Baldurs Gate Wrota Baldura

cRPG Corner
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Tak, albo byłby jednym z bogów...który zostałby stroncony...Albo jeszcze lepiej...wydarzenia po BGII, kolejny wiek, gdy bogowie schodza na ziemie....i ożwywiają kogoś, a my tym kimś jesteśmy...Jakos nie mam dzisiaj głowy do fabuły gier...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Belath_Nunescu pisze:Tak, albo byłby jednym z bogów...który zostałby stroncony...Albo jeszcze lepiej...wydarzenia po BGII, kolejny wiek, gdy bogowie schodza na ziemie....i ożwywiają kogoś, a my tym kimś jesteśmy...Jakos nie mam dzisiaj głowy do fabuły gier...
Po BG II jeśli rozgrywałeś dodatek Tron Bhaala stawałeś przed wyborem - wyrzeknięcie się mocy i pozostanie śmiertelnikiem, albo zostanie bogiem. Dlatego jeśli bogowie by schodzili na ziemie, to Ty także wraz z swoim dziedzictwem Bhaala. Co prawda - bardzo ciekawy pomysł.
Thaevis
Marynarz
Marynarz
Posty: 302
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 09:31
Lokalizacja: Chorzów City Crew
Kontakt:

Post autor: Thaevis »

Kurczę żałuje że nie mam dodatku :( ale nie jest za późno bo słyszałem że pojawił się wraz z podstawką w extraklasyce za 20 (sic!) złotych :)
więc niedługo zostane zczęśliwym posiadaczem :D, a jedyne informacje jakie posiadam o dodatku to to że pojawia się tam Sarevok :)

PS: BLACKSouL co się dzieje po tym jak zostajesz Bogiem ?
"Jeśli słowa wypowiada się z należytą pasją, a bogowie akurat się nudzą, bywa, że cały wszechświat przeformatowuje się wokół owych słów. Słowa zawsze miały moc odmieniania świata."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Thaevis pisze:Kurczę żałuje że nie mam dodatku :( ale nie jest za późno bo słyszałem że pojawił się wraz z podstawką w extraklasyce za 20 (sic!) złotych :)
więc niedługo zostane zczęśliwym posiadaczem :D, a jedyne informacje jakie posiadam o dodatku to to że pojawia się tam Sarevok :)

PS: BLACKSouL co się dzieje po tym jak zostajesz Bogiem ?
Ja właśnie kupiłem ekstraklasykę.

Co się dzieje po staniu się bogiem? Koniec gry i piękne outro, ale to przybliżę lekko.

Ja zostałem złym bogiem. Outro było, że przez kolejne lata świat był nękany przez boga mordu, itp. Stałem się przekleństwem dla wszystkich, itd. Ale ciekawe było outro mówiące o losach twoich współtowarzyszy, np. Viconia uratowała czy coś tam zrobiła dobrego dla elfów i została przyjęta pośród nich, Edwin został przywódcą czerwonych magów, Sarevok wyrzuszył gdzieś na jakąś wojnę chyba, itp. Obecnie gram dobrą postacią, bo chcę poznać zakończenie jako dobry bóg.
Thaevis
Marynarz
Marynarz
Posty: 302
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 09:31
Lokalizacja: Chorzów City Crew
Kontakt:

Post autor: Thaevis »

:) to bardzo fajne :) uwielbiam takie gry ( ukłon w stronę twórców BG)
które same motywują gracza do kilkakrotnego przechodzenia gry :)
"Jeśli słowa wypowiada się z należytą pasją, a bogowie akurat się nudzą, bywa, że cały wszechświat przeformatowuje się wokół owych słów. Słowa zawsze miały moc odmieniania świata."
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Tron Bhaala to stanowczo najlepsza część seri, na tyle długa by warto było kupić i natyle krótka by nie zanudzić, szkoda tylko, że są jedynie trzy outra a jeśli zaczynamy postacią stworzoną w Tb to dostajemy dosyć kiepski ekwipunek (w porównaniu do tego co mamy po przejściu cieni Ammn).
De gustibus non est disputandum, no nie?
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

BLACKSouL pisze:Obecnie gram dobrą postacią, bo chcę poznać zakończenie jako dobry bóg.
Nic się nie stanie. :D Zakończenie jest dokładnie identyczne. Nie ważne jaką grasz postacią, zawsze zostajesz złym bogiem :? To chyba wpływ krwii Baala. :D
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Nom, ja gralem dobra postacia i zostalem dobrym bogiem, a nie zlym :].
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

fds pisze:
BLACKSouL pisze:Obecnie gram dobrą postacią, bo chcę poznać zakończenie jako dobry bóg.
Nic się nie stanie. :D Zakończenie jest dokładnie identyczne. Nie ważne jaką grasz postacią, zawsze zostajesz złym bogiem :? To chyba wpływ krwii Baala. :D
Ufffff. Dzięki że mi powiedziałeś :wink:. Dobra to idę sobie kupić w Ekstraklasyce Fallouta 1 i 2. W jedynkę nigdy nie grałem...
Tron Bhaala to stanowczo najlepsza część seri, na tyle długa by warto było kupić i natyle krótka by nie zanudzić, szkoda tylko, że są jedynie trzy outra a jeśli zaczynamy postacią stworzoną w Tb to dostajemy dosyć kiepski ekwipunek (w porównaniu do tego co mamy po przejściu cieni Ammn).
Podpisuję się pod tym.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ja również grając dobrą postacią, zostałem dobrym bogiem, zbawcą światów itp. więc jednak pewna różnica jest :P Epilogi dla poszczególnych postaci z dróżyny też mogą się nieco różnić, w zależności od tego jak graliśmy...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:40 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

MAd Phantom pisze:
Ja również grając dobrą postacią, zostałem dobrym bogiem, zbawcą światów itp. więc jednak pewna różnica jest :P Epilogi dla poszczególnych postaci z dróżyny też mogą się nieco różnić, w zależności od tego jak graliśmy...
Cholera! A ja przeszedłem bydlaka trzy razy. Dwa razy dobrą postacią i raz złą i za każdym razem miałem to samo zakończenie :shock: Coś tu jest nie tak :D. Chyba mam jakąś kulawą wersję. Najgorsze, że orginalna. Jakby to był pirat to mógłbym zwalić, że coś naknocili, a tak? Tyle że ja mam polską wersję. Dodatku w angielskiej nie przeszedłem. Już wtedy dorwałem polską i mnie się nie chciało.
A co do epilogów postaci, to różniły się tylko gdy wybierałem zostanie śmiertelnikiem czy bogiem. Jedynym wyjątkiem były ewentualne romanse np z Viconią. I też nie ważne kim grałem, zawsze jak zostawałem śmiertelnikiem to byłem dobrym i szlachetnym.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

fds pisze:
MAd Phantom pisze:
Ja również grając dobrą postacią, zostałem dobrym bogiem, zbawcą światów itp. więc jednak pewna różnica jest :P Epilogi dla poszczególnych postaci z dróżyny też mogą się nieco różnić, w zależności od tego jak graliśmy...
Cholera! A ja przeszedłem bydlaka trzy razy. Dwa razy dobrą postacią i raz złą i za każdym razem miałem to samo zakończenie :shock: Coś tu jest nie tak :D. Chyba mam jakąś kulawą wersję. Najgorsze, że orginalna. Jakby to był pirat to mógłbym zwalić, że coś naknocili, a tak? Tyle że ja mam polską wersję. Dodatku w angielskiej nie przeszedłem. Już wtedy dorwałem polską i mnie się nie chciało.
A co do epilogów postaci, to różniły się tylko gdy wybierałem zostanie śmiertelnikiem czy bogiem. Jedynym wyjątkiem były ewentualne romanse np z Viconią. I też nie ważne kim grałem, zawsze jak zostawałem śmiertelnikiem to byłem dobrym i szlachetnym.
No bo źle dialogi robiłeś - gdy jesteś w swoim kieszonkowym planie rozmawiasz z taką Devą i w zależności od rozmów z nią na końcu jesteś złym lub dobrym bogiem.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Tyle ze wtedy to juz by nie bylo BG, tylko jakis inny cRPG.
Co do reaktywacji BG, to jestem przeciw. Trylogia sie zakonczyla a ja mam bardzo mile wspomnienia z nia zwiazane. Nowy BG moglby to wszystko popsuc
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Zakończyła się. Ale przyniosła zyski. Dlatego zostanie zbeszczeszczona. Niestety.
Har Har Har
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Wiecie co? A jakby nazwali kolejną cześć BG jakimś innym tytułem...? To Baldur pozostałby nie zepsuty, a nóż by im coś ciekawego wyszło? :D
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Mam pytanie, a raczej prośbę o przypomnienie... Na samym początku gry w BGII : Cienie Amn, jak już da sie golemowi kamień aktywacyjny, to potem przechodzi sie przez bibliotekę i jest taka komnata z krasnoludami. Właśnie, są tam takie drzwi gdzie trzeba umieścić bodajże jakiś posążek ( o ile pamiętam to był to jakiś ptak czy cuś). Jeśli mi kto przypomni będę wielce zobowiązany :D
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Zeby otworzyć te drzwi trzeba mieć posążek ducha powietrza czy jakoś tak. Jest on chyba w komnatach Irenicusa. Po otwarciu drzwi posążek znika.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ODPOWIEDZ