Divine Divinity

cRPG Corner
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Divine Divinity

Post autor: Kiwi »

Ave. Jeżeli ktoś zapoznał się z tą grą (najlepiej trochę głębiej) to proszę o komentarz. Wg mnie jest to jeden z lepszych crpgów ostatnich paru lat, a i pewnie najdłuższy (chociaż tutaj mogę się mylić). DD nie zyskało należytej popularności, z paru powodów. Po pierwsze w pierwszych miesiąch po premierze należało za nią zapłacić w sklepie grubo ponad 100 złotych (bodaj koło 130), a na dodatek nie została spolonizowana (co mogło pewną część graczy odstraszyć). Skoro tak, przeciętny gracz raczej skusił się na sławniejszego Morrowinda czy Neverwinter Nights. Po drugie: gra jako całość była naprawdę bardzo dobra, ale miała sporą liczbę błędów (czasami mocno wkurzjących), no i dla niektórych słabą grafikę. Mi się tam bardzo podobała, ale ludzie przywyczajeni do fajerwerków graficznych w 5D byli mocno zniesmaczeni. Cóż... Nie każdy potrafi docenić piękno prostoty ;p.
Muza jak dla mnie to porażka, ale wielu osobom sie podobała. Może ja się nie znam?
Rozgrywka jest, jak to się mówi pozornie nieliniowa, tzn. przez dużą część gry latasz gdzie ci się podoba ( i gdzie póki co nie dostaniesz za bardzo po buzi ;P), ale w pewnym momencie mósisz się zastosować do założeń twórców i fabuła pociągnie cię za soba jak po sznurku.
Rozówj postaci jest naprawdę bardzo dobry. Teoretycznie wybierasz między trzema klasami postaci na początku (łotr, złodziej, wojownik), ale każda z nich może roziwjać wszystkie dostępne umiejętności (a jest och 96), czyli nie ma przeciwskazań, aby stworzyć np. maga wywijającego ogromnym toporzyskiem. Do tego dochodzą 4 standardowe cechy (siła, zręczność, kodycja, inteligencja), które wpływają na inne oczywiste (atak, obrona, hp, mp) atrybuty.
O wielkości tej gry świadczy fakt, że jest jedną z naprawdę niewielu pozycji, które chciałem ukończyć więcej niż raz. I sprawiło mi to sporą przyjemność.
A wy, co myślicie?
Gimli
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 12 marca 2005, 09:36
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Gimli »

Gra wyszła kiedyś w jakieś gazecie za 20zł po polsku :wink: . Gra jest na 4 CD, ale jest naprawdę świetna. Może nie dorównuje tym najsłynniejszym tytułom, ale jest bardzo solidna.

Czego nei można powiedzieć o 2 części tej gry zatytułowanej Beyond Divinity.
May The Force Be With You
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Gimli pisze:Gra wyszła kiedyś w jakieś gazecie za 20zł po polsku :wink: . Gra jest na 4 CD, ale jest naprawdę świetna. Może nie dorównuje tym najsłynniejszym tytułom, ale jest bardzo solidna.
Wyszła, całkiem niedawno, ale mi chodziło o czas premierowy. Fakt, została spolszczona, ale dość przeciętnie niestety (cóz, Cenega). Chociaż cena ratuje sytuację. Jeszcze jedno: na 3 płytach ;p
Gimli pisze: Czego nei można powiedzieć o 2 części tej gry zatytułowanej Beyond Divinity.
I znowu się przyczepię (w okolicy nie ma zadnych tramwajów, więc zrozum ;p): BD to nie jest sequel DD (bo ten na razie oficjalne nazywa się Divinity 2), tylko swojego rodzazju eksperyment mający na celu sprawdzenie paru patentów, które mogły by się znaleźść w DD2. I wg mnie lepiej wypuścić takie '1,5', które będzie średniaczkiem, niż umieścić kiepskie pomysły w pełnoprawnej kontynuacji.
KA2o
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:20
Lokalizacja: Z małej dziury w czasoprzestrzeni.

Post autor: KA2o »

Gierkie przeszedłem całą i uwarzam iż jest taka długa tylko porzez usilne zabiegi twórców, ostatnie kilka godzin grania to radosne wyżynanie stworów w stylu diablo. Na początku mnie wciągneła, ale jak to sie mówi Prawdziwego męszczyzne poznaje sie nie po tym jakj zaczyna, ale jak kończy ( Coś w tym stylu :wink: ). Wolałbym po raz kolejny przejść Baldurka niż divin divinity, ale może kiedyś...
Ratzing
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2005, 22:04

Post autor: Ratzing »

Mnie Divine Divinity niczym nie porwało... Walki ze stworkami były dość trefne jak dla mnie, wolność była, ale to jak dla mnie nie ratowało gierki. Ogólnie znudziłem się po przejściu 1/2 gry i dałem sobie spokój.
PS. Jak ktoś ośmieli się stwierdzić, że gierka mnie odrzuciła bo ma słabą grafę to wyzwę na ubity asfalt :) , bo mnie aspekt graficzny w ogóle nie przyszkadza w cRPG
Szczury! Wszędzie! Aaaa!
Rhysode
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 11:33

Post autor: Rhysode »

W gierkie gałem dokładnie 27 minut po tym czasie mnie znudziła :|
Normalnie czasem "r" mi nie zaskakuje,
więc sorry jakby ktoś nie zrozumiał jakiegoś
mojego postu :)
Velociraptor
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 11:59
Numer GG: 8368308
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Velociraptor »

Gierka jest naprawdę świetna:) Nawet najbardziej zapaleni fani cRPG mogą się pogubić w multumie rzeczy, na które można podczas gry się natknąć :P
Obrazek

"Możecie mnie zabić ale nie odbierzecie mi wolności"
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Ta gra to jak dlamnie jeden z najlepszych cRPG. Chyba w żadnym tytule niebyło aż takiej interakcii z otoczeniem jak tu.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Gość

Post autor: Gość »

grałem co prawda w demo, ale było to pierwsze demo, które zmusiło mnie do ściągnięcia pełnej wersji. Ta gierka miała na celu wymiatać interakcją z otoczeniem a nie grafiką. I jak to zostało wyżej powiedziane niech się ktoś przyczepi do grafy w cRPG to go chlasnę moim srebrnym "scyzorykiem" :twisted: przez plecy :twisted:
Velociraptor
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 11:59
Numer GG: 8368308
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Velociraptor »

Anonymous pisze:grałem co prawda w demo, ale było to pierwsze demo, które zmusiło mnie do ściągnięcia pełnej wersji. Ta gierka miała na celu wymiatać interakcją z otoczeniem a nie grafiką. I jak to zostało wyżej powiedziane niech się ktoś przyczepi do grafy w cRPG to go chlasnę moim srebrnym "scyzorykiem" :twisted: przez plecy :twisted:
Uuuu nie ładnie czyli masz pirata jak napisałeś, że ściągnąłeś. I się jeszcze tym chwalisz, przecież jak gierka ci się bardzo spodobała to nie umiałeś juz wydać te 20 zeta na nią - za taką kasę napewno jest tego warta a nawet więcej :wink:
Obrazek

"Możecie mnie zabić ale nie odbierzecie mi wolności"
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Gra fajna ale bez pacza nie do sie przejsc...wylacza sie w jaskini krola .Faqt jest tania ...9 zl w media.Dwarfow.
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Gra fajna ale bez pacza nie do sie przejsc...wylacza sie w jaskini krola .Faqt jest tania ...9 zl w media.Dwarfow.
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Tak, wiesza się, ale ja jakoś ją przeszedłem, bez Patha :D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

Taka tam siekaninka z dorobionym na siłę tłem fabularnym bardziej. Średnio takie gry lubie - wole albo rasowe h'n's pokroju Diabła, albo coś konkretnego vide Fallout - ale musze przyznać, że gra może być przyjemna :)
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Mnie ta gra użekła. Takiej interakcji z otoczeniem jeszcze nie widziałem :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

Za to plus, ale jednak rzucanie wszystkimi napotkanymi kamieniami, operowanie roślinkami i pudłami w każdym miejscu troche nachalne sie może stać, zwłaszcza jak kursor przypadkiem na takim spocznie ;p
nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Może i tak, ale mnie to nie denerwowało :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
ODPOWIEDZ