Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Tryb militarny? Jestem pewny iż walka będzie nie tylko symboliczna, ale i polegała będzie tylko na tym, aby mieć więcej wojowników. (albo mniej silniejszych)
Powiem więcej: mam nadzieję, że SPORE nie będzie zbyt wymagające militarnie czy logicznie, bo chcę się skoncentrować na tworzeniu gatunku i cywilizacji, a nie na wykonywaniu zadań
Też nie przepadam zbytnio na wykonywaniu zadań, ale tworzenie gatunku chyba będzie wyglądało tak jak w "SPORE:Fabryka Stworów", więc zajmie jakieś kilkanaście minut gry, a potem nie będziemy pewnie tworzyć własnej cywilizacji - prawdopodobnie wszystkie będą się rozwijały podobnie do systemu znanego z AoE...

Zresztą co tu dużo gadać, do premiery dużo nie zostało wtedy pogadamy ;)

Premiera jest przewidziana na 5 września tego roku.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0420559198 filmik przedstawiająący rozgrywkę w SPORE
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: starcu »

Wiecie jakoś po zapowiedzi w CD-Action się o spore nie martwię, gra powinna zostać ciepło przyjęta.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Azrael pisze:Nawet nie wiedziałem, że to gra tylko na PC(i nDS), ale jak teraz o tym pomyślałem, to nie ma się czemu dziwić, nie wyobrażam sobie tak rozbudowanego tworzenia stworka na padzie... .
lecz się na nogi, bo na łeb już czasu nie ma ;p ;) Spore nie jest megaskomplikowaną grą i nie takie konsole łykały
Azrael pisze: (wiem, nie wyobrażam sobie również równie dynamicznych i trudnych FPS'ów)
zapraszam na fora : neo-plus.pl i psxextreme.pl. Tam rzuć tą tezę, umów się na jakąś partię w Halo 3/Timesplitters/Perfect Dark/Killzone/Resistance/Q3R. Jak zdobędziesz chociaż jednego fraga z masterami to graty. Bo nudzi mnie słuchanie takich bredni. Choć daleko Ci do forum CDA, gdzie "w fppie na konsoli wygyrwa ten kto szybciej zauwazy wroga" oraz "bijatyki to prostacki gatunek" ;)

A mi masę zabawy dała właśnie banalna w tregułach i realziacji wyrzynka na kilku graczy - Gauntlet Legends ;)
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek

Czyli o tym, że ważne są gry, nie platformy, a gdy już mówić o konsoli to tylko znając ją ;)

KLIK
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Spore nie jest megaskomplikowaną grą i nie takie konsole łykały
Chodzi mi raczej o fakt iż umiejscownienie nóg stworka jest hm... nie trudne, ale troszkę w górę troszkę w dół, powiększyć, przechylić, wydłużyć... na padzie (owszem możliwe, a dla wprawnych łatwe) było by dużo bardziej skomplikowane.
zapraszam na fora : neo-plus.pl i psxextreme.pl. Tam rzuć tą tezę, umów się na jakąś partię w Halo 3/Timesplitters/Perfect Dark/Killzone/Resistance/Q3R. Jak zdobędziesz chociaż jednego fraga z masterami to graty
1. Na myszce całkiem nieźle gram 8)
2. NIe grałem w żadną z tych gier :D(i nie posiadam więc mogą być kłopoty)
3. We wrześniu spróbuję :)

Obrazek
Pani mych marzeń (ona tak naprawdę gra w tego pasjansa, a w Mario gra nasz syn :evil: )
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Septimus Helmheid »

Miejsce trzecie: Half Life.
Miejsce drugie: Seria Baldur's Gate
Miejsce pierwsze: Fallout 1 & 2
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Ta gra jest robiona we flashu http://www.flash-game.net/game/3338/met ... rutal.html ale czy typowe "brołserówki" również? Bo przez jeden tekst mam teraz mętlik w głowie :/
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek


KLIK

Czyli coś o tych ZÓYCH Rtsach na konsole ;)
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

generację później zabrały prowadzenie rynkowi PC trzymając je po dziś
Ok, a które konkretnie gry FPS były lepsze na konsole z tamtych czasów, niż na PC?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Perfect Dark, Halo, Halo 2, Goldeneye, Killzone, Kroniki Riddicka, Timespilitters 1,2,3, Unreal Championship 1,2, Red Faction 2, Metroid Prime 1, Metroid Prime 2, lepszy niż PCtowy Hal-Life 1, Outtriger + konwersje z PC (Counter-Strike, Unreal Tournament, Quake III, Battlefield, Half-life 2, Operation Flashopoint, Doom 3), mniej udane gry (Black, Call of Duty 3, inne CoD i MoH, BiA) i multiplatformy (XIII, czasem w drugą stronę jak np Red Faction, czy UT2k3) wystarczyły na moje oko. Lepiej się sprzedawały, były chętniej grane online, okazywały się często ładniejsze, miały ciekawsze pomysły, lepsze wykonanie i stały się obecnie znakiem rozpoznawczym konsol nowej generacji. Słowem - bredzisz jak zwykle Az ;)
Har Har Har
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Phoven »

Sorry, Pita - ale tym razem przesadzacie z tą konsolową propagandą - po pierwsze lepszość to wrażenia subiektywne. Po drugie seria Halo ssie.* ;) Akurat do jeszcze niedawna FPS zdecydowanie wymiatały na PCtach, nie zmieniaj mi tu historii, proszę. :P Granie online też dopiero teraz zostało zagarniete przez konsole - słowem, poprzednia generacja FPSów nawet jeśli nie należy do PCtów to na pewno też nie do konsol. Killzone, fakt - był dobry. RF2 też. Kroniki R. wymiatają ale przecież jest konwersja na PCty - i to an dodatek świetna IMO. ;P
A większe hiciory to prócz Halo (którego sukcesu kompletnie nie rozumiem) i Killzona to tylko konwersje z PCtów. Teraz sie to zmienia, ale to dopiero niedawny trend.


*Uprzedzam pytanie - owszem grałem, a nie cytuje PCtowych guru z dennych forów. ;]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Aha czyli trylogia Timesplitters to konwersja? Outtriger to konwersja? Goldeneye? Może Unreal Championship 1, który skonwersowano na PC jako UT2k3? Albo UC2, który na niego się nie ukazał w ogole? To są konwersje? Gry, w które przegrałem setki godzin zarówno online jak i na jednej konsoli? Halo, nawet w swojej zubożałej PCtowej wersji dostawało bardzo wysokie noty, na które zresztą zasługuje. A każdy konkrenty FPP z PCtowców ukazywał się wtedy już na konsoli - Far Cry, Quake, Painkiller, Doom, Half - Life, Serious Sam, Operation Flashpoint. Riddick - jasne, że był w swietnej wersji an PC,a le to tylko dowodzi, ze PCty musialy sie sie posilkowac konwersjami z konsol. Nie widzisz czegoś, czego nie chcesz widzieć. Nie mówię, że konsole zaprowadziły wtedy hegemonie na rynku FPP. One wtedy odebrały ten rynek PCtowi. Poza tym na Boga Phoeven a Metroid Prime 1 i 2 to co niby kurfa jest? Dwie gry, które są najwyżej na listach FPPów a Ty tutaj je kompletnie ignorujesz. A Perfect Dark? http://ja.gram.pl/Blizzard%20Beast A popularność sieciowa Halo? A wyniki sprzedaży Fppów na konsole? A możliwość grania w Q3 DC vs PC? Konwersje były ważne, jasne, ale siłą napędową były pozycje ekskluzywne/tworzone z myślą o konsolach. Nie zmieniaj historii, proszę ;)
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Tutaj muszę zgodzić się w pełni z Pitą - nie zmieniajmy historii, od tego są profesjonaliści. :P Pita, zaczynam w pełni rozumieć, dlaczego jesteś Tawernianym Berserkerem, i to nie tylko z nazwy...

Muszę też przyznać, że bardzo się podnieciłem tym artykułem o RTSach. Sam w nie nie za bardzo gram, ale z wielką radością powitam jakieś urozmaicenie w tym gatunku. Nawet jeśli nie dotrze ono do PC.
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: arthil »

Jedno zażalenie Pita, możesz mi wyjaśnić czemu z tekstu wynika, że Cannon Fodder to strategia :shock: ?
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Bo tak uważam, zresztą za wikipedią: Genre(s) Real-time tactics, Action game. Jasne nie jest to "czysty" RTS, ale kurcze - na Gameboyu tuż po Warlocked był to najlepszy RTSowy/RTSowo podobny produkt ;) Zresztą Cannon Fodder, Team Buddies i Fat Princess to dla mnie przykłady RTSów nietypowych. Tyle, może przybieram mylną klasyfikację Cannon oOddera do tego gatunku. Jeśli większość z Was uważa, że mylnie klasyfikuję go do podgatunku RTSów to cóż, jak będę pisał tekst o Cannon Fodderze poruszę kwestię jego przynależności gatunkowej. Nie wiedzialem szczerze, ze takak dla mnie "oczywista oczywistosc" moze wywolac poruszenie xD Zreszta przynaleznosc gatunkowa gier to duzy problem, powiadam - dla mnie to RTS, ale nie jestem medium, autorytetem autorytetów itd
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Aras »

Heh są pytania na które po prostu każdy znajduje dobrą dla siebie odpowiedź, nawet w grach.

Bo powiedzcie mi.. czy takie managery piłkarskie to nie RTSy? w sumie nie, ale jesliby Pita jakiegoś wrzucił do swego artykułu to tez nie byłby to błąd. Przecież mamy niejako kontrolę na wydażenia na boisku oraz ogromny wpływ na przygotowanie swych 'jednostek' przed 'walką'.
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Pita, gdy zadam Ci krótkie pytanie nie musisz na nie odpowiadać w kilkunastu zdaniach ;)
Perfect Dark,Metroid Prime 1, Metroid Prime 2, Outtriger, Killzone, Black
Chyba tylko te z gier które wymieniłeś nie ukazały się na PC.

Zresztą jak ktoś wcześniej w tym temacie napisał dla każdego coś innego i poza faktem iż sterowanie DLA MNIE na konsolach jest "błe" (wiem, wcale nie uwłacza to konsolom i nawet nie mam tego na celu, ale to naturalne iż mówię o sobie... nie?), to w dodatku ja w FPS'ach najbardziej cenię sobie realistykę, klimat i elementy taktyczne, a wszystko połączone z dynamiką.

Czyli Ghost Recon, Rainbow Six'y, Counter Strike, Enemy Terrytory*, Commandos: Strike Force, Call of Duty, mniej znane AA i TCE... jest to mała ilość tytułów i być może niektóre z nich ukazały się na konsole, a w dodatku mało który z nich podpasowuje się do wszystkich wymienionych wyżej lubianych przezemnie cech FPS'ów, ale takich tytułów wedle mojej (wiem, bardzo skromnej) wiedzy na konsole nie było. Dodatkowo pewnie nie ma do dziś.

* Baaardzo mało w tym realistyki, klimat przez cheaterów sie spartaczył, ale dynamiki jest w tym poczwórna dawka no i dobrze zgrana drużyna to podstawa.

We wrześniu na 90% będę testował gry na PS3 :twisted: - nie chwalę się, ale mam nadzieję iż dowodzi to iż nie jestem dzieciem Neo, które uważa iż na konosole nie ma dobrych gier, albo iż są one do d***. Po prostu trudno jest mi znaleść tytuł RTS, FPS, RPG, który by mnie w pełni zadowolił. (nie wymieniajcie żadnych, proszę).
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ