Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Aras »

Piotrek zapewne gdzieś go połknął, ale na najgorszej stronie http://najgorszy.wordpress.com/ wszystko jest
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek Znacie hardkor z autopsji?W żyłach krąży wam rocket fuel? To sprawdźcie to. Najgorsze podsumowanie roku to coś co syci bardziej niż pizza po północy, coś co podbija adrenalinę bardziej niż palenie papierosa na stacji benzynowej, to po prostu przejechanie się miesiąc po miesiącu przez cały 2010 – uwzględniając praktycznie wszystkie gry, o których możecie pomyśleć. Stawiam środkowe palce mych kolegów, że WIĘKSZEGO ogarnięcia growego 2010 nie znajdziecie w żadnym innym polskim podcaście.

Zapraszam do naszej najdłuższej pogaduchy. Iha!

linki lineczki:

http://najgorszy.wordpress.com/2011/01/ ... -ksiezyca/

http://www.megaupload.com/?d=BG7NGLJI

http://rapidshare.com/#!download|373tl3 ... .mp3|88581

http://cascad.wrzuta.pl/audio/0SqfUoMKQ ... _podcast_6_
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Dwa podcasty naraz, hohohoh
Obrazek

Nagraliśmy coś długiego, oj długiego. Kącik kulturalny wrócił z przytupem i sądzę, że wiele osób zacznie po nim wpisywać w google frazy, których jeszcze nigdy nie wstukiwali. Mamy nawet niespodziankę, która okazała się być absolutnie nieaktualna, ale co poradzić… wyszło zwyczajnie najgorzej. Oryginalna książka, osobisty komiks i szokujący film. No i jakieś gry też są.

…..

W sekcji newsowej: Nagrody za najlepszy scenariusz w grach, rozgrywka Catherine i tytuły startowe na premierę 3DSa.

Mamy też niespodziankę, a w niej: niespodzianka.

W sekcji recenzji: Tekken 6, ModNation Racers, Afro Samurai

W kąciku kulturalnym: Persepolis (Marjane Satrapi), Pan Lodowego Ogrodu (Jarosław Grzędowicz), Enter the Void (Gaspar Noe).

…..

http://najgorszy.wordpress.com/2011/01/ ... podcast-7/


Obrazek

Nowy epizod najgorszego przyniósł małą zmianę – postanowiliśmy się sprawdzić i bez planu zasiąść do mikrofonów, by nagrać luźną rozmowę. O czym była? Przekrojowo o grach, filmach, książkach i muzyce.

Jeżeli jesteście ciekawi m.in. czeskiego kina, odcinania głowy skrzydłami, Killzone 3, tatuaży Megan Fox, książek Witkacego, symulatorów samuraja czy wpływu okładek Kill Billa na to jak wyglądają obie części Kill Billa to cóż, zapraszam do słuchania!

http://najgorszy.wordpress.com/2011/01/ ... podcast-8/
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek Jest i on, numer dziewięć. Walczymy już z iTunes, więc zalecam jeszcze trochę cierpliwości. Oczekiwanie umili wam zapewne nowy najgorszy odcinek gdzie dalej snobujemy się w kąciku kulturalnym i wyzywamy rozmawiając o grach.

…..

W sekcji newsowej: Zamknięcie Bizzare Creations, Final Fantasy Versus XIII, Brink.

W sekcji recenzji: Dragon Age: Origins, Vanquish, Beautiful Katamari

W kąciku kulturalnym: Wilk Stepowy (Herman Hesse), Black Swan (Darren Aronofsky), Gwiezdny Pył (Neil Gaiman)

http://najgorszy.wordpress.com/2011/01/ ... /#comments
Har Har Har
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: necron1501 »

Jest dobrze, kolejny odcinek :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
jannypan
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2011, 08:21

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: jannypan »

Moja ulubiona gra... DEUS EX! Pisałem już o niej w cRPG Corner. Świetny klimat, znakomita fabuła i wciagająca akcja. Grafika i muzyka wymiatają. Czegóż chcieć więcej?
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: nache »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To jest mój pierwszy post na forum. Nie znalazłam albo przeoczyłam, jeśli takowy istnieje, temat "przywitaj się", dlatego pomyślałam, że może odpowiednią formą na przedstawienie jakoś mojej osoby byłoby zaprezentowanie ulubionych gier.
Moją ulubioną grą są Simsy. Żartowałam! ;D
Właściwie jestem wielką fanka wielu gier cRPG. Obecnie jestem na studiach, więc mam niewiele możliwości zakopywania się w magiczne krainy, które potrzebują bohatera, ale kilka fajnych tytułów mam już na swoim koncie.
Niezaprzeczalnie najlepszą w moim odczuciu była gra Neverwinter Nights 2. Czytałam wiele na jej temat i wiem, że z perspektywy graczy, którzy zaczynali swoje przygody z takimi tytułami jak Planescape Tourment czy BG2, Neverwinter 2 wydaje się odtwórcza. Jednak była to pierwsza gra (może po Gothicu), która wyjątkowo mnie wciągnęła. Przede wszystkim oszołomiła mnie fabuła, w którą wsiąknęłam jak w gąbkę. Szczególnie lubię wchodzenie w interakcje z bohaterami (NPC to się bodaj nazywa), a tam tego nie brakowało i po prostu przywiązałam się do tej mojej szczęśliwej gromadki. I dawałam im mną trochę kierować. Z tego co pamiętam, robiłam wszystko, żeby Bishop mnie polubił, chociaż właściwie jego podejście kłóciło się całkowicie z moim osobistym, ale to na szczęście tylko gra. Mam nadzieję, że w życiu nie jestem tak manipulowana. Co jeszcze można o tej grze powiedzieć, to że ma przyjemna grafikę i nieźle rzucało się tam czarami. W dodatki grałam już jako mag, ale początkowo grę udało mi się przejść jako Paladyn, z czego byłam wyjątkowo dumna, zważywszy na to, że ostrzegano mnie, że moge sobie nie poradzić.
Druga moją ulubioną grą jest Baldurs Gate II. Właściwie wciąż jej nie przeszłam, a zaczęłam się w nia bawić bodaj we wrześniu (jak wcześniej wspominałam głównie z braku czasu). Początkowo miałam spore uprzedzenia, poniewaz bezpośrednio wcześniej zachwycałam sie bogatą grafiką Dragon Age'a. Ciężko było mi przestawić sie chociażby na to, że nie mozna obrócić kamery, a bohaterowie są prawie sztywnymi kreskami na ekranie. Później jednak odkryłam, że ta gra ma niesamowity potencjał, a niektóre mapki jak las druidów przyciągały wzrok i budowały klimat. Jest bardzo złożona, ma milion aspektów, na które trzeba zwracać uwagę. Wątek i bohaterowie z drużyny po prostu mna zawładnęli. Teraz widzę, że NWN2 właściwie bardzo wiele rozwiązań z BGII wykorzystał i po części ulepszył. Żadna gra cRPG z obecnie wychodzących nie umywa się do BGII i z tym chyba każdy z Was się zgodzi?
Ostatnia gra, którą dodam do ulubionych jest Mass Effect- zarówno 1 jak i 2 część. Czemu ją lubię? Chyba tłumaczyc nie trzeba. Byłam Shepardem!! :D Latałam statkiem i ratowałam galaktykę! Szczególnie w pierwszej części czułam, jakbym rzeczywiście trzymała strzelbe w ręku i miotała w przeciwników biotycznymi siłami. Pragnę tez nadmienic, że jestem wielką fanka Star Wars, więc ogólnie science fiction mnie pociąga.
Jeśli Państwa zanudziłam, to przepraszam, trochę sie rozgadałam.
Pozdrawiam!
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: No Name »

@nache
Obadaj KOTOR-y. Na 100% ci się spodobają. Szczególnie w drugiej części, po patchach, jest naprawdę świetnie rozwinięta interakcja z NPC-ami. Każdy z nich może inaczej skończyć, zostać twoim uczniem lub zażartym wrogiem, samą drużynę można skompletować na kilka sposobów. Jeśli lubisz takie motywy i skomplikowaną fabułę to zdecydowanie polecam.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: nache »

Hehe, oczywiście w KOTORY grałam. Gra absolutnie doskonała jak dla mnie. Oczywiście też przywiązałam się do głównych bohaterów (uwiodłam Carth :D) i są to gry, które też mogę zaliczyć do moich ulubionych. Ostatnio nawet przeszłam sobie ponownie pierwszą część. Z przykrością musiałam stwierdzić, że już nieco odbiega od obecnych standardów i ma już troszkę "zakurzoną" grafikę (Jak by nie było już prawie 10 lat minęło od jej wydania, kiedy to była zdecydowanie hitem i znacznie odbiegała stylem od popularnych w tamtych czasach jeszcze Jedi Outcast i Jedi Academy) , ale mimo tego wciąż wciąga i dla fana SW jest podstawą. Zawsze kiedy gram w jakieś gry, przytrafiają mi się śmieszne sytuacje. Grałam w KTORA chyba też jeszcze w gimnazjum i o ile w pierwszej części jakoś dałam sobie radę, tak w drugiej porobiłam mnóstwo głupot. Uzbroiłam i szkoliłam jedne z najsilniejszych postaci, jakimi był Onasi i Canderous w broń dystansową xD. Nie mogłam potem poradzić sobie z jakąś ważniejsza misją i z płaczem pobiegłam do sąsiada (zapaleńca, jeśli chodzi o gry komputerowe) i on na szczęście mi pomógł, chociaż również miał spore trudności. Obecnie czekam w napięciu na wydanie TORa. To będzie MMO RPG niestety, za którymi nie przepadam, ale nie będę mogła się powstrzymać
ODPOWIEDZ