Morrowind

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Morrowind

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Powinniscie sie wstydzic... Zapomnieliscie o tak świetnej grze jaka jest morrowind.. Dla mnie lepsze od Neverwinter i ID2. Jest na 2 miejscu w moim rankingu najlepszych RPGów zaraz po Arcanum. Może napisalibyscie cos o tej grze ? Co o niej myslicie itp.
Alakhai
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Chrzanow

Post autor: Alakhai »

mi sie akurat nie spodobala :cry:
nie wiem dlaczego ale jakos sie do niej nie przekonalem :cry:
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

fakt gierka była genialna i miała tonę śmiesznych i dziwnych momentów które ją uatrakcyjniały (kobieta poszukująca złodzieja który ją okradł bo... się w nim zakochała) ale muszę powiedzieć że gra ta była o niebo lepsza w wersji oryginalnej niż w naszej rodzimej. dlaczego ? bo twórcy wzięli przykład z BI i ich Falloutów umieszczając w oryginale paaarę tekstów z filmów czy gier, dość wspomnieć "I`ll be back" wypowiadane przez jakiegoś kolesia wyglądającego na przypakowanego tuż przed jego śmiercią czy pare innych podobnych.
a o dodatkach się nie wypowiem bo w Tribunala grałem baardzo mało (jakoś nudny był ten dodatek) a w Bloodmoona prawie nie grałem bo mam za słabego kompa aby grać z burzami śnieżnymi pojawiającymi się co 3-4 minuty :/ a wyłączyć ich się nie dało :(
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

jak dla mnie glowna fabula byla zbyt normalna. Zabic jakiegos pol-boga... Ale to jedna z nielicznych gier w ktorych poziom nie zalezal od sily bohatera. np. moj qmpel przeszedl calego na 16 poziomie :/ mial tylko 100 na dlugie ostrza i iles tam na ciezki pancerz no i tam okolo 36 na bron obuhowa czy jakos tak.. Tam nie ma przypadkow ja morrowinda skonczyc nie moglem bo gralem zlodziejem i mialem 33 poziom a jak tu zdobyc jakiś zarąbisty sztylet ?? Tylko w ruinach ale nie bylem w stanie zabic nawet dedry :( no to sobie robilem kariere w gildiach :)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

hehe właśnie to było normalne w tej grze - fabuła - nie była jakaś super wymyślna tylko powoli odkrywana i dopiero na samym końcu okazuje się że masz uratować świat, a nie jak w niektórych grach że w połowie już sobie mówimy "nie no kiedy wreszcie uratuję ten piiii świat ?"
a co do poziomów - ten system rozwoju jest według mnie dużo lepszy niż ten XPekowy z gier opartych na S.P.E.C.I.A.L.u(fallouty) czy AD&D (BG&IWD) czy DnD3 (NWN & ToEE) znaczy lepiej jest jak rozwija się to czego używam a nie że gram wojownikiem korzystających z topora a rozwijam sobie długie miecze, no i podoba mi się w Morrku to że mogę grać magiem brzydzącym się magii, wojem nie dotykającym oręża, czy złodziejem który nie kradnie :D
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

To jest to co wyroznia morrowinda od innych cRPG sposob rozwoju postaci. Wedlug mnie to jeden z najwiekszych atutow tej gry :) Po za tym zupelnei inny świat niz w grach z D&D zupelnie inne rasy, stareotypy i wogole te łaziki.. stwory, archuitektura miast. Czy to tez nie jest genialne ?? Stworzyli cos czego jescze nie bylo i to jest niezwykle !
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

owszem ale oni to wymyślili już bodaj 9 lat temu, tak tak 9 lat. bo morrek to 3 część najpierw była Arena potem Daggerfall a teraz morrowind (pierwsze dwa do ściągnięcia legalnie z netu z serwisów ze starymi grami) i już tam tak się rozwijało postać i już tam była taka architektura i rasy i geografia i...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

No ale i tak malo jest rpg w ktorym to wykorzystano (system rozwoju postaci) przynajmniej ja nie znam wielu. Jesli chodzi o swiat to i tak jest on dal mnie oryginalny bo chyba wczesniej tak to nie wygladało.. A jest polska wersja tych gierek? albo przynajmniej latki pl? Chetnie bym w nie zagral. Mozesz podac adres stronki? :) z gory dzieki
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Morrowind... przeszlam pol gry, bylam na 40 poziomie doswiadczenia, mialam napakowany dlugi miecz i topor na maxa i... SEJWY MI PADLY!! poracha... od tamtej pory nie gram w rpg na kompie...
Killian
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 26 sierpnia 2004, 08:44
Lokalizacja: Z Nienacka:)
Kontakt:

Post autor: Killian »

A ja sobie grałem: pierwszy miesiąc - giera super, gigantyczna, świetna i ogólnie super... Drugi miesiąc - zieeew, ale to się dłuży, świat mógłby być mniejszy albo ciekawszy (więcej, większych miast i zmienić Vivec na coś lepszego!). Gdyby w Morrku były ciekawsze questy (a nie znajdź, zabij, przynieś) to by było znacznie lepiej.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a nie przeszedles questu (przynies spodnie?) albo uleczyc kogos.. byc czyjams eskorta.. mi sie tam questy jakos specjalnie to nie nudzily :)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

a ja sobie we wrześniu wreszcie zagram w morrka już na poważnie (co prawda przeszedłem podstawke ale) bo wreszcie nie będę miał cięcia się gry gdy tylko pojawi się więcej niż 4 NPC :/ lub gdy są jakieś efekty pogodowe po prostu romię mały upgr kompa a czymś trzeba zająć długie jesienne wieczory nie spędzane na pici... rozmowach
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
kostuch
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 września 2004, 22:12
Lokalizacja: z tamtego świata ;P
Kontakt:

Post autor: kostuch »

A ja gram w Morka (+ Tribunal + Bloodmoon + kilkanascie najbardziej wyjebanych plug-inow poprawiajacych jakosc grafy) od jakiegos 1,5 roku i dalej mi sie nie znudzil.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

kostuch pisze:A ja gram w Morka (+ Tribunal + Bloodmoon + kilkanascie najbardziej ********** plug-inow poprawiajacych jakosc grafy) od jakiegos 1,5 roku i dalej mi sie nie znudzil.
zacznijmy od najważniejszego -> NIE BLUŹNIJ
a teraz to mniej ważne czyli temat
otóż morrek (podstawka) będzie niedługo (15 września) dostępny w ekstra klasyce za prawie 20 złociszy (jupi) przez co chyba znów mną zawładnie na ładne pare tygodni (stąd nie dziwcie się moją rzadszą obecnością na forum po 15 IX 04
a sama gierka zawsze była fajna :D a że ostatnio miałem dłuższą przerwę to grać się będzie genialnie :D
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja mialem problemy z przejsciem podstawowej. No cóż złodziej ktory zabija DragonUrha ? Qmpel zartowal sobie ze ja bym go okradl a nie zabil :) drugi raz nie chcialo mi sie meczyc.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

wiesz że po przeczytaniu twojego posta stwierdziłem że jeszcze nie grałem złodziejem ? ba prawie w ogóle nie kradłem, ale grałem już
wojownikiem używającym tylko magii
magiem nie używającym magii
normalnym magiem i normalnym wojem
ale i tak najfajniej grało mi się zawsze postacią stworzoną przez kogoś innego - na zasadzie dobierania najbardziej nie przydatnych umiejętności aby grało się ciężej - np. żadnych broni, pancerzy a umiejętności jak zaklinanie (u wojownika) to była codzienność :D ale ile trzeba się wtedy namęczyć nad niektórymi questami :D
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

:/ nie dzieki :) nie potrafilbym zagrac "lamagą" w morka.. to ponad moje sily i wytrzymalosc psychiczne :) a ci polecam zagrac zlodziejem :) i jesli kiedykolwiek uda ci sie dostac do Cammona to daj znac bo wedlug mnie jest to nie mozliwe. Pamietam jak moim zlodzieje wypowiedzialem wojne Cammona Tong :) poszedlem na plantace Dren i pokonalem przywodce tej gildii i szybko zwialem za pomoca teleportu do balmory zeby mnie jego goryle nie dopadły :) sam nie wierzylem ze mi sie to udalo ... zrobiles kiedys cos takiego??
ODPOWIEDZ