cRPG Tawerny

cRPG Corner
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

cRPG Tawerny

Post autor: Krycho »

Kolesie z forum 1k20 zrobili własnoręcznie gierkę M:tG... Tak więc Ziomkowie z tawerny- Niech wszyscy programiści itp. Na tym forum stworzą cRPG-a! No, to tyle jakby był chętny żeby zrobić coś takiego ( i by zrobił) to bym sobie pograł :D
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

A komu się będzie chciało? :P

Poza tym, jak wyskakujesz z takim pomysłem, to daj nam przykład. :D
Suhar
Majtek
Majtek
Posty: 124
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2005, 19:33
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Suhar »

Człowieku... do tego trzeba armii programistów, grafików itd. No i faktycznie trzeba mieć też jakiś dobry POMYSŁ.
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.
I sure could use a vacation from this

Bullshit three ring circus sideshow of
Freaks
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Niekoniecznie.
Widziałem grę w stylu diablo zrobioną przez 1 człowieka... i dało się w to grać! ;-) Grafika była... czytelna ;-) trochę przedmiotów, uczenie się czarów, mana, hp, dielogi też były... nawt nieźle zrobione to-to było. Tyle, że wymagało masę roboty, a było całkiem krótkie... Ale można by też zrobić SUDa - cos w stylu Otchłani... to już mogłoby być wykonalne...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ale nawet SUD to duzo roboty! sesowny system wklepac, questy, swiat... jak bysmy cos sesownego mieli zrobic to trzeba by kilka tysiecy linijek kodu, a poza tym, w jakim jezyku (programowania) bysmy to pisali? niekazdy zna C/C++, perl, albo nawet Basica/Turbo Basica
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

ja dałem tylko sugestię i tyle. Co z tym zrobicie/ nie zrobicie to wasza sprawa.
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a moze by tak przerobic jakams gre i zrobic cos na wzór modów do q3 ? ? To już jest b.realne:) no bo kto znajdzie czas robic rpga ? szkola, zycie prywatne.. heh.. chociaz jesli chodzi o modziki to te same problemy sie pojawiaja. Heh.. no nie wiem:) ja sie tam na takie cus nei pisze:P
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

A może by zrobić paragrafówkę? "Dzień przed dedlajnem (grzmoty w tle i krzyki katowanych przez smoki (bazyliszki?) dziewic [tzn. zjadane dziewice...])" :lol: Wiecie na czym polega paragrafówka? Jest wstęp i masz drogi wyboru.Jeśli wybierzesz drogę oznaczoną numerem 15 - idziesz do paragrafu 15, i tak w koło Macieju - aż do paragrafu końcowego (tych powinno być kilka). Ale w sumie moze najpierw kombinujmy dalej z "Cieniem z Południa", zanim weźmiemy sie za ekrany komputerów? Chyba, ze to było w kategorii żartu - owy pomysł. :)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zrobilam kiedys smieszne crpg w programiku PRG Maker, zaraza po tym, jak Arisu (ta od jRPG w Tawernie) zrobila swoja. Obie byly calkiem niezle, z tym ze jej byla bardziej powazna ;)
Niestety nie mam jak sie pochwalic ta swoja, bo ja wcielo przy formacie jakies 2 lata temu, a plyty z kopia sie pogubily/porysowaly.

Co do samego RPG Makera to nawet jest jego polska strona. Szczerze mowiac nie wiem, co tam jest - po prostu wygooglalam ten adres na potrzeby tego posta. Jeszcze 5 minut temu nie wiedzialam, ze taka strona istnieje ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Cie z południa niewiele ma wspólnego z Tawerną RPG :) Po prostu po znajomości pomagałęm troche autorom ze stronką. Dlatego nie spodziewajcie się jakichś rewelacji w tym kierunku - wszystko zalezy od autorów, i ew. z nimi ustaleń :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPG Tawerny

Post autor: Pita »

Krótka piłka - kto tu się bawił RPGmakerem na tyle, żeby być w stanie skonmpletować jakiś team, tak abyśmy razem ubili złego jaszczura BAZIA ?
Har Har Har
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: cRPG Tawerny

Post autor: arthil »

Ja próbowałem trochę na nim pracować swojego czasu, ale nie osiągnąłem zadowalających efektów. Poza tym sugeruję poczekać aż wyjdzie polska lub choćby angielska wersja najnowszej odsłony (VX), bo ciekawie się zapowiada a XP miało sporo wad.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: cRPG Tawerny

Post autor: Mr.Ofca »

Juz lepiej zrobic tekstowa gre mmorpg przez przegladarke. Nie jest to trudne, a o ile bylaby dobrze zrobiona (jest inna opcja? :P) to gra moglaby naprawde zdobyc popularnosc. No a skoro tawerna rpg to strona internetowa to ktos zna juz jezyki programownia do tego potrzebne. I serwer tez juz jest :).

Pozdrawiam. Mr.Ofca.
dópa
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: cRPG Tawerny

Post autor: Oso »

Jak ja lubię laików. Są tacy zabawni :P

Żeby zrobić taką grę potrzeba czasu. Żeby zrobić ją dobrze potrzeba jeszcze więcej czasu. A osoby, które zajmują się stroną tego czasu zbyt wiele nie mają, bo muszą się zajmować stroną właśnie.

Ogólnie jednak, pomysł takiej gry mi się podoba, choć nie za bardzo wyobrażam sobie, jak to by mogło wyglądać. RPG / sim: od zera do naczelnego? Strzelanka: pozbądź się redaktorów? Przygodówka: odkryj tajemnicę pluszu Bazyla? :D Szkoda tylko, że najprawdopodobniej ten pomysł zdechnie w zarodku, bo nikt się za to nie weźmie.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: cRPG Tawerny

Post autor: Pita »

w RPGmakerze moznaby zrobic cos prostego o WIELKIM I POTEZNYM PITA, ktory nisie prawdziwa wiare konsolowa po kolei mordujac redaktorow tawerny, a przedkoncowym bossem jest Szelmon, ktory po walce przylacza sie do niego i razem obalaja zlego krola BAZYLA 3ego
Har Har Har
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: cRPG Tawerny

Post autor: arthil »

Czy ja wiem, znowu będzie, że o ratowanie świata chodzi :lol: . No chyba, że na końcu okaże się że to Bazyl był tym dobrym różowym schowa się w swej jamie i będzie motyw na drugą część^_^. Tam będziemy przejmować władzę nad światem rozdając nieświeże bułki z pasztetem.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: cRPG Tawerny

Post autor: borg »

Dawno temu bawiłem się w starym RPG Makerze. Nawet małą gierkę zrobiłem, ale niestety też mi sie skasowała :)
ODPOWIEDZ