Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Czy gry wypaczają ludzkie psyche

z reguły tak
12
11%
z reguły nie
67
62%
zależy od tytułu/rodzaju
29
27%
 
Liczba głosów: 108
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Azrael »

Ostatnio troszkę zdenerwowały mnie "Wiadomości" z TVP1, gdzie stwierdzili (może zasugerowali, ale za to dosadnie) iż ilość wypadków na drodze wzrasta przez gry komputerowe. "Na drodze w przeciwieństwie do ekranu komputera, kierowca ma tylko jedno życie".
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Faelirvin
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 20:08
Numer GG: 9067592

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Faelirvin »

To jest debilizm! Mój instruktor na jednej z godzin nauki jazdy zalecił mi granie w samochodówki, żebym obył się z mechaniką pojazdów, żebym przyzwyczaił się do reakcji samochodów w niektórych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Solarius Scorch »

No nie wiem, ja po godzince grania w Carmageddon cieszyłem się, że jadę na siedzeniu pasażera - odruch skręcenia w stronę pieszego był bardzo silny... :D
Faelirvin
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 20:08
Numer GG: 9067592

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Faelirvin »

Faktycznie. Patrząc na tytuły, w jakie gra przeciętny zjadacz chleba, to można dojść do wniosku, że każdy uczeń jest psychopatycznym zabójcą, co drugi kierowca maniakiem, a co trzeci dzielnicowy - mścicielem, ścigającym mafię za skasowanie rodzinki. :lol: I jeśli napisałbym, że niektórymi trzeba porządnie potrząść, żeby zrozumieli co nieco, to zaraz wykorzystaliby moje słowa w tej idiotyczniej krucjacie: "jest nerwowy, bo żywi się tą agresją z gier!".
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Odium »

Bez urazy dla wszystkich myślących inaczej. Dla mnie to jedna, wielka komedia. Brak granic? Nie wiem jak wy, ja jednak widzę ramkę mojego monitora. To, że nastolatkowie coraz częściej popełniają wykroczenia to wina rodziców i ich podejścia do wychowania pociech, nie gry komputerowe. Ci wszyscy pseudo-psycholodzy, którzy wszystkie "złe rzeczy" spychają na nowy wymiar rozrywki, powinni nie szukać sztucznych problemów, ale wziąć się w garść i podejść do sprawy realnie. Pobudka!
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: mone0 »

Gdzieś czytałem, lub oglądałem dokument na temat gier komputerowych. Naukowo zostało potwierdzone, że dziecko, które cierpi na wadę wzroku [jednego oka] grając poprawia widzenie w słabszym oku. Niestety nie pamiętam czy dotyczy to również obojga gałek ocznych i przez jaki czas spędzało to dziecko przed komputerem. [taka już moja pamięć - wybiórcza i krótka :D ]
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Thurs »

Na science był kiedyś artykuł w którym udowodniono że granie w gry które charakteryzuje wysoki poziom agresji, wywoływało częściej agresję po odejściu sprzed ekranu monitora. Tylko że ta agresja musiała charakteryzować gracza w grze, być częścią jego roli, czyli realistyczne nawalanki, nakopanki, przemoc fizyczna i słowna, podobno jakiś tam obszar mózgu się aktywizował częściej, był jak gdyby wyćwiczony. :P
Faelirvin
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 20:08
Numer GG: 9067592

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Faelirvin »

mone0 pisze:Naukowo zostało potwierdzone, że dziecko, które cierpi na wadę wzroku [jednego oka] grając poprawia widzenie w słabszym oku. Niestety nie pamiętam czy dotyczy to również obojga gałek ocznych i przez jaki czas spędzało to dziecko przed komputerem.
Mi to powiedział okulista. Mam wadę wzroku i zalecono mi granie na komputerze w celach rehabilitacyjnych. Jednak nie każdy tytuł pomaga. Poprawa wzroku polega na tym, że ćwiczymy oczy na szybko zmieniających się obrazach, czyli należy grać w pozycje dynamiczne i pełne akcji.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Adamir »

Kolejny pseudonaukowy artykuł. Tym razem mordercze D&D.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Sirion »

Artykuł można określić według mnie jednym słowem - chory (albo poj... - jak kto woli ;) ). Kolejny człowiek, który chce zyskać rozgłos durnym artykułem. Moim zdaniem wszyscy opisani w nim ludzie byli niezrównoważeni psychicznie i D&D nie odegrało żadnej roli w opisanych sytuacjach. Tak samo można by określić piłkę nożną pomiotem szatana ze względu na samobójstwa zdarzające się kiedy gość przegra kupę kasy w zakładach... To wszystko jest według mnie "Sick" :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Thurs »

Jednak coś w tym jest. Ostatnio mam strasznie mordercze myśli i jest w nich dużo ostrej stali i fruwającego ołowiu. Ale to chyba tylko ta zima i dojazdy do pracy. :?
fafa16
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:15
Numer GG: 11893004
Lokalizacja: Katowice

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: fafa16 »

To zależy od upodobań gracza jeżeli gra jest bardzo wciągająca i przeżywamy strasznie losy gry zazwyczaj są to MMORPG ponieważ każda osoba od 10 roku życia domyśli się że zwykłych gier nieda się zmienić losów postaci i to nieprawda że można równie zabić się przez książke film czy cokolwiek innego to gry komputerowe mają taki wpływ na psychike wciągniętego maniaka komputerowego jeżeli jest już dojrzały niepowinien przeżywać tak bardzo gier komputerowych bo jest już osoba dojrzało i zdaje sobie sprawe z niektórych rzeczy a już szczególnie z gier komputerowych dlatego Gry Multiplayer albo inne powinny być sprzedawane dopiero od 15 roku życia
Fire magic is power
Obrazek
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Thurs »

Niedawno był przypadek kiedy to dzieciak w usa pokłócił się ze starszą siostrą o taką małą przenośną konsolkę nintendo a potem wbił jej nóż w brzuch. Zapytany dlaczego to zrobił powiedział, że zrobił tak jak w grze Power Rangers. :twisted:
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Alien »

ooo a to ciekawe
a w innych wiadomościach widziałem pare scenek z mięzy innymi : Crysis, Fallout 3 i GTA San andreas
w pierwszym gościu rzucał koreańczykami, w drugim używał V.A.T.S.'a na głowie bandyty a w ostatnim bawił się piłą maszynową na cywilach( potem zabiła go policja)
ciekawe czemu zawsze w wiadomościach pokazują te najbardziej drastyczne gry? mogli by pokazać też te gry które są o 180 stopni inne np Syberia
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Blue Spirit »

najlepiej poczytać Cd-Actiony, tam smuggler wszystkim dobitnie wyjaśnia w jakim stopniu winne są gry komputerowe gwałtom i rozbojom jakiś popierniczonych nastolatków wpadających do szkół i robiących masakrę
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
fafa16
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:15
Numer GG: 11893004
Lokalizacja: Katowice

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: fafa16 »

Wszystko zależy od dojrzałości zapewne te dzieci o których gadacie niemiały więcej niż 12 lat
Fire magic is power
Obrazek
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę

Post autor: Odium »

fafa16 pisze:Wszystko zależy od dojrzałości zapewne te dzieci o których gadacie niemiały więcej niż 12 lat
Z całą pewnością...
BTW: w ostatnim numerze CD-Action, Smuggler (zdaje sie) opisał jeden z najnowszych wypadków, spowodowanych skrzywioną przez gry komputerowe psychiką nastolatka. Wszystko pięknie, ładnie, jednak jako przykład rozgrywki pani "Psyhlok" podała... Tetris. Opierając sie jej słowom: gra polegała na zgniataniu czasek spadającymi z nieba kamieniami...
I to nie jest idiotyzm?
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
ODPOWIEDZ