Otchłań

cRPG Corner
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Otchłań

Post autor: Runiq »

Niedawno zainstalowałem grę Otchłań. Jak wtajemniczeni wiedzą, jest to gra praktycznie bez grafiki. Dokładniej - jest to gra tekstowa robiona na DOS-ie. Bardzo mi się spodobała, bo czuć od niej papierowymi RPG-ami. Cały świat trzeba sobie wyobrażać. Jedynym minusem jest to, że bardzo łatwo można się zgubić, ale na stronie domowej gry można ściągnąć mapy.

A wy, co sądzicie o Otchłani?
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Grałem kiedyś w nią jak pożyczyłem od kumpla stare CDA. Bylo wtedy demkiem. Pograłem trochę, wciągnęło mnie, ale jak to dema, było krótkie i po pewnym czasie zapomnialem o nim. Myślałem, że to upadło. A tu widzę, że gra istnieje... Muszę ją mieć :D .

Popieram Runiqa- w grze można naprawdę się zgubić... Pamiętam jak chciałem moim magiem pójść na arenę walk gladiatorskich (żeby potrenowac walkę :D ) i musiałem mapkę sobie na bloku rysować, bo zachciało mi się całe misto przechodzić :D ....

Ah... co to były za czasy....
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Grę można bardzo łatwo znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w Google "Otchłań" . :)

Niestety, jak narazie strona domowa gry jest zawieszona. Tak więc trzeba będzie dokładniej przeszukać sieć w poszukiwaniu map :( .
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

E, Runiq, ja nie potrzebuję map do Otchłani, bo sam je sobie rysuję. Ostatnio podróżuje po zakamarkach Mantaru ( czy jakoś tak) i wiele fajnych rzeczy sobie zrobiłem. Przy okazji trzykrotnie zaczynałem mapkę, bo za każdą gdzieś sie gubiłem i coś mieszałem :) . Ostatnia ma już 4 kartki wyrwane ze środka zeszytu :D, a jedna lokacja to są 2 x 3 krateczki- wyobraź sobie ogrom tego miasta :shock: .
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Deat(c)hClaw
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2005, 16:22
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: Deat(c)hClaw »

Runiq pisze:Niestety, jak narazie strona domowa gry jest zawieszona. Tak więc trzeba będzie dokładniej przeszukać sieć w poszukiwaniu map :( .
Poprawka strona Otchlani dziala i ma sie dobrze. Podaje adres: http://www.otchlan.pl/
Ciało jest kruche, wieczny pozostaje jedynie duch...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

To ja wszedłem. Wchodzę do Downloadu. Klikam, żeby mi się ściągnęło. Ściąga się. Minęło ze 30 sekund. Mam na dysku. Wchodzę tam, gdzie miało mi się zapisać. Klikam 2 razy. Uruchamia się. I gucio, bo to plik w DOS-ie, a ja mam XP Professional :evil: . A pliki DOS-owe nie chcą działać na tym systemie :evil: :evil: :evil: . I można normalnie cholery dostać. Ktoś wie, co z tym zrobić?
Obrazek
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No wiesz, Khazar. Znam jeden sposób, aby Otchłań ci działała. Zrób reinstalkę :wink: . W ogóle, Windows XP jest jakiś dziwny. Nie mogłem się do niego przyzwyczaić (teraz mam 98).

Deat(c)h Claw: Miło słyszeć, że strona znów działa.

Darkelfft: Ja już nie muszę rysowac map Mantaru. Tak długo po nim chodziłem, że znam najważniejsze miejsca na pamięć.

A był ktoś w ogrodzie Justyny? Tragiczne, tajemnicze i przejmujące miejsce. Można tam znaleźć Alabastrowy Pierścień. Zwiększa on chyba obronę.
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Też nie rysuje map.. teraz chodzę jak rzeźnik :D.
Wyobraź sobie skrytobójcę 10 poziomu :evil: , uzbrojonego jak czołg :twisted: , który chodzi po ulicach miasta i rozwala rzezimieszków. Staty wypasione ( ale na razie zombie mnie rozwala :D) pałętam się po krainie i szukam goblinów- gdzie jest ich wioska??
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Heh. Ja mam wojownika ósmego poziomu, ale zombie rozkłada na łopatki. W ogóle jedynymi osobami, które mogą ze mną wygrać w Mantarze, to barmani, mistrzowie gildii, strażnicy miasta i uczeń maga stojący nieopodal portu.

Jedno małe ostrzeżenie, Darkelfft: uważaj na wieżę na rynku w Skulldust - na piętrze są trzy lub cztery zmory. Nie masz z nimi szans. Jeszcze nie teraz.

A kto doszedł do Dominionu? :)
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Staty mam dobrze rozwinięte, rozwalam na raz po kilku przeciwników Run. Czy miałeś zadanie pójść na cmentarz i cośtam wyciagnąć z krypty? Ja tam poszedłem na poziomie 10, napotkałem jednego zombiego, zacząłem walkę i dołączyły sie jeszcze dwa. Niestety nie uciekłem. Nie wiem jak to wykonac to zadanie ( mam ochronę na obrażenia 13, siły 20 i inne staty blisko, hp ponad 120, przy walce stosuję poderżnięcia mieczem [ zwieksza obrażenia], ale nadal nie udaje mi sie dojśc do krypty :(, próbowałem nawet się skradać ( dobrze rozwiniete), ale zawsze mnie okrążali :cry: ). Teraz, jako, że nie mam co robić, to łaże sobie i zabijam kolesi po miastach i szukam wioski goblinów. Runiq, czy wykonałeś juz jakies questy? ( Oprócz oczyszczenia areny :D i zadań z Biura Tajemnic, bo ja jeszcze wykonałem takie z odnalezieniem Laury) A przy okazji, czy zwiedziłeś kanaly pod Mantarem ( moja druga postać to nekromanta i potrzebuje gildii, ale jestem za słaby, żeby pałętać się po kanałach :D)
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

giera fajna ale ja jakos zawsze sie w miescie gubie. macie jakies pomysly jak mi pomoc? (poza "narysuj sobie mape" albo "laz, a po jakims czasie bedziesz znac miasto")
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

laRy: wejdź na stronę domową Otchłani. Tam powinny być mapy wszystkich miejsc w grze.

Darkelfft: Przy krypcie napotkałem dwóch zombiech i jednego rzeimieszka. Już są martwi. Tylko mam kolejny problem, bo w krypcie nic nie ma. Nie ma żadnego kamienia, o którym mówiła Victoria. Tak samo z Biurem Tajemnic. Rozmawiam z szefem o zadaniach. On odpowiada, że dobrze trafiłem, ale nic mi nie zleca. Może to ja mam jakiś błąd gry? Z Laurą nie znalazłem. Kanały powinien znać MAd, bo on też gra (albo grał) nekromantą i znalazł tam gildię. Albo idź do Skulldust. Tam tez jest gildia nekromantów (i jeszcze skrytobójców oraz wilkołaków - tak na marginesie).

Wioska goblinów może być na którejść z dróg odchodzących z traktu do Skulldust, albo za Dominionem.

W Skulldust znalazłem w karczmie Czarnego rycerza. Okazało się, że w Mantarze zaczął się turniej dla wojowników. Wziąłem w nim udział... i wygrałem z samym Czarnym rycerzem! Muszę powiedzieć, że się opłaca.
k4z4n
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 8 marca 2005, 14:45
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: k4z4n »

coz... zawsze jest dyskietka startowa i graj pod dosem ; )
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Gra sympatyczna, choć momentami irytująca (trzeba piekielnie uważać z kim sie zadziera, a np. mapa miasta którą zdobyłem jest bardzo niedokładna...). nie pododba mi się też marginalny wpływ gracza na walkę - grając czarodziejem lub nekrosem musiałem po prostu szybko wciskać guzik skrótu do zaklęcia... mimo to gra jednak ma to coś i wrócę do niej jak tylko będę miał wiecej czasu...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Ostatnio łaziłem po Skulldust. Niebezpieczne miasto jak dla mojego 10-poziomowego wojownika. Przechodnie są zbyt silni, aby sobie na nich nabić XP, w wieży i zamku chodzą żądni krwi wrogowie atakujący grupami... Życie poszukiwacza przygód nie jest łatwe...

Ktoś może wie, jak zapalić lampę lub pochodnię? Mi to nie wychodzi.
Venthe
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 21:07
Numer GG: 9104055
Lokalizacja: Z nikąd.
Kontakt:

Re: Otchłań

Post autor: Venthe »

Witam : )
Co do problemów z XP: Polecam http://www.google.pl/search?q=dosbox
Nie podam linka ];>

No i się pochwalę: DOBRY[Charakter] skrytobójca 18 lvl, bez "czitowania", ale z chałowym eq. ;)
Za to umi dobre. Walczę mieczem, 96 bodaj, poderżnięcie tak samo, double-attack też ; )
Runiq pisze:Ktoś może wie, jak zapalić lampę lub pochodnię? Mi to nie wychodzi.
Wpisz "poswiec pochodnia" :evil: ;D
Komenda to bodaj 'zapal' albo 'rozpal'... Jak chcesz, to się zapytam na tamtejszym forum ; )

Pamiętacie jeszcze starsze wersje? Bukłak: 2sz, pijesz jak 4 butelki[Które są bodaj za 5], potem poswiecasz za 3 ^^

PS: Też zaczynałem od Dema z CDA!!! ^^
Pozdrawiam, Venthe
Morrowind, Gothic, Half Life 2, Fallout, ADoM, Otchlan... ...Fan :)
ASG, RPG player.
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Re: Otchłań

Post autor: Hiro »

Ostatnio zacząłem grać trochę i mam 2 problemy. Może ktoś mi pomoże

1) Jak rysować mapy bo ja rysowałem i mi dziwnie wyszło że brama początkowa wschodnia jest równoległa do północnej i tej linii wzdłuż miasta (a na stronie nie znalazłem żądnych map :P), może ktoś ma jakiś sposób

2) jest jakikolwiek sposób by spowolnić walkę? bo jak na razie to mia tak szybko przemyka przed oczami że nic nie mogę odczytać
Obrazek
ODPOWIEDZ