cRPGi wszech czasów

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Rybindil
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 18:29
Lokalizacja: Throal
Kontakt:

Post autor: Rybindil »

1- Morrowind
2- Morrowind
3- Morrowind

i wszystko jasne :D
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Lord de Bill »

1. Torment. Maestria, fenomen, cudo. Pod każdym względem. Jedyna gra, do której mogę wrócić po prostu zawsze i zawsze z taką samą fascynacją po raz n-ty zgłębiać jego historię. W zasadzie wszystko inne w porównaniu z nim wypada blado, ale...
2. Morrowind - za swobodę i jakąś taką lekkość.
3. Fallout - za to, że jest jedyną grą w tych realiach, która mnie wciągnęła.
Finito.
Nasir
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 09:27

Post autor: Nasir »

1. Fallout 2 - za świetną rozgrywkę i genialne poczucie humoru
2. Jagged Alliance 2 - za swobodę. Można było grać w dowolny sposób. Mam kilku znajomych, którzy w to grali i każdy z nas wybrał inny sposób przejścia gry.
3. nie będzie, bo żadna inna gierka RPG nie zapadła mi w pamięć :mrgreen:

PS. hmm, to mój 1-szy post, a póki nie znalazłem jeszcze żadnego wątku przywitalnego - witam wszystkich serdecznie ;)
ناصر
Nasir Malik Kemal Inal Ibrahim Shams ad-Dualla Wattab ibn Mahmud
początkującyRPGowiec
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:39
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: początkującyRPGowiec »

1. SW: KotOR
2. Guild Wars (cała seria)
3. Morrowind III
4. Fable: Zapomniane opowieści
Ostatnio zmieniony piątek, 22 czerwca 2007, 17:41 przez początkującyRPGowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono waise skólir fra' rauthr - Niechaj dobry los i szczęście stale ci sprzyjają i bądz ochroną od złego

Eragon - książka Najstarszy i Eragon (ekranizacja deznadzejna)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Alucard »

początkującyRPGowiec pisze:1. SW: KotOR
2. Guild Wars (cała seria)
3. Fable: Zapomniane opowieści
Pisałeś, że masz 3 na konsolę i 5 na PC rpgów? Aha, to znamy juz 3. Stary, gdzie Fable RPG wszechczasow? Zapomna o nim za pół roku. KotOR owszem, co do Guild Wars to nie wiem bo nie grałem... :D Rozumiem, że to subiektywna ocena, ale FABLE?! Grałeś w tormenta, baldura morrowinda et cetera?

skoncz z offtopem - to nie temat do tego, i popatrz - ja jakos gralem w jakies wrecz niedorzeczne ilosci RPGow i o Fable mimo upływających lat nie zapominam :) - Pita
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Pita »

Jako, że znów nadrobiłem zaległości wszelkiego rodzaju to znów musze zmienic/uaktualizowac listę mych ulubionych RPGów:

Dwa pierwsze miejsca są równorzędne i nie jestem w stanie wybrac, jednej z tych gier. W nawiasach od razu platforma/platformy. Kolejne miejsca w to w sumie kolejnośc dowolna.

1. Tactics Ogre: Let Us Cling Together (Snes, PSX)
2. Vagrant Story (PSX)

3. Final Fantasy Tactics (PSX)
4. Planescape (PC)
5. Shin Megami Tensei 3: Nocture aka Shin Megami Tensei: Lucifer's Call (PS2)
6. Xenogears (PSX)
7. Fable (Xbox, PC)
8. seria Chrono (Snes, PSX)
9. seria Front Mission (SNES, PSX, PS2, Nintendo DS)
Har Har Har
Dark Raider
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2007, 01:56
Numer GG: 5781671

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Dark Raider »

Hejka wszystkim :D
Moje najlepsze trzy ERPEGI(RPG dla niekumatych) to:

1.Saga Baldur's Gate-ma niesamowity klimat,fabułe i jest to pierwszy rpg który ukończyłem.Jest z.......y :D
2.Neverwinter Nights-to dopiero gierka.Kiedy musiałem zabić Aribeth to aż się popłakałem,próbowałem tego nie robić(nie zabijać jej)ale moja postać miała za mało perswazji.Chyba najlepszy erpeg w jakiego grałem.
3.The Elder Scroll:Morrowind egzekwo z Falloutem Tactics-TES za tą nieograniczoną swobode w świecie gry.A Fallout za ten postnuklearny klimat którego nigdy nie zapomne.

PS:Jest jeszcze Sacred bardzo dobry hack&slash.A Świątynia Pierwotnego zła ma ładną grafike ale to jej i tak niepomoze w mojej ocenie.Powiem tak ŚPZ to byłaby dobra gra gdyby nie poziom trudności i dziwny sposób gry.

Kłania się Dark Raider :)


E!! Ludziska,a grał ktoś z was kiedyś w LEGION(amiga600)

To dopiero była gra,świetna fabuła i jak na tamte czasy bardzo duży świat.
Grafika może nie była wspaniała bo to wkońcu amiga ale i tak było dobrze.
To był dla mnie taki wczesny "Władca Pierścieni".
Połączenie BG z czymśtam :D



LEGION
I'm always love this game !!!!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Solarius Scorch »

Nie pisz posta pod postem, bo Ci moderatorzy zrobią kęsim ;)

Ostatnio kupiłem sobie za śmieszną cenę (koło 35 zł) Kult: Heretic Kingdoms. Jest to rosyjskie cRPG w stylu hack'n'slasha, ale z właściwą dla RPG rozbudowaną fabułą. Muszę powiedzieć, że gra się znakomicie! Grafika i mechanika walki nie powalają (choć spełniają swoje zadanie), ale bardzo spodobał mi się pomysł, bohaterka i przede wszystkim dialogi - zabawne, celne, pełne sarkazmu. Postać Gracza to inkwizytorka, szkolona w mieczu, magii i kopaniu tyłków. Inkwizycja w tym świecie ma jednak zadanie zgoła niestandardowe: tępić przejawy wszelkich relgii i kultów oraz pomagać dobrym ateistom... Wreszcie można się wyszumieć :)
"Religia to śmierć." "I śmierć religii."

Czy jednak jest to RPG wszechczasów? Chyba nie, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 czerwca 2007, 22:05 przez Solarius Scorch, łącznie zmieniany 1 raz.
Avathar
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2007, 10:43
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Avathar »

Jakiekolwiek mówienie o najlepszym cRPG całkowicie mija się z celem, bowiem jest to sprawa wyłącznie subiektywna. Dla mnie jednak wygląda to tak:
1. BG/Fallouty/ Planscape - wielka trójca która dała podwaliny pod cały dzisiejszy świat RPG. Do dzisiaj chyba wszyscy zachodni twórcy wzorują się na nich, O ich wybitności nie ma co rozprawiać
2. Cykl Final Fantasy/ Might and Magic - dwa bardzo stare cykle, z długą tradycją. O ile FF jest na całym świecie fenomenem, posiadającynm bogatą, głęboką fabułę, świetnie wykreowane postacie, o tyl cykl M&M nie przetrwał próby czasu -jednak ja odnoszę się do niego z pewnym sentymentem - część 6 była pierwszym cRPG, w jaki miałem przyjemność zagrać.
3. Hack and Slash - Diablo, Dungeon Siege/ MMORPG (WoW) - gry dzięki którym cRPG zaczęło się podobać większym rzeszom ludzi. Nie ukrywajmy - cRPG są grami dla koneserów, dla maniaków, którzy uwielbiają siedzieć nad danymi tytułami. Dzięki powyższym także ci mniej wymagający znaleźli coś dla siebie
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Alucard »

Avathar, tutaj na samych maniaków trafiasz :D My potrafimy nie jeść 3 dni, ekspresowo korzystac z toalety i jezeli wody nie ma na biurku, to zdychac z pragnienia do końca tygodnia w Hirołsie ;D

Syndrom jeszcze jdnej tury, jeszcze 10 minut, jeszcze jeden rozdział ;D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Pita »

wybaczcie lekki offtop, ale to że RPGi sa gatunkiem niszowym i dla koneserów do g.... prawda. Jest obecnie jeden z najlepiej sprzedających się gatunków, wokół którego powstają systemy karciane i książki. Jako jeden z nielicznych na konsolach również będzie tłumaczony na nasz język przez CDProject (Mass Effect - najnowsza gra twórców KOTORa na Xboxa 360 zbliża się ). Poza tym kartą przetargową w wojnach konsol są właśnie jRPGi - bez ich zaplecza nie są w stanie przekroczyc bariery 50-60 milinów sprzedanych egzemplarzy. Hmmm co by tu jeszcze - Dragon Quest VIII na PS2 - 2 dni od premiery sprzedane 2 miliony egzmeplarzy, WoW - 6 milionów grających, TES4 - około 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy na Xboxa 360 i PC, wersja na PS3 zapewne ciagle dobrze się sprzedaje, Culdcept na kilka generacji konsol,w ktorego co roku jest masa turniejów, Blue Dragon na Xboxa 360 - w preorderach 10 tysiecy konsol z gra w jeden dzien, Monster Hunter 2 na PSP - 700 tysiecy w 3 tygodnie...to ma byc niszowy gatunek dla koneserów? Niektóre jego gry - tak, ale gatunek jest cholernie popularny
Har Har Har
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Ravandil »

Pita pisze:wybaczcie lekki offtop, ale to że RPGi sa gatunkiem niszowym i dla koneserów do g.... prawda.
Też tak kiedyś myślałem - "Eee, to nie dla mnie", wolałem sobie w przygodówki i gry sportowe pograć. Potem przekonałem się do gier akcji, a w końcu do cRPG. I w sumie cRPG to gatunek najciekawszy, bo daje szansę żyć w fantastycznym świecie, o ile oczywiście twórcy czegoś nie spartolą ;) W pewnym sensie to tłumaczy popularność cRPG, szczególnie, że np. formuła FPS jest coraz bardziej wtórna. I nawet jeśli się ktoś ma przekonać do cRPG po jakimś hack'n'slashu, to też dobrze ;)
Alucard pisze:Avathar, tutaj na samych maniaków trafiasz :D My potrafimy nie jeść 3 dni, ekspresowo korzystac z toalety i jezeli wody nie ma na biórku, to zdychac z pragnienia do końca tygodnia w Hirołsie ;D

Syndrom jeszcze jdnej tury, jeszcze 10 minut, jeszcze jeden rozdział ;D
Albo jeszcze jedna misja ;) Dołożyłbym do tego jeszcze jedzenie jedną ręką (jak ktoś postronny już przyniesie, szkoda czasu iść do kuchni), bo druga wysyłamy oddziały o bohaterów do walki. Szkoda trochę, że już takim maniakiem nie jestem (a potrafiłem grać po 5-6-7h, nawet dużo), ale starość nie radość ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Alucard »

Ravandil pisze:Dołożyłbym do tego jeszcze jedzenie jedną ręką (jak ktoś postronny już przyniesie, szkoda czasu iść do kuchni), bo druga wysyłamy oddziały o bohaterów do walki. Szkoda trochę, że już takim maniakiem nie jestem (a potrafiłem grać po 5-6-7h, nawet dużo), ale starość nie radość ;)
Bo Rav jest wiele ciekawszych rzeczy. Ja sam gram ma Godzine dizennie i nie zawsze. Wole poczytać, pójść na imprezę lub po prostu popatrzeć jakie bzury tu wypisujecie :D

Do RPG wszechczasów dodaję Dungeon siege :D Wiem że to durny "czekenslasz" ale grało sie miodnie (Przynajmniej mi) :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Avathar
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 21 czerwca 2007, 10:43
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Avathar »

Ja też jestem Maniakiem - przeszedłem Baldura jedynkę dziesięć razy, sam nie wiem ile Fallouty, Herosów instalowałem niewiem ile razy, Might and Magic ze dwa razy (bo jest choleeeeeeeernie długa), Siedzę w tym biznesie od 1996, a starsze tytuły poznałem dzięki abondowarom.

A co do najnowszych tytułów - nie podchodzą mi. Jestem maniakiem klasyki - dla mnie dobre cRPGi skończyły się po 2002 roku.
Fargoroth
Pomywacz
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2007, 13:46
Numer GG: 4894429
Lokalizacja: z mroków pokoju nr 10

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Fargoroth »

1.Morowind
2.Gothic 1 i 2
3 Diablo 1 i 2
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Wczepie się w dyskusję...

1.Fallouty- dziwne że muszę tłumaczyć... gry po prostu są świetne, pomogły mi polubić NS, wspaniały klimat, a najbardziej mi się spodobały Fallout Taktiks:BoS za klimat odbudowy świata...
2.Dungeon Siege- za muzykę, grywalność i wspaniały świat. Na tym samym miejscy jeszcze Diablo 2- za grywalność, fabułę i potworki, miliony potworków...
3.BG 1i2...- fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
lukaszs
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2007, 16:51
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Dąbrowice

Re: cRPGi wszechczasów

Post autor: lukaszs »

Najlepsze? Hmm... Moim zdaniem:
-Fallout
-Planescape Torment
-NWN 1 i 2
-BG
. <- ta kropka mówi wszystko
ODPOWIEDZ