Final Fantasy

cRPG Corner
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Mam taką małą prośbę. Może ktoś ma linka do jakiejś fajnej tapety z Chocobo. Złotym Chocobo. I nie screen z gry, ani filmu. Najlepiej jakiś kolorowy, optymistyczny Fan-Art. Tylko zaznaczam, że w wyszukiwarce grafiki w googlach nie ma nic takiego, co by mnie interesowało. Dzięki.
Obrazek

Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Har Har Har
simian raticus
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 18:12
Kontakt:

Post autor: simian raticus »

Pita pisze:Teraz to znów musze zdobyć PS2! Naprawdę gra pokaże klasę! tERAZ TYLKO CZEKAć NA ANGLOJęZYCZNą PREMIERę. Będzie świetnie. Postaram się zrobić zapowiedź do Tawerny :twisted: .[/url]
Tym bardziej że PS2 na allegro już mozna dość tanio kupić a jest na nia wiele wspaniałych japońskich RPG :-)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

heh odkopałeś posta którego ja sam niepamietam xD konosla lezy u mnie w chacie, kilka gier na nią też ;p jest młodziezowo :) a faktem jest, że gry oferowane na nią są wypasne, zas sama konsola jest tania
Har Har Har
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Post autor: Kyou_Kenshi »

Pita, masz już PS2 :shock: ? Jeśli tak to bez zastanowienia bierz się za Suikoden'a V, który właśnie w Europie wyszedł. Jest po prostu genialny :D !

A żeby nie był OT, to dodam, że ma w przyszłości wyjść Advent Children Complete - rozszerzona wersja filmu Nomury, w której między innymi znajdą się nowe, ważne dla fabuły serii FF7 sceny, tj. np. scena z Sephiroth'em wbijającym miecz w Cloud'a. No po prostu super :roll: . A i niebawem ma u nas pojawić się kapitalny inaczej Dirge of Cerberus. Na http://www.ultima.pl można już składać preorder'y. Jest ktoś chętny :P ?
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

Chmmmm.... co ja moge powiedzieć? Chyab tylko tyle: :D

http://www.newgrounds.com/portal/view/58184
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
RosoX
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 listopada 2006, 15:03
Lokalizacja: From X.S.F.Y.G.

Post autor: RosoX »

Nie jestem Fanem FF, ale grałem troszeczkę w FF 6 i jeżeli cała seria jest taka ciekawa to warto poświęcić FF chwilę.
Snikt! You call me runt.

Fani komiksów zaprzaszam - http://www.x-men.pl
jarek1919
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2007, 21:27

Post autor: jarek1919 »

Oglądaliście Final Fantasy Advent Children ?
Co o tym sądziecie ?
Ja się w tym filmie zakochałem... :)
Tra La La
Kochaj Mrok Tak Jak Ja !!!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A ja wrecz przeciwnie. Nie dosc, ze zgodnosc z fabula oryginalnego FF VII jest znikoma, to jeszcze swietna fabula gry zostala strasznie splaszczona w filmie. Do tego pojawiaja sie strasznie naiwne i infantylne momenty, ktore po prostu doprowadzaja mnie do szalu. Nie wiem, co panowie ze Square sobie mysleli (no moze poza tym, ze znow zbija duzo zielonych na legendzie), ale chyba zapomnieli, ze Ci, co kiedys grali w FF VII, teraz maja powyzej 20 lat i jakis poziom trzeba by utrzymac.

I tak na prawde jedyne co jest fajne i efektowne w tym filmie, to walka Tify z tym duzym kolesiem i muzyka (no ale to juz zasluga geniusza, jakim jest Nobuo Uematsu). Reszta prezentuje marny poziom.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Gralem w Final'a X-2 na PS2, i owszem, jest to najlepszy cRPG wydany na konsole, ale nic poza tym. Dobrze sie bawilem ale nie wiem czy zaczal bym w to grac po raz kolejny. Nie ma jak stary dobry fallout.
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Destynka
Pomywacz
Posty: 61
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2006, 12:13
Numer GG: 1672556
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: Destynka »

A grał już ktoś w Final Fantasy 12 ?? Ja już troche pograłam i coś mi się wydaje że dwunasta część jest już wyprana z magii serii FF. Fabuła trzyma poziom, grafika powala, system walki fajny, ale jakoś czegoś brakuje. Zresztą bohaterzy też jacyś dziwny są. I klimat jakiś taki mało klimatyczny (nie wiem jak to określić!) Poprostu jakoś mnie do konsoli nie ciągnie. Chyba wróce do starszych części z PSX.
I zaczynam się martwić tym co się dzieje z tą serią. Zapowiadane są 3 części Final Fantasy 13 :/ (dla mnie już X-2 było kompletną pomyłką). I jeszcze nowe części na DS! Chociaż FF3 na DS ponóć fajne.
Sama nie wiem co o tym mysleć.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

akurat FFXII jest chyba najlepszym finalem z głównej serii IMHO. Niestety Yasumi Matsuno - twórca takich pozycji jak FFT, Vagrant Story, czy Ogre BAttle Saga, został ograniczony, ocenzurowany, a wreszcie zwolniony w czasie produkcji gry - SE bało się, że FFXII okaze się zbyt ambitny. Zresztą ostro go ocenzurowano, wprowadzono postać Vana i Penelo - których nie planował MAtsuno, zaś usunięto mu z fabuły co najmniej jedna inną grywalną postać - kolesia po przejściach w stylu Ashleya z VS. Z gry wywalono większość motywów wiary, polityki, a samą końcówkę scenariusza dokończono już bez Matsuno. Poza tym ułatwiono poziom trudności względem tego czym miał być (już raz mu to samozrobili w FFT), oraz pozmieniano system rozwoju postaci. Ale mimo tego czuć tam jego rękę a gra jest świetna.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Nie wiem, nie gralem ,raczej nie szybko zagram... Ale fakt faktem, ze FF to dla mnie raczej male ludziki z paru pikseli a nie superodwzorowani kolesie ^_^

A co do niby coraz wiekszej komercjalizacji (bo w sumie o to chodzi - pozbawienie gry pewnych elementow, zeby trafiala do wiekszego grona) - jest normalny ciag rzeczy, szczegolnie w przypadku gry z XIII w tytule. Nie mowiac juz o tym, ze seria FF jest jednym z flagowych produktow SE, kura znoszaca zlote jajka, wiec staraja sie na niej zarobic ile sie da.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Final Fantasy

Post autor: Pita »

niedawno miałem znów nieprzyjemnosc zagrac w FFX-2...tragedia X_X

ale zeby nie offtopowac za bardzo:

http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=66545 filmik z FFXIII (wiekszosc to gameplay)

http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=59427 filmik z FF versus XIII (chyba zero gameplayu)
Har Har Har
Saturas
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2007, 20:26
Lokalizacja: Z Korinis

Re: Final Fantasy

Post autor: Saturas »

Jako anime Final Fantasy jest super. Nie wiem jak z gra bo nie gralem. Ale ja i tak wole Bleach i Naruto.
"(...)Ponieważ tchórz umiera 1000 razy, a bohater tylko raz(...)"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Final Fantasy

Post autor: Craw »

No ja mam nieco odmienne zdanie na temat animka - dla mnie to jest megasyf niestety. Za to z gra racze Cie sie jak najszybciej zapoznac - niezapomniane przezycia gwarantowane.

A tak w ogole, to moim pierwszym FF w jakie gralem byla czesc VIII - tyle, ze bylo to demo tylko. Pare lat potem sprobowalem swoich sil w FFV i do tej pory pozostaje ona jedna z moich ulubionych czesci ;]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Final Fantasy

Post autor: Perzyn »

Pograłem ostatnio w VII. Fabuła jest jak dla mnie bardzo ciekawa a i postaci są bardzo fajne. Zwłaszcza moi dwaj faworyci - Vincent i Sephiroth. Problem sprawia mi nieco sposób rozgrywki, która po dłuższym czasi wydaje mi się nudna. No i sterowanie wersjii PC ssie i to jak odkurzacz firmy Zelmer. Niemniej jak dla mnie gra bardzo dobra.
ODPOWIEDZ