Baldurs Gate Wrota Baldura

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

starcu pisze:Mnie cały czas ciekawi czy BG sprofanują tak samo jak Fallouta.
Póki co na całe szczęście nikt nie mówił o reanimacji Baldura. W sumie o czym miał by opowiadać "Baldur's Gate 3"??
Cała historia związana z dziećmi Boga Śmierci została zakończona w Tronie Bhaala. Nie przeżył żaden jego potomek oprócz Imoen i głównego bohatera, którego zresztą przyszłość została nam opisana w filmiku końcowym "Tronu". Gdyby BG 3 powstał jego fabuła musiała by kręcić się wokół czego innego, a gdyby tak było to to nie był by już Baldur :)

Jako ciekawostkę, na koniec mojej wypowiedzi, powiem, że twórcy Neverwinter Nights w początkowych fazach produkcji tej gry mieli zamiar ochrzcić ją mianem "Baldur's Gate 3"...
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Adamir »

Mnie cały czas ciekawi czy BG sprofanują tak samo jak Fallouta.
Kiedyś na pewno, BG to marka, z której można wycisnąc jeszcze kupę forsy. Niestety...
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Boromir10
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:54
Numer GG: 12499662

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Boromir10 »

Mam problem , chcę zagrać z kumplem w BG 2 przez internet i nie mogę. Co mam zrobić by mogło nas połączyć?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Pita »

Adamir pisze:
Mnie cały czas ciekawi czy BG sprofanują tak samo jak Fallouta.
Kiedyś na pewno, BG to marka, z której można wycisnąc jeszcze kupę forsy. Niestety...
Nie bardzo, świetny Baldurs Gate Dark Alliance 2 sprzedał się za słabo, żeby kontynuować tego spin-offa. Jedyne co wydaje mi sie sposobne, to to że po konwersji Mass Effect na DSa, Bioware może skonwersowac Baldury na handhledy - o ile pozyska licencje.
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Azrael »

Nie bardzo, świetny Baldurs Gate Dark Alliance 2 sprzedał się za słabo, żeby kontynuować tego spin-offa.
No nie wiem... wystarczy, że zrobią RPG w świecie DnD, nazwą to Baldurs Gatem, a ludzie (mimo iż ciemnota ludzka spada[mam nadzieję]) kupią... nawet jeśli gra będzie przeciętna.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tibo
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:01
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Tibo »

No nie wiem... wystarczy, że zrobią RPG w świecie DnD, nazwą to Baldurs Gatem, a ludzie (mimo iż ciemnota ludzka spada[mam nadzieję]) kupią... nawet jeśli gra będzie przeciętna.
Wątpię żeby ludzie kupili Baldura tylko dla tytuł ponieważ:
1.Baldur's Gate nie jest tak popularną grą jak np:Diablo lub Counter Strike.
2.Tytuł to nie wszytko jeżeli gra była by przeciętna to by nie odniosła takiego sukcesu.

Po za tym historia dzieci bhaala definitywnie się zakończyła.

A co do Fallouta to nie zdziwię się jak Bethesda ogłosi prace na FO4
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Azrael »

1.Baldur's Gate nie jest tak popularną grą jak np:Diablo lub Counter Strike.
Ręka do góry, kot nie grał w Baldurs Gate'a? Kto nie uważa BG za jedną z najlepszych gier?
2.Tytuł to nie wszytko jeżeli gra była by przeciętna to by nie odniosła takiego sukcesu.
Kto twierdził, że tytuł to wszytko? Oczywiście, że to nie wszystko, ale jest znaczny, a więc lepiej zrobić grę w uniwersum DnD o nazwie np. "Baldurs Gate: Begin" niż "Zamek Zła". Dodatkowo Fallout3 wcale nie będzie przeciętną grą - będzie świetną, co nie zmienia faktu iż ze swym poprzednikiem dzieli chyba tylko universum.
Po za tym historia dzieci bhaala definitywnie się zakończyła
A historia Diablo nie mogła zakończyć się na jedynce? A Gothic nie powinien zakończyć się na jedynce? Zawsze gdzieś coś można upchnąć, poza tym istnieje takie pojęcie jak "Spinoff".
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tibo
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:01
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Tibo »

Ręka do góry, kot nie grał w Baldurs Gate'a? Kto nie uważa BG za jedną z najlepszych gier?
Hehe dla fanów gier cRPG Baldur jest znany i lubiany ale dla przeciętnego gracza już nie koniecznie np:U mnie w klasie w Baldura grały 2 osoby (Ja i mój brat) a o Diablo słyszeli wszyscy nawet dziewczyny :smile:
A historia Diablo nie mogła zakończyć się na jedynce?
Historia Diablo mogła zakończyć się na 1 ale nie musiała ale to już inna bajka
A Gothic nie powinien zakończyć się na jedynce
Nie wiem nie grałem w Gothica (wiem,wiem teraz zlinczują mnie wszyscy fani tej serii ; p)
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Perzyn »

Baldur raczej nie doczeka się części 3. Nawet nie dlatego, że historia czy coś w tym stylu. Po prostu na chwilę obecną znacznie bardziej rozpoznawalną marką w dziedzinie D&D jest Neverwinter Nights i prędzej on się doczeka kontynuacji niż saga dzieci Bhaala.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Azrael »

Hehe dla fanów gier cRPG Baldur jest znany i lubiany ale dla przeciętnego gracza już nie koniecznie np:U mnie w klasie w Baldura grały 2 osoby (Ja i mój brat) a o Diablo słyszeli wszyscy nawet dziewczyny
W dzisiejszych czasach gry nie są już w tak dużej mierze robione dla nastolatków... Pita twierdzi więc (twierdził?), że statystyczny gracz ma 30 lat. No i zacytuję pewną dość znaną w Polsce redakcję "BG pląsuje się w pierwszej dziesiątce wielu rankingów na najlepsze gry PC w historii". Moim zdaniem zasłużenie stoi wyżej niż np. taki Crysiss.

Chociaż po zastanowieniu stwierdzam iż DnD w TPP to nie najlepszy pomysł... ale z otwartymi ramionami przywitałbym remake Baldurs Gate'a tzn. starego, lecz z lepszą grafiką, animacją i może jakąś dodatkową mapą... mogło by być miodzio.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Septimus Helmheid »

Chyba potrzebuje pomocy...
Przechodze rozdzial 7 pierwszego Baldura. Mialem pojsc do palacu ksiazecego i uratowac dwojke ksiazat. Ale tym razem obralem sobie inna taktyke niz kiedykolwiek wczesniej: wprowadzilem druzyne do wielkiej sali bocznymi drzwiami, z dala od ksiazat ktorzy automatycznie rozpoczynaja rozmowe gdy sie ich zaczepi. Zrobilem to zeby rzucic zauroczenia na szesciu szlachcicow - sobowtorniakow ktorzy zaatakowaliby ksiazat po tej automatycznej rozmowie. Zauroczenia zadzialaly, szlachcicom kazalem sie nawzajem pozabijac, i nie moge teraz nic zrobic. Gdy poprzednio gralem w BG, najpierw przeszedlem przez konwersacje, a potem wytluklem sobowtorniakow gdy juz zaatakowali ksiazat. Po tym stojacy w kacie Sarevok zaczal nastepna rozmowe. Ale teraz, mimo ze szlachcicow zabilem, nie moge porozmawiac z Sarevokiem ani zadnym z ksiazat. Probowalem zabic Sarevoka, ale po chwili pojawil sie mag ktory rzucil slup ognia na mojego bohatera zabijajac go na miejscu. A na dodatek po zabiciu szlachcicow zrobilem auto save i nie moge sie wrocic. Chyba nie musze grac od nowa?
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Tibo
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:01
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Tibo »

Jak masz Windowsa XP to cofnij system może przywróci poprzedni auto save
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Perzyn »

A nie masz jakiś w miarę bliskich zapisów np. przed wejściem do pałacu? Ja wiem, że granie X minut/godzin gry jeszcze raz to kupa, ale innego wyjścia nie ma.

A czemu tak się stało? Bo zrobiłeś coś czego nie przewidzieli twórcy. Masz ratować przed zamachem a nie go udaremniać.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

Azrael pisze:ale z otwartymi ramionami przywitałbym remake Baldurs Gate'a tzn. starego, lecz z lepszą grafiką, animacją i może jakąś dodatkową mapą... mogło by być miodzio.
Czy ja wiem? Gracze pokochali Baldur's Gate takim jakim był w dniu premiery, czyli z całą tą (według mnie nadal całkiem niezłą) grafiką 2D i innymi rzeczami z tego tytułu wynikającymi. News o oficjalnym remake'u z pewnością byłby tak samo "miło" przyjęty jak wiadomość o pracach nad F 3.

Jeśli jesteś tak bardzo rządny remake'u BG to poszukaj w modach do Neverwinterów :smile: Jacyś zapaleńcy z Niemiec stworzyli remake Icewind Dale więc może istnieje również jakaś neverwinterowska wersja Baldura! ;)
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Craw »

Z tego co sie orientuje, to ktos robil baldurowy mod do NWN2 :)


Nie wiem po co wypuszczac remake'a gry, ktora nie jest jakas arcytrudna do zdobycia, tym bardziej, ze scena Baldurowa nadal ma sie calkiem dobrze (choc nie tak, jak miala sie jakies 3-4 lata temu).
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

Oto link dla osób spragnionych nowego wcielenia Wrót Baldura.
Tutaj znajdziecie inne modyfikacje do neverwinterów związane z BG (w wyszukiwarce wystarczy wpisać baldur).
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: BAZYL »

Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ