:

Kandydatami do tytułu mistrza cRPG są: Morrowind, Saga Baldur's Gate, Saga Fallout (bez BoS), Planescape: Torment, Diablo 2 + LOD (wiem, wiem...), Diablo 1 (j/w)

O.K. drugim vice mistrzem cRPG zostaje (fanfary...otwiera kopertę)
-Saga Baldur's Gate! - za to, że przywróciła gatunek do życia (co ciekawe to właśnie jej, a nie Falloutowi przypisuje się ten chwalebny wyczyn) oraz za wprowadzenie mnie w klimaty fantasy (przyznać się, ilu też tak zaczynało?)

vice mistrzem cRPG jest (znowu fanfary i otwarcie koperty, tłum zamarał w oczekiwaniu)
-Planescape: Torment !! (wiwat mas) - za to że jest jedną z tych cRPG ktore są zbliżone charakterem (nie wiem jak to dokładnie określić) do prawdziwych RPG - nacisk nie na rozwałkę (choć magowie są full wypas) a na poznawanie rozbudowanej psychiki i przeszłości głównego bohatera. Poza tym nieśmiertelna tajemnica Nie-sławy (ehh ten jej pamiętnik...), głodne płomienie Ignusa, czy radone "Bierzcie ich chłopcy!" Mortego. Fantastycznie przedstawiony świat, genialna grafika jedyne co mi nieco przeszkadza to liniowość (kilka zakończeń nie brało się z różnych ścieżek jakimi się podążało, a z wyboru odpowiedniego toru ostatniej dyskusji - ciut za mało)

mistrzem cRPG wszechczasów zostaje (fanfary, otwierany list, tłum zamiera, co wrażliwsi mdleją)
- Saga Fallout !!! (tłumy szaleją, Black Isle Studios powstaje z grobu, PIPBoy dostaje zwarcia z wruszenia, mutant Marcus wystrzeliwuje w tłum serię z miniguna niesony euforią...) - za nietypowy klimat, za nieliniowość, za genialną w swej prostocie oprawę graficzną, za to, że można go przejść zasadniczo każdym typem, za ghule czytające Cat's Paw ;) za uwzględnienie mniejszości rasowych i seksualnych ;), za wspaniałe wrażenia z nocy spędzonych z Panią Bishop (eee o czym ja mówię?? to dzieci czytają!!), świetni NPCe (zwłaszcza w 2, choć Master też był "uroczy"), za możliwość zdobycia advanced power armor na początku gry bez użycia cheatów (big luck & charisma RULEZ), za wielgachny arsenał broni, za genialne Easter Eggs, za...
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

A moje the best to:
1. BG 2 + ToB
Za długość :) rozmach i to, że potrafiłem zmieść Irenicusa i Mellisanę :)
2. Fallout 1 & 2
Głównie za humor i to że jest "Post Nuclear Role Playing Game".
3. Deus Ex
Za klimat oraz za podobne w efektach Jedi augumentacje :) (leczenie, skoki)

A tak ogólnie to te wszystkie gry mogą się zamieniać miejscami, bo są NAJ!
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Po dogłebnym (taa ;) ) przeanalizowaniu tematu muszę zgodzić się z rankingiem Hear'Dalisa. Mimo, że moja opinia była troszkę inna, spojrzałem na sprawę nieco bardzie obiektywnie. Nie lubię ani Fallouta ani Tormenta (gdzie z tymi widłami, czekaj! ;) ) to trzeba im przyznać wielkość, a dlaczego to macie dwa posty wyżej ;). I niestety te dwie gry zajmują pierwsze miejsca na liście komputerowych rolplejów wszechczasów.

BLACK ISLAND WIECZNIE ŻYWE!!! BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!!!

GRACZE (bezczelnie pozwoliłem sobie na takie uogólnienie, ale chyba mi wybaczycie? ;) )
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

I. Baldurs Gate 1 i 2 za to ze od nich zaczela sie moja przeygoda z cRPG
II. Icewind I i II bo to fajne gry mimo, ze fabula gorsza niz BG
III. Planscapetroment bo jestem mjuz tak nastawiny na nadrobienie najwiekszej cRPGowej zaleglosci mojego zycia( poza Falloutem ale nie lubie postapokaliptycznych klimatow), ze siedze jak na szpilkach oczekujac Świąt.
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Phoenix pisze: BLACK ISLAND WIECZNIE ŻYWE!!! BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!!!
Nie chcę się czepiać ale ta firma nazywała się Black Isle.
Nieduża różnica, ale zawsze.
Homo homini lupus est.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

OK OK, sorry mój błąd. :)
Soulfein
Stópkowy Tawerniak
Stópkowy Tawerniak
Posty: 138
Rejestracja: środa, 10 listopada 2004, 10:30
Numer GG: 2863670
Lokalizacja: Podmrok
Kontakt:

Post autor: Soulfein »

1. Baldur's Gate II
2. Morrowind
3. Icewind Dale
...
ULFGART
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2004, 11:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: ULFGART »

Baldur's Gate :lol: Wysoka grywalność, Zadania i ogułem to co tygrysy lubią najbardziej
Falout :lol: Niesamowity klimat świata po nuklearnym katakliźmie
Diablo :twisted: Mroczny, można się wyrzyć
CRD
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 00:19
Lokalizacja: Oś Zła Jaworzno
Kontakt:

Post autor: CRD »

Planescape Torment. Żadna inna gra gra cRPG dotychczas nie wspięła się na takie wyżyny artyzmu i głębi, by choć móc polizać jej kostki. Fabularnie to dla mnie majstersztyk, godzien najlepszych książek fantasy, postaci spokojnie mogłyby żyć własnym życiem a i samo miejsce akcji - Sigil i okolice - jest chyba najciekawszą areną akcji na jaką stać gry komputerowe...
I dlatego cieszę się, że nigdy nie powstała kontynuacja :)
Clashes of thoughts, of desires and hope lift you up, straight up to the top of the world!
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

1. Fallou I,II
2. BG I, II, z dodatkami
3. Morrowind
4. Diablo II z dodatkiem [nawet nie w polowie klasyczny RPeG, ale jednak swietny
5. Planescape Torment


<schodzi ze sceny>
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Pierwsze miejsce po długich i nieustających zmaganiach zajmuje Saga Baldurs Gate, otrzymuje wyróżnienie za całokształt twórczości, zaraz za nią nominowany został Fallout 2, oczywiście ankietowani wybierali go za grywalność i fabułę, oraz całe przedstawienie postnuklearnego świata. Na podium miejsce trzecie przypada rodzinie Diablo, głównie za ciekawe potwory ( Butcher- ten kolo z tasakiem, miał flaki na ścianie jak i podłodze) jak i namacalny klimat pierwszej części, oraz wielka grywalność drugiej. :D

Oczywiście ankietownymi było 40 odmian Darkelfa. :D
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
ODPOWIEDZ