Baldurs Gate Wrota Baldura

cRPG Corner
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Craw »

Hehe, a ja bym chciał, żeby była to osobna historia, ale np można było spotkać bohaterów BG - nie jako przyłączalnych NPC, ale np penetrujących kopalnie Nashkeel :)
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Perzyn »

Nivellen, ja mam odnośnie zapodanego przez ciebie niusa jedno zdanie tylko.
Dodano: 2007-09-24
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

Ups.. Sorry, rano nie zwróciłem uwagi na datę :oops:

Podsumowując moje wypociny: prequelom mówię TAK, ale grom, które miały by zaczynać się w miejscu zakończenia Tronu mówię stanowcze NIE (no chyba, że fabuła była by tak poprowadzona, że nie można by się było niczego czepić). Chociaż czy ktoś mnie posłucha?? Wątpię... :(

Ale jeśli to jednak byłby prequel to ciekawie było by spotkać Bhaala, który łazi od wioski do wioski i podrywa tyle dziewczyn ile zdoła na tą jedną jedyną noc :smile:
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Rudzia
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 12:09
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Rudzia »

Nivellen pisze:

Ale jeśli to jednak byłby prequel to ciekawie było by spotkać Bhaala, który łazi od wioski do wioski i podrywa tyle dziewczyn ile zdoła na tą jedną jedyną noc :smile:
A właśnie miałam spytać, jak sobie wyobrażacie prequel do BG...

Wiecie, słyszałam, że jeśli BG III wyjdzie, to w trójwymiarze. To dopiero srom! Słyszałam też pogłoski, jakoby miały od nowa ukazać się 1 i 2, tylko 3D. Ile w tym prawdy?
Jeżeli w puszczy padnie chociaż jedno drzewo, zabiję łajdaka, który to sprawi.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Perzyn »

To od tylca:

Remake Baldur's Gate i Baldur's Gate 2: Shadows of Amn. Nie wierzę w to. To się nie zwróci, to wciąż są świetne gry, ale nie przystają do dzisiejszych standardów rozgrywki. Kto zna i lubi ten i tak zna i lubi i ma a kto nie zna ten się też na nową wersję nie skusi. Jeśli już to upatrywałbym nadziei dla miłośników tej opcji w modach do Neverwinter Nights 2.

Baldur's Gate 3 w 3D. Jestem sceptycznie nastawiony do idei części trzeciej i twierdzę, że w ogóle jej nie będzie. Ale jeśli jednak to oczywiście w 3D, najpewniej na zmodyfikowanym Aurora Engine albo na jego następcy. Wybacz Rudzia, ale dziś nikt poza garstką takich dziwolągów jak my nie kupi gry na Infinity Engine a już nawet ja nie dam 100zeta za grę, która wygląda jak 1998. Zresztą Baldur w trójwymiarze to jeszcze nie bluźnierstwo. Deus Ex z widokiem izometrycznym - to byłoby bluźnierstwo.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Azrael »

Diablo III i Sacred nie wyglądają staro, a BG wcale nie musiałby być w 2d, wystarczy widok izomteryczny.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Perzyn »

Azrael pisze:Diablo III i Sacred nie wyglądają staro, a BG wcale nie musiałby być w 2d, wystarczy widok izomteryczny.
Ano nie wyglądają. Tylko, że Rudzia stwierdziła, że BG3 w 3d to byłby srom. A jak nie 3d to sprite'y, których bym już raczej we współczesnej grze nie zdzierżył.

Co do izometrii - podejrzewam raczej swobodną kamerę w stylu NVN2
Kim
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 7 grudnia 2008, 18:46
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Kim »

ma wyjsc Baldurs Gate 3! jak ktos by nie wiedzial
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

Dzięki za informację. Normalnie do teraz bym tego nie wiedział gdyby nie Twój rzeczowy post na ten temat...

Ciekawe komu konkretnie Atari powierzy pracę nad BG3? Pewnie padnie na Obsidian. Trochę tej ekipy nie trawię, szczególnie po tym jak pocięli KotOR'a 2 :? ale może podołają zadaniu. NWN 2 pod względem fabularnym zrobili ciekawszego niż BioWare wykonał jedynkę więc może i tu coś z tego będzie ;) Z niecierpliwością czekam na przecieki na temat fabuły...
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Pita »

KOTORA 2 pocieli bo wydawca naciskal, wiec prosze mi bez insynuacji <foch>
Har Har Har
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Nivellen »

No może, ale nie zmienia to faktu, że jak przechodzę samą końcówkę dwójki to aż mnie skręca kiedy widzę tyle nie dokończonych i chamsko urwanych wątków :?
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Dito
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 1 marca 2008, 22:11
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Dito »

Panowie, jest sprawa.

Gram w BG na silniku BG2, bez (narazie) żadnych dodatkowych modów, jednakże już od początku miałem możliwość iść do Kniej Outlisko bez konieczności rozmowy z Tazokiem w obozie bandytów. I tak najpierw zalałem kopalnie i wytępiłem wszystkich z Żelaznego tronu, potem byłem w obozie bandytów i gadałem z Tazokiem, a teraz nie mogę się dostac do wrót baldura :|. Gra najwyraźniej nie zakodowała tego ze już "po" Tronie. Jest jakieś wyjście z tego problemu?
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Craw »

Z tego co pamietam, to zeby wejsc do Wrot Baldura musisz isc do jednej z lokacji (nie pamietam ktorej) i z niej przejsc do mostu.
Lotarius
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 grudnia 2008, 12:11
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Lotarius »

HeHe za własnie dzis mam dostac Sage BG. Kurier na 16 ma przyjechac:D Wiec czekam. Jak przetestuje to powiem czy mi sie podobalo. Klasyk to klasyk, kiedys musialem zagrac:D
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sihamaah »

Też sobie zamówiłem sagę i szczerze mnie znudziło... Już wyrosłem z takich baśni, ech... Planescape i Fallouty mi się znacznie bardziej podobały za to, może dlatego, że dużo dojrzalsza tematyka.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sirion »

Ja kupiłem sagę jakiś czas temu. I muszę przyznać, że pomimo swych lat wciąż wciąga! :smile: Wystarczy przymknąć oko (albo lepiej oba ;) ) na grafikę 1. Bo fabuła jest według mnie o wiele lepsza niż w falloucie, a towarzysze o wiele ciekawsi i posiadają własne historie (co wpływa na questy i reakcje otoczenia) :D
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Lotarius
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 grudnia 2008, 12:11
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Lotarius »

uffff doszlo o 16 ale dopiero teraz odpisuje bo oderwalem sie od gry:D Jest super!!! a na grafe nie zwracam uwagi, fajnie sie gra, lokacje zajefajnie wygladaja:D
ODPOWIEDZ