Neverwinter Nights 2

cRPG Corner
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: hyjek »

Czy ktorys z forumowiczow mial juz niewatpliwa przyjemnosc zagrania w ta gierke na Oficjalnym Polskim Serwerze? Ewentualnych takich wlasnie ludkow prosilbym o, nawet najskromniejsza, relacje na ten temat, bo sam jak na razie nie moge sie na serwer wdostac...
Z gory dziekuje!
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
Lajla
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 15:06
Numer GG: 8009316
Lokalizacja: gdzies tam...:P

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lajla »

Ja nie gralam jeszcze w jedynke, ale mysle ze bym sie skusila :lol:

Mam pytanie do wtajemniczonych :co jest lepsze w 2???
Kolejne państwo, kolejny system, kolejne życie, kolejna śmierć....
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Bielik »

Hmm...
W 2 jest dużo lepsza grafa :D.Jest znacznie więcej zdolności i umiejętności. Klasy prestiżowe które chyba w "jedynce" doszły w którymś z dodatków... Fabuła bardziej rozbudowana... Możliwość dołączenia do paru gildii... I takie tam :D
Chociaż lokacje wydają się być dużo mniejsze niż w jedynce...
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Lajla
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 15:06
Numer GG: 8009316
Lokalizacja: gdzies tam...:P

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lajla »

sorka bo chyba w ostatnim poscie cos mi sie pomylilo.....gralam w jedynke.... i chcialabym sprobowac w 2
Kolejne państwo, kolejny system, kolejne życie, kolejna śmierć....
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lea »

Cóż. Historia nie jest tak wprawdzie oryginalna jak motyw zbuntowanej wojowniczki-mieszańca spod klosza, a drużyna nie jest tak ciekawa jak szlachetny ork, pokurczony fanatyk śmierci i megalomanka w negliżu, ale jakoś da się grać...
:P
:)

Jak "byś chciała", to spróbuj, po co psuć sobie zabawę pytaniami?
Ten wątek zresztą zawiera wstecz kilka odpowiedzi. Może warto przejrzeć.

Do zalet dopisałabym, już po ukończeniu, wątki poznawcze postaci. Niestety nie wszystkie je mają. Niektórych prawie nie poznajesz, są z tym swoim dialogiem podstawowym i mielą go mniej więcej w kółko. Jest też dla odmiany postać, która zaskoczyła mnie tym, jak ciekawie była pomyślana.

Mała uwaga wyczytana w necie, to że w ramach oszczędzania sobie rozczarowań, nie warto grać drowem lub sferakiem, bo nikt nie zauważa w ogóle Twojej hm.. odmienności. Ale nie testowałam tego sama.
telitha i lú...
Lajla
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 15:06
Numer GG: 8009316
Lokalizacja: gdzies tam...:P

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lajla »

Dzieki Lea juz kolejny raz mi pomagasz...... :wink:

Chyba naprawde sprobuje......tylko musze zdobyć ta niezwykle jeszcze tajemnicza dla mnie gierke:D
Kolejne państwo, kolejny system, kolejne życie, kolejna śmierć....
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: hyjek »

Lea pisze:Mała uwaga wyczytana w necie, to że w ramach oszczędzania sobie rozczarowań, nie warto grać drowem lub sferakiem, bo nikt nie zauważa w ogóle Twojej hm.. odmienności. Ale nie testowałam tego sama.
Nie do konca...
Jak gralem przez kilka godzinek drowem, to niektorzy mieli linijke czy dwie dodatkowego tekstu na temat Twojego pochodzenia, chocby kupiec Galen... Dłuzej ta postacia rzeczywiscie nie gralem, wiec moze byc tak jak mowisz, ale teraz to i tak bez znaczenia, jak serwer otworzyli. Tam na pewno zwroca Tobie uwage :)
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Lea »

A może, nie wiem - jak mówiłam, nie sprawdzałam. Zetknęłam się tylko ze skargami graczy, że stworzyli sobie takie postacie i nikt się ich nie bał. W zasadzie tieflingi i drowy to faktycznie rasy, które budzą przynajmniej nieufność i niepokój otoczenia, zwłaszcza takiego, które nie jest nawykłe do ich obecności. Więc ludzie powinni reagować na nich inaczej niż na zwykłą egzotyczną istotkę. No ale ja nie o tym.

Chciałam polecić kampanię Darkwaters Adama Millera. Niestety na zakończenie trzeba będzie poczekać, bo jest dopiero pierwsza część (druga na etapie prototypu). Sama nieraz wolę poczekać na komplet odcinków i potem grać bez zakłóceń i półrocznych przerw, ale Millera przy okazji jedynki polubiłam na tyle, że chciałam zobaczyć co wymodził. I teraz jestem na głodzie, mam za swoje.
Gra ma swoje wady, choć zależy dla kogo. Jeśli nawet zdarzy się jakiś bug, da się z nim uporać. Początek dla niektórych może być dezorientujący, ale później widać czemu był taki a nie inny. Środek dla niektórych może być mało dynamiczny, ale trzyma ciekawy nastrój. No a koniec jest... wart czasu.
Bardzo ciekawy wydaje mi się świat, w jakim osadzona jest fabuła (nie FR) oraz jego historia, którą się stopniowo poznaje. Moduł ma jak zwykle dobrze dobraną muzykę, konsekwentnie budującą klimat, oraz dubbing, który jednak ma swoją czarną owcę (ale ona mało beczy).
Uwaga dla walecznych - jak komuś na początku mało walk, one później będą. Więc cierpliwości. Aha, nie ma za nie ekspa - to jest przygoda rp.
Uwaga dla nielubiących czytać i oglądać - gra w dużym stopniu jest zagłębianiem się w pewną historię, poznawaniem świata (jak to pierwsza część). Omijając przedmioty, nie czytając rzeczy i nie eskplorując świata, dużo się jej zabiera. No i tym samym sobie, to oczywiste.

Przyjemnej zabawy...
telitha i lú...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: LOD »

Mam pytanie odnośnie jednej rzeczy której nie chce mi się szukać w instrukcji, a której przez zmianę w interfejsie nie mogę odkryć. A mianowicie, czy jest możliwość otworzenia skrzyni nie mając umiejętności złodziejskich? Jak np. rozwalić ją jak w pierwszej części? Jak tak, to jak?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: hyjek »

Przytrzymaj PPM na skrzyni i wybierz "wywaz"
Tylko ze wtedy niektore przedmioty zostaja uszkodzone...
Najlepiej niech ktorys z druzynowych magow niech ma czar "kolatka" a problem zamknietych skrzyn rozwiazuje sie sam, bez potrzeby trzymania lotrzyka w druzynie :)
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Sihamaah »

Mam pytanie odnośnie NWN1, bez dodatków. Otóż: mam tą grę, oczywiście oryginalną wersję, ale przy próbie aktualizacji wyskakuje błąd "NIE MOŻNA ZAKTUALIZOWAĆ PLIKU" i każe ściągnąć poprawkę z załączonej strony BioWare (polską). Mimo tego po ściągnięciu poprawki nic z tego - gra nadal nie chce się zaktualizować. Ma ktoś jakiś pomysł, jak ją spaczować?

Aha - trzecia płyta (ta od gry) niestety mi się porysowała, więc muszę brać instalacje minimalną i grać bez dźwięku... Może to mieć jakiś związek z problemem spaczowania?

Z góry dzięki za pomoc.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: hyjek »

Wydaje mi sie, ze najlepiej bedzie, jak sie do ludzi z gram.pl zglosisz z tym problemem...
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Jeżeli naprawdę kupiłeś ją w Extraklasyce (a nie masz po prostu pajrata okrojonego z dźwięku żeby szybciej go zaciągnąć i mniej zajmował) to możesz im wysłać tą porysowaną płytę a oni wyślą ci nowiutką z uśmiechem na twarzy ( oj żeby wszystkie gry były w Extraklasyce ehhhh)
Obrazek
Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Sihamaah »

Oryginał to jest, ale z wersji jakieś pół roku po premierze. Jeżeli znajdę kod aktywacyjny z instrukcji do gry, to mi odeślą. Tyle że kupowałem ją dawno temu, więc nie wiem gdzie może być. Czas przeszukać cały dom :? Oby się nie okazało, że poszedł z dymem... Piractwu: STOP! Prócz tego z CDP mam jeszcze Icewind Dale 1, ID2, Fallout2 i Morrowinda, więc gdyby aktywować wszystkie konta to bym miał NWN: Diamentowa Edycja za jakieś dwie dychy :D Reszta za wirtualne złotówki. Tylko, jak mówie, w tym największy problem, żeby znaleźć kody...

Inna rzecz, że większym problemem od płytek jest niemożność aktualizacji. Jakieś inne pomysły?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Azrael »

Głównym problemem niestety jest to, że... a opisze na przykładzie.

Kupiłem u nich G2, a że gra była BOSKA to zachciało mi się G: Noc Kruka - Myśle sobie "hm... dostane zniżke za kupno G2 plus te 5 zł za kod aktywacyjny..." - i co? Za każdym razem wyskakiwało mi, że kod (na zmiane) albo zużyty, albo błędny.

(Noc Kruka kupiłem w"Techtroniku" 500m. od mojego domu)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
lukaszs
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2007, 16:51
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Dąbrowice

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: lukaszs »

Ja wirtualnych zł mam 47 ale do przeciętnej cenowo gry można zapłacić nimi tylko 6 zł!!! Chyba, że masz zarejestrowaną część poprzednią tej gry, wtedy można zapłacić wirtualnymi 20zł. Ja na przykład mogę kupić NWN2: Maska Zdrajcy 20zł taniej bo zarejestrowałem NWN2.
. <- ta kropka mówi wszystko
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Neverwinter Nights 2

Post autor: Perzyn »

A ja się zabawię w nekromantę i wątek ożywię. A to dlatego, że mam pytanko - gram sobie w tego Neverka 2, nawet całkiem przyjemna gra i doszedłem do etapu gdy szefuję twierdzy. Pytania są 2 - czy to jak sobie poradzę jest jakieś bardzo ważne dla fabuły czy mogę to olać i grać spokojnie dalej? I drugie - skąd można wytrzasnąć kowala do kuźni w tejże twierdzy? Z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ