Neverwinter Nights 2

cRPG Corner
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lea »

Nudziły Cię postacie, które nie łamały schematów? :smile: Ja za takimi po bg wręcz tęskniłam. Za zwykłymi postaciami, ludźmi dla odmiany. Mi tam bardzo podobały się postacie z nwn2, bo sztuka jest zrobić coś ciekawego z ludzi, nie ze sferaków i dziwaków ;)
W bg latający elf i to bez skrzydeł, naziemny drow, ćwierć diabeł, półbóg, potem w nwn1 nagle szlachetny barbarzyńca ork, ee tam :roll: Nie żebych nie lubiła niektórych, i to bardzo, ale...
Bardzo miło powitałam normalnych enpeców, nawet ku swojemu zaskoczeniu. Lubię chyba normalność, bo przy nadmiarze wydziwasów zaczyna mi się zacierać obraz fabuły. W Masce o ile pamiętam, znowu nie ma normalnej, stereotypowej osoby do drużyny ;) Ale nie dowiem się do końca, zacięłam się... nie umiem sobie poradzić z tym głodem jednak. Nie działa tak jak powinien :cry: Skoro mówisz, że fabuła jest lepsza niż w nwn2, zrobię jeszcze jeden zryw...
telitha i lú...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Perzyn »

Cóż to kwestia gustu, ale i tak pomimo epickiej skali działań podoba mi się, że w Masce choć raz robi się coś dla siebie a nie dla ratowania świata. Tego mi brakuje w RPG - fabuł nie zasadzających się na wielkim źle chcącym zniszczyć tudzież zawładnąć światem (zieeew).

A co do postaci w NWN2 to nie muszą to być jakieś dziwolągi, ale tak aby charakter miały mniej stereotypowy. A tu mamy archetypiczną wręcz drużynę z której nieco wybija się jedynie Grobnar (mimo to Janowi do pięt nie dorasta) i nieco Bishop, który jednak został przesterowany w drugą stronę i jest tak zły, że aż zęby bolą. A gdyby tak dać kogoś cynicznego, kogoś kto ma własne cele zupełnie odmienne niż drużyna, kogoś kto nie jest powieloną kalką "chciwego łotrzyka", "szlachetnego do użygu paladyna", "krasnoluda lubiącego walczyć" et caetera. Ale to tylko moje osobiste odczucie.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lea »

Bishop przesterowany? Ejże... przy odpowiednim wątku przyjaźniowym prawie się zawahał. ;)
Sand był świetny. Mały gnom też, ale konstrukta nie udało mi się nigdy zrobić. Chyba coś przegapiłam, mimo starań.
Z tym ratowaniem świata to racja, potrafi nużyć. Choć w nwn2 nie ratowało się całego świata tylko część Wybrzeża, hm?
Ciekawa jestem fabuły maski... Oby tylko to ratowanie siebie nie polegało na wiecznej walce z głodem aż do końca gry<sigh>

Osoba mające inne cele niż drużyna? Ciężko uzasadnić jej podróżowanie z nią, chyba, że jest od początku zdrajcą lub wrogiem.
telitha i lú...
vhelior
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 9 kwietnia 2008, 14:09
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: vhelior »

No cóż dla mnie NWN1 było cienkie jak zad węża i przeszedłem w całości tylko raz. Potem podchodziłem do niej jeszcze kilka razy ale zawsze kończyło się zapadaniem w śpiączkę. Musze powiedzieć że bardzo czekałem na Newerka 1 bo to miała być kontynuacja Badurów (gierek dla mnie absolutnie kultowych) ale niestety WIELKIE rozczarowanie. Potem wyszedł pierwszy dodatek SoU który moje rozczarowanie pomimo że myślałem ze to niemożliwe jeszcze zwiekszył (ale tez przeszedłem tak dla zasady). Sytuacje poprawiła się dopiero z wydaniem 2 dodatku HotU . No tam można było sie trochę rozerwać (dosłownie i w przenośni). Biorąc pod uwagę podstawkę 1 bardzo długo zwlekałem z kupnem NWN2, czytałem na forach rożne opinie na temat gry (oczywiście bardzo rozbieżne) jej wymagań i działania silnika. No i w końcu się zdecydowałem (oczywiście dopiero po opublikowaniu przez wydawcę kilku poprawek które umożliwiły graczom normalna grę). I tu miłe zaskoczenie gierka naprawdę fajna. No może do BG czy BG2 trochę jej brakuje ale naprawdę fabuła wciągająca, postaci fajnie nakreślone, wymagający przeciwnicy ( o ile sie nie gra na easy), fajne bronie i zbroje (tu podkreślam możliwość tworzenia i zaklinania wg własnego uznania), czary dają fajne efekty(tu tez sie da niezłe pokombinować), grafika która tu stoi na naprawdę dobrym poziomie który pozwala wczuć sie w klimat ( mam tu dziwne skojarzenia z Planescape: Tourment (ten tytuł to mój guru) szczególnie w podziemiach i kamiennych salach) i oczywiście olbrzymie możliwości kreowania własnej postaci. A Maska Zdrajcy jeszcze lepsza. Fakt ze na początku radzenie sobie z pożeraczem potorfi przysparzać problemów ale po jakimś czasie temat można opanować ( tu podkreślam ze dodatku jeszcze nie ukończyłem ale jak do tej pory(szara knieja) bawię sie świetnie). Na koniec muszę niestety zgodzić się z opinią ze 3D rozwala RPG i naprawdę chciałbym zobaczyć dobrą nową gierkę zrobiona tak jak chociażby BG2(oczywiście w lepszej rozdziałce). Ale niestety marzenia ściętej głowy. Nadzieja w tym że za jakiś czas tak dopracują grafikę ze da sie to jakoś ze sobą połączyć. OK idę grać W Maske.
azrahel
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 17 lipca 2008, 11:38
Numer GG: 4496145

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: azrahel »

Luuuuuuudzie POMOCY !!!! mam oryginal NWN2, wszystko luz, gram sobie, jest pieknie, ciesze sie...i nagle JEBS na sam koniec 1 aktu musze isc do KATRINY, zeby przeprowadzila mnie do CZARNYSTAWU..... czemu katriny nie ma w gospodzie w ktorej ma byc ?! czemu dalej stoi w studni starej sowy i mowi ze mam isc sie zameldowac do axle`a jak do niej podchodze ?!!!?!?!?!?! ...nie moge dalej grac przez to :(((
pomozcie prosze, co z tym zrobic ?!
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: gregory16mix »

O tytule Neverwinter Nights usłyszałem przy zapowiedzi Wiedźmina. Więc ma pytanie. Czy trzeba zagrać w pierwszą część Neverwinter Nights, aby rozumieć, o co chodzi w II części. Chodzi mi o fabułę:) oczywiście. I czy polecacie tę grę:)Pytam o obie części, bo lubię zawsze znać wszystkie historie bohaterów. :P
Jak usunąć konto z Tawerny??
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Matysz »

Ja NWN2 nie polecam, po tym, jak musiałem zrobić3 dłuuugie q i kazali mi jeszcze więcej robić, a fabuła nie ruszyła nawet o cal, uznałem, że ta gra ssie. Zaczynałem 3 razy grać, nigdy więcej. Jedyne co miło wspominam to przegadywanie wrogów zamiast walki.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Sihamaah »

Co za długie q? Main Quest? Bo nie przypominam sobie żadnego długiego q, poza wzmacnianiem swojego zamku. A ten q był akurat świetny.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Matysz »

Zdobywanie zaufania, żeby wleźć do Czarnocośtam. Świta?
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Sihamaah »

Dziwna sprawa, bo przeszedłem tego questa dość szybko. Zresztą, podzielony był na wiele mniejszych ciekawszych - w tym np. zostanie członkiem Gildii Złodzieji czy jakoś tak oraz pasowanie na Rycerza.

Wg mnie naprawdę głupio, że się na tym zraziłeś, bo dla takich momentów jak właśnie własna twierdza czy
Spoiler: Zaznacz cały
proces, na którym musimy się wybronić,
(<---- niewielki spoiler, ale zawsze) warto tą grę przejść. Nawet dwa razy, jak ja to zrobiłem.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Alien »

kolejna próba NWN 2 i kolejny zawód ...
przerzucilem się na Darkensanga i jestem zadowolony
00088888000
CzarnaDalia
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 24 marca 2010, 20:16

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: CzarnaDalia »

Kto nie jest usatysfakcjonowany, zawsze może zagrać na jednym z wielu światowych serwerów. W Polsce funkcjonuje ich kilka (OPS, Ashaba), ja od wielu lat gram na Arymatei. Tam zwykła gra zamieniła się w pasję :>

Obrazek

Zapraszamy serdecznie, do wyboru-unikalne rasy: wilkołaka, wampira, ilithida.
Ponadto - unikalne systemy: szydełkowania, zielarstwa i wiele innych! Do gry na serwerze potrzeba tylko podstawki i dodatku "Maska Zdrajcy" :)

Zapoznać się z serwerem można na stronie http://www.arymateya.pl :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Alien »

zamierzam grać w NWN2. Zna ktoś jakieś ciekawe mody, lub dobre patche do gry?
00088888000
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Grim »

POdchodziłem do NWN2 dwa razy. Dodatek przeszedłem ( Czarny mnich z rudymi włosami o wdzięcznym mieniu - Panda Po xD), lecz podstawka zawsze klinuje mi się przy Księżycowej Studni czy jak to się tam nazywało. W miejscu w którym powinien być ten cholerny paladyn - nie ma go. Orki atakują, jego pomocnicy rabią ja pomagam...I nic....nie ma go. Tak po prostu. A długo grałem bardzo fajną półniebiańską kapłanką i wybitnie nie chce mi się podchodzić PO RAZ KOLEJNY zwłaszcza, że nie mam jak sprawdzić czy tym razem zasrany palas łaskawie się pojawi. Za dużo zachodzu. BTW próbowałem i pościągałem wszystkie patche i uaktualnienia i nic nie pomogło. Ostatnio podchodziłem jakieś pół roku temu, hm... może w koncu to się poprawiło... Sejwy wciąż mam jeszcze sprzed walki w jaskini z fałszywym emisariuszem... Ale naprawde nie rozumiem czemu to nie działa, no...
For Honor & BIG Money!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Alien »

ja mam inni problem- często podczas dialogu kamera zaczyna się obracać na około postaci i nie da się nic zrobić, aby ją zatrzymać. Jedyny sposób to zrestartowanie gry :/ nie byłoby tak źle, ale robi się to co chwilę - dzisiejsza sytuacja- przechodzę turniej dożynkowy. Amie robi wyzwanie magii, po czym obraz zaczyna się kręcić. Save i wyłączenie gry. Ponowne włączenie wydanie levela i zagaduję do kupca Galena. I znowu obraz zaczyna się obracać.
Reinstalka nie działa, a wcześniej gra działała mi bez zarzutu. Miał ktoś podobny problem? Jeśli tak to jak go rozwiązał?
00088888000
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Sirion »

@ Alien

Tutaj pomaga metoda Quicksave/Quickload ;) Miałem podobnie z tym. Nie udało mi się znaleźć rozwiązania... A co do konkursu dożynkowego po prostu spróbuj spatchować grę do najnowszej wersji (albo do 1.22). Mi pomogło na wiele błędów...

@ Grim

Spróbuj przejść kampanię na patchu 1.22. Jeśli dobrze pamiętam, wtedy podstawka działa najbardziej stabilnie :smile:
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Alien »

Nie pomaga :P po wczytaniu gry kamera dalej się obraca, i nie dotyczy to TYLKO turnieju dożynkowego- tzn w Neverwinter też tak miałem.
Jedyny sposób żeby się to wyłączyło to ponowne uruchomienie gry...
00088888000
ODPOWIEDZ