Baldurs Gate Wrota Baldura

cRPG Corner
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sihamaah »

Właśnie przy instalacji BG2 zauważyłem, że CoB tłumaczył moda Tourtured Souls :D Z opisu wynika, że jest bardzo ciekawy, zobaczymy, jak się sprawdzi.

A tak w ogóle postanowiłem dać BG2 drugie podejście, bo wcześniej niezbyt szło, teraz czuję po prostu czuję, że będzie lepiej :)

EDIT: Kurde, jakieś ERRORy :| Przy (chyba dialogach) Aerie. To pewnie przez instalację modu zwiększających interaktywność postaci...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Szyszus
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 18:07
Numer GG: 2644564

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Szyszus »

Witam

Dziś z kolegą postanowiłem pograć w BG 2 przez neta ale gdy chce się do niego podłączyć albo zrobić serwer nagle ekran staje się cały czarny i gra się zacina.Wie ktoś co zrobić żebyśmy sobie pograli?
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Blue Spirit »

kupiłem Baldura II, ale ni cholery, nie mogę się w niego wciągnąć. Zaczynam grę, dochodzę do pewnego momentu, wyłączam i już nie wracam. Gra toczy się chyba w zbyt wolnym tempie...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sihamaah »

Nesquel, mam to samo :( Nudzi mnie po prostu no.

Szysus: zainstalujcie sobie obaj Hamachi, może to coś da.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sirion »

Ja kupiłem sagę Baldura jakieś półtora roku temu. I postanowiłem przejść ją od początku od "jedyneczki". I muszę powiedzieć, że na początku było naprawdę trudno. Wiadomo gra odstrasza grafiką, walki jak na nasze czasy mało ciekawe (tak naprawdę tylko "klik" myszką na przeciwnika, czasem skill albo jakaś mikstura), ale coś mnie trzymało do końca i wytrwałem do wreszcie do śmierci Sarevok'a. I muszę powiedzieć, że do dwójki usiadłem z naprawdę wielką ulgą (nawet sobie nie wyobrażacie jak piękną pod względem wizualnym może się ona wydawać po spędzeniu kilkudziesięciu godzin nad jedynką :P ). To może dlatego gra wydała mi się fascynująca... Alę wątpię :P Przede wszystkim to jest najlepszy RPG w jakiego grałem. Rozbudowany świat, masa sprzętu, spory oddział towarzyszy i ogromna liczba questów :D Do tego świetne opcje dialogowe z towarzyszami (warto poczytać i poznać historie każdego z nich). Dla mnie jedynym nudnym i mozolnym rozdziałem jest ten 1, w lochach, ale to jest przecież coś na kształt wprowadzenia i nie ma tu zbyt wiele okazji do wykazania się. Jednak potem gra naprawdę potrafi już pochłonąć bez reszty ;)
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sihamaah »

Dla mnie jedynym nudnym i mozolnym rozdziałem jest ten 1, w lochach
Instalujesz Dungeon Be Gone! i po problemie :D
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Sirion »

Sihamaah pisze:
Dla mnie jedynym nudnym i mozolnym rozdziałem jest ten 1, w lochach
Instalujesz Dungeon Be Gone! i po problemie :D
Próbowałem i tego, ale miałem jednak poczucie, że mimo wszystko odebrałem sobie część zabawy. Tak jakbym grał na kodach :? Dlatego wolę się pomęczyć trochę :P
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Madagaskar
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2009, 19:01
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Madagaskar »

Ja długo się przekonywałem do BG2, w końcu zacząłem i przez kilka dni nie mogłem się oderwać. W pewnym momencie stwierdziłem "Ok, zrobię wszystkie questy, które mam w dzienniku i daję te 15.000 złodziejom by posunąć główny wątek do przodu", ale ciągle ktoś mi daje nowe questy i mnie to drażni, zwłaszcza że dziennik jest strasznie słabo wykonany.
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: evilmg »

Drażni Cię to, że jest wiele zadań? :shock: Kto ci każe je wszystkie robić, zawsze możesz kazać npc'owi iść do diabła!
Madagaskar
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2009, 19:01
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Madagaskar »

Ale jak gram za pierwszym razem, to chcę zrobić wszystkie questy, a już teraz dziennik się zjebanie przegląda, a co dopiero jak mi się kilkanaście kolejnych wpisów z główną fabułą doda.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Ardel »

Problem to jest z dziennikiem w BG I czy Icewindale, a nie w BG II. Tam dziennik jest pogrupowany ślicznie. Wykonasz zadanie i przenosi się do innej rubryczki. Miodzik
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Craw »

Właśnie ukończyłem Tron Baala, co oznacza, że ukończyłem całą trylogię po raz pierwszy w życiu :D (tzn grałem tą samą postacią od części pierwszej aż do samego końca). A wszystko w ramach Baldur's Gate Trilogy - wyczesanego moda :] I muszę przyznać, że moja postać to był niezły paker na samym końcu - wojownik/kapłan rasy półelf, 17 siły, 18 zręczności, 15 kondychy, 13 inteligencji, 21 mądrości i 18 charyzmy :D Dwa młoty i heja banana :D Generalnie wypasik. A i Korgan z Mazzy ładnie kosili. Haer'dalis niestety gdzieś od końcówki Cieni stał się praktycznie nieprzydatny, za to Imoen radziła sobie całkiem nieźle. No i Sarevok, którym zastąpiłem Nalię - tu w odmianie egzotycznej, bo zdualowany na złodzieja. Szkoda tylko, że zdążyłem mu dać tylko jedną zdolność specjalną przed walką ostateczną.

Zresztą, był to też drugi raz, jak skończyłem Tron Baala i muszę przyznać, że teraz o wiele bardziej doceniam ten dodatek, niż te n lat temu. Bo choć fabularnie nie jest aż tak dobry jak Cienie Amn, nie mówiąc już o rozbudowaniu czy ograniczeniu się w rąbance, nie mniej samo odgrywanie charakteru postaci zostało tu rozwiązane o wiele lepiej, niż w poprzednich częściach. W końcu opłaca się być złym! W końcu jest wyraźne rozgraniczenie! O to właśnie chodzi w RPG!

Tak czy inaczej, bawiłem się świetnie. Może teraz w końcu skończę Icewinda :D
Zell
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 23:22
Numer GG: 0
Lokalizacja: Sulechów

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Zell »

@up
mi niestety nieudalo sie ukonczyc trylogii ; (

a tak pozatym swietna gierka i warto w nia zagrac niezaleznie od wieku xD
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Ragnar »

Powiem tak - może Baldurs Gate jest trudny. Może nie ma takiego tempa jak obecne cRPG. Może grafika jest stara jak świat ("eksperymentalna rozdzielczość 700x1000" dla "posiadaczy najmocniejszego sprzętu na rynku"). ALE CO Z TEGO!!! Ta gra po prostu wciąga. Bo klimatu jest w niej więcej niż w reszcie RPG Biowaru razem wziętych. Bo czuje się uczestnictwo w naprawdę epickiej przygodzie. Bo braki w grafice nadrabia wyobraźnia gracza...
Bo to jest KLASYK RPG. Ot co!
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: evilmg »

Jaka brzydka grafika? Jak cos nie jest 3d to jeszcze nie znaczy, ze jest brzydkie! To tak jakbys powiedzial, ze zdjecie jest brzydkie bo nie mozesz pomacac sobie dziewczyny, ktora zostala na nim uwieczniona...
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Ragnar »

A czy ja mówię że brzydka? Jest nienowa, to fakt. Ale dzięki temu ten charakterystyczny smaczek. Ogółem do grafiki BG nic nie mam. Chodziło mi o to że wielu ludzi ocenia gry po grafice i to do nich było to adresowane. I ani razu nie nazwałem grafiki BG brzydką - mam ogromny szacunek do tej gry i W ŻYCIU bym tak nie powiedział.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Baldurs Gate Wrota Baldura

Post autor: Septimus Helmheid »

Baldur's Gate rzadzi po raz kolejny :) Znalazlem moda na gre w wysokiej rozdzielczosci :D

Ten prosty programik sprawil ze jeszcze raz pokochalem najlepsze rpg wszechczasów!

http://www.gibberlings3.net/widescreen/
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
ODPOWIEDZ