Sacred (dodatki również)

cRPG Corner
golonqa
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 09:48
Numer GG: 0

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: golonqa »

ja jako fan sacreda nie mogłem odpuścić, grę przeszedłem 4 razy tak więc wciąga mnie i to jak gra ma ciekawą (dość) fabułę dużo postaci ogromny świat kupę przedmiotów 6 klas do wyboru i najważniejsze nie tnie mi się, ogólnie jest cool :P [-]*


*reklama off
Emilox
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 5 listopada 2007, 21:08
Numer GG: 9219750

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Emilox »

Ja gram w Sacred z dodatkiem "plus" gra całkiem fajna, dużo przedmiotów i przeciwników, ale wkurzyło mnie to że grając mrocznym elfem na 29 poziomie walczyłem ze smokiem na 31lvl okolo pól godziny a poza tym to gra wciaga.
Wnuczka leciała jak szczała. Babka szczała jak leciała.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: starcu »

Co do Sacred'a mogę się wypowiedzieć bowiem w grę grałem ok. pół roku temu, ale grałem. Na początku wciąga niesamowicie, potem gdy postać jest już przepakowania (mówię tu o np. wojowniku który staje się mięśniakiem na sterydach jak i również o jakimś magu) gra staje się banalna, po prostu bohater pokonuje hordy przeciwników z palcem w nosie a gra ogranicza się tylko do tego. Po spędzeniu niezbyt długiego czasu nad rozwojem naszego herosa możemy cieszyć się już tylko z wykonanych misji i posuwającej się dalej fabuły. NPC pozostawiają wiele do życzenia, rozmawiać można z niektórymi, a kwestie dialogowe są dosyć ubogie także z dobraniem odpowiedniego zwrotu nie będzie miało kłopotów nawet dziecko. Ale są także plusy, w grze jest mnóstwo wszelakiego uzbrojenia. Od mieczy przez topory, maczugi i inne bajery. Gdy znudzi nas piesza wędrówka możemy w każdej chwili (pod warunkiem, że mamy odpowiednio dużo mamony i odpowiednie umiejętności) zasiąść na naszego nieustraszonego rumaka, na którym podróże stają się o wiele szybsze. Z tego co pamiętam to niestety z konia nie da się walczyć, a szkoda. No to tyle na temat Sacreda'a oczywiście z dodatkiem Plus. Ostatnio czytałem, ze zapowiedziana jest już druga część tej siekanki, osobiście jedynka podobała mi się średnio, ale na dwójkę czekam, bo to jedna z gier najlepiej udających Diablo.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Solarius Scorch »

Z konia da się walczyć jak najbardziej. Nie jest to jednak opcja zbyt zalecana, bo nie można używać większości akcji specjalnych.
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Dioskias »

Gra po prostu jest do Bani!!!!!! Strrraaaasznie nudzi :? :? :? :?
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: ulger »

A mi się podoba. Obok diabełka jedna z lepszych pozycji z gatunku hack&slash.
Obrazek
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: starcu »

Najlepsza, ponieważ h&s jest baaardzo mało a jak już wychodzą to na 75% są do banie, Sacred jeszcze jakoś pociągnie do pojawienia się Diablo III.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Solarius Scorch »

Chyba już o tym pisałem, ale moim zdaniem od Sacreda dużo lepszy jest Titan Quest. Walczy się tam przyjemniej, jest większe poczucie kontroli nad tym co postać robi, a poza tym TQ jest taki mniej... niemiecki. ;) (Przez niemieckość rozumiem tu solidną, lecz nie porywającą robotę, choć na ogół odnosi się to raczej do muzyki niż gier, w których Niemcy błyszczą.) A moim ulubionym h&s jest i tak Champions of Norrath, niestety tylko na PS2.
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: ulger »

Solarius Scorch pisze:Przez niemieckość rozumiem tu solidną, lecz nie porywającą robotę
Jeżeli chodzi o ewentualne słabości Sacred to moim zdaniem kuleje fabuła. Mamy tutaj do czynienia z syndromem pierwszej części "Dungeon Siege". Można przejść grę i nie pamiętać o czym ona była.
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Solarius Scorch »

ulger pisze:
Solarius Scorch pisze:Przez niemieckość rozumiem tu solidną, lecz nie porywającą robotę
Jeżeli chodzi o ewentualne słabości Sacred to moim zdaniem kuleje fabuła. Mamy tutaj do czynienia z syndromem pierwszej części "Dungeon Siege". Można przejść grę i nie pamiętać o czym ona była.
Fuj, nie wspominaj Dungeon Siege - drugą tak nudną grę trudno znaleźć! ;)

Co do fabuły to może i racja, choć ja nie doszedłem tak daleko, aby jakoś specjalnie się w nią wgłębić. Przede wszystkim, jak pisałem, zniechęciła nie sama walka - klikanie pozbawione jakichkolwiek elementów taktyki, w przeciwieństwie do nawet Diablo.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: starcu »

Zgadzam się z twierdzenie, że Sacred ma głupią fabułę, ale system walki-nawalnaki jest na tyle dobry, że gra przyciąga, przynajmniej na trochę.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: ulger »

Solarius Scorch pisze:zniechęciła nie sama walka - klikanie pozbawione jakichkolwiek elementów taktyki, w przeciwieństwie do nawet Diablo.
Szczerze mówiąc to tej taktyki w Diablo też za wiele nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Solarius Scorch »

ulger pisze:
Solarius Scorch pisze:zniechęciła nie sama walka - klikanie pozbawione jakichkolwiek elementów taktyki, w przeciwieństwie do nawet Diablo.
Szczerze mówiąc to tej taktyki w Diablo też za wiele nie ma.
A kto powiedział, że jest jej wiele? Ale więcej niż w Sacred. :)
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: ulger »

Solarius Scorch pisze:A kto powiedział, że jest jej wiele? Ale więcej niż w Sacred. :)
Ja tam nie widzę wiekszej różnicy między oboma tytułami (w każdym razie jeżeli chodzi o omawianą kwestię).
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: Solarius Scorch »

ulger pisze:
Solarius Scorch pisze:A kto powiedział, że jest jej wiele? Ale więcej niż w Sacred. :)
Ja tam nie widzę wiekszej różnicy między oboma tytułami (w każdym razie jeżeli chodzi o omawianą kwestię).
Bo i różnice są małe... Jednak system Diablo wciągał mnie bardziej i tyle.
ulger
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2008, 21:39
Numer GG: 0
Lokalizacja: R'lyeh

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: ulger »

Solarius Scorch pisze:Jednak system Diablo wciągał mnie bardziej i tyle.
Co kto lubi.
Obrazek
wojtek0829
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 14 czerwca 2009, 13:45
Numer GG: 10261479

Re: Sacred (dodatki również)

Post autor: wojtek0829 »

gra sacred jest bajerancka i kultowa grałem u kolegi w Diablo II ale tamto jest nudne i tyle a sacred jest super :mrgreen:
ODPOWIEDZ