Pokémony

cRPG Corner

Ulubiona seria Pokemonów?

Pierwsza generacja - Red, Blue, Green, Yellow
12
39%
Druga generacja - Gold, Silver, Crystal
13
42%
Trzecia generacja - Ruby, Sapphire, Emerald
1
3%
Czwarta generacja - Diamond, Pearl
0
Brak głosów
Generacja Remake'ów - FireRed, LeafGreen
1
3%
Mysterious Dungeony
1
3%
Karcianki
3
10%
Stadium
0
Brak głosów
inna - jaka?
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
Miśko
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 15:35
Lokalizacja: Reda

Post autor: Miśko »

odzajami stworków, inne stworki występowały w poszczególnych częściach
Czyli niemożliwe było zebranie wszystkich 151/251/nie_wiem_ile_bylo_w_Pozniejszych_wersjach pokemonow? :(
"Nie."
- Wiele osób.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

A pomyślał ktoś kiedys aby zrobic system RPG oparty na Pokemonach? Jeśli nie to my* mogli byśmy zrobic taki system.

*my-userzy forum i Tawerniacy
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Miśko pisze:
odzajami stworków, inne stworki występowały w poszczególnych częściach
Czyli niemożliwe było zebranie wszystkich 151/251/nie_wiem_ile_bylo_w_Pozniejszych_wersjach pokemonow? :(
W pojedynkę tak, bo np w Blue było kilka pokemonów, których nie było w Red i na odwrót. W Yellow za to nie było wielu pokemonów, które były tylko w Red i Blue. Czyli albo masz kupla z GB i Link Cable, ew. pewien programik na kompie, albo o zebraniu wszystkich zapomnij. A co do różnic jeszcze, to każda (prawie) część ma swój znak "firmowy", który łapie się w jakiś szczególny sposób (np. Suicune w Crystalu), a także inaczej łapie się "legendarne" pokemony. Czyli ogólnie mętlik. Dodam jeszcze, że części pokemonów "legendarnych" w ogóle nie dało sie złapać, bo były dostępne na eventach Nintendo, lub można było je złapać dzięki przedmiotom, które można było zdobyć również na specjalnych eventach. Czyli w Europie zdobycie wszystkich poków graniczyło z cudem :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Były tricki wykorzystujące błędy gry do złapania niektórych legend, ale to wymagało niezłego hardcora. Tak czy siak widziałem screeny potwierdzające złapanie Mew...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Perzyn pisze:Były tricki wykorzystujące błędy gry do złapania niektórych legend, ale to wymagało niezłego hardcora. Tak czy siak widziałem screeny potwierdzające złapanie Mew...
Mnie się to nawet udało, tzn. złapanie Mew w gierkach z pierwszej generacji :P Jest na to pewien trik, nawet nie taki hardcore'owy, jak się wie, co trzeba zrobić to zajmuje to bez wysiłku 5 min :) Kiedyś na YouTube widziałem filmik dokumentujący ten wyczyn i go potem powtórzyłem ;]. Czyli jakbym się uparł, to np. w Blue cały pokedex bym skompletował :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Wy na serio graliście w Pokemony ??? :lol:
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

:/ Ok. Rozumiem wszystko... Ale Pokemony ?
Nie żebym kogoś dyskryminował... Ale dlaczego pokemony ? W TV jak widziałem kilka odcinków (przyznaje się) to uważałem tę bajkę za największą pomyłkę świata... (A może się nie wczułem po prostu)... :twisted:
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

mrrrok, rozumiem twoje niedowierzanie bo serial i reszta budzi raczej pogardę, ale wierz mi, że ta gra nie tylko wciąga ale ma naprawdę dobry gameplay. Pokemony w zasadzie nie ustępują niczym pod tym względem przeciętnym jRPGom na GB. Więc tak naprawdę graliśmy w Pokemony, gram w nie dalej i będę grał w przyszłości. Tak samo jak będę oglądał Yattamana.

:/ Ok. Rozumiem wszystko... Ale Pokemony ?
Nie żebym kogoś dyskryminował... Ale dlaczego pokemony ? W TV jak widziałem kilka odcinków (przyznaje się) to uważałem tę bajkę za największą pomyłkę świata... (A może się nie wczułem po prostu)...
A przyszło ci do głowy, że gra nie musi dzielić problemów serialu? Bo tak naprawdę poza settingiem nie ma z nim wiele wspólnego. No i gra była pierwsza i jako pierwowzór była lepsza.

PS. Odnośnie Yattamana to na wakacjach musisz mi więcej przysłać Rav.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Może na forum zrobimy system RPG oparty na Pokemonach co??????
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Jeden skrót OMFG :shock:
Obrazek
Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

System wyglądał by tak:
pika-pika-pika-pika-pika
pika-czu-pika-czu
piiiiiiiiiika-czuuuu-pika-czu
pika-pika-pika-pika-czu
:wink:


Ja grałem w pokemony bodajże czerwoną edycje na GB.Kupiłem nowego GB i nie mam ochoty kupić Pokemonów !!!!Bajke na Polsacie to mało oglądałem (jak dobrze mieć cool rodziców) :P
A w karcianke w realu to nie grałem.Za to na kompie czasmi pogrywałem.
Trzeba to przyznać Pokemony miały swoje 5 minut!!!!
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Perzyn pisze:Sorry BLACKs ale chyba nie było czarno białego Game Boy Color... no chyba, że obudowa. Ja w Poki grałem na Pokecie, jak nie miałem kompa to Red i Donkey Kong były głównym obok książek sposobem spędzania czasu. Wie ktoś czy warto inwestować w remaki?
w remake Red ajak najbardzije bo jest przedni. Dobkey Kongów jest co nie miara i wszystkie tez sie udały całkiem, całkiem.
Har Har Har
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Alucard 666 pisze: Nie żebym kogoś dyskryminował... Ale dlaczego pokemony ? W TV jak widziałem kilka odcinków (przyznaje się) to uważałem tę bajkę za największą pomyłkę świata... (A może się nie wczułem po prostu)... :twisted:
Serial jest mocno naiwny i zbyt cukierkowy. A im dalej w las, tym więcej drzew. Moje ostatnie podejście do tej gry było takie, jak do zwykłego cRPG. I było bardzo fajne. Gra jest na tyle dobra, że to wcale nie musiałyby być pokemony, ale tak się jakoś złożyło. Tak jak napisał Perzyn, serial był na podstawie gry i poza realiami nie miał nic wspólnego. A gra ma świetny klimat, niezłą mechanikę i nie wykluczam kolejnego podejścia, jak tylko będę miał dużo czasu. To żaden wstyd :)

PS. Perzyn, do wakacji od razu... Niech przeżyję kwiecień w szkole, to jakoś pójdzie :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Post autor: Fanotherpg »

Pierwsza generacja bo była czymś pożądnym i oryginalnym, a później to już coraz większa komercha..
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Ravandil pisze:Moje ostatnie podejście do tej gry było takie, jak do zwykłego cRPG. I było bardzo fajne. Gra jest na tyle dobra, że to wcale nie musiałyby być pokemony, ale tak się jakoś złożyło.
Chyba, że w ten sposób :D
Ravandil pisze:PS. Perzyn, do wakacji od razu... Niech przeżyję kwiecień w szkole, to jakoś pójdzie :)
No ja w maju mam matury więc nie pogram :(
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Jestem za zrobieniem systemu na bazie pierwszych pokemonów. Zagrywałem się w to jak głupi, zebrałem całe 151 w pierwszej edycji. 8) Ale Mew miałem od kumpla. Czasami na Game Boyu sobie zagram w Reda (bo mojego pierwszego Blue zgubiłem :cry: ). Najbardziej wkurzało mnie to, że za pomocą Red i Blue można było uzbierać 150 pokemonów... Jedynie czego nie dało się zdobyć, to nie żadne Mew i inne legendarne, czy rzadkie, a... Jynx. Taki stwór, niby baba atakująca mocą lodu. Do jego zdobycia był potrzebny tylko i wyłącznie Yellow... ech... Fajnie się w to grało/gra. Ta gra mimo swej prostoty, ma to "coś". 8)

A tak to potem miałem równie wielką manię na Dragon Balla, ale nie było z tym żadnych ciekawych gierek na Game Boya.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Jynxa dało się zdobyć w red. W cerulean był koleś, który dawał go za jakiegośtam innego. Podobną metodą można było dostać mr.Mime, Farfecht'd i coś tam jeszcze, już nie pamiętam co, chyba lickitunga. To są pokemony, których inaczej jak przez wymianę nie zdobędziesz. Mogę służyć czymś jeszcze?
ODPOWIEDZ