Baldurs Gate Wrota Baldura

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Kiedyś jak będzie mi się nudzić (wakacje?) zainstaluje sobie oba baldury i nakładkę BG Trilogy (pozwala na przejście całości trylogii, nie zmieniając gry, na jednej mapie) i przejde całość. Takie mam mażenie. :D Miałem zamioar zrobić to standartowo, zrobiłem sobie fajne postacie, ale jak zainstalowałem nakładki zaczęło się tak chrzanić, że grać się nie dało. :/
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Falandar pisze: ...Chciałem jeszcze poruszyć taki temat... Podjął się ktoś gry w BG1/2 jedną postacią?
Ja niechwaląc się podjołem się tego zadania. I była to moja najdłuższa przygoda z crpg, i nie powiem, jedna ze wspanialszych. Obserwować zmianę bohatera ze słabego wychowanka Goriona, w potężnego syna pana mordu, coś wspaniałego. Dlatego jeśli macie czas( którego brakuje mi ostatnio na wszystko) zróbcie sobie wakacje na wybrzeżu mieczy.
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Dobre! Ale ja chyba nie umiałbym całej przygody rozegrać w osamotnieniu. Lubie te drużynne sprzeczki oraz Jana Jansena (część 2) i jego filozofie rzepy :D, nie wspominając o romansach...

Dużym plusem grania w pojedynke na pewno jest napakowana postać, a jaki level nabiłeś?
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Powiem tak...To jest już fanatyzm :D Co do poziomu to wyżej niż 22 (mnich? Nie pamietam), to raczej mieć nie można. Jedną osobą można grać, ale ma to kilka wad. Jak masz 2 dobre miecz i dwie super tarcze i jesteś wyszkolony w walce miecz+tarcza, to nie pozostaje Ci nic jak tylko używac jednej z tych broni, a jak grasz w wiecej niż jedną postacia to problem automatycznie się rozwiązuje. Zresztą, zawsze wolałem grać w grupie :D (Zbierzmy się do kupy, kupy nikt nie ruszy! :D)
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A jaki problem zmienic tarcze podczas walki? Sloty na miecze masz dwa (w przypadku trojklasowca, ktorym zwykle sie gra przy graniu solo).

I choc postac na poczatku jest slaba, to potem miazdzy wszystkich.
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Nieno o graniu soslo nawet myślałem, ale stwierdziłem, że zdecydowanie mi się nie chce :P Jak ktoś jest fanatykiem, to nich przejdzie całą sage Baldura solo czarodziejem, nie 2, czy 3 klasowcem, tylko zwykłym czarodziejem :P
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
herbata czarna
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 10:27

Pomocy!

Post autor: herbata czarna »

Dzień dobry. Mam problem. Dreptam po Wybrzeżu Mieczy BG1+TotSC+NTotSC i potrzebuję zwykłej torby przechowywania (jaki ma kod przedmiotu lub gdzie ją kupić?), (została podobno usunięta przez Mistrza Aurelinusa), która zapobiegnie zmarnowaniu się wielu dóbr (można je przerobić na GP, jakże przydatnych przy większych zakupach) lub pozwoli na oszczędzenie czasu. Podobno można było wykonywać przy jej pomocy przekręty na zakupach (to miał być powód jej usnięcia), ale jak ktoś chce uczciwie zdobyte szpargały sprzedawać... W książkach P. R.A. Salvatore przedmioty pozawymiarowe istniały. Proszę o pomoc. :cry:
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Jezeli Aurelius ja usunal, tzn ze jej nie ma. To byl przedmiot dodany z BG2, gdyz AFAIK nie bylo jej w orginalnym BG1
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Falandar pisze: ... nie wspominając o romansach...

Dużym plusem grania w pojedynke na pewno jest napakowana postać, a jaki level nabiłeś?
Tu się ważą losy Wybrzeż Mieczy, a ten kręci na boku z jakąś elfką :!: :!: No ale w końcu po tylu latach celibatu w Candelkeep, można czegoś chcieć od życia. A jeśli pytasz o poziom to był chyba trzydziesty któryś. Chce tylko dodać że mimo wszystko wolę gre z drużyną w skład której wchodzą(BGIITB):
:arrow: Aerie
:arrow: Sarevok
:arrow: Jaheira
:arrow: Anomen
:arrow: Yoshimo (ile się nalatąłem w BGII żeby go wszkrzesić po rozrubie w Czarowięzach, ale dostałem za to całe... dwieście tysięci punktów doświadczenia. Warto czasem ukatrupić swego kumpla :!: )
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Jezeli gracz zabil Yoshimo w Czarowiezach to nie mozna go wskrzesic. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Jak to zrobiles?
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Craw pisze:Jezeli gracz zabil Yoshimo w Czarowiezach to nie mozna go wskrzesic. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Jak to zrobiles?

jak, ano tak że:
Po ubiciu zdrajcy zabieramy jego serce i wozimy się z nim przez cały podmrok. Dopiero gdy z niego wyjdziemy, kierujemy nasze kroki do świątyni Ilmantera na Promenadzie Waukeen. Dajemy Kapłanowi serducho i mamy skośnookiego złodzieja znów w drużynie. Proste 8)

Sabrae Xoraim pisze: Jak ktoś jest fanatykiem, to nich przejdzie całą sage Baldura solo czarodziejem, nie 2, czy 3 klasowcem, tylko zwykłym czarodziejem :P
Chciałeś powiedzieć masochistą:!: dla mnie bycie magiem w drużynie wojowników to już mały problem, a co dopiero samemu latać po i majtac rękoma. Ja grę zawsze przechodziłem wojownikiem lub złodziejem, i wcale nie było łatwo.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Raven pisze: Dajemy Kapłanowi serducho i mamy skośnookiego złodzieja znów w drużynie. Proste
:shock: Jakim cudem Ci go wskrzesił?!?! Ja zawsze otrzymywałem 200 000 punktów doświadczenia i już :shock:
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Mam puste miejsce dla członka drużyny, idę do kapłana daję serce, ten uwalnia jego duszę z pod czaru Irenicusa i wskrzesza go.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Trzeba bedzie wyprobowac ;) Ale to dopiero jak zaczne grac od nowa.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ciekawa opcja, właśnie jestem w podmroku i mam jego serce. Fajosko, będzie znowu ze mną!
Ech te jego pułapki <rozmarzenie>
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Gość

Post autor: Gość »

Dokładnie. Według mnie Yoshimo jest najlepszym złodziejem w grze. Dzięki jego wspaniałym pułapkom, moja ekipa żyła bardzo długo i szczęśliwie.
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Mam wątpliwości czy przypadkiem najlepszym złodziejem nie jestem Ja, ale zostawmy tę dyskusję. Yoshimo jest na tyle dobry że warto go wskrzesić, jednak najlępszą postacią w całej grze jest moim zdaniem Sarevok, ten to potrafi skopać tyłek :D
ODPOWIEDZ