Final Fantasy

cRPG Corner
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Z Finalów podobała mi się IV i VIII. W inne nie grałem. Muszę przyznać, że lepiej się bawiłem podczas gry w Chrono Triggera.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Niedługo Final Fantasy XII - przekonamy się jak poradziła sobie ekipa od Vagrant Story. Ale potencjał jest - to może być najlepszy final od WIELU lat...
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Swoją drogą na Nintendo DS zapowiedziano remake Final Fantasy III - wreszcie będzie można ukończyć tą grę w zrozumiałym języku!!!
A Final Fantasy VI Advance poszerzony o nowe lokacje, przeciwników i ekwipunek też wydaje się mi smakowitym kąskiem....
Ciekawe czy Final Fantasy XII przebije sprzedarzą Dragon Warriora VII???
Swoją drogą jeżeli fabuła Finala XII będzie dawać radę to doczekamy się genialnego RPG bijącego na głowę wszystko z ostatnich kilku lat.

Jestem ciekaw również tego czy Square-enix powróci do projektu Final Fantasy Gaiden lub wyda drugą część orginalnego Final Fantasy Tactics....
Miłoby było....
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Dla mnie sama obecnosc tego zajaca Mont Blanka skresla ta gre ;) No i swiat mi nieco nie odpowiada.

A i tak nie mam PS2, to se nie pogram :P
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Chodziło mi o ORGINALNEGO!!!!!!!!!!! Final Fantasy Tactics na PS1 - tego z dorosłą fabułą, genialnym systemem, etc, a nie o tą popłuszynę na GBA co się zowie Final Fantasy Tactics Advance. Różnica pomiędzy tymi grami jest OGROMNA.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A mnie chodzilo o FF XII :P FFT na psx wymiata :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

U mój błąd:) Dla mnie to mogą być i gadające kwiatki w FFXII jeżeli fabularnie gra dorówna Final Fantasy Tactics i Vagrant Story....
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No niby spoko, ale liczy sie tez cos takiego jak klimat. A gadajace kroliki (male i duze) oraz osly w stylu klapouchego wrecz odrzucaja (tak bylo w FFTA i boje sie, ze tak bedzie i w FFXII).
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

"Króliczyca" tylko jedna w drużynie będzie. A klimat wydaje mi się dużo bardziej przypominający Vagrant Story w futurystycznych z lekka klimatach niż nieszczęsnego Final Fantasy Tactics Advance.... Wolałbym samych ludzi w świecie gry, ale jeżeli już są inne rasy to wolę jakieś nowe niż elfy i krasnoludy - więc nie jest tak źle. A klimat będzie conajmniej niezły - ręczę własną głową. BTW: w star warsach też są różne kupemony i to wcale nie odbija się na klimacie.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No ja jestem innego zdania jesli chodzi o SW :P

Co do wszelakiego talatajstwa, tez wolalbym ludzi, ew te elfy (w koncu FF1 byl bardzo fajny ^^). Zreszta FF powracajacy do klimatow technofantasy do fantasy byl by bardzo mily :]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Ja chcę albo cyberpunkowego finala, albo mrocznośredniowiecznego bez tałatajstwa. Chyba obaj tego chcemy. Ale square-enix wie lepiej.
Har Har Har
Gość

Post autor: Gość »

Dobry final nie jest zły. Seria niedocenia, gdyż w Polsce z konsolami lipa, ale i ptrzeceniana bo tylko `
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Ciekawa wypowiedź :D :D Ale faktem jest, że typowy PC player z RPG-ów na konsole kojarzy tylko finalka, gdzie mu tam do Chrono czy Vagranta o serii Xeno nie wspominając...... A najlepsze jest to, że KOTORY są z konsoli i mało osób w naszym światku o tym wie. A i tak Final Fantasy Tactics rox!!!
Har Har Har
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
No nie tak do konca.....PSX mam do dzisiaj,a na PC mloce non stop i nie zgodze sie ze PCtowcy kojarza tylko FF.Sam skonczylem np FFT,Vagranta z kolei uwazam za jeden z najlepszych RPG wraz z Suikodenem...A w chwili obecnej to na PC przezedlem wiecej rpg niz na Psx.
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Czyli nie jesteś typowym pecetowcem, jeżeli miałeś psx-a chłopie.
Har Har Har
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
A pamieta ktos z was jescze FF6???Setzera,Shadow'a???To byla gierka...ten poziom trudnosci....
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

FF6 nie mialo wygorowanego poziomu trudnosci :) Gra fajna, ale niedoporacowanie bylo w tym, ze ciagle sie walilo atakami specjalnymi (chocby tym mnichem, ktorego imienia nie pamietam :P). Dopiero w 7 czesci rozwinieto ten pomysl tworzac limitbreak'i :)
Za to fabula w tej czesci miodzio, choc i tak wole czesc 7 (pod prawie kazdym wzgledem :))

A z tego okresu najbardziej lubie FF5, nie tylko za rozbudowanie, ale i przez sentyment. Od tej czesci zaczela sie moja przygoda z Finalami :)
ODPOWIEDZ