Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: kajtek Raulin »

fdsssssssssssssssssssss
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:49 przez kajtek Raulin, łącznie zmieniany 1 raz.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Azrael pisze:
Perfect Dark,Metroid Prime 1, Metroid Prime 2, Outtriger, Killzone, Black
Chyba tylko te z gier które wymieniłeś nie ukazały się na PC.
Timespilitters 1,2,3, Unreal Championship 2, Geist, Call of Duty 3, Call of Duty 2: Big Red One, Goldeneye jakoś też nie zauważyłem na PC. Nie mówiąc o parunastu innych.
Azrael pisze: Czyli Ghost Recon, Rainbow Six'y, Counter Strike, Enemy Terrytory*, Commandos: Strike Force, Call of Duty, mniej znane AA i TCE... jest to mała ilość tytułów i być może niektóre z nich ukazały się na konsole, a w dodatku mało który z nich podpasowuje się do wszystkich wymienionych wyżej lubianych przezemnie cech FPS'ów, ale takich tytułów wedle mojej (wiem, bardzo skromnej) wiedzy na konsole nie było. Dodatkowo pewnie nie ma do dziś.
Ghoust Recon: konsole mają więcej części niż PC ;) choćby konsolowa 2jka to na PS2 i Xie dwie zupełnie różne gry pod tym samym tytule, zaś seria G.R.A.W wywodzi się z konsol...

Full Spectrum Warrior - konsolowa seria o działaniach jednostek specjalnych (na PC tez jest)

Operation Flashpoint - jest,ale gorsze niz na pc

S.O.C.O.M - ile to ma cześci już sam nie wiem, działania kilkunastu prawdziwych jednostek militarnych, realizm, wyjebany multi, gra nazywana Counter-Strikiem na konsole, zresztą Szelmon to chyba fan serii, ja czasem popykam. Nowa cześc w drodze jak i kolejna taktyczna gra na 256 ludków tej samej ekipy. Miodek, prawdziwy kult, turnieje, zjazdy i darmowe dodatki z sieci

Commandos: Strike Force - gra która od początku wyszła na PC,Xboxa i PS2

Call of Duty - 4 jest lepsza na konsole, poza tym: Call of Duty: United Offensive (PC), Call of Duty (PC),, Call of Duty: Finest Hour (PS2, GC, X), Call of Duty: Roads to Victory (PSP), Call of Duty 2 (X360, PC), Call of Duty 2: Big Red One (PS2, GC, X), Call of Duty 3 (PS2, PS3, X, X360, Wii), Call of Duty 4 (PS3, X360, PC, DS), - jakieś pytania?

Battlefield - są 2 exkluzywne na konsole

Enemy Territory - jest jedynie Quake Wars

Counter-strike - jest na konsole, jednak nie miał szans na popularność w obliczu hegemoni Halo 2

Metal Gear Online - kolejna gra CSoso podobna, jednak skupiająca się na innych aspektach rozgrywki

Rainbow Six - nie doliczyć się edycji konsolowych bo wychodza od 3 generacji, z czego nie licząc paru wyjątków - podobnie jak z Ghoust Reconem gry o tym samym tytule są dwiema roznymi produkcjami zaleznie od platformy. Tak pysiu PSoneowy RS a DCkowy RS to 2 rozne gry, a co ciekawe na DCku mozna bylo pykac w 4 naraz.... Do tego podseria Vegas jest z konsol....

AA (chyba, że American's Army które są dwa na konsole) i TCE nie wiem co to rozwiń skróty, i jak widać argumenty Ci się kończą ;) - nie wymieniałem tego typu FPPów bo sam w nie niewiele gram - nie licząc Ghoust Recona, którego uwielbiam i na PC i na konsoli.


Azrael pisze: Po prostu trudno jest mi znaleść tytuł RTS, FPS, RPG, który by mnie w pełni zadowolił. (nie wymieniajcie żadnych, proszę).
Podpowiem Ci tylko, że: A) cRPGów tam pod dostatkiem b) jRPGi rządzą (prosze nie wyjebuj mi z FFami tylko, bo wiem że ta seria jest średnia c) jesteś w bardzo błędnym pojęciu jakoby konsole nie miały ekskluzywnych cRPGów :)
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Pomyliłeś się chyba tylko w jednym miejscu, gdyż jestem niemal pewien iż Goldeneye wyszło na PC.

O reszcie nawet nie chce mi się pisać, bo mam do dodania tylko teksty typu: "Full Spectrum Warrior ssie", albo "CoD2: Big Red One jest niewart wymienienia", ale nie ma sensu. Najwidoczniej to ze mną jest coś nie tak i mimo wszystko poza palcem wskazującym mam niezgrabne członki. (no i poza tym, o którym myślą teraz "świntuszkowie" ;) )
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Nie, nie wyszedł. Mówię o Goldeneye 007, ty może myslisz o Roque Agent: Goldeneye, które zresztą też nie wyszło na PC a jest średnie. A jaki CoD2:BRO jest nie wiem, za to jak sam widzisz seria ukazuje się głównie na konsole. Zresztą nie wiem co miałbys pisac o reszcie, której zazwyczaj nie znasz. Co nagle wymyslisz, że GR jednak ssie bo jest na konsole? Że z RS liczy sie tylko jedynka na PC? A może, że CS tak naprawdę liczy sie tylko z tych wszystkich gier a tylko w wersji na PC roxxxxxi? Słowem pleciesz bzdury i podajesz zawsze argumenty z d*py, które obalam raz za razem. Juz nie masz jak zaatakować konsolowych FPPów bo - tadam ! - chyba juz wyjasnilem Ci wszelkie braki w wiedzy o nich. Więc tak - jest coś z Tobą nie tak, bo zapewne zaraz znów wymyslisz stek bzdur na który znów odpowiem i od którego szybko sie odetniesz :lol: Idę pisać see ya ;)
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Zresztą nie wiem co miałbys pisac o reszcie, której zazwyczaj nie znasz.
Wiele z tych tytułów znam, ale nie było co pisać, bo nie było to warte wzmianki. Poza tym, nie obalisz argumentu iż myszka jest bardziej intuicyjna i ergonomiczna do RTS'ów i FPS'ów.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek

zebrane info o nowym księciu persji, w bardzo entuzjastycznym tonie ;) klik


Obrazek

KLIK

Soul Bubbles, czyli ciekawa i innowacyjna gra na DSa - dmuchanie baniek i w konsolke? tylko na DSie ;)

Obrazek

KLIK

Stara, dobra NESowa szkoła chodzonych (a nawet jeżdżonych!) bitek ;)


Obrazek

KLIK

Tak, PS2 wciąż mocno sie trzyma i wciąż dostaje RPGi, których moga pozazdrościć posiadacze innych platform ;)


Czyli cos o pechu gracza - ktoś Ci przeszkadzał a czasie gry? save szlak trafił? w czasie walki z końcowym bossem wpadli goście? Nie jesteś sam ;)

KLIK!



KLIK!


a na deser - najpiekniejsze ninja girl z gier ;) tak, jest co poczytać i na popatrzeć ;)
Har Har Har
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: starcu »

Mnie z wypowiedzi Pity zaciekawił najbardziej link o wirtualnym pechu, niech ja sobie przypomnę znikające savy z GoW na live. No i oczywiście nie obeszło się bez zobaczenia pań ninja :)
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Nivellen »

Oglądając trailer do "Divinity II" zauważyłem pewne podobieństwa do "Wiedźmina". Myśl ta nasunęła mi się kiedy na filmiku zostały pokazane sceny walki.
Szczególnie silne podobieństwo widać w momencie kiedy bohater "Divinity II" walczy ze zjawą. W jednym z trailerów do "Wiedźmina" była identyczna scena kiedy Geralt walczył z Południcą!
Miło widzieć w zagranicznych produkcjach jakieś natchnienie Naszą grą :)
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Pykam w Fable i choć gierka fajna, ma zbyt dużo zapożyczeń z konsolowych platformówek.
Zresztą dziwne w niej jest, że łączy dziecinne platformówki z krwią.

Nie zgadzam się z zarzutami Perzyna iż gra jest za łatwa. Owszem cały czas mam kilka fiołek zmartwychwastania, pełno jedzenia i kilka(naście?) mikstur życia, ale łatwo o nich zapomnieć ;) co w połączeniu z "przechwałkami" daje możliwość gry wszystkim od dzieci do wytrawnych pro gamerów.
Choć nawet Ci mogą mieć problemy z wypełnieniem wszystkich "przechwałek". Np. jednocześnie w ciągu misji zabić 24 bandytów i nie przelać krwi :D.

Zawodzi polskie tłumaczenie.

Świat troszkę zbyt irracjonalny jak dla mnie. Ludzie nie są śmieszni, są wkurzający, a podział między dobrych, a złych jest zarysowany zbyt grubą linią.

Gierka wyjątkowo grywalna, a dodatkowo zachwyca grafiką - jak na grę sprzed 4 lat.

Potzebuję pomocy - jak zaciągnąć kobietę do łóżka/zamieszkać z nią/zmusić do ożenku? Serduszko ma już super wielkie, a żadne nowe opcje sie nie pojawiają.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Tevery Best »

Jak przystało na porządną grę, musisz w tym momencie dokonać zakupu domu i pierścionka. Inaczej ani kroku dalej! Dom możesz nabyć w prawie każdym mieście, obrączkę w dowolnym - niemal - sklepie.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Aha dzięki, dom mam a pierścionka nie spotkałem - poszukam.

Łapy precz od fryzjerki i barmanki!

Edit: Mam już żonkę, ale jak ją teraz wykorzystać -_-' ?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Azrael pisze:Edit: Mam już żonkę, ale jak ją teraz wykorzystać -_-' ?
Musisz... dalej się do niej zalecać. W tej grze nic nie ma za darmo, nieważne co was łączy. ;)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Yh, a długo? Bo akurat mam tylko jedną małżonkę - burmistrz - i po 5 rubinach, 4 różach i czymś tam jeszcze wciaż nie podnosi kiecki. Czy może jej się nie da?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Azrael pisze:Yh, a długo? Bo akurat mam tylko jedną małżonkę - burmistrz - i po 5 rubinach, 4 różach i czymś tam jeszcze wciaż nie podnosi kiecki. Czy może jej się nie da?
Hm, nie pamiętam dokładnie, ale ja nie miałem problemów. Chyba kwestia naturalnego czaru. :D
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Tevery Best »

To będzie trwać. Długo. I nie ilość tu się liczy, tylko twórcza inwencja. Ale da się ją do łóżka zaciągnąć. Poużywaj trochę gestów, zamiast bez przerwy faszerować ją podarkami.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Tevery Best pisze:To będzie trwać. Długo. I nie ilość tu się liczy, tylko twórcza inwencja. Ale da się ją do łóżka zaciągnąć. Poużywaj trochę gestów, zamiast bez przerwy faszerować ją podarkami.
Oczywiście, jeśli tylko się ją faszeruje, to niewiele z tego wyjdzie. :)

Nawiasem mówiąc, to kolejny zrąbany element tej gry: niby jest, ale 1) nie ma sensu, 2) nie daje satysfakcji. Dokładnie tak samo, jak mnóstwo innych - choćby zmiana wyglądu. OK, pobawiłem się tym, ale jakoś tak... nie grało to. Z jednej strony wygląd miał kardynalnie wpływać na grę, z drugiej - sprawiało to, że czułem się ograniczony (nieważne co sam myślę o swojej fryzurze, byle była modna i sprawiała, że wyglądam jak badass) zamiast zachęcony do ekspresji. Oczywiście małżeństwo to temat znacznie bardziej złożony niż styl ubioru i uczesania, ale - jak napisałem - zrąbany jest w ten sam sposób...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Phoven »

1. Walnij se jakiś seksowny tatuażyk na klacie.
2. Nakupuj kilka błyskotek (po jednym rodzaju każdego z bardziej pospolitych kamyków luzem wystarczy)
3. Prześpij sie do północy i przyprowadź małżonkę do domu.
4. Zdejmij górną część garderoby, tak, zeby tatuaże podbiły Ci atrakcyjność do +100.
5. Przewal sobie wszystkie wyrażenia podrywu i kamyki które chcesz poświecić na pasek szybkiego uruchamiania.
6. Lansuj się w takiej kolejności: gadka - > parę opcji flirtu - >kamyk - > parę opcji flirtu - >kamyk -> i do skutku. Zazwyczaj wymięka przy trzeciej-czwartej serii.
7. Żona zaświeci sie na zielono, powie nieśmiertelną kwestię i tylko pozostanie Ci zgodzic sie na jej propozycje. :P
8. ESC żeby przewinąć "scenkę".
9. "Joł mała, lecisz na statsy w Fable?"

Sposób działał mi bezproblemowo zarówno z burmistrz, jak i z innymi "zwykłymi" żonami. ;P
ODPOWIEDZ