cRPGi wszech czasów

cRPG Corner
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: mone0 »

Nie mam jakiejś specjalnie uwielbianej crpg, jednak Gothic jest taką grą gdzie warto do niej przysiąść. Jedynka może nie ma obszernej mapy, za to fabułę ma niezłą. Dwójka mapa rozbudowana, fabuła trochę siadła, lecz i tak jak na crpg na wysokim poziomie. Co do 3 części nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie grałem.

Morrowind to dla mnie porażka ten świat z wielkimi grzybami i pchłami - nie dla mnie.

Diablo to tylko cut&slash, tu fabuła ograniczała się do zabicia Diablo, ale po wyżywać można było się na stworkach :D

BG to klasyka gier crpg tak jak Newerwinter, Icewind dale. Bardziej rozbudowane fabularnie Diablo :D

Fallout ta gra dopiero gniecie swoją fabułą nie ma co. Przyjemnie się w nią gra.

FF niezła akcja, dużo myślenia i wykorzystywania słabości u wroga, przeważają [długie] wciągające [lub nie] filmiki i walki.

Każda gra ma swoje + i - ale co tam, ważne żeby dobrze się przy niej bawić i tyle.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

Nivellen pisze:
Azrael pisze:2. Zauważ odstęp czasu jaki jest między tymi dwoma grami.... to jak czepiać się Baldurs Gate o grafikę, bo w ME jest lepsza.
Przyznaję iż moje porównanie było dosyć niefortunne. Nie zmienia to jednak faktu, że Neverwinter Nights i jego pierwszy dodatek były grami liniowymi pod względem fabuły.
A co do odstępu czasu... Już w '98 świat znal grę, która zależnie od naszych wyborów mogła potoczyć się innymi torami. Mam na myśli oczywiście Planescape: Torment.

W zasadzie to zna taką od 1995 roku = premiera Tactics Ogre: Let Us Cling Togehter na SNESa :roll:
Har Har Har
kukuzanil
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 13:52
Numer GG: 7419442

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: kukuzanil »

Musze sie przyznać ,że conieco mnie poniosło w poprzednim poście to prawda co napisaliście nwn nie jest najlepszym rpg. Widziałbym bardziej jedną z trójki planescape, baldurs gate, fallout potem następną klasą rpg-ów są kotor i nwn.
Pozatym rpg wszechczasów określa to jaką dana gra w dniu premiery była rewolucją. Przykład mass effect nie jest rpg-em wszechczasów nie wprowadził rewolucyjnych rozwiązań natomiast posiada wszystkie które odziedziczył po grach wytyczających standardy i doszlifował je do perfekcji co oznacza ,że jest już grą lepszą. Bo dlaczego nie? Skoro posiada wszystko co najlepsze gry rpg i ma je jeszcze bardziej doszlifowane te elementy, lepszą grafe i co jest smutne jest dużo bardziej na dzień dzisiejszy grywalny. (fabuły można nie przebił bo tego nikt już chyba nie zrobi planescape, baldurs gate) Nie wolno sie oglądać do tyłu. Jesteśmy świadkami ewolucji gier, każdy wie ,że wszystko ma swój koniec. Nawet wielka trójka planescape 2 nie powstanie, "spadkobiercą" baldura jest nwn który nie ma szans z legendą, fallout 3 będzie mało falloutowy.
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Meee »

Pita pisze:W zasadzie to zna taką od 1995 roku = premiera Tactics Ogre: Let Us Cling Togehter na SNESa :roll:
No i Der Langrisser o ile się nie mylę
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Nivellen »

kukuzanil pisze:co jest smutne jest dużo bardziej na dzień dzisiejszy grywalny.
Grywalność jest pojęciem względnym. Każdy gracz opiera swoje opinie na podstawie własnych doznań. Dlatego stwierdzenie, że Mass Effect jest "dużo bardziej na dzień dzisiejszy grywalny" od takich produkcji jak Planescape, Fallout czy Baldur's Gate uważam za bardzo nietrafione :? Każdy ma inną skalę grywalności przez co u każdego gracza ta sama gra może być na zupełnie innych pozycjach w tej skali.
kukuzanil pisze:fabuły można nie przebił bo tego nikt już chyba nie zrobi planescape, baldurs gate
A kto wie co nas czeka w przyszłości? Może doczekamy się gry, którą gracze będą przezywać Planescape: Torment 2??
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

Hmmm no sorka, ale są gry dorównujące Planescape fabułą - jest ich niewiele, ale są.
Har Har Har
dr.SensibilityBustle
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 21:16
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: dr.SensibilityBustle »

Fallout 1,2 - za grywalność, klimat, bardzo rozbudowany świat, mnóstwo możliwości, grafike i fabułę.
Arkanum - nie jest tak grywalny jak fallout ale tez ma swietny klimat, grafike, świat, możliwości i fabułę.
Baldur's Gate - z tej trójki naj mniej mnie się podoba, nie jest zły ale wszystko co mają dwie powyżej wymienione gry to BG ma o wiele gorsze.
dr Sensibility Buste, dr fil. mag., bak. ling. el., aktualnie prywatny tłumacz w umyśle Tiffany Obolałej...Po prostu...DOKTORek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Sihamaah »

Myślę o wpisaniu na listę NWN2. A to czemu? Gra jest wyśmienita pod względem grywalności, ma świetne postacie, świetny klimat... Mamy nawet własny zamek! :D Wiem, w BG2 też był, ale tutejszy system jest lepszy. Poza tym dodatek też jest świetny.
Hmmm no sorka, ale są gry dorównujące Planescape fabułą - jest ich niewiele, ale są.
Podaj jakiś przykład, chętnie pogram ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

tak z brzegu - seria Front Mission, Vagrant Story, Tactics Ogre: Let Us Cling Together, seria Chrono , seria Legacy of Kain, Alundra, Shin Megami Tensei 1,2,3, seria Shin Megami Tensei Persona,

+ niewiele gorzej prezentuje się Final Fantasy Tactics, Deus Ex, seria MGS, seria Ace Combat,

gdzie pisząc seria - w zależności od przypadku mam na myśli wszystkie gry razem = fabula Planescape a przy czesci dowolna czesc serii = fabule Planescape :} wiecej chwilo sobie nie przypomne z rozpedu

Miłego grania życzę :}
Har Har Har
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Sihamaah »

Faktycznie, Deus Ex miał lepszą fabułę ;) W Legacy of Kain też grałem (jedną część) i też przyznaję, Planescape przebija :P Zapoznam się z grami w miarę możliwości, o ile nie są na konsole. Nie chodzi o uprzedzenia, tylko o brak tego, kogo rządzi światem - pieniądza :( Ech.

Od siebie dałbym Fallouta 2 jako przebijającego :P I może Unreala.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

No to z braku konsoli polecałbym Ci się zapoznać z CAŁYM Legacy of Kain, które Cie zmasakruje .
Gry powinieneś wg mnie poznać w następującej kolejności: Blood Omen: Legacy of Kain, Legacy of Kain: Soul Reaver, Legacy of Kain: Soul Reaver 2, Legacy of Kain: Defiance, Legacy of Kain: Blood Omen 2.
Har Har Har
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Dioskias »

cRPG wszechczasów to napewno seria Gothic oraz seria Diablo :D :D :D :D
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
dr.SensibilityBustle
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 21:16
Numer GG: 0

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: dr.SensibilityBustle »

Zapomniałem dodać że cRPG wszechczasów jest jeszcze Świątynia Pierwotnego Zła :)
dr Sensibility Buste, dr fil. mag., bak. ling. el., aktualnie prywatny tłumacz w umyśle Tiffany Obolałej...Po prostu...DOKTORek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Azrael »

seria Diablo

Diablo nie jest grą RPG!
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Pita »

Jest, wlicza sie do aRPGow i wg mnie jest. Nie przesadzajmy z tak skrajnymi sadami gatunkowymi bo wyjdzie ze w ogole nie ma RPGow poza stolowymi IMHO.
Har Har Har
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: BAZYL »

Azrael pisze:
seria Diablo

Diablo nie jest grą RPG!
Diablo jest grą action-RPG, czyli jest RPG, i przestań pisać bezsensowne jednozdaniowe posty, któryś raz zrsztą o tym samym...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: cRPGi wszech czasów

Post autor: Thurs »

BAZYL pisze:
Azrael pisze:
seria Diablo

Diablo nie jest grą RPG!
Diablo jest grą action-RPG, czyli jest RPG, i przestań pisać bezsensowne jednozdaniowe posty, któryś raz zrsztą o tym samym...
Bazylu, zapominasz że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie prawdą i może właśnie o to chodzi... ;)

Jak dla mnie to:

1. Fallouty 1 i 2
2. Baldursy z dodatkami
3. Chrono trigger :twisted:
ODPOWIEDZ