Morrowind

cRPG Corner
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Morrowind

Post autor: Alien »

hah
kwestia tego że ja nie gram długo ( chyba tak 2005 zacząłem grać na poważnie) więc pierw sięgnąłem po obka a dopiero potem po morka ;) i jakoś tak nie przypadł mi do gustu (już od momentu tworzenia postaci)
00088888000
Santus Faustus I
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 21:27
Numer GG: 7744917
Lokalizacja: Tłuszcz - okolice Wołomina

Re: Morrowind

Post autor: Santus Faustus I »

Trudno. Nie każdemu wszystko musi się podobać. Ja zmodowałem sobie morka i teraz mam jeszcze większą frajdę.
Orrwen
Pomywacz
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 14:31
Numer GG: 26516727
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: Orrwen »

Powiem tyle...
Morrowind nie grzeszy grafiką ale fabuła gry jest całkiem ciekawa. Osobiście wolę Obliviona ale ma on też swoje minusy takie jak długi tutorial. W Morrowindzie jest mała ilość rodzaji ataków, tylko ciągłe machanie mieczem w przód i pchnięcia...
Ale wbrew pozorom ta gra jest ok 7/10 ;)
Obrazek

Zapraszam na najlepszego PBF'a Night Moon!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Morrowind

Post autor: Alien »

Orrwen pisze:Powiem tyle...
Morrowind nie grzeszy grafiką ale fabuła gry jest całkiem ciekawa. Osobiście wolę Obliviona ale ma on też swoje minusy takie jak długi tutorial. W Morrowindzie jest mała ilość rodzaji ataków, tylko ciągłe machanie mieczem w przód i pchnięcia...
Ale wbrew pozorom ta gra jest ok 7/10 ;)
morrowind nie grzeszy grafiką... ta gra ma już parę dobrych lat więc naturalne jest chyba to że grafika jest słabsza od nowszej części... Długi tutorial w oblivionie... ja bym raczej nazwał to wstępem do fabuły, ale ok.. jeśli przeszkadza ci to to zrób sobie save'a przed wyjściem i za każdym razem kiedy chcesz zacząć od początku wczytuj save'a i zmieniaj sobie postać...
00088888000
Orrwen
Pomywacz
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 14:31
Numer GG: 26516727
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: Orrwen »

Pobrałem kilka pluginów i grafika się poprawiła, są nowe rasy, znaki zodiaku, npc, bronie itp. Lepiej się gra ;P
Obrazek

Zapraszam na najlepszego PBF'a Night Moon!
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Morrowind

Post autor: No Name »

Nie wiem co rozumiecie pod pojęciem grafika.
Jeśli jakość tekstur to macie rację, ale pod względem level desingu to Morrowind jest jedyny i niesamowity, a Oblivion przy nim sztampowy, nieciekawy, co najwyżej przeciętny.
Widział ty krasnoludzie twierdze? Telvańskie wieże? Obozy Popielnych? Popielne pustkowia?
No i te wielkie grzyby ;)
Co w Oblivionie było takiego ładnego?
Długi tutorial w oblivionie... ja bym raczej nazwał to wstępem do fabuły, ale ok..
Skoro jest to wstęp, to czemu musi być taki długi, nudny i liniowy?
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Morrowind

Post autor: Alien »

jezu.. jak grałeś za pierwszym razem tez ci się nie podobał?
długi to pojęcie względne- ok. 20 min to nie dużo. Liniowy...co przez to rozumiesz? Nudnym bym go nie nazwał...
Jeśli chodzi o grafikę to tekstury, tworzenie postaci( w morrku denerowowało mnie to że nie mogłem sobie zrobić sobie DOKŁADNIE takiej postaci jakiej chciałem... ) chociaż dużą prawdą jest cukierkowatość obliviona. Dlatego może ja dalej lubię grafikę z G1...
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Morrowind

Post autor: No Name »

Heh, za pierwszym tak. Wierz, lub nie ale Obliviona przeszedłem przed Morrkiem.
Moje pierwsze podejście do Morrowinda było nie udane, stwierdziłem że gra jest nudna i głupia :P
Dopiero za drugim, już po przejściu Obliviona, gra mi się spodobała. Morrowind po prostu wymaga czasu. Trzeba podróżować, poczytać, poznać świat. Jest o wiele większy niż w Oblivionie i bardziej złożony.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Morrowind

Post autor: Alien »

hmm mam to samo tyle że nie mam siły spróbować jeszcze raz odpalić morrowinda. Wszystko o czym pisałem to pierwsza godzina kontaktu z grą.
00088888000
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: bOdziO Wolf »

No Name pisze: Moje pierwsze podejście do Morrowinda było nie udane, stwierdziłem że gra jest nudna i głupia :P
Dopiero za drugim, już po przejściu Obliviona, gra mi się spodobała. Morrowind po prostu wymaga czasu. Trzeba podróżować, poczytać, poznać świat. Jest o wiele większy niż w Oblivionie i bardziej złożony.

To ciekawe. Ja miałem zupełnie odwrotnie. Nim dłużej grałem tym Morrowind wydawał się bardziej nudny. Miałem wrażenie grania w MMORPG w trybie dla singli. Z drugiej strony dodatki były o wiele lepiej zrobione (przede wszystkim miały jakąś sensowną fabułę) i przykuwały do monitora bardziej skutecznie.
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: Morrowind

Post autor: Wilkojapko »

Morrowind to gra-biblia.
Jedna z takich, do których zawsze można wracać i od nowa zarywać nocki...
Kiedy słyszę tylko jego intro muzyczne, wracają do mnie wspomnienia jak grałem w to za większego gówniarza, niż jestem i wspomnienia każdego razu, gdy go znowu instalowałem.
Świat jest rozległy, żywy i niebanalny.
Wszystko jest świetne. Klimat, fabuła, udźwiękowienie, design.
Gdyby udało się zrobić remake we współczesnej technologii, to wszyscy by zrozumieli, że
Oblivion jest przy nim pospolity...
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Morrowind

Post autor: Nivellen »

Wilkojapko pisze: Gdyby udało się zrobić remake we współczesnej technologii, to wszyscy by zrozumieli, że
Oblivion jest przy nim pospolity...
Istnieje mod, który przemienia Morrowinda w grę piękniejszą od Obliviona.
Jego nazwa to Morrowind 2011.

http://www.youtube.com/watch?v=9NX-MvnYUEs
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: Morrowind

Post autor: Wilkojapko »

Kiedy ja plwam na grafikę.
W dobrym RPG grafa ma znaczenie marginalne.
Każdy głupi może poprawić grafikę.
Tu bardziej chodzi o rzeczy takie jak fizyka, czy gameplay.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: BAZYL »

Ale jeśli masz do wyboru grę brzydką jak oryginalny Morrowind, a zainstalowanie darmowego moda, który czyni z niej bajkę, to właściwie nie ma się nad czym zastanawiać. Ja na przykład Morrowinda nie dałem rady ukończyć, bo gdy wyszedł, mój komputer był na niego za słaby, a jak wreszcie zmieniłem komputer, to gra odrzuciła mnie głównie grafiką. Taki mod to dla mnie szansa na zagranie w nią - uważam że to przedłuża jej żywotność i jako coś takiego, mod jest bardzo pożądany.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: bOdziO Wolf »

Do tej gry wystarczyło zainstalować mod Morrowind Graphics Extender dodający nowe shadery i zwiekszajacy rozdzielczość i pole widzenia i grafika przestawała odpychać. Jedynie co mnie w tej grze wkurzało to znikające przedmioty z ekwipunku albo wywalanie się gry gdy się już przeszło dość dużo. Ten sam problem ponoć ludzie mieli w Oblivionie, ale tam go naprawili.

Nieźle im nawet poszło z tym modem. Ciekaw jestem jak wygląda dodatek Bloodmoon po ulepszeniach.
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Morrowind

Post autor: Alistar »

Widze, że morrowind cieszy się dużą popularnością :lol:
No grałem, grałem i to całkiem sporo, wkurzały mnie tylko bugi, w których wystarczy np w mieście Balmora (przy pomocy questa) w gildii magów, gdy trzeba podmienić jeden klejnot, wystarczy ukraść wszystkie pozostałe (nawet nie zostanie to zauważone) iść do odpowiedniego sklepu i go sprzedać. Gotówka leci jak głupia za jeden podajże 160000 złota ;// i za tą kwotę jesteś w stanie ubrać się jak najwyższej klasy wojownik i jeszcze uzbroić sie w najlepszą klingę ;)

ogólnie rzecz biorąc, gra jest niezła, choć Questy długie i dość nudne. Gre polecam tym którzy lubią przespacerowac się po rozmaitych krainach z mieczem w dłoni.
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Morrowind

Post autor: Iblisiątko »

Morrowinda się generalnie nie da skończyć :D Potem możemy po prostu dopieszczać swoją twierdzę i spacerować po okolicy :lol: Ileż ja godzin spędziłam po prostu gapiąc się w te dwa księżyce z mojej czarodziejskiej, grzybowej wieży :twisted: :lol:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ